WTA Birmingham - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Johanna Kontaová : Karolína Plíšková - 18. června 2015   13:30

6

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a těším se u dalších onlajn přenosů, na počtenou!
A je dobojováno! Utkání, které se hned třikrát muselo přerušit pro déšť a dohrávat tak až další den je u konce! V prvním setu vyhrála velmi překvapivě britská tenistka Johanna Kontaová 6:3. V tom druhém už Plíšková zpřesnila svou hru a díky tomu stejným rozdílem vyhrála i ona. Rozhodnout o postupující do dalšího kola tak musel až třetí set, ve kterém navázala Plíšková na svou úspěšnou hru z druhého setu a mohla se tak radovat z vítězství 4:6. Ve třetím kole čeká na českou tenistku Dijasová. Naopak pro Kontaovou turnaj končí ve druhém kole. Za účast v druhém kole vyinkasuje 4 440 $ a do žebříčku obhájí loňských 30 bodů.
Konec zápasu
4:6
A znovu skvělý servis, na který nedokázala Kontaová returnovat! Plíšková tak postupuje do dalšího kola po setech 6:3, 3:6, 4:6!
0-40
Po výborném servisu přišel náběh na síť a vítězný úder z forhendu.
0-30
Výborný forhend po lajně přibližuje Plíškovou k postupu.
0-15
V tomto veledůležitém gamu se dostává Plíšková do vedení díky servisu.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Plíšková bekhend obouruč končí v deblovém koridoru. Kontaová tak snižuje na 4:5! Plíšková ale půjde posléze podávat na vítězství v utkání!
A-40
Kontaová výborně zrychlila hru a poté Plíšková poslala míček jen do sítě.
40-40
Jenže vzápětí pokazila křižný bekhend a míček skončil v autu.
A-40
Skvělým servisem se Kontaová dostává znovu k výhodě.
40-40
Jenže Plíšková ještě nechce konec tohoto gamu a je zpět shoda.
A-40
Kontaová znovu nepouští svou soupeřku k brejkbolu a sama má gembol.
40-40
Plíšková se dotáhla na shodu a je dva míčky od vítězství!
40-30
Kontaová si nepřipouští komplikace a má gembol.
30-30
Plíšková ale zabrala a vybojovala stav 30:30.
30-15
Další fiftýn ale patří britské hráčce.
15-15
Dlouhou výměnu ukončila Plíšková vítězným křižným forhendem, to byl i včera velmi oblíbený úder české hráčky.
15-0
Skvělý servis přesně na lajnu a poté vítězný forhend po lajně.
3:5
A přímým bodem ze servisu ukončila Plíšková tento game a vede 5:3. Kontaová bude podávat na udržení se v utkání!
40-A
Kontaová se pokoušela zakončit výměnu obouručným bekhendem, trefila ale pouze síť.
40-40
Dlouhá výměna končí míčkem v síti na straně Plíškové, osmý game tak pokračuje na shodě.
40-A
Znovu přišel na pomoc servis, výhoda Plíšková.
40-40
Kontaová se vydala na síť, Plíšková jí zkoušela prohodit, to se ale nepovedlo a je tu shoda.
30-40
A znovu skvělý servis, Plíšková má gembol.
30-30
A začíná přímým bodem ze servisu.
30-15
Obě hráčky jsou již rozehrány a nic nebrání pokračování v utkání. Na servisu je česká tenistka!
30-15
Obě tenistky jsou již na kurtu a brzy tak začne dohrávka 2. kola!
30-15
Dohrávka středečního utkání je na programu přibližně od 13:30.
30-15
Dnes už se hrát zřejmě nebude, zápas bude dohráván někdy během zítřejšího dne!
30-15
Tak bohužel, utkání je přerušeno a na trávník už míří krycí plachta.
30-15
Tak zatím se nezatahují plachty na trávník a čeká se, jestli déšť rychle neodezní.
30-15
Toto utkání je snad prokleté, potřetí začalo pršet a potřetí se utkání přerušuje!
30-15
Jenže teď si Plíšková pomohla znamenitým servisem.
30-0
Další nevynucená chyba Plíškové.
15-0
Dobrý return Kontaové nadělal Plíškové velké potíže.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.
3:4
3:4
Nad Birminghamem se znovu stahují mračna, snad se utkání stihne dohrát.
3:4
Znovu excelentní servis Kontaové. Britská hráčka snižuje na 3:4.
