Muži - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Stanislas Wawrinka : Tomáš Berdych - 4. září 2013   02:08

2

To je ode mne vše, přeji Vám krasnou noc, pokud jdete spát, a pokud právě vstáváte, krásné ráno a někdy zas napočtenou.
Pro Tomáše Berdycha tímto utkáním končí US Open. Do zápasu nevstoupi špatně a po 30 minutách získal první set v poměru 6:3, ve druhé sadě se karta začala obracet, Berdychovi nevycházelo prakticky nic, zatímco Wawrikovi na co šáhl a za dalších 30 minut bylo na sety srovnáno. Ve třetí sadě měl dlouho navrh Stanislas Wawrinka, ale Tomášovi se povedlo jej dotáhnout do tie-breaku. Tam již vedl o tři body, ale nakonec jej ztratil. Ve čtvrté sadě již nenašel protizbraň především na výborný servis Wawrinky a sám si ten svůj dvakrát nepodržel. Loňský semifinalista tedy letos končí již v osmifinále.
Konec zápasu
6:2
A je dobojováno! Tomáš se opět nevešel do dvorce a Stanislas Wawrinka využívá hned první nabídnutý mečbol.
40-15
A jsou dva mečboly, Berdych volejem trefuje síť.
30-15
Teď již po zákaldní čáře Wawrinka lítal sem a tam, ale míče měl všechny jen ten poslední neusměrnil do dvorce.
30-0
Wawrinka přešel z obrané situace do útočné změnou umístění svých úderů, poslední z nich mířil do pravé starny dvorce, kde Berdych nebyl.
15-0
Tomáš tento gem nezačal nejlépe, opět ho zradil forhend.
5:2
A do třetice a je z toho hra. Wawrinka vede již ve čtvrtém setu 5:2.
40-15
Znovu prudké a usměrněné podání, na to se nedá ani reagovat.
30-15
To je to co potřebuje Tomáš výborný servis, fiftýn pro Wawrinku.
15-15
Dvojchyba.
15-0
Prudké podání ven z kurtu.
4:2
Který následně po chybě Tomáše Berdycha využívá a vede 4:2.
40-15
Wawrinka zahrál míč po lajně a získal brejkbol.
30-15
Berdych si soupeře připravil pár úderama ven ze dvorce, aby pak míč usměrnil do odkryté částio dvorce.
30-0
Tomáš si připravil výborně útok, ale nezvládl náběh na síť, když jeho volej končí v síti.
15-0
Další jednoduchý bekhend od základní čáry zastavuje páska.
3:2
Hra Wawrinka! Výměna vedená ven z dvorce byla nerozhodná, tak se Berdych rozhodl změnit cíl svých úderů a to se mu stalo osudným, neboť do útoku přešel soupeř a Tomáš zahrál pouze aut.
A-40
Bekhendový forhend ústí ve výhodu Wawrinky.
40-40
Když už to vypadá, že by Tomáš mohl bodovat, zahraje křižný míč do autu.
30-40
Možnost brejku pro Tomáše.
30-30
Výměna od základní čáry, končí švýcarovou sítí.
30-15
Wawrinka má formu, jeho úder ven z dvoce Tomáš ještě vrátil, ale druhý do stejného místa již ne.
15-15
Stejným způsobem zahrál i Tomáš.
0-15
Wawrinka při obraně zahrál aut.
2:2
Ve čtvrtém setu je srovnáno, opět se Berdych opřel o podání.
40-A
Další výborné podání, Wawrinka jen nastavil raketu a od ní se míč odrazil aý za základní čáru Tomáše Berdycha.
40-40
Podání na střed wawrinka vrací, Náběh Tomáše na síť a volej dává shodu této hře.
A-40
Další míč na pásce od Berdycha, tentokrát neproměnil behkend po čáře.
40-40
A teď pro změnu chyba, forhend opět končí na pásce. Tomáš už je i sám na sebe baštvaný.
40-A
Výborný servis Tomáše!
40-40
Vysoký lob Švýcara zahrál Tomáš od své základní čáru za základní čáru soupeře.
30-40
Krásný míč umístěný na lajnu, Wawrinka se jen podíval.
30-30
Naštěstí teď Wawrinka zahrál po returnu rovněž do autu.
30-15
Další chyba při forhendu českého hráče.
15-15
Tomáš dnes nějak často kazí jednoduché údery, teď útočný forhend.
0-15
Tomáš začal dobrým podáním, Wawrinka odvrací, ale do autu.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Další špatný bekhend Berdycha. Hra Wawrinka.
