WTA Wuhan - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Angelique Kerberová : Barbora Záhlavová-Strýcová - 24. září 2014   08:52

1

Barbora Záhlavová-Strýcová končí na turnaji ve Wuhanu v osmifinále. Nutno dodat, že 8. hráčka světového žebříčku byla dnes skutečně nad její síly. Tímto se s vámi loučím a budu se těšit u dalších tenisových bitev. Přeji příjemný den.
Konec zápasu
6:1
Je konec. Dnešní zápas ovládla bohužel naprosto zaslouženě německá reprezentantka a zahraje si tak na turnaji ve Wuhanu čtvrtfinále.
40-30
Tvrdý první servis a nepovedený return. To vše má za důsledek, že Němka Angelique Kerberová má matchpoint!
30-30
Asi se budu opakovat, ale Kerberová má dnešní utkání plně pod kontrolou. 30:30.
15-30
Sympatické je, že Záhlavová-Strýcová utkání nevzdává, 15:30 pro naši hráčku.
15-15
Jako již tradičně v dnešním zápase, Kerberová si nenechává soupeřku utéct. Je dorovnáno 15:15.
0-15
Nepovedená výměna ze strany německé hráčky. 0:15 při jejím servisu.
5:1
A jestli byla situace před chvílí horší, tak teď už je kritická, Kerberová bere naší hráčce servis a jde podávat na vítězství v zápase!
40-15
Situace je zase o něco horší, Němka má k dispozici 2 gamebally při soupeřčině servisu.
30-15
Parádní return Kerberové, situace se začíná víc než komplikovat, 30:15.
15-15
To by ovšem nemohla stát na druhé straně 8. hráčka světového žebříčku, je srovnáno, 15:15.
0-15
Barbora začala svůj game "skoro o všechno" dobře, vede 15:0.
4:1
Německá hráčka si uhrála svůj servis a jde to trháku. Momentálně ji dělí dva gamy od zisku celého zápasu.
40-30
A ten získává "překvapivě" Němka, 40:30 při jejím servisu.
30-30
Barbora Záhlavová-Strýcová se nevzdává a to je dobře! 30:30. Teď přijde na řadu veledůležitý bod.
30-15
Kerberová opět nepustila českou hráčku do výměny. 30:15!
15-15
Důležitá korekce stavu. Po zkušenostech z předchozího průběhu by tento moment mohl mít hořký podtext.
15-0
Němka na servisu opět dominantní, 15:0.
3:1
Je to 3:1. Barbora Záhlavová-Strýcová se chytá posledních snítků naděje! I tak to ale bude mít proti německé tenistce velice obtížné. Prozatím hrozba odvrácena!
40-A
A vzápětí se výhoda otočila na druhou stranu dvorce, česká hráčka může získat první game druhého setu.
40-40
Pohroma odvrácena, je tu opět shoda při servisu naší hráčky.
A-40
A když říkám famózní, tak famózní. Angelique Kerberová je nyní vzdálena jedním míčkem od vedení 4:0.
40-40
Ale to by na druhé straně nemohla stát famózní Kerberová, shoda!
30-40
Že by jiskra naděje? Je tu gameball pro Češku! 40:30.
30-30
Kdepak, Kerberová dneska nedá ani metr kurtu zadarmo, je to 30:30.
15-30
Barbora Záhlavová-Strýcová se ujímá vedení 30:15 při svém servisu. Snad se vše otáčí k lepšímu.
15-15
Němka bleskurychle srovnává, je to 15:15.
0-15
Barbora na to odpovídá svým prvním fiftýnem ve 4. gemu ,15:0.
3:0
Kerberová potvrzuje svou dominanci na kurtu a vede již 3:0!
40-0
Vypadá to zatím na rychle "projetý" game, 40:0!
30-0
A vzápětí další rychlý bod, 30:0 pro Němku.
15-0
Kerberová začíná na servisu jistě, je to 15:0.
2:0
A ten je bohužel potvrzen, stav utkání je nyní 2:0 pro Angeliqu Kerberovou.
40-30
Breakpoint pro německou hráčku, to nevypadá vůbec dobře.
30-30
Naštěstí je dorovnáno a nepřipouštíme zatím drama, 30:30.
30-15
Bohužel opět chyba na straně české hráčky, prohrává 30:15 při svém servisu.
15-15
Důležitý bod, Barbora nezůstává pozadu a dorovnává skóre.
15-0
Barbora začíná své počínání na servisu špatně, prohrává 0:15.
1:0
První servis, přesný servis = vedení 1:0 v druhém setu. Velká škoda pro Barboru, Němka ji nabídla možnost hned DVOU breakballů! Tato situace s již nemusí opakovat.
A-40
Bohužel ji živila jenom opravdu chvilku, Angeliqua jde opět do výhody při svém servisu.
40-40
Záhlavová-Strýcová teď dobře přečetla servis soupeřky a stále živí naději.
A-40
Kerberová hraje dneska prostě skvěle, opět game ball pro podávající hráčku.
40-40
Česká hráčka ještě bojuje, srovnala zase na shodu.