A-40
Returnem trefila Plíšková jen síť.
40-40
Opět oblíbený křižný forhend nesl Plíškové úspěch. Shoda!
40-30
Přímý bod z podání pro Kontaovou.
30-30
Plíškové nevynucená chyba znamená stav 30:30.
15-30
Vítězný return Plíškové, ta velmi dobře odhadla, kam bude Kontaová servírovat.
15-15
Return Plíškové zastavila páska.
0-15
Kontaové forhend křížem sice dopadl do rohu, ale deblového koridoru.
2:4
Kontaová pouštěla míček do autu, on ale dopadl přesně na lajnu. Plíšková tak i přesto, že dovolila soupeřce jeden brejkbol, tento game zvládla a vede 4:2!
40-A
Přímý bod z podání pro Plíškovou.
40-40
Plíšková ukazuje svou sílu a brejkbol odvrací vítězným úderem.
40-30
Kontaová si doslova vyběhala brejkbol! Krásná práce britské hráčky, která se ještě nevzdává!
30-30
Eso Plíškové.
30-15
Krásný vítězný úder, který hrála Kontaová de facto ve dřepu!
15-15
Tentokrát dala do úderu až moc razance Plíšková.
0-15
Kontaové forhendový úder dopadl za základní lajnu.
2:3
2:3
2:3
Kontaová si nakonec i přes problémy dokázala udržet servis a snižuje tak na 2:3.
A-40
Dobrá práce Kontaové u sítě, pro změnu zase gembol.
40-40
Ten Kontaová odvrací esem.
40-A
Křižný forhend přímo do rohu kurtu znamená, že má Plíšková brejkbol!
40-40
Skvělým returnem si Plíšková vybojovala shodu.
0-30
Kontaová chtěla zakončovat po lajně, v cestě jí ale stála síť.
0-15
Kontaové křižný úder dopadl do míst, která jsou určená pro čtyřhru.
1:3
Vítězný forhendový úder po lajně ukončil čtvrtý game třetí sady. Plíšková dokázala potvrdit brejk a vede 3:1!
15-40
Teď si ale bez potíží poradila se smečí a má dva gemboly.
15-30
Plíšková hrála úder až za tělem a tak není divu, že míček poslala do autu.
0-30
Znovu dobrý druhý servis donutil Kontaovou chybovat.
0-15
Přímý bod po druhém servisu české hráčky.
1:2
1:2
1:2
Teď už to vyšlo! Plíšková dnes teprve podruhé bere své soupeřce servis a vede 2:1 v rozhodujícím setu!
40-A
A znovu těsný aut od Kontaové znamená brejkbol Plíškové.
40-40
Jenže Kontaová si nepřipustila komplikace a brejkbol odvrátila.
30-40
A je to ta druhá možnost a to hlavně díky znamenitému prohozu v podání Plíškové.
30-30
Nevynucená chyba Plíškové posunuje stav na 30:30. Přijde gembol nebo brejkbol?
15-30
Tentokrát míček od Plíškové zastavila páska.
0-30
Kontaová trefila míček rámem a míček doputoval do hlediště.
0-15
Vítězný bekhend po lajně, od té se pořádně zaprášilo. Krásná práce české tenistky.
1:1
A znovu skvělý servis pomohl Plíškové k tomu, aby srovnala třetí set na 1:1.
30-40
Return Kontaové dopadl až za základní lajnu.
30-30
To napravila přímým bodem ze servisu.
30-15
A další vyhozený míček od Plíškové.
15-15
Plíškové smeč od základní lajny dopadla do deblové části.
0-15
1:0
Kontaová dokázala uhájit svůj první servis ve třetím setu a vede 1:0.
40-30
Kontaové úder dopadl přesně na lajnu a to nadělalo Plíškové takové problémy, že zahrála jen do sítě.
30-30
Kontaová hrála úder hodně v záklonu a podle toho to také dopadlo.
30-15
Plíšková hrála obranný čopovaný úder, ale trefila jen pásku.
15-15
Další fiftýn už ale získala Plíšková.
15-0
Začátek třetího setu patří Kontaové.
3:6
Obouručný vítězný bekhend po lajně byl to poslední, co jsme ve druhém setu viděli. Druhá sada patří Plíškové poměrem 6:3!
15-40
Přímý bod z podání znamená dva setboly!
15-30
Znovu vítězný úder, tentokrát forhendem na kříž.
