Challenger Kenitra - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Albert Ramos : Adam Pavlásek - 24. září 2014   12:11

1

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním prohry Adama Pavláska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou!
Statistiky zápasu

Esa: 0-1
Dvojchyby: 1-0
Úspěšnost prvního podání: 59% – 66%
Brejkboly: 4/10 – 0/3
Už v prvním gemu prvního setu měl Pavlásek namále a jen se štěstím udržel vlastní podání. Třetí gem už byl ale v režii Ramose a ten pro sebe získal podání českého tenisty. Poté si oba tenisté drželi svá podání a to až do stavu 4:3, kdy se povedlo podruhé v prvním setu Španělovi prorazit podání Pavláska a sám Ramos následně doservíroval, první set tedy získal Albert Ramos v poměru 6:3 po necelých 40 minutách. Druhý set už byl jasnou režií Alberta Ramose, který Pavláska nepustil takřka k ničemu a i když občas vedli oba tenisté dlouhé výměny při shodách, úspěšnějším byl nakonec Ramos, který ukončil celé utkání famózním stopbalem. Albert Ramos zvítězil v dnešním utkání po setech 6:3 a 6:1 za necelých 75 minut a ve čtvrtfinále narazí Španěl na lepšího z dvojice Jordi Samper-Montana – Lucas Pouille.
Konec zápasu
6:1
V další výměně následuje další stopbal, který taktéž Pavlásek nedostihl. Albert Ramos tedy v dnešním zápase vítězí, když vyhrává i druhý set v poměru 6:1.
40-15
Ramos uspěl se stopbalem. Dva setboly pro Alberta Ramose.
30-15
Pavlásek trefuje míček do sítě.
15-15
Jenže ani Ramosův úder není bez chyb. Míček zaletěl jen těsně do postranního autu.
15-0
Pavláskův úder doletěl za základní čáru.
5:1
Španěl druhý brejkbol v tomto gemu proměňuje a je jediný gem od vítězství v dnešním zápase.
A-40
Pavlásek nedokázal zkrotit míček u nohou a poslat ho přes síť. Brejkbol!
40-40
Ramos uspěchal return, míček končí v síti. Shoda.
A-40
Úder Ramose po čáře slaví úspěch. Brejkbol!
40-40
Gemboly jsou pryč. Ramosovi se trpělivou hrou povedlo srovnat stav gemu. Shoda.
30-40
I druhý gembol zůstává neproměněn. Síť zastavuje znovu celou výměnu.
15-40
Čistá hra to ale nebude, Pavláskův úder pohltila síť.
0-40
První eso celého zápasu zaznamenává po 68 minutách Adam Pavlásek. Český tenista má k dispozici tři gemboly.
0-30
Za forhendem Pavláska se Ramos pouze ohlédl.
0-15
Míček získává Pavlásek.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Adam Pavlásek.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
První z nich je proměněn. Albert Ramos získává pátý gem druhého setu.
40-0
Nasazená jednička pro tento turnaj si dělá v tento moment s českým tenistou, co potřebuje. Tři gemboly pro Ramose.
30-0
Adam nedokázal poslat míček přes síť, kde už čekal houževnatý Španěl.
15-0
Pavláskův úder po čáře končí v síti.
3:1
Adam Pavlásek si poprvé v druhém setu podržel servis, i když mu to vzalo určitě mnoho sil.
40-A
Ramos také kazí úder na síti. Gembol.
40-40
Český tenista chybuje na síti a posílá velmi lehký míček pouze do sítě. Shoda.
40-A
Pavláskův úder po čáře na bekhendový úder soupeře byl úspěšný. Gembol.
40-40
Pavlásek vyslal míček do postranního autu. Shoda.
30-40
Ramosův pokus o lob končí na hráčově polovině kurtu. Gembol.
30-30
Chyba Ramose ve výměně. Shoda.
30-15
30-0
Ramosovi vyšel stopbal náramně, sice ho Pavlásek doběhl a dostal přes síť, ale Ramosovi nedělalo sebemenší problémy dostat míček zpět do kurtu.
15-0
Španěl načíná čtvrtý gem ziskem fiftýnu.
3:0
3:0
3:0
Pavlásek zaútočil do forhendu soupeře, jenže míček vlétl do postranního autu. Albert Ramos získává třetí gem druhého setu.
A-40
Úder Pavláska zpod nohou nebyl úspěšný. Gembol.
40-40
Španěl se dokázal dostat i ze třetí hrozby ztráty podání. Shoda.
40-A
Bitvu od základních čar vyhrál český tenista. Brejkbol!
40-40
V té nejpotřebnější fázi hry přichází chyba Ramose. Shoda.
A-40
Pavláskovi se ne a ne zadařit jeden pořádný finální úder. Gembol.
40-40
Ani druhý z možností brejku Pavláskovi nevyšel. Return byl příliš dlouhý. Shoda.
30-40
První z nich proměněn není. Pavlásek poslal míček do sítě.
15-40
Ramosovi ulétl míček do autu. Adam Pavlásek má k dispozici dva brejkboly, vůbec první v dnešním utkání.
15-30
Španěl zády ke kurtu dokázal snížit na rozdíl jediného fiftýnu.
0-30
Další špatný úder Ramose.
0-15
Míček z rakety Ramose doputoval pouze do sítě.
2:0
Při náběhu na síť nedává Španěl českému tenistovi šanci. Albert Ramos tedy proměňuje hned první brejkbol a bere podání soupeři.
40-0
Výměnu ukončuje špatný úder Pavláska, míček pohltila síť. Albert Ramos má k dispozici tři brejkboly!
30-0
Prasátko teď více pomohlo Španělovi, který se velmi rychle dostal z obrany do útoku. Smeč na síti nenadělala Ramosovi žádné problémy.
15-0
Pavlásek měl soupeře zahnaného v rohu kurtu, ale od základní čáry nedokázal vměstnat míček do kurtu.
1:0
1:0
1:0
Albert Ramos získává první gem druhého setu po returnu Pavláska do zámezí.
40-30
Příliš dlouhý return končí daleko za základní čárou. Gembol.
30-30
Výměnu zastavuje páska, která vystavila Pavláskovi stop.
15-30
Míček z rakety Adama Pavláska se otřel přesně o základní čáru.
15-15
Jenže v následující výměně vylétl míček Ramosovi z rakety do postranního autu.
15-0
Ramos se prezentoval kontra stopbalem, což se ukázalo jako dobrá volba.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Albert Ramos.

