ATP Miami - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Andy Murray - 5. dubna 2015   19:13

0

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou!
A je dobojováno! První set nám přinesl hned několik brejků na obou stranách a o vítězi tak musel rozhodnout až tie-break, v něm byl úspěšnější první tenista žebříčku. Ve druhém setu si oba borci velmi dlouho drželi svůj servis až do stavu 5:4 pro Brita, Novak nezvládl svůj servis a přišel tak i o celý set. Třetí sada už byla naprosto jasnou záležitostí, Novak svého soupeře k ničemu nepustil, navíc Andy už působil velmi unaveným dojmem. Není tak divu, že Srb nadělil svému sokovi nechvalně známého kanára! Díky tomu tak získává titul a s ním i 1 000 bodů do žebříčku!
Konec zápasu
6:0
Novak Djoković dokázal tento mečbol využít, když si došel pro vítězný míček na síť! Miami má tak stejného vítěze jako vloni a obhajuje všechny body!
A-40
Djoković předvedl skvělý kraťas a poté soupeře přeloboval a tímto skvělým úderem má Djoković první mečbol!
40-40
Ten ale nevyužívá a je tu tedy shoda! Stále je ve vzduchu nechvalně známý kanár!
30-40
Murray předvedl velmi kvalitní prohoz a má tak brejkbol!
30-30
Po přímém bodu na servisu má Djoković na svém kontě sto vítězných fiftýnů.
15-30
Djoković byl pod tlakem a není tak divu, že pokazil svůj úder hraný v nouzi.
15-15
Hned po servisu se vydal Novak na síť a nekompromisně zakončil.
0-15
Djokovićův bekhendový úder končí v koridoru pro čtyřhru.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Bekhendová chyba Andyho Murrayho znamená, že si Novak bere potřetí v tomto setu servis soupeře a vede tak 5:0! Po přestávce půjde podávat na celkové vítězství na turnaji!
A-40
Posléze ale udělal Brit nevynucenou chybu z forhendu a je tu brejkbol číslo tři.
40-40
Murray dokázal odvrátit i druhý brejkbol a vynutil si shodu!
40-30
Novak tentokrát chyboval, stále ale ještě má jeden brejkbol!
40-15
Murray vyhodil další míček ven z kurtu a Djoković tak má dva brejkboly!
30-15
Djoković naprosto vládne na kurtu a soupeře dost rozebírá. Ten už nemá moc síly na nějaký vzdor.
15-15
Následně ale Novak předvedl dobrý return a na ten Andy nedokázal odpovědět!
0-15
Murray začíná pátý game lépe, než ty ostatní.
4:0
Čistou hrou potvrzuje Novak i ten druhý brejk a vede v rozhodujícím setu už 4:0!
40-0
Novak Djoković má tři gemboly a hraje ve velké pohodě, nechává svého soupeře, aby se vyházel z kurtu a to mu stačí.
30-0
Další nevynucená chyba Andyho, ten již vypadá trochu odevzdaně.
15-0
Murray vyhodil křižný forhend ven z kurtu.
3:0
3:0
3:0
Napošesté to už vyšlo! Murray totiž znovu u sítě chyboval a Djoković je tak ve třetím setu dva brejky nahoře – vede již 3:0!
A-40
Murraymu svítilo při smeči sluníčko do očí a pokazil tak smeč. Šestý brejkbol v tomto gamu!
40-40
Djoković ale odmítl konec třetí hry, když potrestal kratší úder od Murrayho.
40-A
Tentokrát je tu po další chybě světové jedničky gembol.
40-40
Ani napopáté to ale nevyšlo, špatný volej na síti znamená shodu.
A-40
Murrayho křižný úder skončil až v deblovém koridoru, Djoković má pátou brejkbolovou možnost!
40-40
Djoković trefil jen pásku, když se pokoušel o prohoz!
A-40
Čtvrtá možnost pro Novaka Djokoviće je na světě po další chybě Brita!
40-40
I do třetice to Murray odvrací, když zahrál do protipohybu svého soka! Shoda!
