ATP Indian Wells - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Martin Kližan : Lukáš Rosol - 15. března 2015   19:09

6

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost, užijte si zbytek nedělního večera.
Lukáš Rosol tak slaví svůj premiérový postup do třetího kola turnaje Indian Wells v životě, kde změří síly s vítězem duelu mezi Stanem Wawrinkou a Robinem Haasem.
Český tenista si dnes tedy připisuje výhru, kterou již potřeboval jako sůl. První set ovládl Kližan, který na rozdíl od svého soupeře využil brejkbol. Ve druhé sadě přišel absolutní herní kolaps slovenského tenisty na servisu, čehož Rosol využil a uštědřil mu kanára. V rozhodující sadě se jako první k brejku dostal Kližan, jenomže český tenista nejen, že svého soupeře rebrejknul, ale vzápětí vzal servis Slovákovi i podruhé a dokráčel k výhře.
Konec zápasu
3:6
A je rozhodnuto. Lukáš Rosol poráží v československém derby slovenskou jedničku Martina Kližana po setech 4:6, 6:0 a 6:3 a připisuje si na své konto druhou výhru v letošní sezoně a v Indian Wells postupuje do třetího kola.
15-40
Brněnský rodák se dostává po hodině a tři čtvrtě ke dvěma mečbolům při vlastním podání!
15-30
Rosol přidává na své konto další fiftýn a dva míče ho dělí od výhry.
15-15
Ještě ovšem slavit nemůže, protože Kližan srovnává a neskládá zbraně.
0-15
Rosol zahajuje gem, v němž může slavit, úspěšně.
3:5
Lukášovi to vyšlo, bere Kližanovi podruhé v řadě podání a půjde servírovat na svou letošní druhou výhru na okruhu ATP!
15-40
Je to tady. Brněnský rodák se dostává ke dvěma brejkbolům. Pokud jeden z nich využije bude krůček od cenné výhry.
15-30
Jenomže Rosol je opět o fiftýn napřed. Tak, že by udeřil právě teď?
15-15
Kližan se nenechal vykolejit ztrátou úvodního fiftýnu při vlastním servisu a bleskurychle srovnává esem.
0-15
Rosol získává fiftýn na returnu.
3:4
Rosol sice měl drobné komplikace při tomto gemu na podání, všechno nakonec zažehnal a vede 4:3. Na tahu je Martin Kližan.
30-40
Rosol se dostává ke gembolu.
30-30
Brněnský rodák se ovšem trápí, po druhém servisu vyhraje jen zhruba každou pátou výměnu. Nyní opět prohrál výměnu.
15-30
Lukáš si následně pomohl servisem a obrací stav tohoto gemu.
15-15
Rosol záhy srovnává.
15-0
Úvodní fiftýn sedmé hry "jde" za Kližanem.
3:3
Rosolovi se povedlo rebrejknout federálního rivala, srovnává na 3:3 a začínáme od začátku.
40-A
A Lukáš se nakonec přeci jen dostává k brejkbolu!
40-40
Jenomže Rosolovi se opět povedlo srovnat na shodu.
A-40
Bratislavský rodák v této hře odolává tlaku soupeře a má další gembol.
40-40
V tomto gemu ještě zůstaneme. Rosol jej dramatizuje a srovnává na shodu.
40-30
Navíc teď nemusí na nic reagovat. Poprvé v tomto gemu se dostává do vedení a hned je z toho gembol.
30-30
Martin ovšem zatím vždy dokáže zareagovat na nepříznivé skóre při vlastním servisu.
15-30
Rosol ale bojuje, vzal Martinovi další bod při jeho servisu.
15-15
Kližan vzápětí srovnává a zatím nepouští soupeře do trháku.
0-15
Lukáš zahajuje gem na returnu tak, jak potřeboval, tedy ziskem fiftýnu.
3:2
Kližanovi to napošesté vyšlo. Proráží Rosolův servis a dostává se do možná klíčového vedení. Po přestávce a výměně stran bude brejk potvrzovat.
A-40
Ten se dostává k dalšímu brejkbolu, šestá příležitost pro bratislavského rodáka v tomto setu.
40-40
Dlouhá výměna končí ve prospěch slovenského reprezentanta.