6:3
Ale druhý ani třetí už neodmaže, neboť česká tenista poslal míček za základní čáru a Albert Ramos získává první set v poměru 6:3 za necelých 40 minut.
40-15
První z nich Pavlásek odmazává po promáchlém úderu soupeře.
40-0
Teď už je to s českým tenistou hodně zlé, míček od sítě skončil v postranním autu a Albert Ramos má rázem k dispozici tři brejkboly!
30-0
Ramosovi se povedl velmi přesný křižný forhend. Pavlásek se po míčku jen ohlédl.
15-0
Slabý pokus Pavláska o nízký úder zpod nohou.
5:3
Ramos až při druhé smeči uspěl a získává tak osmý gem prvního setu.
40-15
Španěl pouze proběhl kolem returnu Pavláska po čáře.
40-0
Nepřesný úder českého tenisty znamená tři gemboly pro Alberta Ramose.
30-0
Return Pavláska zastavuje síť.
15-0
Silný vítr, který prozatím doprovází dnešní zápas nyní pomohl Ramosovi.
4:3
4:3
4:3
Adamovi k zisku sedmého gemu prvního setu pomáhá síť, která pohltila úder Ramose.
30-40
Ramos chybuje na příjmu. Adam Pavlásek má k dispozici gembol.
30-30
Rak dlouho vracel Pavlásek míček do pravého rohu Ramosova kurtu, až míček skončil v postranním autu.
15-30
Adam se po forhendovém křižném úderu Ramose pouze ohlédl.
0-30
Úder Ramose od základní čáry byl příliš dlouhý.
0-15
4:2
Další pokus Pavláska o return po čáře už nevyšel. Albert Ramos získává šestý gem prvního setu.
40-15
Výborný Pavláskův return po čáře překvapil nejen Ramose.
40-0
Španěl poslal míček do protipohybu Pavláska. Ramos má k dispozici tři gemboly.
30-0
Další míček z rakety Adama Pavláska končí v síti.
15-0
Pavlásek se na síti snažil překonat Ramose úderem po čáře, proti však byla síť.
3:2
3:2
3:2
Ramosův slicovaný return končí za základní čárou což neznamená nic jiného, než zisk pátého gemu pro Adama Pavláska.
30-40
Ramos se přesunul na síti a byl stoprocentní. První gembol odmazán.
15-40
Pavlásek uběhal údery soupeře, Ramos nakonec zakončuje výměnu úderem míčku do sítě. Český tenista má k dispozici dva gemboly.
15-30
Hodně riskantní smeč Adama, míček se otřel o základní čáru.
15-15
Směr úderu Pavláska nebyl špatný, ale délka už byla v horších číslech.
0-15
Ramosův return byl nepřesný.
3:1
Hned ten první proměňuje, neboť return Pavláska zamířil do sítě. Albert Ramos získává čistou hrou čtvrtý gem prvního setu.
40-0
Velmi razantní return českého tenisty končí za základní čárou. Albert Ramos má k dispozici tři gemboly.
30-0
Pavlásek se po míčku natahoval, jak jen mohl, ale více než postranní aut netrefil.
15-0
Až příliš dlouhý míček poslal Pavlásek na druhou stranu kurtu.
2:1
2:1
2:1
Pavlásek při náběhu na síť chybuje a posílá míček pouze do zámezí. Albert Ramos získává ve třetím gemu prvního setu podání soupeře.
A-40
Míček po úderu českého tenisty v síti. Brejkbol!
40-40
Španělovi se povedlo zahnat Pavláska do obrany, ten dlouho nevzdoroval. Shoda.
40-A
Ramos nedokázal vrátit přes síť úder Pavláska. Gembol.
40-40