40-30
Přímý bod z podání pro Murrayho, je tu stále ještě jeden brejkbol!
40-15
Ten první ale Djoković kvůli nevynucené chybě nevyužil.
40-0
Po dvojchybě má Djoković hned tři brejkboly! To je hodně dobrá pozice!
30-0
Další nevynucená chyba Brita! Djoković je teď jasně v sedle!
15-0
Dobrý return Djokoviće nedokázal Murray vrátit.
2:0
Krásná přetahovaná dopadla díky lepšímu citu pro míček pro Novaka. Djoković tak dokázal to, co se mu v prvním setu nepovedlo a sice potvrdit brejk! Djoković vede ve třetím setu 2:0!
A-40
Přímý bod z podání od Novaka Djokoviće.
40-40
Druhý game tohoto setu ještě nekončí, Murray si vynutil shodu.
40-30
Čtvrté dnešní eso Novaka Djokoviće.
30-30
Djoković tentokrát zvládl smeč bez potíží a srovnává na 30:30.
15-30
Djoković se znovu pokoušel o prohoz, tentokrát ale míček skončil o kousek v autu.
15-15
Murray doběhl kraťas soupeře a zahrál vítězný úder.
15-0
Djokovićův skvělý prohoz. Míček se otřel o lajnu a to potvrdilo i jestřábí oko!
1:0
A po nevynucené chybě Murrayho se Djoković dostává ve třetím setu do vedení 1:0! Djoković tak získává brejk a to může být velmi klíčové!
A-40
Na obou borcích je vidět únava, teďka možná i v důsledku ní chyboval Murray a Djoković má znovu brejkbol!
40-40
Murray skvěle odvrací brejkbol a vynutil si znovu shodu! Je to opravdu obrovský boj!
A-40
Výborná defenziva Novaka Djokoviće, Murray zahodil asi 4 smeče po sobě!
40-40
Murray pokazil obouručný bekhend, který poslal jen do sítě. Je tu tedy shoda.
30-40
Osmé eso Murrayho muselo potvrdit až jestřábí oko.
30-30
Djoković odehrál velmi dobrou výměnu, střídal obě strany i údery a nakonec si vysloužil fiftýn.
15-30
Andy zahrál skvěle do protipohybu svého soupeře.
15-15
Murray si došel pro vítězný fiftýn na síť a to s velkým přehledem.
15-0
Murray trefil míček rámem rakety a dle toho to také dopadlo.
0:0
Djoković se hodně rozčiloval a dostal od sudího varování!
4:6
Díky vítěznému returnu získává Andy Murray druhou sadu a o vítězi turnaje v Miami se rozhodne ve třetím setu!
0-40
Djokovićovu smeč Murray vybral a zahrál z ní úžasný vítězný úder! Tři setboly pro britského playera!
0-30
Dvojchyba Djokoviće! To vypadá pro Murrayho slibně!
0-15
Důležitý game začíná Djoković nevynucenou chybou.
4:5
4:5
4:5
Djoković měl svého soupeře na lopatě, ale v závěru pokazil svůj volej a Murray tak vede 5:4! Djoković půjde po přestávce servírovat na udržení se v druhém setu!
30-40
Djoković si skvěle natáhl soupeře na síť a pak ho jednoduše prohodil.
15-40
Djoković při úderu vypadla raketa z ruky. Murray má dva gemboly.
15-30
Djokovićův forhendový úder křížem zastavila páska.
15-15
Posléze ale dosti zbytečně přišla chyba i na druhé straně. Je to velký nápor na psychiku!
0-15
Oba tenisté v poslední době hodně kazí, Djoković nezvládl dnes poněkolikáté smeč.
4:4
Nakonec to ale Djoković dokázal dotáhnout a srovnává tak na 4:4.
40-30
A tentokrát přišla už třetí Djokovićova dvojchyba.
40-15
O čistou hru se ale jednat nebude, Djoković předvedl nevynucenou chybu.
40-0
Další nevynucená chyba britského tenisty. Novak tak má tři gemboly.
