WTA Lucemburk - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Alison Van Uytvancková : Barbora Záhlavová-Strýcová - 15. října 2014   10:13

7 (1)

Děkuji za pozornost, loučím se a přeji příjemný zbytek dne.
Celkem bodů: 67 – 85
Zápas končí a Barbora Záhlavová-Strýcová postupuje do čtvrtfinále, ve kterém narazí na vítězku zápasu mezi Polonou Hercogovou a Johannou Larssonovou. V zápase převládaly hlavně výměny od základní čáry, ve kterých byla úspěšnější naše tenistka. Ve zkrácené hře na konci druhého setu poté využila své zkušenosti, zatímco o osm let mladší soupeřka tento moment zápasu neunesla a řadou chyb své soupeřce pomohla k vítězství.
Konec zápasu
6:7
Van Uytvancková zkrácenou hru vůbec nezvládla a zakončila ji stejným způsobem jakým do ní vstoupila – tedy dvojchybou!
1-6
První z nich je nevyužit, Záhlavová z těžké pozice poslala míč do autu.
0-6
Nepovedený return a je tu série mečbolů pro Barboru Záhlavovou-Strýcovou!
0-5
Záhlavová si došla na síť odkud zakončila volejem výměnu. Vede 5:0 a jde podávat!
0-4
Nepovedený pokus o vítězný úder po čáře a češka je blízko vítězství!
0-3
Velmi laciná chyba Belgičanky! Výměnu měla dobře rozehranou, ale nabíhaný volej umístila pouze do sítě!
0-2
Dlouhá výměna tvrdých úderů od základní čáry. Van Uytvancková zkusila změnit rytmus hry kraťasem, ten však nepřeletěl síť.
0-1
Dvojchyba hned na začátek přináší minibrejk pro češku.
6:6
Krásný kraťas Belgičanky, Záhlavová-Strýcová míč sice doběhla, ale byla už příliš blízko sítě a nedokázala balon dostat přes sít! Srovnáno na 6:6 a následovat bude tiebreak.
40-30
A nyní brejkbol, Van Uytvancková dokázala Záhlavovou ve výměně přechytračit.
30-30
Místo mečbolu je tu však srovnání na 30-30.
15-30
Aut Belgičanky a Záhlavová-Strýcová je dva fiftýny od vítězstív!
15-15
Van Uytvancková dokázala přehodit češku, která se pro míč stihla vrátit a i odehrát míč, jenže soupeřka si mezitím naběhla na síť a lehkým volejem dokončila výměnu.
0-15
Těsný aut Belgičanky, které se tento výrok příliš nezdál, ale nic s tím nenadělá.
5:6
Chytá se příležitosti, jde do vedení 5:6 a půjde podávat na vítězství v zápase!
15-40
A má k dispozici dva brejkboly! Postupně přetlačila soupeřku a má šanci k odskočení do vedení.
15-30
Záhlavová-Stýcová se dostala na síť a nekompromisní smečí ukončila výměnu.
15-15
Nyní však Van Uytvacková získává bod po krásném voleji na síti.
0-15
Nevynucená chyba Belgičanky dává první fiftýn soupeřce.
5:5
Hned ten první přesným volejem na síti využívá a vyrovnává stav druhého setu na 5:5!
15-40
Češka zatlačila svou soupeřku do obrany a má k dispozici 2 gemboly.
15-30
Aut od Záhlavové-Strýcové.
0-30
Dobrý servis, který přinesl další fiftýn.
0-15
Začíná dobře, její soupeřka poslala míč do sítě.
5:4
Nevynucená chyba Záhlavové-Strýcové, která bude za stavu 5:4 podávat.
A-40
Taktika servis-síť přinesla Belgičance tlak ve výměně a následně i výhodu.
40-40
Následovala však častější varianta – přestřelka od základní čáry a v těch je dnes lepší naše tenistka.
A-40
Krásná technická výměna, kterých dnes k vidění bylo málo přináší výhodu Van Uytvanckové.
40-40
Dobrý servis Belgičanky, Záhlavová nedokázala míč vrátit. Shoda.
30-40
Van Uytvancková šla na síť, češka ji zkusila prohodit po lajně, ale míč letěl těsně do autu.
15-40
Záhlavová dokázala soupeřku přetlačit a má k dispozici dva brejkboiy!
15-30
Van Uytvancková si naběhla na síť, češka ji lobem přehodila, Belgičanka ještě z otočky stihla míč vrátit, ale do kurtu se nevešel.
15-15
Teď si však naběhla na míč a dokázala umístit míč ranou do rohu dvorce.
15-0
Výměna se dlouho odvíjela pomocí ran od základní čáry až Záhlavová zkusila kraťas, který však nepřeletěl síť.
4:4
Hned první využívá a je srovnáno na 4:4!
0-40
Češka je na kurtu v tomto gamu výrazně lepší a vypracovala si tři gemboly.
0-30
Další výměna na konto Záhlavové-Strýcové.
0-15
Bod pro češku.