40-15
Připravený útok končí úderem, jenž směřuje ven ze dvorce, Tomáš se marně natahuje.
30-15
Wawrinka od základní čáry hraje aut.
30-0
Nevynucená chyba Berdycha, bekhend hraný zespodu nepřešel síť.
15-0
Křižný return končí za lajnou.
1:1
Ale nestalo se tak, prudké podání, několik výměn a bekhend Wawrinky v síti.
15-40
Dvojchyba by mohla Tomáše rozhodit.
0-40
Opět se Berdych opřel o své podání.
0-30
Berdych útočil od základní čáry s tím, že přijde náběh na síť s tím počítal Wawrinka, ale jeho lob byl dlouhý.
0-15
I Tomáš dokazuje, že jeho podání je dosti rychlé a přesné.
1:0
Čistá hra. Berdych neví co na Švýcarovopodání hrát.
40-0
Teméř další přímý bod z podání.
30-0
Dlouhá výměna, připravený útok na smeč, ale ta se Tomášovi nepovedla a končí na jeho vlastní polovině.
15-0
První míč čtvrtého setu končí od Tomáše Berdycha v zámezí.
7:6
A ten již využívá, když Tomáš nebyl schopen vrátit jeho těžké a prudké podání.
7-6
Bekhend od základní čáry, končí za tou, kde stojí Wawrinka, který má další setbol.
6-6
Berdych opět využil náběh na síť a vyrovnává, tie-break bude ještě pokračovat.
6-5
Eso při 133 milích za hodinu znamená setbol švýcarského tenisty.
5-5
Return Berdycha končí v síti.
4-5
Teď si naštěstí český hráč pomohl podáním a rázem je o bod ve předu.
4-4
Wawrinka vyrovnává, když po obraně se uchýlil ke zteči úderem do protipohybu, Tomáš se jen smutně podíval, kam míč padá.
3-4
Nevynucená chyba Berdycha, několik míčů ven z kurtu Švýcar vrátil, pak Berdych změnil místo úderu a byla z toho síť.
2-4
2-4
V defenzivě se nacházející Berdych topspinem hraje až za základní čáru.
1-4
Return Wawrinky končí na pásce.
1-3
Tomáš s náběhy na síť slaví úspěch, Wawrinka díky tomu od zakládní čáry hraje pouze do sítě.
1-2
Wawrinka si pomohl podáním a získává svůj první bod v tie-breaku.
0-2
I druhý míč získává český hráč.
0-1
Berdych poslal míč do leva dvorce Wawrinka doběhl, ale vrátil jen do autu.
6:6
A hned první využívá! Náběh na síť slavil úspěch! Uvidíme tie-break.
15-40
Wawrinka hraje od základní čáry dlouhý míč, 2 brejkboly pro českého hráče.
15-30
Útokem ven z dvorce má Tomáš šanci na brejk.
15-15
Je srovnáno, Berdych podél čáry dal dlouhý míč.
0-15
První míč však získává Tomáš, když Švýcar trefuje mimo dvorec.
6:5
Dvojchyba Tomáše v nevhodnou dobu a prohrává svůj servis. Wawrinak servíruej na vítězství v setu.
A-40
Další pokažený forhend a Wawrinka je rázem ne výhodě.
40-40
Další forhend v síti od Tomáše Berdycha.
30-40
Ovšem teď jej zradilo a Wawrinka pohodlně zaútočil a Tomáš jeho útok neodrazil, míč končí v síti.
15-40
Tomášovi začíná jít podání, return Wawrinky jde daleko za základní čáru.
15-30
Ou, teď jasný míč forhendem od základní trefuje Berdych pouze do sítě.
0-30
Krásný fohend vedený podél levé čáry Wawrinka nestíhá.
0-15
Útok vedený od sítě Berdych zakončuje razantní smečí, na kterou wawrinka nemůže nai vyskočit.
5:5
Tomášovi se povedl brejk a srovnává stav ve třetím setu na 5:5.
30-40
Prudké podání se tentokrát Berdychovi povedlo vrátit, Wawrinka to vůbec nečekal.
30-30
Míč pro Tomáše, když Wawrinka zahrál aut.
30-15
Wawrinka dal do míče rotaci, a ten se točil ven z dvorce, tohle Tomáš nečekal.
15-15
Po dlouhé době delší výměna, kterou končí Tomáš Berdych smečí do odkryté části dvorce.
15-0
Return Tomáše Berdycha z bekhendu šel až za základní čáru.