Ramosovi se nepovedl return a ten si stěžuje na kluzkou antuku u hlavního rozhodčího. Shoda.
A-40
Razance v ruce Pavláska, zdá se býti přílišná. Míček doletěl hluboko za základní čáru. Brejkbol!
40-40
Jenže Ramos chybuje od základní čáry, míček pohltila síť. Shoda.
A-40
Dlouhý míček z rakety Adama Pavláska. Brejkbol!
40-40
Pavlásek se snažil celý gem ukončit znovu stopbalem, ale Ramos celý jeho pokus přečetl a poslal míček přímo na základní čáru, odkud nedokázal Pavlásek soupeře přelobovat. Shoda.
30-40
Tentokrát už byl Španěl na stopbal českého tenisty krátký. Gembol.
30-30
Míček se po úderu Pavláska objevil za základní čárou.
15-30
Pavlásek se během výměny dostal z obrany do útoku, což se nakonec ukázalo jako klíčový prvek. Stopbal Ramos doběhl, ale nedokázal dostat míček přes síť.
15-15
15-0
Míček z rakety Adama Pavláska končí za základní čárou.
1:1
Hodně dlouhá výměna, ve které nakonec vyhrává Albert Ramos, který jako první změnil směr úderů a tím Pavláska rozhodil.
40-30
Do postranního autu ale zamířil i úder Španěla.
40-15
Přílišná razance v úderu Pavláska zaviňuje, že se míček ocitl v postranním autu. Ramos má k dispozici dva gemboly.
30-15
Španělovi byl zahlášen těsný aut.
30-0
Ramosův první servis dělá českému tenistovi velké problémy.
15-0
Pavláaskův return končí v síti.
0:1
Konec přestávky, podávat bude .
0:1
0:1
Chyba Španěla na příjmu. Adam Pavlásek si s měnšími potíži udržuje servis.
40-A
Výborné první podání Pavláska dohnalo Ramose k chybě. Gembol.
40-40
Nepovedený return Ramose znamená srovnání vývoje gemu. Shoda.
40-30
Český tenista zahrál stopbal, který soupeř doběhl, ale následný úder po čáře už Ramos nevybral.
40-15
Výměnu ukončuje nepovedený Pavláskův úder, míček končí v síti. Albert Ramos má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Souboj obou tenistů od základních čar vyhrává Španěl.
15-15
Příliš dlouhý míček od českého tenisty končí za základní čárou.
0-15
První fiftýn zápasu získává Pavlásek.
0:0
Oba tenisté jsou již na kurtu a probíhá rozehrávka před zápasem.
Vzájemná bilance – oba tenisté doposud ještě ani jednou na okruhu ATP proti sobě neodehráli žádný zápas a tak to pro ně dnes bude v tomto ohledu premiéra. Favoritem tohoto zápasu je bezesporu nasazená jednička Albert Ramos.
Adam Pavlásek – je naděje českého tenisu a v posledních týdnech se zúčastňuje turnajů kategorie challenger, dnes tomu není jinak. Tomuto devatenáctiletému českému tenistovi patří aktuálně 245. pozice v žebříčku ATP. Na turnaji v marockém městě Kenitra ve své kariéře Pavlásek ani jednou nestartoval a letošní sezóna je tedy pro něj debutem. Naposledy se tento pravoruký tenista představil na turnaji v Meknesu, kde se mu v prvním kole postavil do cesty Francouz Julien Obry, který zdolal českého mladíka ve dvou setech 7:5 a 6:3. Pavlásek se do osmifinále turnaje v Kenitře dostal po výhře v prvním kole nad kvalifikantem Sandrem Ehratem ze Švýcarska v poměru 6:3, 3:6 a 7:6 (1).