15-15
Skvělý vítězný úder Plíškové z nalitého míčku.
15-0
Tento důležitý game začíná Plíšková dvojchybou.
3:5
Přímým bodem snižuje Kontaová na 3:5, Plíšková ale půjde servírovat na vítězství ve druhém setu!
40-15
Výborné zrychlení hry od britské hráčky, ta teď má dva gemboly.
30-15
15-15
Jenže teď Plíšková svým forhendem přestřelila kurt.
0-15
Plíšková nejprve prohazovala svou soupeřku, ta tento záměr ještě přečetla, na další úder už byla ale krátká.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Johanna Kontaová.
2:5
2:5
Esem zakončila Plíšková tento game a vede tak už 5:2!
30-40
Forhendová chyba Plíškové.
15-40
15-30
Plíškové teď hodně pomohl první servis, poté zkrátila hru a zakončovala do volného kurtu.
15-15
Skvělý úder do protipohybu české hráčky.
0-15
Forhendový úder Kontaové spadl až za základní lajnu.
2:4
Úvodní game po pauze Kontaová zvládla čistou hrou a snižuje tak na 2:4.
40-0
Výborný první servis Kontaové.
30-0
Plíškové křižný forhend skončil jen v deblovém koridoru.
15-0
Plíšková trefila míček rámem rakety a ten zamířil do autu.
1:4
Rozehra je za námi, budeme doufat, že na třetí pokus se již povede utkání dohrát, na servis jde Johanna Kontaová za stavu 1:4!
1:4
Obě tenistky se již dnes potřetí rozehrávají a brzy se tedy bude moci zápas dohrát.
1:4
Až teď přestalo pršet a začíná se uklízet krycí plachta. V brzké době jistě přijdou na hrací plochu i hráčky.
1:4
To snad ne, do průběhu utkání znovu zasahuje déšť a zápas je tak opět přerušen!
1:4
1:4
Plíšková bez potíží potvrzuje brejk z předchozí hry a vede v druhém setu již 4:1!
15-40
A teď má dokonce dva gemboly.
15-30
Plíšková jde v této hře do vedení.
15-15
Jenže Kontaová bere další fiftýn pro sebe.
0-15
I tento game začíná lépe česká hráčka.
1:3
Napopáté se to české tenistce povedlo a bere své soupeřce servis! Díkx tomu jde do vedení 3:1!
40-A
A Plíšková má znovu brejkbol!
40-40
Jenže ten Kontaová odvrací skvělým servisem.
30-40
Vynikající vítězný return Plíškové, je tu další brejkbol!
30-30
Dobrý return Plíškové donutil Kontaovou k chybě.
30-15
Přetahovaná od základní lajny dopadla lépe pro Kontaovou.
15-15
Teď se Plíšková celou dobu bránila, ale nakonec neubránila.
0-15
Skvělá hra Plíškové, ta si doslova pohrála se soupeřkou a roztleskala tak publikum.
1:2
1:2
1:2
I tento gam Karolína zvládá a jde do vedení ve druhém setu 2:1!
30-40
Plíšková si pomáhá esem a má gembol.
30-30
Teď však odpověděla krásným returnem.
15-30
Kontaová byla v plném běhu a tak není divu, že nedokázala míček u sítě dostat do kurtu.
15-15
Tato nevynucená chyba rázem přišla i na druhé straně.
15-0
Plíšková začíná na svém servisu těsným autem.
1:1
Tento dlouhý game nakonec dokázala Kontaová dostat na svou stranu a srovnává na 1:1.
A-40
Plíšková znovu trochu zbytečně chybuje, tlačí své údery až moc k čáře a někdy na to doplácí.
40-40
Jenže na to odpověděla Plíšková znamenitým returnem a je tu shoda s pořadovým číslem čtyři.
A-40
Kontaová znovu předvedla výborný první servis a má gembol.
40-40
Páska vymrštila úder Kontaové do autu, hra tak bude pokračovat!
A-40
Servis přesně na lajnu, přímý bod pro Kontaovou!
40-40
Ale Kontaová si znovu pomohla servisem.
40-A
Krásný vítězný forhend křížem v podání české hráčky, třetí brejkbol je na světě!
40-40
A díky přímému bodu ze servisu dopadl stejně i ten druhý.
30-40
Ten první je po těsném autu od Plíškové pryč.