4:3
A ten už je využit, Záhlavová-Strýcová snižuje na 4:3!
40-A
Třetí brejkbol pro češku.
40-40
I druhý zůstal nevyužit a je srovnáno na shodu.
30-40
První z nich je odvrácen.
15-40
Ano, má hned dva!
15-30
Další bod pro Záhlavovou, dostane se k brejkbolu?
15-15
Srovnáno na 15-15.
15-0
15-0 pro podávající hráčku.
4:2
Nyní už je to ovšem brejk a Van Uytvancková jde do vedení 4:2!
40-15
První z nich Záhlavová odvrací a konečně ukončila sérii prohraných výměn.
40-0
Tři brejkboly teď má k dispozici!
30-0
A další bod získává.
15-0
Belgičanka pokračuje při sbírání bodů i na returnu.
3:2
Hned ten první využívá a jde do vedení 3:2!
40-40
Ten je však odvrácen a je tu opět shoda.
2:1
Ten druhý už však využívá a snižuje na 2-1!
A-40
Dobrý prohoz Belgičanky, která se dostává k brejbolu.
40-40
Ten je však odvrácen a je tu shoda.
40-30
Záhlavová byla v těžké defenzivě a běhala z jedné strany na druhou. Poté se vyjádřila velice nevybíravými slovy a může být ráda, že rozhodčí jí nerozuměla. Brejkbol Van Uytvancková.
30-30
Nevynucená chyba a je srovnáno na 30:30.
30-15
Jedna z mnoha přestřelek v tomto duelu. Zatím je úspěšněji zvládá stejně jako v této výměně češka.
30-0
Další bod Belgičanky.
15-0
Nádherná výměna. Nejdříve zahrála kraťas Belgičanka, češka ho doběhla a odpověděla stejnou mincí, její soupeřka však míč také stihla doběhnout a umístit do odkrytého kurtu.
1:0
Teď už to však neplatí. Van Uytvancková se dobrým servisem dostala do výhody ve výměně a přesným úderem ji následně ukončila – 1:0!
40-30
Záhlavová dokázala na síti prohodit soupeřku a ještě zůstává v tomto gamu.
40-15
Belgičanka si připravila útok a neomylně výměnu zakončila.
30-15
Další bod pro podávající hráčku.
15-15
Dlouhý míč z returnu a je srovnáno.
0-15
Výborný servis Van Uytvanckové, nicméně druhý úder už tak přesný nebyl a Záhlavová se z obrany dostala k fiftýnu.
V prvním setu vítězí Barbora Záhlavová-Strýcová! Zápas zatím nabízí především výměny ve kterých obě hráčky hrají tvrdé údery od základní čáry. K vidění bylo 5 brejků, česká hráčka dokázala zaznamenat o jeden více a proto patří vítězství v prvním setu právě jí.
4:6
Van Uytvancková zkusila zatlačit češku do obrany, ale její úder končí v autu a Záhlavová-Strýcová tak získává první set poměrem 4-6!
30-40
Setbol pro Barboru Záhlavovou-Strýcovou!
30-30
Skvělý servis a je srovnáno na 30-30.
30-15
Další aut a Belgičanka jde do vedení.
15-15
Nyní však zahrála příliš dlouhý míč a je srovnáno.
0-15
Češka začíná dobře a získává úvodní game.
4:5
Aut Belgičanky přináší brejk na 4:5 a Záhlavová půjde podávat na vítězství v prvním setu!
15-40
Dva brejkboly pro českou hráčku!
15-30
Eso Belgičanky!
Další bod pro naši hráčku.
0-15
Záhlavová získává úvpdní fiftýn devátého gamu.
Záhlavová-Strýcová využívá gembol a vyrovnává na 4:4!
40-A
A získává výhodu pomocí esa!
40-40
Záhlavová však ve výměně opět od začátku dominovala a srovnává stav gamu.
A-40
Krásný míč od Van Uytvanckové do protipohybu Záhlavové, která neměla šanci na míč dosáhnout. Další brejkbol.
40-40
Opět srovnáno na shodu.
A-40
Další aut češky vrací výhodu zpět na stranu soupeřky.
40-40
Nevynucená chyba Záhlavové, která chtěla dostat soupeřku pod tlak, avšak místo toho letěl míč do autu.
40-A
Těsný aut Belgičanky a výhodu má naše hráčka.
40-40
Češka však zahrála taktiku servis-síť a přesným volejem vrací stav na shodu.
A-40
Výborný return Belgičanky, který Záhlavová nestihla vrátit. Brejkbol!
40-40
A místo čisté hry je tu shoda.
30-40
A získává i další bod. Povodila si češku po celém dvorci a na to zahrála krátký míč těsně za síť, ten Záhlavová ještě stačila doběhnout, ale z těžké pozice ho poté poslala pouze do autu.
15-40
Van Uytvancková se nevzdává a pěkným úderem si vynutila pokračování gamu.