30-0
Djoković se natahoval pro míček a nakonec ho dostal jen těsně za síť, Murray pak nezvládl poměrně lehkou situaci a poslal míček jen do autu.
15-0
Djoković na sobě teď vůbec nenechal znát emoce, které se v něm vaří a zahrál naprosto s přehledem.
3:4
3:4
3:4
Ten ale dokázal proměnit esem a vede tak již 4:3!
30-40
A posléze přichází nevynucená chyba Murrayho, tomu zbývá poslední gembol!
15-40
Výtečný return Novaka se stal také vítězným, teď se Andy jen ohlédl.
0-40
Eso Andyho Murrayho, ten má tři gemboly!
0-30
Další nevynucená chyba Novaka je doprovozena velkým potleskem.
0-15
Djoković jen o kousek nedosáhl na míček, aby ho mohl smečovat. Novak má proti sobě fanoušky, kteří jednoznačně přejí Britovi.
3:3
Skvělý úder z defenzivy od Novaka Djokoviće dopadl přesně na lajnu. Srb srovnává na 3:3 a bude to ještě velké drama!
40-30
Přímý bod z podání pro světovou jedničku.
30-30
Už to vypadalo, že Murray tuto výměnu bez potíží získá pro sebe, ale Brit zbytečně chyboval.
15-30
Murray tlačil své údery na základní lajnu, Djoković tomu nakonec podlehl a chyboval.
15-15
Přímý bod z druhého servisu, to je důležitý fiftýn pro Srba.
0-15
Djokovićův forhendový úder končí jen o malý kus za lajnou.
2:3
2:3
2:3
Trocha štěstí pro Murrayho a to znamená, že britský tenista jde do vedení 3:2!
15-40
Skvělá výměna z obou stran! Djoković jí zakončoval lobem, který ale skončil o kousek v autu.
15-30
A po dobrém útoku se dostává Brit i do vedení.
15-15
Esem Murray srovnává stav v tomo gamu.
15-0
Djokovićův úder dopadl přesně na základní čáru a to Murrayho rozhodilo a posléze chyboval. Navíc Murray servíruje ze strany, kde svítí sluníčko do očí.
2:2
A po chybě Murrayho srovnává Novak ve druhém setu na 2:2!
A-40
Přímý bod z podání pro srbského tenistu.
40-40
Jenže ten Djoković odvrací, Murrayho úder totiž přizvedla páska a vymrštila ho až do autu.
30-40
A Djoković udělal svou dnešní druhou dvojchybu, Murray tak má brejkbol!
30-30
Přímý bod ze servisu pro světovou jedničku. Teď přijde klíčový fiftýn této hry.
15-30
Djoković přepálil svou smeč křížem.
15-15
Djoković svou agresivní hrou donutil soupeře chybovat. Je to velmi vyrovnaný boj.
0-15
Djoković nezvládl volej u sítě.
1:2
1:2
1:2
Tak Murray tuto velmi důležitou hru zvládl a dostává se tak do vedení 2:1!
40-A
Díky esu má Murray gembol!
40-40
Djokovićův return zastavila páska, je tu znovu shoda!
A-40
Následuje ale dvojchyba Murrayho a je tu čtvrtý brejkbol!
40-40
Esem odvrací Murray třetí brejbol této hry!
A-40
Ale vítězným forhendem po lajně si Djoković vysloužil další brejkbol!
40-40
Murray si pomohl prasátkem, to ještě Djoković míček doběhl, poté ale Brit zahrál skvělý lob. Je tu tedy shoda!
40-30
První brejkbol Murray odvrací přímým bodem ze servisu.
40-15
Skvělým prohozem si Novak Djoković zasloužil hned dva brejkboly, vůbec první v druhém setu!
30-15
Murray si dobře rozpohyboval soupeře a dočkal se jeho chyby.
30-0
Špatná smeč Murrayho končí v autu, to je velká chyba, která by Brita mohla mrzet!
15-0
Djoković byl u sítě, Murray ho loboval, ale míček skončil až za čárou.