5:4
Wawrinka podává na vítězství v setu.
5:4
5:4
Tomáš díky svému podání má ještě naději otočit vývoj setu, Švýcarův return vrátil mimo jeho dosah – 4:5.
0-40
Úder ven z dvorce, pak zkrácení hr, vše Wawrinka má, ale zkrácení vrací do sítě.
0-30
I druhý míč končí podobně.
0-15
První fiftýn nové hry vyhrává Berdych, když Wawrinka byl příliš dlouhý.
5:3
Další ostré podání, do středu dvorce, Tomáš bez nároku na vrácení do hry. A opět je to o dva gemy.
A-40
Podání ven z kurtu a je z toho výhoda pro Švýcara.
40-40
Ale hned si bere shodu esem.
40-A
Výhoda Berdych, wawrinka riskoval druhé podání a udělal další dvojchybu.
40-40
Shoda!
A-40
Další síť po podání Švýcara.
40-40
Wawrinka doběhl několik ztracených míčů, ale poslední poslal jen dosítě.
A-40
I druhým servisem je Wawrinka nebezpečný, Tomáš opět returnuje do autu.
40-40
Nevynucená chyba Wawrinky, forhendem od základní čáry trefuje pouze pásku.
40-30
Další return Berdycha končí v zámezí.
30-30
Berdychův křižný forhend končí na levé čáře, což posvětlo i jestřábí oko.
30-15
Return Berdycha v síti.
15-15
Defenzivně hrající Berdych trefil míčem plochou stranou rakety a od ní šel do sítě.
0-15
Čtvrtá dvojchyba Wawrinky.
4:3
4:3
Hra Berdych! Opět si Tomáš pomohl podáním a snížil, ale stále o jeden brejk prohrává.
15-40
Zkrácení hry se Tomášovi vymstilo, když Švýcar vrátil přesně, Tomáš pak pouze do sítě.
0-40
Tomáš si svého soka rozběhal a dlouhým míčem jej přinutil zahrát pouze do sítě.
0-30
Další bod pro Tomáše, když se Wawrinka opět nevešel do dovrce.
0-15
Wawrinka nevynucenou chybou zahrává aut.
4:2
Eso! Již osmé.
40-15
Tomáš vysoký lob zahrál do autu.
30-15
Wawrinka zkrátil hru, Berdych doběhl, ale míč vrátil pouze do autu.
15-15
Return Berdycha v autu.
0-15
Wawrinka netrefil vysoký lob vrácený Tomášem po podání.
3:2
3:2
Hra Berdych, konečně si také Tomáš pomohl podáním a čistou hrou získává tento game, ale stále ve třetím setu prohrává.
0-40
Tvrdé podání odvrací Wawrinka do sítě.
0-30
Return Wawrinky šel do zámezí.
0-15
Tomáš tak dlouho mířil forhendem do pravého rohu, aže Wawrinka usoudil, že by míč mohl jít do druhého rohu, ale to neměl dělat.
3:1
Další bomba, tentokrát Tomáš odvracel, ale pouze do sítě.
A-40
Tvrdé podání Tomáš netrefil ideálně.
40-40
Shoda, náběh na síť a volej z behkednové strany do dvorce, kam již Wawrinka ani neběžel.
40-30
Další nevynucená chyba Tomáše, jeho forhend zastavuje páska.
30-30
Krátkí výměna končí autem z rakety Tomáše Berdycha.
15-30
Prudké podání, se kterým si Berdych neporadil.
0-30
Další míč pro Tomáše, který si naběhl an síť a z voleje trefil odkrytou část dvorce.
0-15
Pokus zkrátit hru Berdych vystihl a Švýcar vrací do autu za základní čáru.
2:1
Tomáš snižuje náskok Wawrinky, který v předchozím míčku zahrál dlouhý topspin za základní čáru.
30-40
Dlouhá výměna, kdy míček snad dvacetkrát přešl přes síť končí Wawrinkovým forhendem v síti.
30-30
Teď si však Berdych pomohl podáním.
30-15
Topspiny od Wawrinky ven z dvorce Tomáš neukočíroval.
15-15
Return Wawrinky končí v síti.
15-0
Švýcar vrátil skvělé druhé podání Tomáše. Ten nestačil ani reagovat.
2:0
Další míč z forhendu v autu. Stanislas vede již 2:0 ve třetím setu.
A-40
Wawrinka Tomáše rozhýbal, ten vrátil forhendem míč od základní čáry pouze do pásky.