40-A
Vzápětí je to Lukáš, kdo je na výhodě a tím pádem i blíže k ukončení gemu.
40-40
Rosol máš při odvracení brejkbolových příležitostí soupeře zatím ocelové nervy. Již pátý takový míč brněnský rodák v tomto setu odvrátil.
40-30
Kližan je momentálně na returnu hodně nebezpečný, podobně jako v předcházejícím gemu se dostává k brejkbolu.
30-30
Výměnu přes druhý servis českého hráče Kližan zvítězil.
2:2
Kližan bez větších starostí udržel své podání, když první gembol proměnil esem a je srovnáno.
40-15
Ten se dostává ke dvěma gembolům.
30-15
A další fiftýn pro Kližana.
15-15
Vzápětí se ovšem slovenskému hráči podařilo srovnat. Kližanovi v tomto setu padá první podání.
0-15
Lukáš začíná gem na returnu vítězně.
1:2
Lukáš Rosol získává velkou psychickou výhodu. V tomto gemu se mu povedlo odvrátit všechny čtyři brejkboly soupeře a vede 2:1 v rozhodující sadě.
40-A
Až nyní, po hodně dlouhé době při tomto gemu se dostává Rosol ke svému prvnímu gembolu.
40-40
Tak to je neskutečné. Lukáš odvrací i čtvrtý brejkbol soupeře. Tak, že by tohle byl klíčový gem?
A-40
Kližan vítězí další výměnu při shodě a má další brejkbol.
40-40
I třetí brejkbolovou příležitost v tomto gemu Rosol odvrací.
A-40
Kližan se přes druhý servis svého soupeře dostává k třetímu brejkbolu v tomto gemu.
40-40
A opět se povedlo českému reprezentantovi odvrátit brejkbol, tentokrát esem.
A-40
Jenomže Kližan se dostává k další příležitosti na brejk!
40-40
Lukáš brejkbol svého soupeře odvrací a srovnává na shodu.
40-30
Kližan se rovněž dostává k brejkbolu. Tohle může být klíčový moment utkání.
30-30
Vzápětí ovšem Rosol srovnává na 30:30.
30-15
Vzápětí ovšem ukázal Lukáš odvrácenou stranu svého podání, dvojchyba.
15-15
Lukáš si pomáhá esem z druhého servisu.
15-0
Výměnu po Rosolově druhém servisu vítězí Kližan.
1:1
Kližanovi se povedlo přetrhnout šňůru sedmi prohraných gemů v řadě a drží se v reálné hře o zisk tohoto zápasu.
40-30
Další první servis Martina a další fiftýn.
30-30
Kližanovi začalo chodit první podání a hned to jde poznat na ukazateli skóre. Srovnáno.
15-30
A Lukášovi se vzápětí daří odvrátit stav tohoto gemu.
15-15
Jenomže Rosol vzápětí srovnává.
15-0
Kližan zahajuje na servisu ziskem fiftýnu.
0:1
Ve velkém stylu zahajuje Rosol třetí set. Sedmý gem v řadě získává čistou hru. Bude zajímavé sledovat, zda se povede Kližanovi zmátořit při vlastním servisu.
0-40
Třetí trefený první servis a třetí fiftýn v řadě pro českého tenistu.
0-30
Další fiftýn pro českého tenistu.
0-15
Rosol zahajuje třetí sadu úspěšně.
0:6
Lukáš Rosol udělil svému soupeři kanára a utkání dospěje do třetí sady. Kližan se neskutečně trápí na servisu. Ve druhé sadě trefil první servis jen pětkrát a nezískal z něj jediný bod! Úspěšnost druhého servisu byla rovněž mizerná 38%. Tak to jsou věci.
40-30
Jenomže Kližan se dopustil první dvojchyby a Rosol má setbol.
40-15
Přece jen se povedlo bratislavskému rodákovi srovnat a ještě zůstává ve hře o tento gem.
30-15
Lukáš je dva míčky od zisku druhé sady. Kližan se nemůže trefit do prvního servisu a celkově se na podání hodně trápí.
30-0
Rosolovi se podařilo srovnat a zdá se, že chce zaútočit na kanára.
15-0
Kližan zahajuje šestý gem úspěšně.