0-40
Tato výměna byla podstatně delší, ale i v ní slaví úspěch češka, když přetlačila svou soupeřku, která pod tlakem poslala míč pouze do sítě.
0-30
Naprosto stejná situace, míč z rakety Belgičanky skončil za základní čarou.
0-15
Zbytečná nevynucená chyba soupeřky přisoudila Záhlavové úvodní fiftýn gamu.
4:3
I čtvrtý míč v řadě putuje na stranu Van Uytvanckové, která se dostává do vedení 4-3! Záhlavová nedokázala umístit míček do dvorce.
40-30
Belgičanka zvládla otočit nepříznivé skóre a má k dispozici gembol.
30-30
Záhlavová se dostala pod tlak, dokázala však zahrát skvělý úder, jenže skončil těsně v autu.
15-30
Tentokráte přestřelku nezvládla Záhlavová a poslala míč do sítě.
0-30
Situace dost podobná té předchozí a je to 0-30.
0-15
Míč po dlouhé výměně skončil v síti z rakety Van Uytvanckové.
3:3
A využívá ho! Češka dobře podala, poté se však ihned po servisu rozhodla zahrát kraťas a ten skončil v sítě. Je srovnáno na 3-3!
40-30
Nicméně Belgičanka se dostává k brejkbolu.
30-30
Záhlavová dostala soupeřku pod tlak, finálním úderem však trefila pásku, naštěstí pro ni se míček překulil na druhou stranu hřiště.
30-15
Další skvělý return Belgičanky.
15-15
Podobná situace však i pro soupeřku, které se pro změnu skvěle povedl return.
0-15
Dělový servis Záhlavové určil následný děj výměny, kterou češka dokončila pouze lehkým doklepnutím na síti.
2:3
A hned první dokázala využít! Belgičanka si všimla, že je česká hráčka za základní čarou a zkusila hru zkrátit, leč balon nepřeletěl síť a je to 2:3!
15-40
Teď už je to však jinak! Záhlavová měla ve výměně od začátku navrch a má k dispozici 2 brejkboly!
15-30
Nyní však servis Belgičanku naopak podržel a k brejkbolu soupeřku prozatím nepouští.
0-30
Dvojchyba Van Uytvanckové!
0-15
Záhlavová získává první výměnu páté hry.
2:2
A ta ho dokázala využít! Záhlavová si dnes už po několikáté došla na síť, ale soupeřka ji dokázala nádherným lobem přehodit a je srovnáno na 2-2!
40-30
A pozor! Nevynucená chyba Záhlavové znamená brejkbol pro soupeřku.
30-30
Záhlavová se teď celou výměnu hlavně bránila, přišel však nepříliš důrazný míč od soupeřky a česká hráčka se rozhodla zahrát kraťas, ten však skončil pouze v síti.
15-30
Van Uytvancková zkusila umístit úder do rohu hřiště, míč však skončil o pár centimetrů v autu.
15-15
Výborný return Belgičanky a je srovnáno na 15-15
0-15
Záhlavová dostala podáním soupeřku pod tlak, poté sice prvním úderem výměnu neukončila, ale následná smeč byla důkladná.
1:2
Příliš dlouhý úder Záhlavové skončil v autu a Belgičanka snižuje na 1:2!
A-40
Záhlavová se dostala do těžké pozice, dokázala vrátit několik míčů, ale Van Uytvancková si u sítě počkala na vhodnou příležitost a smečí získává tento fiftýn.
40-40
Brejkbol však odvrácen přesným podáním. Shoda
30-40
Van Uytvancková si nabíhala na síť, češka jí však chytře poslala balon pod nohy a soupeřka z těžké pozice trefila pouze síť.
30-30
Belgičanka však také chybuje a bude se hrát o brejkbol nebo gembol.
30-15
Teď se role obrátily a naopak Záhlavová zahrála úder mimo vymezený prostor.
15-15
Záhlavová opět byla ve výměně aktivnější a její soupeřka z defenzivní pozice poslala míč pouze do sítě.
15-0
Belgičanka si pomohla servisem a získává první fiftýn třetího gamu.
0:2
Hned první využívá, potvrzuje brejk a jde do vedení 2:0!
0-40
Return z rakety Van Uytvanckové skončil mimo kurt a Záhlavová má 3 gemboly.
0-30
Další vítězný úder, Belgičanka zatím vůbec nestíhá.
0-15
Češka si připravila pozici pro vítězný úder na síti a začíná dobře i při svém podání.
0:1
Napodruhé už to vyšlo a Záhlavová-Strýcová bere soupeřce hned na úvod podání!
15-40
První brejkbol Belgičanka odvrací, nicméně jsou tu další dvě možnosti.
0-40
Brejkbol pro češku, úder Van Ayvanckové se nevešel do dvorce a skončil až za základní čarou.
0-30
Záhlavová-Strýcová dostala postupně soupeřku pod tlak až si mohla dojít k síti a nekompromisní smečí výměnu zakončit.
0-15
Nevynucená chyba Belgičanky určila, že první fiftýn zápasu získala česká hráčka.