WTA Norimberk - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tereza Smítková : Andreea Mituová - 18. května 2015   12:42

3

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.
Je tu konec, Smitková nakonec vyhrála rozhodující set a Mituová si tak připisuje první porážku v Norimberku.
Konec zápasu
6:3
Hned první je využit a hráčka z Hradce Králové Tereza Smitková vítězí v dlouhém utkání 2:1 proti Rumunce Andree Mituové.
40-15
Ale nyní to jsou dva mečboly pro českou tenistku Terezu Smitkovou!
30-15
Přeci jen tu ještě jistá naděje existuje. Mituová boduje v devátém gemu.
30-0
Mituové se vzdaluje šance na brejk a následné možné srovnání.
15-0
První fiftýn jako zadělání na ukončení zápasu pro Terezu.
5:3
Tak tentokrát Smitková neukončila zápas a Andreea Mituová ještě vykřesala jiskru naděje na zvrácení tohoto vývoje.
30-40
Míček získává Mituová.
30-30
Mituová se nedostala k možným dvěma gembolům, namísto toho je znovu srovnáno a Smitková chce tento důležitý gem pro sebe.
15-30
15-15
Smitková ale dorovnává a zjevně touží už toto klání ukončit.
0-15
Mituová začíná zodpovědně a bere prvních patnáct bodů.
5:2
A další rychlý míček a čeká tenistka vede 5:2 v rozhodující sadě a má nyní možnost zkusit druhý brejk a ukončit tak i celý zápas!
40-15
Míček získává Smitková.
30-15
Zápas trvá zhruba hodinu a půl a Smitková se pomalu blíží k možnému uzavření gemu.
15-15
15-0
4:2
Nedotáhla to, Mituová snižuje stav na 4:2, ale podávat bude znovu Češka.
30-40
A bere jí i druhý možný bod k přetavení na výhru gemu. Dotáhne to Tereza na shodu?
15-40
Smitková dokázala její rychlý rozjezd alespoň přibrzdit.
0-40
Ale získává tři rychlé gemboly na svou stranu.
0-30
0-15
Mituová bere bod, má ale zatím 56% úspěšnost na první podání v tomto setu.
4:1
Taky že se tak stalo a rodačka z Hradce Králové, Tereza Smitková, jde do tříbodového vedení. Musí se ale postavit servisu Mituové.
40-15
Smitková dále nezaváhala a dostává dva míčky jako možnost ukončit svůj gem a vést 4:1, stejně jako v první sadě.
30-15
15-15
0-15
Zůstává při chuti a bere si první bod ze servisu Smitkové.
3:1
A druhý míček dostala za síť a s ním i krátce na to sklidila první gem v tomto setu.
40-A
Karta se obrací, výhodu a možnost ukončit gem má nyní Andreea Mituová.
40-40
Ale máme tu shodu, Rumunka srovnává na 40:40.
40-30
A je to nakonec brejkbol pro Terezu Smitkovou!
30-30
Ne na dlouho, teď se obě hráčky poperou o možný gembol nebo brejkbol.
30-15
Do menších problémů se uvádí Mituová, česká soupeřka se dostává do vedení v jejím servisu.
15-15
0-15
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Tak tento gem byl poměrně rychlou a jasnou záležitostí pro Smitkovou!
40-0
Nyní to vypadá možná i na čistou hru, tři gemboly pro dvacetiletou Terezu.
30-0
Další bod po menších potížích má nakonec na svém kontě Češka.
15-0
2:0
Heleďme se! Tereza Smitková nasazuje pomalu tempo jako před hodinou a brejkem se dostává do vedení 2:0 v závěrečné sadě.
A-40
A skutečně, Smitková má brejkbol!
40-40
I tady máme shodu, kterou se Smitková zachránila a má šanci ještě urvat brejk.
30-40
30-30
Andreaa Mituová ale nechce ztrácet, když svojí pílí zvládla druhým setem vyrovnat stav zápasu.
30-15
Opět boduje Tereza Smitková, zatím je v tomto setu mírně lepší.
15-15
Jenže ta svůj nezdar před chvílí rychle napravuje.
15-0
I tentokrát začíná lépe Tereza díky dvojchybě soupeřky.
1:0
V gemu vítězí Smitková.
A-40
40-40
No a Mituová se nenechala zastrašit a je tu shoda.
40-30
40-15
40-0
Tři gemboly hned zkraje pro Terezu.
30-0
Tentokrát to eso nebylo, ale bod se počítá tak jako tak.
15-0
Rozhodující set začíná Smitková esem!
3:6
A skutečně, Andreea Mituová se oklepala z prvního setu, kde prohrála 1:6 a druhou sadu ovládla 6:3. Po přestávce začne rozhodující část.
15-40
A už jí zbývá jen poslední míček a o všem může rozhodovat až třetí sada!
15-30
Andreea Mituová se postupnými krůčky dostává k možnému vyrovnání stavu zápasu.