1:1
Esem ukončil Novak tento game a srovnává tak na 1:1!
40-30
I Murray předvedl výborný vítězný return.
40-15
Djoković nezahrál volej ideálně, poté ale Murray nezamířil do kurtu.
30-15
Murray trefil bekhendem jen síť, za což si posléze vynadal.
15-15
Výborně trefil Djoković bekhend po lajně, Murray neměl nárok.
0-15
Murray zahrál výborný return a donutil tak soupeře chybovat.
0:1
Djoković vyhodil další míček ven z kurtu. Murray se tak ve druhém setu ujímá vedení 1:0!
15-40
Skvělý vítězný return v podání srbského tenisty.
0-40
Špatný return světové jedničky, Murray má tři gemboly.
0-30
Eso britského tenisty. Dnešní druhé.
0-15
Djoković startuje druhý set nevynucenou chybou.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
0:0
7:6
Hned první setbol dokázal Djoković proměnit a první set tak patří právě světové jedničce!
6-3
Forhendová chyba Murrayho, Djoković má první setboly!
5-3
Těsný aut od Djokoviće, Murrray tak stále žije.
5-2
Murray udělal v dlouhé výměně trochu zbytečnou chybu. Djoković vede už 5:2!
4-2
4-2
Skvělý Murrayho úder po lajně, Brit tak snižuje na 2:4 a jdou se střídat strany.
4-1
Djokoviće zastavuje až první dnešní dvojchyba!
4-0
Djoković si došel pro další fiftýn hned po servisu.
3-0
Oba dva servisy svého soupeře dokázal Novak získat a vede tak už 3:0!
2-0
Míček po Murrayho úderu skončil za základní lajnou!
1-0
Djoković začíná přímým bodem ze servisu.
6:6
Djoković chtěl zkrátit hru, ale trefil jen pásku. V prvním setu tak uvidíme zkrácenou hru!
40-A
Djoković málem přeběhl míček a podle toho také jeho úder dopadl. Murray má druhý gembol!
40-40
Prasátko teď zachránilo Djokoviće, který si tak vynutil shodu!
30-40
Murray otáčí průběh výměny na svou stranu a má tak gembol.
30-30
Hodně dlouhá výměna nakonec putuje na konto Brita! A to díky špičkově zahranému vítěznému bekhendu!
30-15
Skvělý kraťas Murrayho ještě v této situaci, Novak zůstal jen stát!
30-0
Zbytečná nevynucená chyba Murrayho, to vypadá nebezpečně!
15-0
Djoković si velmi chytře počkal na síti na pohyb soupeře a poté výměnu zakončil do volného místa.
6:5
6:5
6:5
Murrayho return skončil mimo kurt, Djoković se tak dostává do vedení 6:5 a jeho soupeř bude pod tlakem!
40-15
Djoković dobře zkrátil hru a Murray se k míčku dostal pozdě.
30-15
Djoković zakončil celou výměnu úspěšným forhendem do rohu kurtu.
15-15
Tentokrát zamířil return do autu a to potvrdilo i jestřábí oko.
0-15
Výborný return, na který se Djoković jen podíval!
5:5
Murray znovu zakončil tento game přímým bodem a srovnává tak na 5:5!
15-40
První eso v celém utkání pro Murrayho.
15-30
Po skvělém servisu mířícím ven z kurtu je tu další přímý bod.
15-15
Přímý bod ze servisu pro Murrayho.
15-0
Djoković se sice snažil prohodit svého soupeře, ten se nenechal, ale poté trefil pásku.
5:4
5:4
5:4
Také Novak získává čistou hru, čímž se dostává do vedení 5:4! První set se tak dostává do své koncovky!
40-0
Druhé eso Novaka Djokoviće.
30-0
Další Murrayho úder zastavila síť, v poslední době je ve hře Andyho spoustu chyb.
15-0
Dlouho se Djoković bránil a nakonec to dovedlo Murrayho k chybě.
4:4
Zbytečná chyba Murrayho znamená, že si Djoković znovu bere svůj servis zpět a je tak srovnáno 4:4!
