WTA Peking - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Camila Giorgiová : Lucie Šafářová - 29. září 2014   06:42

6

To je ode mě z toho zápasu pro dnešek s konstatováním postupu Lucie Šafářové do druhého kola turnaje vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou!

Brejkboly: 2/10 – 3/10
Zápas nezačal pro druhou nejvýše umístěnou Češku ve světovém žebříčku vůbec dobře. Lucie Šafářová ztratila svůj servis hned na úvod zápasu. S Lucií to nevypadalo dobře ani v následujících několika gemech. Jenže od sedmého gemu prvního setu to začala Lucie podávat lepší výkon, který ji vybičoval za stavu 5:3 k navrácení ztraceného podání – brejk soupeřky – a první set tak nakonec musel rozhodnout tie-break. V něm byla mnohem úspěšnější od samotného začátku česká tenistka, která nakonec první set získala v poměru 7:6 (3). Ve druhém setu už se pomalu začalo schylovat znovu k tie-breaku, ale poté, co Lucie Šafářová odmazala tři gemboly soupeřky, bylo na drama za stavu 4:5 zaděláno. Celou zápletku nakonec "rozuzlila" poslední jmenovaná po veliké bitvě v desátém gemu druhého setu. Lucie Šafářová tak může slavi postup do druhého kola na turnaji v Pekingu po vítězství 7:6 (3) a 6:4 a může se těšit na souboj s kvalifikantkou Monou Barthelovou z Německa.
Konec zápasu
4:6
Celý zápas ukončuje dvojchyba, které se dopustila na servisu Camila Giorgiová. Lucie Šafářová tedy vítězí v dnešním namáhavém zápase 7:6 (3) a 6:4.
40-A
Zatím má k tomu blíže Lucie Šafářová, která má k dispozici setbol již poněkolikáté.
40-40
Jenže ani ten není proměněn. Shoda. Kdo nakonec získá potřebný fiftýn pro zakončení tohoto gemu?
40-A
Šafářová má k dispozici již třetí setbol.
40-40
Pátá shoda v tomto gemu.
A-40
Gembolu se ujímá Camila Giorgiová.
40-40
Nemožné výměny předvádí tenistky na obou stranách kurtu. Shoda.
40-A
Lucie Šafářová se nevzdává a má k dispozici další setbol!
40-40
Ani tato hrozba nebyla pro Italku překážkou. Shoda.
40-A
Česká tenistka se probojovala k setbolu!
40-40
Lucie zabojovala jako správná česká lvice. Shoda.
A-40
Má to jeden háček. Giorgiová se probojovala znovu ke gembolu.
40-40
Je tomu tak. Lucie Šafářová smazala tři gemboly soupeřky. Shoda.
40-30
Giorgiová neproměňuje ani druhý gembol. Že by Šafářová udělala z tohoto gemu ještě drama?
40-15
Ale Lucka nechce nechat tento gem doservírovat Italku.
40-0
Což potvrzují trefené 3 první servisy do kurtu. Zároveň má Camila Giorgiová k dispozici tři gemboly.
30-0
Italka je v tomto gemu zatím lepší.
15-0
Italka úspěšná na servisu.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Camila Giorgiová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
První z nich je proměněn, což neznamená nic jiného, než zisk devátého gemu ve prospěch Lucie Šafářové.
15-40
Šafářová se probojovala k dvěma brejkbolům.
15-30
Třetí výměna je úspěšnější pro Italku.
0-30
Druhý fiftýn devátého gemu si připisuje taktéž česká tenistka.
0-15
Šafářová se nenechala na servisu zahanbit.
4:4
Camila Giorgiová získává osmý gem druhého setu velmi hladce po předchozím dlouhém a náročném gemu.
40-15
Camila má k dispozici dva gemboly.
30-15
Italka zavelela k menšímu obratu při vlastním podání.
15-15
Giorgiová odpovídá ziskem fiftýnu.
0-15
Do osmého gemu vstupuje úspěšněji česká tenistka.
3:4
3:4
3:4
Velmi dlouhý sedmý gem druhého setu zakončuje Šafářová úspěšně.
40-A
Šafářová si pomáhá servisem ke gembolu.
40-40
Ale ani tato výzva nebyla vyslyšena. Shoda.
A-40
Čtvrtý brejkbol pro Italku v tomto gemu.
40-40
Následuje již čtvrtá shoda v pořadí.
A-40
Italka se probojovala k brejkbolu.
40-40
Ani tentokrát česká tenistka neproměnila gembol. Shoda.
40-A
Gembol číslo 2 pro Lucii Šafářovou.
40-40
Shoda po vítězném úderu Giorgiové.
40-A
Najednou je lepší tenistkou Lucie. Ta má navíc k dispozici gembol.