A-40
Výhoda, Kerberová.
40-40
A ani druhou možnost Záhlavová-Strýcová nevyužívá, je tu shoda. Tenhle gem možná bude v budoucnu mrzet.
30-40
První servis dneska Němce funguje, stav je 30:40.
15-40
A dokonce breakpoint hned v úvodu druhé sady!
15-30
15:30 pro Barboru, to jsme v tomhle zápase zatím mockrát neviděli, jen tak dál!
15-15
Záhlavová-Strýcová dorovnává, stav je nyní 15:15.
15-0
Druhý set začala německá hráčka perfektně a jede do vedení 15:0.
6:1
Skvěle zvládnutý return znamená, že je konec prvního setu. Česká hráčka v něm uhrála pouze jednu hru.
A-40
To je zlé , to je zlé! Rázem tu je výhoda a tudíž setball pro Kerberovou.
40-40
Bohužel Barbora nepotvrdila game ball a je tu shoda při jejím servisu.
30-40
Němka ovšem gem zdaleka nevypouští a rázem to je 30:40.
15-40
Opět pěkně zahraná výměna v podání Záhlavové- Strýcové, máme tu nadějných 40:15!
15-30
Kerberová teď ukázala svou sílu a snižuje na 30:15.
0-30
Další přímý bod pro Barboru, 30:0.
0-15
Je to 15:0 při servisu Záhlavové-Strýcové.
5:1
A ten je taky využit, stav je 5:1. Bohužel.
A-40
Opět povedený servis Němky, je tu breakpoint v opačeném provedení.
40-40
Němka si ovšem svůj servis pohlídala a koriguje na shodu.
40-A
A teď tu je dokonce breakpoint pro českou hráčku!
40-40
Barbora bojuje a srovnává na shodu.
40-30
Bohužel tu je další game ball pro hráčku z Německa.
30-30
Barbora zápas nevzdává, je to 30:30.
30-15
Další bod z prvního podání, 30:15 pro německou hráčku.
15-15
Němka ovšem bleskově koriguje, 15:15.
0-15
Při servisu soupeřky začíná česká hráčka víc než dobře, je to 15:0 pro Záhlavovou-Strýcovou.
4:1
A je tu bohužel další prohraný servis, stav je momentálně 4:1 pro Kerberovou a dělí ji dva míčky od zisku první sady.
40-15
To ovšem na Němku neplatí, její důrazný tenis nedělá Barboře vůbec dobře, je to špatné, 15:40.
30-15
Záhlavová-Strýcová koriguje 15:30!
30-0
Parádní return německé hráčky, stav je 30:0.
15-0
A ani další gem nezačíná česká hráčka nejlépe, je to 0:15.
3:1
Nyní má možnost Němka utéct soupeřce na rozdíl dvou gemů... a to se taky stává, máme tu potvrzený break!
40-15
40:15 pro Kerberovou, opět povedený první servis.
30-15
Dobrý první servis vede k jednoduchému bodu, stav je nyní 30:15.
15-15
Blesková odpověď německé hráčky, je to 15:15.
0-15
Záhlavová- Strýcová začíná dobře při servisu soupeřky, je to 0:15.
2:1
A hned první breakpoint je využit, česká hráčka přichází o svůj servis a prohrává 2:1.
40-0
A máme tu možnost breakpointu, stav je totiž 40:0 pro Kerberovou.
30-0
A další bod pro Kerberovou, 30:0.
15-0
Kerberová začíná aktivně i při servisu české hráčky, 15:0.
1:1
Hra pro Kerberovou, stav je srovnaný na 1:1.
40-30
Německá tenistka zvládá svůj servis a je to 40:30.
30-30
Stav gemu je momentálně srovnán, je to 30:30.
30-15
Česká hráčka reaguje povedeným returnem.
30-0
30:0 pro Němku.
15-0
Kerberová začíná výměnu dobře, získává první fiftýn.
0:0
Začátek zápasu je zpožděn. Důvodem jsou nedohraná předcházející utkání. Plánovaný začátek tohoto střetnutí je v 8:30.
Dobré ráno,

vítám vás u sledování osmifinálového utkání, turnaje ve Wuhanu, mezi Němkou Angeliqou Kerberovou a Českou hráčkou Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Papírovou favoritkou tohoto střetnutí je 8. hráčka světového žebříčku, Kerberová.

V rámci turnaje ve Wuhanu mají za sebou obě tenistky rozdílné zápasové vytížení. Zatímco česká hráčka musela přejít v prvním kole přes Slovenku Danielu Hantuchovou, tak Němka měla v prvním kole volný los. Nastoupila až do kola druhého, kde se střetla s Kazaškou Zarinou Diyasovou. S tou musela jít sice do 3. setu, ale nakonec utkání zvládla. Barbora Záhlavová- Strýcová porazila ve 2. kole Američanku Madison Keysovou, která byla podle bookmakerů taktéž brána za papírovou favoritku.

Před českou hráčkou tedy leží další velká výzva. Dokáže ji pokořit? Na tuto otázku si začneme postupně odpovídat v 8:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.