40-40
Shoda!
40-30
A teď opět skvělý servis, Tomáš neměl nárok.
30-30
A následuje druhá dvojchyba v utkání.
30-15
Přesné podání Stanislase.
15-15
Předchozí míč se opakoval, prootže aut ještě nebyl, dle jestřábího oka, poruhé již Wawrinka zahrál do jasně za základní čáru.
15-0
Wawrinka si Berdycha rozběhal, ten hru zkracoval, ale s tím Švýcar počítal a volejem zakončil do prázdné strany dvorce.
1:0
1:0
Brejk je využit, Tomáš začal i třetí set špatně a prohrává v něm 0:1.
A-40
Další výhoda a brejk pro Wawrinku, Berdych netrefil bekhend podle předpokladů.
40-40
Tomáš další brejk nepřipouší, svého soupeře rozběhal a ten vrátil míč až za základní čáru.
A-40
Wawrinka má i trochu štěstí, teď mu pomohla páska, Tomáš skoro míč doběhl. Výhoda Wawrinka.
40-40
Konečně Tomáše podrželo i podání, Wawrinka vrací daleko za základní čáru.
40-30
Pěkný forhend Tomáše, který trefil pravý roh dvorce.
40-15
Náběh Berdycha na síť ukončuje Wawrinka ranou podél lajny k základní čáře.
30-15
Další nevynucená chyba Tomáše, bekhend ze středu kurtu jde do pásky.
15-15
Tomáš si připravil útok ven z dvorce, který Wawrinka vrátil mimo dvorec.
15-0
Dlouho výměnu od základní čáry končí opět v síti forhend Tomáše Berdycha.
0:0
6:1
Wawrinka se opravdu může o podání opřít, Berdych opět netrefil dvorec.
A-40
Výhoda Wawrinka, Tomáš vracel vyokým lobem, na který si Švýcar počkal a poslal jej do opačného rohu než se rozběhl Tomáš.
40-40
Shoda! Wawrinka vracel míč pouze do sítě a přitom lehce podklouzl.
A-40
Výhoda Wawrinka, další prudké podání se nepodařilo vrátit Tomáši Berdychovi.
40-40
Shoda! Wawrinka si pomáhá servisem.
40-A
Výhoda Berdych, Tomáš zahnal soupeře do rohu a pak mu hru zkrátil, na což Wawrinka nereagoval.
40-40
Shoda! Dlouhá výměna, která končí špatným forhendem Wawrinky.
40-30
Teď měl Berdych štěstí, když míč sotva přeplazil pásku.
40-15
Wawrinka fohendem chtěl trefit protipohyb Tomáše, ale ten jeho úder byl dlouhý.
40-0
Tentokrát return Berdycha končí na pásce.
30-0
Další return, který byl příliš dlouhý.
15-0
Wawrinkův útok do levé části dvorce je úspěšný, Tomáš nevrátil.
5:1
Eso a hra Berdych, alespoň na chvíli odvrátil hrozbu konce setu!
15-40
Jednoduchý míč u sítě Tomáš neumístil do dvorce.
0-40
Wawrinkův return letí mimo.
0-30
Další Berdychův bod téměř z podání.
0-15
Vysoký míč Wawrinky končí v autu, ten si ještě nechává kontrolovat Berdychem zahraný míč, který dopadl přesně na čáru.
5:0
Další aut z rakety Tomáše Berdycha. Tomáš teď bude podávat, na to, aby neztratil set.
40-15
Tomáš zkrátil hru, pak ale bekhendem netrefil dvorec, ale pouze pásku sítě.
30-15
Rychlost 131km/h a eso.
15-15
Berdychův return nebyl přesný.
0-15
Berdych sice běhal víc než jeho konkurent, ale ten netrefil ideálně forhend.
4:0
A Wawrinka jej proměňuje, když Tomáš v defenzivě zahrál bekhendem míč příliš dlouhý.
40-30
Nevynucená chyba Tomáše, který hrál míč příliš u svého těla a ten nepřešel přes pásku. Brejkbol Wawrinka.
30-30
První dvojchyba Tomáše Berdycha.
15-30
Tak tohle Berdych nezvládl, smeč Wawrinka vystihl a následný volej končí v autu.
0-30
Další pokus Wawrinky zkrátit hru, Tomáš míč vrátil na jeho stranu, jemu přímo pod raketu.
0-15
Berdych si Wawrinku rozhýbal a ten bekhendem trefuje pásku.