40-40
Ani druhá možnost brejku nebyla Italkou využita. Shoda.
40-30
První z nich je odvrácen po esu Šafářové.
40-15
Má k tomu slibně namířeno, dva brejkboly pro Camilu Giorgiovou. Čtvrtá dvojchyba Lucie Šafářové.
30-15
Jenže Italka se nevzdává a o brejk chce zabojovat.
15-15
Toto podání už bylo ale o mnoho lepší z pohledu české tenistky.
15-0
Dvojchyba s pořadovým číslem 3 z rakety Lucie Šafářové.
3:3
Camila Giorgiová získává šestý gem druhého setu čistou hrou.
40-0
Tři gemboly pro Italku jsou na světe.
30-0
Přidává k němu další.
15-0
Italka hned na úvod svého podání získává fiftýn.
2:3
2:3
2:3
Tento gembol už byl proměněn ve prospěch Lucie Šafářová, která získává pátý gem druhého setu.
40-A
I tak má ale výhodu Lucie Šfářová.
40-40
Dvojcyhba v nejméně vhodnou chvíli. Shoda.
30-40
Šafářová nechce ponechat nic náhodě a raději rychle zakončuje a vytváří si tak možnost gembolu.
30-30
Italka srovnává krok v tomto gemu.
15-30
Ten ale Italka pozastavuje po vítězném úderu do bekhendové strany.
0-30
Zatím pokračuje ve svém dobrém rozletu.
0-15
Česká tenistka nezačíná své podání vůbec špatně.
2:2
Nyní už je brejkbol přetaven v brejk, v tomto případě rebrejk. Italka si získaného servisu Šafářové moc dlouho neužila.
40-A
Lucie bojuje jako lvice! Brejkbol s pořadovým číslem 4 pro Lucii Šafářovou po dvojchybě soupeřky.
40-40
Italka zabojovala a srovnává stav gemu. Shoda.
40-A
Lucie se vidiny brejku nevzdává. Brejkbol!
40-40
Bohužel pro české příznivce se Italce povedlo odvrátit i druhý brejkbol. Shoda.
30-40
První z nich Giorgiová odvrací.
15-40
Je tomu tak. Lucie Šafářová má k dispozici dva brejkboly po druhé dvojchybě Giorgiové ve druhém setu!
15-30
Že by se Šafářová nadechovala k rebrejku?
15-15
O výměnu později se to už ale říci nedá – dvojchyba Italky.
15-0
Giorgiové se povedl vstup do čtvrtého gemu druhé sady.
2:1
2:1
2:1
První z nich je proměněn. Zatím to lehce připomíná první set. Camila Giorgiová bere své soupeřce podání ve třetím gemu druhého setu.
40-15
Hodně brzy přichází pro Italku možnost dvou brejkbolů. Dvojchyba Šafářové.
30-15
Italka útočí do forhendové strany Šafářové, úspěšně.
15-15
Tak jsem to asi zakřikl. Na druhý servis Lucie dokázala najít Giorgiová recept.
0-15
Šafářová si zatím udržuje stoprocentní úspěšnost prvního podání.
1:1
První z nich je proměněn. Druhý gem v druhém setu tedy náleží Italce po čisté hře.
40-0
Camila Giorgiová má k dispozici tři gemboly.
30-0
První vítězný úder druhého setu si připisuje Giorgiová.
15-0
Italka začíná na servisu také úspěšně.
0:1
0:1
0:1
Druhý už ale přeci jen ano. První set druhého setu získává Lucie Šafářová.
15-40
První z nich sice Lucie neproměňuje.
0-40
Lucie Šafářová načerpala v několika posledních gemech prvního setu energii a najednou je na kurtu všude. Tři gemboly pro českou tenistku.
0-30
I druhý fiftýn v druhém setu náleží české tenistce.
0-15
Šafářová načíná druhý set úspěšně.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.

6:7
První z nich je zakončen, stejně jako celý set esem. První set získává nakonec, po tuhém boji, Lucie Šafářová po více než hodině hry v tie-breaku.
3-6
Jenže Lucie hraje prozatím v tie-breaku perfektně. Česká tenistka si navíc vydobyla výhodu 3 setbolů.
3-5
Italka se snaží ještě zabojovat.
2-5
I po změně stran je úspěšnější česká tenistka. Ta už má náskok tří míčků.
2-4
Následuje výměna stran.
2-4
Což na servisu Lucii vůbec nevadí.
2-3
Další fiftýn už si ale raději Italka uschovává pro sebe.
1-3
Šafářová bere soupeřce druhé podání a vytváří si tak minibrejk.
1-2
Obě tenistky na servisu zatím stoprocentní.
1-1
Stejně jako zatím Lucie Šafářová.
1-0
Italka podržela svůj servis.