0:5
Rosol hned první gembol využívá a aktuálně vede o pět gemů ve druhé sadě! Po přestávce a výměně stran půjde Kližan odvracet hrozbu kanára.
15-40
Lukáš je nyní na konci a dostává se ke dvěma gembolům.
15-30
Vzápětí přidává český tenista další fiftýn na své konto.
15-15
Lukáš si ovšem pomáhá svým prvním esem v zápase a je srovnáno. .
15-0
Při první výměně pátého gemu musel jít Rosol přes druhý servis, čehož Kližan bezezbytku využil.
0:4
Český tenista se dostává do double brejku a aktuálně vede ve druhé sadě již 4:0.
40-A
Lukáš se ovšem dostává k dalšímu brejkbolu.
40-40
Kližanovi se povedlo odvrátit brejkbol.
30-40
A nedaří se mu ani po druhém servisu, Rosol má brejkbol na vedení 4:0!
30-30
A je srovnáno. Málo vídaná statistika slovenského tenisty. Ten nezískal ani jeden fiftýn po pěti prvních servisech!
30-15
Rosolovi se povedlo snížit.
30-0
Vzápětí přidává Slovák další korálek na šňůru tohoto gemu.
15-0
Čtvrtý gem druhé sady otevírá vítězně Kližan.
0:3
Velká psychická vzpruha pro českého tenistu. Potvrdit brejk se mu povedlo v takřka deset minut trvající hře, při níž odvracel tři brejkboly soupeře.
40-A
Po dobrém servisu se ke gembolu dostává Rosol.
40-40
Ani Kližan svou příležitost na ukončení tohoto gemu nevyužil a tak pokračujeme!
A-40
A slovenský tenista si vypracoval třetí brejkbol v této hře.
40-40
Nekonečný gem prozatím nekončí. Kližan odvrátil další gembol soupeře a je tu opět nám dobře známá shoda.
40-A
Dlouhou výměnu vyhrál Rosol, který se tak dostává ke svému třetímu gembolu v této hře.
40-40
Kližan ovšem odmítl kapitulaci v tomto gemu a srovnává.
40-A
Český tenista se dostává ke gembolu.
40-40
I druhý brejkbol se povedlo Rosolovi odvrátit.
A-40
Jenomže Kližan se dostává ke druhému brejkbolu.
40-40
Rosol první brejkbol soupeře v tomto setu odvrací.
A-40
Zajímavá zápletka. Martin se dostává k brejkbolu.
40-40
Ten ovšem Kližan odvrací a srovnává na shodu.
30-40
Jenomže Rosol Slováka nepouští k brejkbolu, naopak sám si vypracoval gembol.
30-30
Bratislavský rodák posléze srovnává stav tohoto gemu.
15-30
Jenomže Kližan nedává svou kůži lacino a snižuje.
0-30
A na počáteční fiftýn reaguje dalším bodem.
0-15
Lukáš zahajuje potvrzování brejku úspěšně.
0:2
Lukáš Rosol čistou hrou bere Kližanovo podání. Brněnskému rodákovi se to povedlo ve velkém stylu, když získal čistou hru i přes to, že Kližan ve všech čtyřech podáních trefil první servis.
0-40
Lukáš má tři brejkboly k tomu, aby poprvé v zápase prorazil soupeřovo podání.
0-30
Je to celkem možné! Rosol vybojoval druhý fiftýn v řadě na returnu.
0-15
Rosol dobře začíná na returnu. Tak, že by teď přišla Lukášova chvíle?
0:1
Lukáš první gem druhého setu na svém servisu zvládl, po výměně stran půjde podávat jeho dnešní slovenský soupeř.
30-40
Rosol ale zatím soupeře k brejkové příležitosti nepouští.
30-30
Slovenský tenista je ovšem zřejmě při chutí, srovnává stav gemu a je blízko brejkbolu.
15-30
Rosol zatím svého soupeře nepouští na dostřel brejkbolům.
15-15
Martin na svůj první bod ve druhé sadě rovněž příliš dlouho čekat nemusel. Rosol mu to hodně usnadnil svou dvojchybou.
0-15
Lukáš vstupuje do druhého setu úspěšně.