15-40
Kontaová pokazila zdánlivě jednoduchý úder a darovala soupeřce hned dva brejkboly!
15-30
Skvělý vítězný křižný úder Kontaové.
0-30
A posléze přišla i nevynucená chyba hráčku startující na divokou kartu.
0-15
První dvojchyba Kontaové v utkání.
0:1
A hned po něm přišlo i druhé. Plíšková vede ve druhém setu 1:0!
15-40
První dnešní eso Plíškové.
15-30
Kontaová předvedla vítězný bekhendový úder po lajně.
0-30
Return Kontaová končí v autu.
0-15
Plíšková začíná tento game přímým bodem.
6:3
Po tomto přímém bodu už ale nikoliv, Kontaová vítězí v prvním setu překvapivě 6:3!
40-15
Těsný aut od Kontaové, Plíšková v tomto setu ještě žije.
40-0
Čtvrté eso znamená hned tři setboly!
30-0
Return Plíškové končí jen v autu, Kontaová míří za vítězstvím v prvním setu!
15-0
Těsný aut od Plíškové.
5:3
A přímým bodem ze servisu ukončuje Plíšková tento game, kterým snižuje na 3:5. Teď ale půjde Kontaová podávat na vítězství v setu.
15-40
Skvělý vítězný bekhend po lajně v podání Plíškové.
15-30
Další fiftýn už ale míří na konto Kontaové.
0-30
Po dalším skvělém servisu přišla pro Plíškovou jednoduchá práce, kdy zakončovala výměnu do odkryté strany kurtu.
0-15
Kontaová trefila míček jen rámem rakety a ten dopadl do autu.
5:2
5:2
5:2
I tento servis si dokázala Kontaová udržet a jde do vedení 5:2!
40-30
Krásný vítězný křižný forhend britské hráčky! Někdy se až jejímu postavení v žebříčku nechce věřit!
30-30
Výborný útok Kontaové donutil Češku chybovat.
15-30
Kontaová zahrála bekhendem až za základní lajnu.
15-15
Tentokrát forhendový úder do protipohybu nesl své ovoce české hráčce.
15-0
Výborný servis Kontaové nedokázala Plíšková dobře zreturnovat.
4:2
Nakonec ale dokázala udržet si servis a snižuje na 2:4.
30-40
Znovu hrála Plíšková do protipohybu, ale tentokrát netrefila kurt.
15-40
Tentokrát ale Karolína přestřelila kurt.
0-40
Skvělý úder do protipohybu Kontaové, ta se mohla jen dívat.
0-30
Další fiftýn pro Plíškovou, které pomohla páska.
0-15
Přímý bod z podání pro českou hráčku.
4:1
4:1
4:1
Dobrý servis a Kontaová si znovu dokázala podržet svůj servis a vede 4:1!
40-15
Plíšková trefila return rámem rakety, míček sice dopadl na stranu Kontaové, ta už ale neměla žádný problém zahrát vítězný úder.
30-15
Tak můžeme znovu začít, na servisu pokračuje Kontaová.
30-15
Obě tenistky jsou již zpět na kurtu a budeme tedy moci pokračovat! Snad již dále bez přestávek.
30-15
Tak déšť nám ustal, aktérky utkání by se měly za malý moment vrátit na kurt!
30-15
A vypadá to na delší přestávku, než to původně vypadlo, jakmile se počasí v Birminghamu umoudří, ozveme se zpět s komentářem.
30-15
A v Birminghamu se nám znovu rozpršelo, utkání je tedy přerušeno!
30-15
Skvělý vítězný return Plíškové.
30-0
Přímý bod ze servisu pro Kontaovou!
15-0
Plíšková se snažila prohodit Kontaovou, ta její záměr přečetla a zahrála vítězný volej!
3:1
A teď znovu přišla chyba Plíškové a ta znamená, že česká tenistka ztrácí svůj servis! Kontaová vede 3:1!
A-40
Kontaová má další možnost vzít soupeřce servis, Plíšková udělala nevynucenou chybu při snaze ukončit výměnu.
40-40
Jenže Plíšková znovu celkem bez potíží brejkbol odvrací a vybojovala si shodu.
40-30
A teď k tomu ještě Kontaová přidala vítězný return a má znovu brejkbol!
30-30
Vynikající úder po lajně v podání Kontaové!
15-30
Bekhendová chyba české tenistky.
0-30
Přímý bod z druhého servisu české hráčky.