6:6
Gembol proměněn. To znamená jediné, o osudu prvního setu musí rozhodnout tie-break.
40-A
Ve výhodě je ale přeci jen Šafářová, která má k dispozici další gembol.
40-40
Na to odpovídá Giorgiová ziskem fiftýnu. Shoda.
15-15
Další výměna už je úspěšnější pro českou tenistku.
15-0
V úvodu dvanáctého gemu přichází na servisu Šafářové k dvojchybě.
6:5
6:5
6:5
Tento gembol už v gem Italka proměňuje. Jedenáctý gem prvního setu náleží Camile Giorgiové.
A-40
I přesto si Giorgiová dokázala vybojovat další gembol.
40-40
Čehož si je Šafářová vědoma. Šestá dvojchyba Giorgiové. Shoda.
40-30
Italka si v posledních pár gemech pohoršila, co se úspěšnosti prvního servisu týče a je na tom stejně jako česká tenistka – zhruba 50% úspěšnost.
40-15
V zisku gemu však Italce zabránila síť.
40-0
Camila Giorgová má k dispozici tři gemboly.
30-0
Další míček náleží taktéž Giorgiové.
15-0
Italka hned z úvodu jedenáctého gemu získává fiftýn.
5:5
Ten už se povedlo Lucii proměnit a nejenom že potvrzuje brejk z předchozího gemu, ale také se vrátila zpět do zápasu.
40-A
Naopak je tu gembol pro českou tenistku.
40-40
Šafářová však zabojovala a možnost ztráty prvního setu minimálně na chvíli odvrátila. Shoda.
40-30
Italka má možnost uzavřít první gem, má k dispozici setbol!
30-30
To se však pochopitelně nelíbí Giorgiové.
15-30
Jenže Lucie chce potvrdit získaný brejk z předchozí gemu.
15-15
Italka srovnává krok.
0-15
Lucie začíná na servisu dobře. Všichni čeští fanoušci doufají, že už Šafářová zapomněla na své nezdary z úvodních gemů.
5:4
5:4
5:4
Je tomu tak! Lucie Šafářová zabojovala v tu správnou chvíli a bere soupeřce podání v nejvýhodnější možnou chvíli. Lucie získává devátý gem prvního setu.
30-40
První z nich je Italkou odvrácen. Povede se proměnit aspoň ten druhý?
15-40
Lucie se nadechuje k brejku, má k dispozici dva brejkboly.
15-30
Šafářová si připisuje pátý vítězný úder.
15-15
Které je však následováno dvojchybou.
15-0
Camila zaznamenává své prvního eso v dnešním zápase.
5:3
První z nich také proměňuje v gem. Osmý gem prvního setu tedy získává Lucie Šafářová. Camila Giorgiová bude podávat na vítězství.
15-40
Česká tenistka si vybojovala výhodu dvou gembolů.
15-30
Na který odpovídá Italka ziskem fiftýnu.
0-30
Vítězný úder z rakety Šafářové.
0-15
Lucie načíná osmý gem prvního setu nadějně.
5:2
5:2
5:2
Gembol je proměněn, tím pádem je Camila Giorgiová jediný gem od zisku prvního setu.
40-30
Italka se probojovala ke gembolu, i když tentokrát už to měla mnohem těžší, než v předchozích chvílích.
30-30
Giorgiová nechce ponechat nic náhodě.
15-30
Ale Lucie bojuje jako správná lvice.
15-15
Italka odpovídá, jak nejlépe mohla, ziskem fiftýnu.
0-15
Že by se nadechla Šafářová k lepšímu tenisu, i když ji k tomu napomáhá Italka dvojchybou?
4:2
I přesto, že musela jít o gembol bojovat Lucie přes druhý servis, podařilo se jí získat i poslední míček. Lucie Šafářová získává šestý gem prvního setu.
30-40
Další dobrý první servis a Šafářová má k dispozici gembol.
30-30
Rázem je vývoj šestého gemu vyrovnaný.
30-15
Lucie přeci jen zabojovala a minimálně jeden fiftýn pro sebe získala.
30-0
Na druhý servis Šafářové dokázala najít Italka recept.
15-0
Nekutečné minely od české tenistky. Dvojchyba s pořadovým číslem 5 je na světě.
4:1
4:1
4:1
První z nich je proměněn takřka ihned. Giorgiová získává pátý gem prvního servisu a zatím si jde velmi hladce pro zisk prvního setu.
40-15
30-15
Giorgiová přidává další fiftýn.
15-15
Hned jak zafungoval první servis, připisuje si fiftýn i Italka.
0-15
Italka také chybuje hned na úvod pátého gemu. Giorgiová vytvořila dvojchybu.
3:1
Třetí gembol ve čtvrtém gemu prvního setu už Šafářová proměňuje ve svůj prospěch a připisuje si zisk prvního gemu v tomto zápase.