0:0
Následuje přestávka, druhý set začne na servisu Lukáš Rosol.
6:4
Martin Kližan hned první setbol proměňuje a po zhruba půlhodině hry vítězí první sadu nad Lukášem Rosolem v poměru 6:4. V tomto setu rozhodoval jediný brejk. Zatímco český tenista svůj setbol neproměnil, Kližan ano.
40-15
Slovenskému tenistovi chybí už jen jeden bod k zisku setu, nyní má možnost dvou setbolů.
30-15
Po dlouhé výměně získává bod na své konto Kližan a je dva míčky od zisku setu.
15-15
Rosol ovšem srovnává stav gemu.
15-0
Kližan to svému soupeři vůbec neulehčuje, gem, po němž může slavit zisk setu, začíná úspěšně.
5:4
Lukáš splnil povinnost, udržel si servis, za malou chvíli ho však čeká těžší mise. Pokud nechce tento set prohrát, musí bezpodmínečně poprvé v zápase brejknout Kližana.
15-40
Vzápětí ovšem brněnský rodák trefuje pro něj klíčový první servis a má gemboly.
15-30
Ovšem další bod po výměně z druhého servisu Rosol nepřidává. Český tenista je na poměrně bídných 20% získaných míčů po druhém servisu.
0-30
Následně Rosol vítězí teprve svou druhou výměnu po druhém servisu a ujímá se vedení 30:0.
0-15
Rosol si pomohl dobrým servisem a dostává se do vedení.
5:3
Kližan potvrzuje brejk a dostává se do trháku, který může už zanedlouho vyústit v zisk první sady. Za malou chvíli půjde Rosol podávat na udržení se v prvním setu.
40-15
Pětadvacetiletý slovenský hráč vyhrál výměnu po druhém servisu a má dva gemboly.
30-15
Jenomže slovenský tenista reaguje ze svého pohledu nejlepším možným způsobem a po zisku fiftýnu opět vede.
15-15
Rosolovi se povedlo srovnat průběh gemu.
15-0
Slovenský tenista zahajuje důležitý gem úspěšně.
4:3
Martin Kližan svůj druhý brejkbol proměňuje, bere svému soupeři podání a po přestávce a výměně stran půjde potvrzovat brejk, který jej hodně přibližuje zisku úvodní sady.
A-40
Kližan se ovšem nevzdává a získává možnost druhého brejkbolu.
40-40
Lukáš jej však nekompromisně po kvalitním servisu odvrací.
A-40
Vzápětí se slovenský tenista dostává k prvnímu brejkbolu!
40-40
Kližan srovnává na shodu a tento gem ještě bude dramatický.
30-40
Druhá dvojchyba Lukáše Rosola.
15-40
A i když v posledním gemu brněnský rodák první servis netrefil, mrzet jej to nemusí. Z druhého podání totiž slaví zisk fiftýnu rovněž.
15-30
Lukáš se zatím může spolehnout na první servis.
15-15
Kližan ovšem vzápětí reaguje a dá se očekává vyrovnaný gem.
0-15
Rosol vstupuje úspěšně do další hry při svém servisu.
3:3
Kližanovi v tomto gemu začalo chodit podání a hned jde poznat rozdíl. Slovenská jednička si udržela podání tentokrát bez stresu.
40-15
30-15
Další fiftýn pro rodáka z Bratislavy.
15-15
Slovenský tenista ale vzápětí srovnává.
0-15
Opět Kližan netrefil první podání a výměnu po druhém servisu opanoval Rosol.
2:3
Vzápětí ovšem Rosol třetí gem na svém servisu zakončuje a opět si drží podání. Brněnský rodák má trochu více ze hry. Hlavním rozdílem mezi oběma borci je zatím v servisu. Zatímco Kližan jej trefuje jenom ve 37% případů, Rosol v 76%. Projeví se tenhle rozdíl i ve skóre?
15-40
Kližan čistou hru odmítá a ještě zůstává ve hře o pátý gem.
0-40
Dlouhou výměnu vítězí Lukáš, který tak získává možnost třech gembolů.
0-30
Další fiftýn jde opět za brněnským rodákem.
0-15
Rosol zahajuje pátý gem první sady úspěšně.