0-15
Plíšková u sítě dobře změnila rytmus hry a tím soupeřku rozhodila.
2:1
2:1
2:1
Další nevynucená chyba české hráčky. Vzhledem ke svému žebříčkovému postavení hraje Kontaová velmi dobře. Uvidíme, jak dlouho jí to vydrží, každopádně teď vede 2:1.
40-15
Těsný aut po returnu Plíškové.
30-15
Další eso Kontaové.
15-15
Plíšková dobře zkrátila hru, Kontaová sice míček doběhla, ale nevrátila ho do kurtu.
15-0
Plíšková promáchla servis soupeřky, je z toho tedy eso!
1:1
A ten česká tenistka využívá a srovnává po menších problémech na 1:1.
40-A
Jednoduchá práce pro českou hráčku u sítě. Je tu pro změnu gembol.
40-40
Ani napodruhé to ale Kontaová nezvládla, míček končí v autu.
A-40
Těsný aut z rakety české hráčky, druhý brejkbol je na světě.
40-40
Ten ale neproměňuje, protože v pokleku nedokázala dostat míček přes síť.
40-30
Tak to je nepříjemné, Kontaová ukázala skvělý přechod z defenzivy do ofenzivy a vybojovala si hned zkraje setu brejkbol!
30-30
A rázem přichází i dvojchyba světové dvanáctky.
15-30
Plíšková chtěla zahrát do protipohybu soupeřky, ale trefila jen pásku.
0-30
0-15
Plíšková dobře tlačila svou soupeřku dozadu a nakonec jí donutila chybovat.
1:0
Kontaová ukončila první game esem a vede 1:0.
40-15
Plíšková se dobře bránila, skvělé ofenzivě Kontaové ale nedokázala odolat.
30-15
Plíšková nezvládla nabíhaný bekhend a míček poslala jen do pásky.
15-15
Další míček už ale patří Kontaové.
0-15
Plíšková začala vynikajícím returnem.
0:0
Utkání může začít, jako první jde na servis Kontaová.
Obě tenistky jsou již na kurtu a začíná úvodní rozehra, utkání za malý moment začne.
Déšť už ustal a pokračuje se, nejprve se ale musí dohrát utkání mezi Pironkovovou a Kerberovou.
V Birminghamu začalo pršet, utkání tak začne se zpožděním. O něm budeme dále informovat.
Vzájemná bilance – Obě hráčky se spolu na kurtu potkaly již dvakrát. V obou případech vyhrála česká hráčka. Poprvé tomu tak bylo v roce 2011 na turnaji ITF v Přerově. Tam se radovala Plíšková z vítězství 6:2 a 7:6. O dva roky později se spolu potkaly na ITF v Nottinghamu. Zde rozhodovali dokonce tři sety, ale vítězství znovu ukořistila Plíšková. I v dnešním utkání věří bookmakeři více české tenistce, pro tu hraje jak vzájemná bilance, tak daleko lepší žebříčkové postavení!
Karolína Plíšková – České tenistce patří 12. pozice žebříčku a určitě by byla velice ráda třetí českou hráčkou ve světové desítce. Plíšková se naposledy představila na French Open, kde ale skončila už ve druhém kole s Mituovou. Poté ještě nastoupila do jednoho utkání Bundesligy. V rámci té porazila Bonaventurovou 6:0, 1:6 a 10:8. V Birminghamu startuje také potřetí, na rozdíl od své dnešní soupeřky vypadla vždy již v prvním kole. V letošním prvním kole měla třiadvacetiletá hráčka volný los.
Johanna Kontaová – Britské tenistce patří v žebříčku WTA 139. příčka. Čtyřiadvacetiletá tenistka naposledy startovala minulý týden v Nottinghamu, kde vypadla až ve čtvrtfinále na raketě Niculescuové. V Birminghamu je to pro ní třetí účast. Vloni i předloni zde došla také do druhého kola, to pro ní ale bylo maximem. V prvním kole letošního ročníku narazila na Slovenku Gajdosovou, kterou velmi překvapivě vyřadila po setech 6:1 a 6:3. Uvidíme, jak dopadne další její počínání na tomto turnaji.
Dobré odpoledne přeji všem příznivcům tenisu. Začala nám travnatá část sezony a s ní i turnaj WTA v Birminghamu. Na něm se ve druhém kole představí Karolína Plíšková, která vyzve Johannu Kontaovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.