3:0
Už to vypadalo, že Berdych se z defenzivy dostane, když dostal Wawrinku na síť, ten mu míč rovněž vrátil za síť, ale po Tomášově vrácení stačilo švýcarskému tenistovi trefit prázdnou stranu dvorce – je to 3:0.
40-15
Tentokrát si Wawrinka naběhl na síť, Berdych při vracení Wawrinku málem trefil, ten naštěstí nastavil raketu, od ní se míč odrazil do zámezí.
40-0
Další přímo dělová rána.
30-0
Skoro přímý bod z podání.
15-0
Tomáš zkrátil hru, ale wawrinka mu jeho pokus vrátil, Tomáš byl krátký.
2:0
Druhý brejkol je již proměněn, další míč od Tomáše končí v autu.
40-30
Tuto výměnu Tomáš Berdych ukončuje razantním smečem na polovici Švýcara.
40-15
Další aut Berdycha, jsou tu dva brejkboly Stanislase Wawrinky.
30-15
Berdychovo prudké podání ven z dvorce.
30-0
Wawrinka teď předvedl dva pěkné údery, první Tomáš ještě vrátil přesně na čáru, ale na druhý již nedosáhl.
15-0
Tomášovi dnes forhend nejde, další míč, který z něj končí v síti.
1:0
1:0
Čistou hrou ukončuje Wwawrinka svůj servis, return Tomáš nedostal do dvorce.
40-0
Další míček získává Wawrinka.
30-0
Eso Wawrinky!
15-0
Dlouhou výměnu, kdy si Berdych připravoval útok, končí autem z voleje Berdycha.
0:0
3:6
Tento setbol již Berdych využívá a tím získává celou sadu za 30 minut pro sebe.
40-A
Čtvrtý setbol, Stanislas chtěl Berdycha lobovat, ale míč byl dlouhý.
40-40
Tři setboly jsou minulostí, zkrácený míč Tomáš doběhl, ale poslal jej pouze do sítě.
30-40
Další chyba Tomáše Berdycha, další forhend míří do autu.
15-40
Tak ještě chvilku v totmo setu budeme hrát, Wawrinka poslal míč forhendem podél čáry, Tomáš ač se snažil doběhnout, tak nedoběhl.
0-40
Další prudké podání a Wawrinkův další aut, tři setboly.
0-30
Prudké podání, wawrinka se natahoval marně.
0-15
Wawrinkův return šel za síť, naštestí pro českého hráče do autu.
3:5
Jednoduchý forhend končí za základní čárou. Hra Wawrinka.
40-0
Přímý bod z podání, Berdych sotva zareagoval.
30-0
Další bod pro švýcarského tenisty.
15-0
Wawrinka míří do opačné strany dvorce než má namířeno Tomáš.
2:5
Hra Tomáš Berdych, return Wawrinky byl příliš dlouhý. Tomáš vede 5:2.
15-40
Fantastická výměna, Wawrinka si sběhl k síti a vrátil míček těsně za síť Berdych reagoval pozdě.
0-40
Forhendem připravený útok končí Berdych bekhendem ven z kurtu.
0-30
Return Wawrinky končí v autu.
0-15
Prudké podání středem, Wawinak nedosáhl.
2:4
Dlouhá výměna od akládní čáry, Tomáš si tak dlouho připravoval pozici až mu Wawrinka nabídl zkrácení hry, která český hráč využil, Wawrinka zareagoval pozdě.
40-A
Berdych z defenzívy přešel do útoku a jeho forhend šel ven z dvorce Wawrinka byl na opačné straně kurtu.
40-40
Míček se štěstím získává Tomáš Berdych, když míček tak tak přešel síť.
40-30
Wwrinka obrací vývoj, když Tomáš posílá return podél lajny do zámezí.
30-30
Dlouhá výměna, kterou končí Berdych křizným forhendem v autu.
15-30
Míček získává Wawrinka.
0-30
Nevynucená chyba Wawrinky, končí v síti.
0-15
Aut Warinky, po dlouhé době byla k vidění delší výměna.
2:3
A znovu to samé.
0-40
Prudké podání, které Stanislas nemohl vybrat.
0-30
Return Wawrinky, vrací Berdych do odkryté části dvorce.
1:2
Prudké podání, Wawrinka neměl šanci jej vrátit.
0-40
Další bod pro českého tenisty.
0-30
Výborný forhend Tomáše Berdycha, na který Wawrinka nedosáhl.
0-15
Return wawrinky skončil za síti, Berdych však trefil místo kam Stanislas běží, ale ten netrefil dvorec.