40-15
Ten první ale skvělým vítězným forhendem odvrací.
40-0
Z vrchní strany kurtu se oběma tenistům podává hůř hlavně díky sluníčku a to teď znovu ovlivnilo Andyho, který daroval soupeři také tři brejkboly!
30-0
Bekhend obouruč skončil v podání Brita jen v síti.
15-0
Murray chtěl zahrát křižný forhend, ale míček se do kurtu nevešel.
3:4
3:4
3:4
Znovu nevynucená chyba Djokoviće a Murray tak získává čistou hrou servis svého soupeře, díky tomu jde do vedení 4:3!
0-40
A další aut od světové jedničky, Murray má k dispozici hned tři brejkboly!
0-30
Djokovićův bekhendový úder skončil v těsném autu!
0-15
Djokovićův forhendový úder skončil až za základní lajnou.
3:3
Čistou hrou srovnává Andy Murray na 3:3.
0-40
Skvělý prohoz po lajně od Murrayho, to jsou skvělé vítězné údery!
0-30
Djoković zahrál kraťas, který Murray doběhl a následně v těžké pozici míček zasmečoval!
0-15
Oku lahodící výměna z obou stran! Už už to vypadalo, že si Novak dojde pro fiftýn, ale Andy ho dokázal v plném běhu prohodit a zasloužil si velký potlesk!
3:2
3:2
3:2
Přímým bodem z podání se dostává Djoković do vedení v prvním setu 3:2!
40-30
Velmi krátký return dokázal Djoković po zásluze ztrestat!
30-30
15-30
Djoković si dobře připravil útok a vše zakončil nekompromisní smečí.
0-30
Skvělý prohoz Murrayho, Novak byl na síti bezmocný.
0-15
Murrayho úder dopadl přesně na lajnu a poté Novak chyboval.
2:2
Další chyba Murrayho a to znamená, že Djoković si bere svůj ztracený servis zpět a srovnává tak na 2:2!
A-40
Chyba Murrayho u sítě znamená, že Djoković má svůj dnešní první brejkbol!
40-40
I v tomto gamu to bude pořádný boj, těsný aut z rakety Murrayho znamená shodu.
40-A
Djoković chtěl svého soupeře na síti prohodit, místo toho ale zamířil mimo kurt.
40-40
Jen o malý kousek se nevešel Andyho bekhendový úder po lajně do kurtu. Shoda!
30-40
Vše ale napravuje přímým bodem ze servisu.
30-30
První dvojchybu předvedl Andy Murray.
15-30
Tentokrát nepřešel míček od Andyho přes pásku.
0-30
Další úder Novaka končí v deblovém koridoru, je ale nutné dodat, že Andy dnes hraje opravdu skvěle a nutí svou hrou soupeře chybovat.
0-15
Djoković v úvodu hodně chybuje a Murraymu to hodně usnadňuje.
1:2
1:2
1:2
Skvělý tenis v podání Andyho Murrayho, skvěle připravený útok zakončený bezchybnou smečí! Je tu první brejk utkání!
30-40
Touhle chybou Djoković pouští svého dnešního soka k dalšímu brejkbolu!
30-30
Přímý bod ze servisu pro světovou jednotku!
15-30
Tentokrát ale return Murrayho končí mimo dvorec.
0-30
Brit zatlačil svého soupeře do defenzivy a poté donutil Novaka chybovat!
0-15
Popáté v řadě získává fiftýn Murray a to hlavně díky skvělému returnu.
1:1
Čistou hrou srovnává Andy Murray na 1:1!
0-40
V dlouhé výměně trefil Brit několikrát čáru a i to mu pomohlo k zisku dalšího fiftýnu.
0-30
Přímý bod z podání pro britského tenistu.
0-15
Djoković vyhodil svůj forhendový úder ven z kurtu.
1:0
I přes trable nakonec získává Novak první game a vede tak 1:0!
A-40
Výborný křižný prohoz, Djoković byl ale připraven a poté Brit chyboval.
40-40
Murray díky prasátku se znovu dostává do hry!