15-15
15-0
3:5
A bylo to skutečně jen překažení, Smitková vítězí třetí gem, jenže její soupeřka jich vyhrála již pět a jde navíc podávat!
40-15
Ale první je pryč, Mituová při nejmenším překazila čistou hru.
40-0
Vypadá to na další rychlou a možná i čistou hru, tentokrát má Smitková tři gemboly.
30-0
Eso Terezy Smitkové!
15-0
2:5
A další rychlá a čistá hra, které lehce napomohly dvě esa pro Mituovou. Smitková se musí snažit, pokud chce s tímto vývojem ještě něco udělat.
0-40
A tři gemboly pro Andreeu Mituovou, která si v tomto setu jde jasně za svým a zatím jí to vychází.
0-30
Eso Rumunky!
0-15
2:4
A Smitková ztrácí druhý servis v tomto setu.
15-40
Tak čistá hra jako před chvílí to nebude, stále má ale Tereza co dohánět.
0-40
Tak to je něco, po rychlém brejku Češky je tu podobná situace pro rumunskou hráčku. Tři brejkboly pro Mituovou!
0-30
Druhý pokus Smitková přes síťku dostala, jenže Mituová i přesto boduje.
0-15
2:3
Tak to byla rychlost, tedy! Tereza Smitková i díky jedné dvouchybě soupeřky bleskurychle získává brejk a bude podávat a může dorovnat stav druhé sady.
40-0
A po dvojchybě Mituové se Smitková rychle dostává ke třem brejkbolům!
30-0
To je aspoň nástup do dalšího servisu soupeřky, skoro jako v prvním setu.
15-0
1:3
Ale tak přeci jen se to povedlo a snižuje svoji ztrátu! Stále ale potřebuje jeden brejk k dorovnání stavu.
A-40
Výhoda pro Smitkovou, ale zda ji dokáže hned využít, to není jisté.
40-40
40-30
Už jen jedna možnost, jinak bude shoda.
40-15
A má nyní dva gemboly k ukončení této výměny a získání prvního bodu ve druhé sadě.
30-15
Zatím se druhý set nevyvíjí jako první, ale česká tenistka se s tím snaží rychle něco udělat.
15-15
Na druhý pokus Smitková dostala míč přes síť, ale nedokázala zareagovat na return.
15-0
0:3
0:3
Je to tak, Mituová si podržela svůj servis a po nevydařeném prvním setu už vede 3:0!
30-40
Jenže Andreea už je kousek od třetího gemu připsanému na její konto.
30-30
Tereza správně ví, že musí zabrat a získat brejk, aby napravila své zaváhání a zatím jí to relativně jde.
15-30
15-15
Poprvé míček zamířil do sítě, napodruhé ale Mituová boduje.
15-0
0:2
No a Mituová se dostává do brejku a jde podávat!
30-40
Dvojchyba stojí Smitkovou brejkbol pro soupeřku.
30-30
Set začíná opět vyrovnaně, je tu shodný stav.
30-15
Tak Smitková nezapomněla hrát a boduje i dále
15-15
0-15
Andreea Mituová se drží ve hře a hned prvních patnáct bodů krade Smitkové z podání.
0:1
A hned první je využita a Rumunka vítězí první gem.
30-30
Ztráta dvou fiftýnů by byla dotažená, nyní je čas na otočení vývoje.
15-30
Smitková se po dvou míčcích pro soupeřku znovu chytá.
0-30
0-15
6:1
A parádně se prezentuje Tereza Smitková, která druhým esem zápasu uzavírá první set! Ani ne 40 minut jí stačilo získat vedení 1:0 v zápase.
A-40
Druhá výhoda, čtvrtý setbol pro Češku!
40-40
Ale druhý míček z podání si Mituová pohlídala a zařizuje další shodu.
A-40
Třetí setbol a výhoda pro podávající Smitkovou.
40-40
Daří se jí to i nadále, dva míčky ubojovala a je tu shoda.
40-30
Ale první z nich je vniveč, Rumunka se snaží zachránit.
40-15
Ale teď to klaplo a Tereza si bere dva setboly!
30-15
Možná to nebude tak snadné, Mituová se stále nevzdává.
30-0
Takhle to jde, postupnými krůčky spěje Smitková k výhře prvního setu po něco málo přes půl hodině hraní.
15-0
Začíná dobře. Stále si drží nulový počet dvojchyb a napodruhé překonává síť.
5:1
Ano ano! Tereza Smitková boduje, dostává se do brejku a za stavu 5:1 jde na podání, možná uzavírající první set.
40-30
Ještě jeden pokus má česká hráčka, aby vzala tento poměrně důležitý gem svojí soupeřce za sítí.
40-15
Dva brejkboly pro Terezu Smitkovou a následující možnost podávat na výhru první sady!
30-15
A nadále se Češka nenechává zahanbit a bere si hned další míček po dvojchybě Mituové.
15-15
Tentokrát to vyšlo napoprvé přes síť, ale pohotová Smitková zazářila returnem.
0-15
4:1
Možnosti využila a uzavírá tento servis s menší komplikací.