40-A
Šafářová se nevzdává a získává pro sebe i další výměnu, což neznačí nic jiného, než výhodu gembolu.
40-40
Ani tentokrát tomu tak není. Shoda s pořadovým číslem 4.
40-A
Znovu je tu gembol. Potvrdí ho už Lucie konečně?
40-40
Čvtrtou dvojchybou se ale o možnost zisku čtvrtého gemu česká tenistka obrala sama. Shoda.
40-A
Šafářová má k dispozici gembol. Vůbec poprvé v dnešním zápase.
40-40
Lucie zvedá procenta úspěšnosti prvního servisu na 50%. Shoda.
A-40
Italka je neoblomná, zatím hraje dobrý tenis, i když je nutno říci, že se Šafářová na servisu trápí.
40-40
Česká tenistka zabojovala a odvrátila i druhý brejkbol. Shoda.
40-30
První z nich se Lucii podařilo odvrátit. Stále je tu však hrozba jednoho brejkbolu.
40-15
Camila má k zisku čtvrtého gemu velmi blízko. Má totiž k dispozici dva brejkboly!
30-15
Toho se Giorgiová nezalekla a snaží se pro sebe získat i tento gem.
15-15
Šafářová odpovídá esem.
15-0
Italka začíná znovu útočit na servis české tenistky.
3:0
3:0
3:0
Bohužel je Italka zatím nad síly Šafářové. Camila Giorgová potvrzuje brejk z předchozího gemu.
40-30
Camila si vybojovala možnost gembolu.
30-30
Giorgiová je české tenistce stále v patách.
15-30
Zatím je v tomto gemu skóre jak na houpačce.
15-15
Stačí, aby se Italka trefila do kurtu z prvního podání a Lucie má problémy.
0-15
Ale na začátku třetího gemu si připisuje první fiftýn česká tenistka.
2:0
Ten také Giorgiová proměňuje. Pro Lucii se tento gem nevyvíjel vůbec dobře, zatím jí nefunguje servis.
40-30
Italka má k dispozici brejkbol!
30-30
První úspěšný první servis.
30-15
Zatím je pro Lucii servis překážkou. Již podruhé v tomto gemu zaznamenává dvojchybu.
15-15
Další servis už je úspěšnější.
15-0
Lucie na servisu nezačíná přívětivě. Hned první pokus o servis skončil dvojchybou.
1:0
1:0
1:0
První z nich mladá Italka proměňuje a získává první gem prvního setu čistou hrou.
40-0
30-0
Po něm následuje další.
15-0
Do zápasu lépe vstupuje Italka, která si připisuje úvodní fiftýn,
0:0
Na servisu bude začínat Camila Giorgiová.
Vzájemná bilance – obě tenistky proti sobě zatím na okruhu WTA nesehrály ani jeden zápas a tak to dnes pro ně bude premiéra. Sázkové kanceláře jasně favorizují Lucii Šafářovou. Uvidíme tedy, kdo se ujme v ohledu vzájemných zápasů vedení.
Lucie Šafářová – už je jedinou Češkou, která se může po Petře Kvitové (Petra měla volný los) probojovat do druhého kola na turnaji v Pekingu. Lucie se momentálně ocitá na 15. příčce světového žebříčku a pro tento turnaj je třináctou nejvýše nasazenou hráčkou. Na předchozím turnaji ve Wuhanu se Šafářové nepovedlo porazit Sabine Lisickou a už velmi záhy skončila. V Pekingu už levoruká tenistka startovala celkem pětkrát a nejvíce se ji vydařil loňský turnaj, ve kterém došla až do čtvrtfinále, v ostatním ročnících neprošla přes první kolo.

Nejlepší umístění v žebříčku WTA: 14. (8. září 2014)
Camila Giorgiová – tato mladá Italka se momentálně pohybuje na 44. pozici v žebříčku WTA. Ve své dosavadní kariéře startovala Giorgiová v Pekingu jen jednou a to v roce 2012, kdy dokráčela do 2. kola turnaje. Stejně jako její dnešní soupeřka, i Camila ve Wuhanu pohořela hned v prvním kole, ve kterém nestačila na Elinu Svitalinovou ve dvou setech (2:6 a 3:6).

Nejlepší umístění v žebříčku WTA: 31. (25. srpna 2014)
Přeji příjemné brzké ráno všem tenisovým nadšencům. Dnes je na programu 1. kolo na turnaji v Pekingu, hraném na tvrdém povrchu, v němž se mimo jiné představí Camila Giorgiová, které postavil turnajový pavouk do cesty českou tenistku Lucii Šafářovou. Zápas se odehraje od 6:30 jako první v pořadí na kurtu Brada Drewetta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:30.