2:2
Těžký gem ze svého pohledu Kližan zakončuje esem a srovnává na 2:2. Rosol se dostal k prvnímu brejkbolu, jež ovšem zůstal nevyužit.
A-40
Martinovi se povedlo otočit vývoj tohoto gemu a má výhodu.
40-40
Kližan první brejkbol soupeře odvrací a srovnává na shodu.
40-A
Slovenský tenista se nadále trápí na servisu, čehož český reprezentant využívá a dostává se k prvnímu brejkbolu!
40-40
Lukáš se dostává poprvé na shodu.
40-30
Kližan však svého soupeře k brejkbolům pro tuto chvíli nepouští.
30-30
Kližanovi zatím téměř vůbec nechodí první podání. Toho teď Lukáš využil a srovnává stav tohoto gemu.
30-15
Rosolovi se povedlo přetlačit slovenského soupeře ve výměně a snižuje.
30-0
Vzápětí přidává slovenský tenista další bod.
15-0
Kližan zahajuje svůj servis vítězně.
1:2
Lukáš si drží i svůj druhý servis a ujímá se vedení 2:1. Následuje přestávka a výměna stran.
30-40
Kližanovi se povedlo snížit.
15-40
Rosol má dva gemboly a za chvíli zaútočí na zisk třetího gemu tohoto zápasu.
15-30
A brněnský rodák otáčí vývoj tohoto gemu.
15-15
Český tenista však svého soupeře do trháku nepouští a srovnává.
15-0
Začátek druhého gemu na servisu Rosolovi nevychází.
1:1
Martin Kližan si stejně jako jeho český soupeř udržel bez větších starostí svůj první servis a je srovnáno.
40-30
Rosol se ještě udržel v tomto gemu.
40-15
Další bod pro slovenského tenistu, který se dostává ke dvěma gembolům.
30-15
Znovu musel jít Kližan přes druhý servis, tentokrát ale nezaváhal a na své konto si připisuje bod.
15-15
Posléze musel ovšem bratislavský rodák jít přes druhý servis, po němž úspěšný nebyl. Fiftýn pro Rosola.
15-0
Kližan začíná stejně jako jeho soupeř před chvíli ziskem fiftýnu.
0:1
Rosol dobře vstupuje do utkání, když si drží své podání. Po výměně stran půjde poprvé servírovat jeho slovenský soupeř.
30-40
Třetí trefený první servis a třetí bod pro Rosola.
30-30
Kližan opět srovnává, tentokrát se o vyrovnání přičinil sám.
15-30
Vzápětí ovšem brněnský rodák své zaváhání na servisu odčinil dobrým prvním servisem a vrací se do vedení.
15-15
Dvojchyba českého tenisty.
0-15
Lukáš Rosol vstupuje do zápasu ziskem fiftýnu po přímém bodu z podání.
0:0
Půjde o druhý vzájemný duel těchto dvou tenistů. Na ten první už slušně padá prach. Poprvé a až dodneška naposledy se totiž oba borci střetli před šesti lety na antukovém challengeru v Ostravě, kdy Rosol porazil tehdy dvacetiletého Kližana v osmifinále po setech 4:6, 6:2 a 6:4.
Favoritem utkání bude slovenská tenisová jednička Martin Kližan, který je sice aktuálně na 42. místě rankingu ATP, tedy dvanáct pozic za svým dnešním soupeřem, jinak má ovšem bratislavský rodák v letošní sezoně lepší výsledky. Především má pětadvacetiletý hráč pozitivní zápasovou bilanci 9:6. Jeho letošním maximem je postup do čtvrtfinále na prvním podniku sezony v australském Brisbane a v ekvádorském Quito.
Lukáš Rosol se dnes pokusí zapomenout na nevydařený daviscupový víkend, který jen podtrhl jeho neúspěšný start do sezony. Devětadvacetiletý český tenista letos vyhrál jediný z osmi zápasů, když si na Australian Open poradil s Francouzem de Schepperem.
Hezký nedělní večer při sledování online přenosu z utkání druhého kola úvodního podniku z prestižních turnajů ATP 1000, který se hraje v kalifornském Indian Wells, v němž v československém derby poměří síly Lukáš Rosol s Martinem Kližanem .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.