A-40
Djoković má na starosti první eso dnešního utkání.
40-40
Djokovićův forhend křížem se do kurtu nevešel a je tu tak znovu shoda.
A-40
Djoković skvěle zakončil výměnu forhendem po lajně a má tak pro změnu gembol.
40-40
Ten ale není využit, Djoković se vydal na síť, Murray se pokoušel o prohoz, ale neuspěl!
30-40
A jsme svědky brejkbolu! Skvělý return na druhý servis Srba!
30-30
Velká chyba, která se u Djokoviće jen tak nevidí, svou smeč poslal do sítě!
30-15
První fiftýn pro Brita, Novak vyhodil míček z kurtu.
30-0
Od začátku oba tenisté baví diváky, Murray se dostal hned nadvakrát k síti, nakonec to byl ale on, kdo zkazil.
15-0
Hned na úvod dlouhá výměna, kterou Novak zakončil vítězným bekhendem po lajně.
0:0
Jako první jde na servis Djoković.
Oba borci jsou již na kurtu, finálové utkání nám tedy bude moci brzy začít!
Vzájemná bilance hovoří pochopitelně lépe pro Novaka Djokoviće, který Murrayho porazil již osmnáctkrát. Andy nastřádal výher o deset méně. Poslední vzájemný zápas se udál, jak už bylo zmíněno, nedávno v Indian Wells, kde zvítězil 2:0 na sety Djoković. Oba se ale střetli třeba i ve finále úvodního letošního grandslamu v australském Melbourne. Také tam se radoval z výhry Srb, který si po setech 7:6, 6:7, 6:3 a 6:0 připsal další významný triumf.
Andy Murray však v souboji se světovou jedničkou rozhodně není bez šance. Také jemu se v Miami daří. Pokud jsme zmínili, že Djoković z předchozích tří ročníků vyhrál zdejší turnaj ve dvou případech, pak věřte, že v roce 2013 to byl právě Murray, kdo zvedl nad hlavu cennou trofej. Na tvrdém povrchu letos Murray zaznamenal stejně jako soupeř jen tři prohry, z vítězství se radoval dvacetkrát.

Murrayho cesta do finále začala výhrou nad Američanem Youngem (6:4, 6:2), následovala vítězství s Kolumbijcem Giraldem (6:3, 6:4), Jihoafričanem Andersonem (6:4, 3:6, 6:3), Rakušanem Thiemem (3:6, 6:4, 6:1) a českou jedničkou Berdychem (6:4, 6:4).

Na předchozím turnaji v Indian Wells se Brit dostal do semifinále, kde skončil právě na raketě Djokoviće. Zápas tehdy skončil poměrně jednoznačně, a sice 6:2 a 6:3 pro favorizovaného Srba. Murray má tedy svému soupeři rozhodně co vracet.

Papírovým favoritem bude bezesporu Novak Djoković, co by aktuální světová jednička. Srb letos na tvrdém povrchu zaznamenal už 25 výher oproti pouhým třem porážkám.

V Miami zatím porazil Slováka Kližana (6:0, 5:7, 6:1), Belgičana Darcise (6:0, 7:5), Ukrajince Dolgopolova (6:7, 7:5, 6:0), Španěla Ferrera (7:5, 7:5) a naposledy také vytáhlého Američana Isnera (7:6, 6:2). Blízko vyloučení byl zejména s Dolgopolovem, se kterým prohrával už 6:7 a 1:4. Favorit ale nakonec duel otočil a ve třetím setu dokonce naděloval kanára.

Djoković se veze na vítězné vlně. Před týdnem triumfoval na dalším prestižním podniku, a sice v Indian Wells, což je turnaj, který je nazýván "malým grandslamem" či "nejspravedlivějším turnajem na světě". Nyní má Srb možnost zvítězit i na betonu v Miami, kde triumfoval už v letech 2014 a 2012.

Hezké nedělní večer. V americkém Miami je dnes na programu finálový souboj mužské dvouhry, který obstarají Novak Djoković ze Srbska a Brit Andy Murray.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.