Cesta turnajem:

1. kolo: Adam Pavlásek – Sandro Ehrat 6:3, 3:6 a 7:6 (1)

Nejvyšší umístění v žebříčku ATP: 229. (4. srpna 2014)
Albert Ramos – tomuto Španělovi je 26 let a v tuto chvíli se pohybuje na 70. příčce v žebříčku ATP, pro tento turnaj je navíc nejvýše nasazeným hráčem, tedy turnajová jednička. V Kenitře tento levoruký tenista ani jednou nestartoval a tak tedy stejně jako většina ostatních tenistů, i Ramos zde debutuje. Svůj poslední turnaj odehrál 188 cm vysoký tenista stejně jako jeho dnešní soupeř v Meknesu, ale zde se mu dařilo o něco lépe, než v případě Pavláska. V prvním kole zdolal Lorenza Giustinoa, aby v osmifinále prohrál s Italem Matteem Violou. Na turnaji v Kenitře v prvním kole porazil Španěl Pedja Krstina z Chorvatska po setech 6:4, 4:0 – skreč.

1. kolo: Albert Ramos – Pedja Krstin 6:4 a 4:0 skreč

Nejvyšší umístění v žebříčku ATP: 38. (21. května 2012)
Přeji příjemné odpoledne všem tenisovým nadčencům. Dnes je na programu osmifinále challengeru hraném v marockém městě Kenitra, ve kterém se mimo jiné představí Albert Ramos, kterému turnajový pavouk postavil do cesty českého tenistu Adama Pavláska. Zápas se odehraje od 12:00 na centrálním dvorci jako první v pořadí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.