1:1
Hra Wawrinka, Berdychův return byl příliš dlouhý.
40-15
Dvojchyba Stanislase Wawrinky.
40-0
Další bod Wawrinky, když Berdych vrátil bekhemdem pouze do sítě.
30-0
15-0
Tomášovi se nepovedl forhend od základní čáry a ten končí v autu.
0:1
0:1
První bod pro Berdycha. Wawrinka v defenzivě zahrál podél lajny, ale do autu.
30-40
Berdych zahrál Wawrinkovi míč ven z kurtu, ten jej vrátil těsně za síť odkud jej Berdych vrátil do opačného rohu Wawrinkovi polovice.
30-30
První delší výměna, končí v autu.
15-30
Podání ven z kurtu, Wawrinka jen stěží vrátil do sítě.
15-15
Netokrát nevynucená chyba Tomáš Berdycha, končí bekhemdem v síti.
0-15
Wawrinka odvrací do sítě.
0:0
Oba hráči již nastoupili na hrací plochu. Teď bude probíhat rozcvička před utkáním.
Štěpánkova čtyřhra již skonila, nyní čekáme až se kurt uvolní, aby na něj mohli nastoupit oba dnešní soupeři.
Vzhledem k protažení předchozí čtyřhry, kde mimo jiné nastupuje i Radek Štěpánek, a kde se momentálně hraje rozhodující sada, pořadatelé určili nový začátek utkání Tomáše Berdycha a Stanislase Wawrinky na 1:15.
Pořadatelé posunuli opět začátek na 4.9.2013 00:45.
Vzhledem k předchozímu dlouhému zápasu Mikhail Youzhny v Lleyton Hewitt, po němž ještě nastoupí ke své čtyřhře Štěpánek s Peasem bude začátek utkání opožděn, zatím je nový začátek stanovem na 23:30.
Vzájemná utkání

Oba soupeři se dopsud utkali 11 krát, přičemž vzájemná bilance vyznívá o jeden zápas lépe pro Stanislase Wawrinku, který vyhrál šestkrát. V letošním roce se oba hráči již utkali ve dvou odlišných utkáních. Nejprve Tomáš Berdych vyhrál ve střetnutí Davisova poháru 3:1, tento mač se hrál na tvrdém povrchu. Zatím poslední měření sil proběhlo v květnu v Madridu, kde v semifinále na antuce Tomáš Berdych nestačil švýcarskému tenistovi a podlehl mu 3:6, 6:4, 4:6.
Jak dopadne jejich dvanáctý vzájmený duel uvidíme právě v tomto střetnutí. Dokáže Berdych vyrovnat bilanci, nebo bude Wawrinka úspěšnější? První podání by mělo proběhnou okolo 23 hodiny středoevropského času.
A jak se oba soupeři dostali do dnešního osmifinále?

Švýcar hned v prvním kole narazil na jiného českého tenisty Radka Štěpánka, ten mu vzdoroval 2 a půl hodiny a odešel poražen 6:7, 3:6, 2:6. Do druhého kola dostal Wawrinka soupeře, jehož hra je založená především na podání, které má famozní – Ivo Karloviče. I s ním si Stanislas poradil ve 3 setech 7:5, 7:6, 6:4. Ve třetím kole již na Švýcara čekal zdatnější soupeř, mladičký Kypřan Marcos Baghdatis, který Wawrinkovi sebral na turnaji poprvé set. Stanislas vyhrál 6:3, 6:2, 6:7, 7:6.

Tomáš začal US Open proti Italu Paolu Lorenzimu, jehož vyprovodil z prvního kola za 103 minut po setech 6:1, 6:4, 6:1. Ve druhém kole se postavil českému hráči domácí tenista Denis Kudla, který vzdoroval 165 minut a rodák z Valašského Meziřící jej poslal z turnaje domů po setech 7:6, 7:6, 6:3. Do třetího kola se proti Berdychovi dostal 35. hráč žebříčku ATP Julien Benneteau, ten ihned v první setu dostal kanára a to je projevilo na dalším vývoji zápasu, Tomáš odchází po třech setech jako vítěz – 6:0, 6:3, 6:2.
Dobrý pozdní večer či časné ráno, vážení tenisový nadšenci. V osmifinále granslamového turnaje US Open vyzve český tenista nasazený jako hráč číslo 5 švýcarského tenistu Stanislase Wawrinku, jenž je na turnaji nasazen jako číslo 9.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.