A-40
Čtvrtá možnost urvat tento bod na svoji stranu má Tereza.
40-40
Skutečně, Smitková ztratila tři možnosti vzít si svůj gem a máme tu shodu.
40-30
Poslední možnost, potom bude shoda a bude se bojovat o výhodu.
40-15
Tak čisté už to nebude, stále má ale podávající Tereza Smitková dvě možnosti získat vedení 4:1 v první sadě.
40-0
Mituová se ne a ne chytit a čelí teď tomu, že Smitková rychle získá další gem a navíc čistou hrou. První eso české tenistky.
30-0
15-0
3:1
A teď se Tereza Smitková raduje, vzala soupeřce servis a jde do brejku a navíc i podávat!
40-30
Už to není pravda, zbývá jeden brejkbol pro Smitkovou.
40-15
Dva brejkboly pro českou tenistku.
30-15
Plány jí ale lehce kazí podávající Rumunka, stále ale má Smitková náskok.
30-0
A Tereza pokračuje v cestě k brejku, který si už nechce nechat zmařit.
15-0
Mituová přichází o první fiftýn.
2:1
2:1
Ba ne, Tereza Smitková to vyřešila rychle a druhým pokusem uzavírá tuto výměnu.
40-15
Dva gemboly pro Smitkovou, uvidíme zda se tento gem ale znovu nenatáhne jako ten předešlý.
30-15
30-0
Poprvé Smitková síť nepřekonalo, napodruhé už to vyšlo a s returnem si poradila.
15-0
1:1
Druhý gem máme zdárně za sebou, obě holky se asi maličko zapotily, ale Mituová si svůj servis nakonec uhájila.
40-A
Tak teď už by to mohlo Rumunce vyjít, která má zatím ani ne 40% úspěšnost z prvního podání.
40-40
Ani tentokrát to neklaplo a o tři roky mladší Češka znovu srovnává.
40-A
Napopáté to zkusí třiadvacetiletá tenistka z Rumunska.
40-40
Deset minut druhého gemu stále nerozhodlo o jeho majitelce. Shoda po dvojchybě Andreey Mituové.
40-A
Sérii čtvrtých výhod načíná rumunská hráčka Mituová.
40-40
A ještě minimálně chvíli bude, jelikož ani Češka nevyužila třetí možnost uzavřít druhý gem zápasu.
A-40
Třetí brejkbol pro Terezu Smitkovou. Druhý gem se nám začíná natahovat.
40-40
Znovu nerozhodný stav 40:40.
A-40
A má ho! Mituová musí znovu zabrat aby ještě odvrátila hrozbu.
40-40
Smitková hned od začátku setu nechce nic podcenit a vynutila si třetí shodu. Bude mít další brejkbol?
40-A
A druhý pokus pro Andreeu Mituovou zakončit svůj první servis.
40-40
Stále tato hra nekončí, máme tu druhou shodu.
40-A
První pokus skončil na síti, napodruhé ale Mituová překonala překážku a přehrála i Smitkovou. Gembol pro Rumunku.
40-40
Ten ale zdárně Rumunka odvrací. Na chvíli si může oddychnout a dále bojovat o první gem.
40-30
Druhá dvojchyba a Tereza Smitková získává jeden brejkbol!
30-30
Tentokrát neletěl míč dvakrát špatně, ale po returnu Smitkové končí hrací předmět mimo hřiště.
15-30
Tak čistá hra to pro Andreeu nebude, uvidíme zda vůbec dokáže rychle dotáhnout svůj servis. První dvojchyba.
0-30
A znovu Rumunka, zatím má 100% úspěšnost hned z prvního odpalu tenisáku.
0-15
Mituová svůj první míček nenechává soupeřce a boduje.
1:0
Druhý bod Smitková proměňuje v první vyhraný gem, na podání míří Mituová.
40-30
40-15
Po malém přešlapu na začátku tu hned máme dva gemboly pro českou tenistku.
30-15
15-15
Tereza nyní srovnává. Na minulém míčku jí první podání nevyšlo, nyní už to klaplo.
0-15
Úvodní fiftýn zápasu krade Rumunka své podávající soupeřce.
0:0
Pro obě hráčky bude tento zápas premiérou ve vzájemných střetnutí.
Na kurtu již skončila předešlá čtyřhra žen, takže neočekáváme patrně žádné zpoždění tohoto utkání.
Zatímco Smitková přijela do Německa až na tento zápas po několika soubojích na Slovensku, Mituová má před sebou třetí hrací den v Norimberku, kde v předešlých dvou dnech porazila 2:0 Češky Hlaváčkovou a Martincovou.
Pěkný pondělní den při sledování tenisového turnaje žen v Norimberku. Krátce po poledni se utká Tereza Smitková s Andreeou Mituovou. Mírnou favoritkou je hráčka z Rumunska, která se ale nachází na 99. místě WTA žebříčku. Česká tenistka je v hodnocení o chlup lepší, ocitá se na 71. místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.