Challenger Marburg - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Gianni Mina : Jan Šátral - 1. července 2015   12:45

6

Z mé stranu je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný odpoledne a těším se na Vás u dnešního přenosu Wimbledonu mezi Lucií Šafářovou a Su-Wei Hsieh, nashledanou.
Máme tu konec tohoto zápasu! Jan Šátral se po druhé v kariéře a i v krátkém časovém sledu podívá z kvalifikace až do čtvrtfinále Challengru! Zde v Marburgu v prvním setu jasně dominoval, v tom druhém za stavu 1:0 odvrátil první brejkbol a zbytek duelu měl již jasně pod kontrolou. V posledním gemu se sice ještě musel vypořádat s dalšími brejkboly, ale i ty dokázal odvrátit a po 65 minutách zaslouženě a jasně poráží Gianniho Minu 6:2 a 6:2.
Konec zápasu
2:6
Svou druhou možnost již také Jan Šátral využívá a po 65 minutách postupuje do čtvrtfinále!
40-A
Ve výměně byl znovu lepší kvalifikant Šátral, který si tak vypracoval druhou možnost na ukončení tohoto zápasu!
40-40
Avšak i Šátral přichází o svou první možnost a před námi je druhá shoda.
40-A
Následně je tu navíc v rychlém sledu první mečbol pro Šátrala!
40-40
Ano! Gianni Mina přichází i o druhý brejkbol a to už by Francouze mohlo definitivně zlomit.
40-30
První možnost však Jan Šátral odvrací. Zvládne i tu druhou?
40-15
Bohužel ano! Šátral si v důležitý chvíli připisuje dvojchybu a Francouz tak může ještě prodloužit tento duel.
30-15
Jenže Gianni Mina ještě bojuje a znovu se v tomto gemu dostává do vedení. Dostane Francouz ještě šanci na brejk?
15-15
Do trháku se však Mina nedostává, jelikož Šátral srovnává krok a tři míčky ho dělí od vítězství.
15-0
Možný rozhodující gem však lépe startuje mladý Francouz, který získává úvodní fiftýn.
2:5
Ta již využita je! Jan Šátral po druhém v tomto setu bere svému soupeři servis a jde podávat na vítězství v tomto utkání!
30-40
Svou první možnost však znovu neproměňuje, ale stále je tu ještě jedna šance!
15-40
Šátral se k nim skutečně dostává! Znovu při podání svého soupeře má dvě možnosti na prolomení jeho servisu.
15-30
Další bod získává český tenista, který je tak znovu krok od brejkbolů a pokud by se mu nyní povedlo vzít svému soupeři servis, je nejspíše po zápase.
15-15
Jenže na returnu dnes stojí báječný Šátral a ten nyní srovnává v tomto gemu krok.
15-0
Francouz je tak blízko vyřazení, ale na svém servisu se oproti prvnímu setu výrazně zlepšil a jde do vedení.
2:4
Naštěstí se do zní opět nedostane, Šátral si totiž opět pomáhá dnes výborným prvním servisem, po kterém ztratil zatím jediný fiftýn a potvrzuje získaný brejk.
30-40
První možnost však znovu náš tenista neproměňuje, Mina si počkal na druhý servis a je tak znovu míček od shody.
15-40
Následně však Šátral trefuje své třetí eso a má dva gemboly.
15-30
Avšak Francouz ještě neskládá zbraně a znovu snižuje.
0-30
Je to dobré! Šátral získává další fiftýn a jen dva míčky jej dělí od udržení servisu.
0-15
Šátral navíc startuje důležitý gem, ve kterém musí potvrdit získaný brejk dalším dobrým prvním servisem.
2:3
Na pátý pokus se to již podařilo! Jan Šátral poprvé ve druhém setu bere svému soupeři servis a přibližuje se k postupu do čtvrtfinále!
40-A
Avšak Šátral se nevzdává a vypracovává si možnost s pořadovým číslem pět!
40-40
Bohužel odvrací i ten druhý. Celkově již Mina v tomto setu odvrátil čtyři hrozby na ztrátu svého servisu a máme tu shodu.
30-40
První z nich však Francouz odvrací.
15-40
Tentokrát to však neplatí! Gianni Mina musel jít do výměny přes své druhé podání, čehož Šátral využívá a má dva brejkboly!
15-30
Jenže znovu ta stejná písnička. Jakmile se český tenista dostane do tohoto vedení, začíná Mina trefovat svůj první servis.
0-30
Je možné, že ano! Šátral totiž získává další fiftýn a je tak znovu krůček od této mety.
0-15
Jan Šátral znovu startuje při podání svého soupeře lépe a dostává se do vedení, přijdou další brejkboly?
2:2
Jediný míček náš však také dělil od ukončení tohoto gemu a to se Šátralovi také podařilo, nyní jde opět na servis Mina.
30-40
Ten první však znovu Gianni Mina odvrací a od shody nás dělí jediný míček.
15-40
Snad nikoliv! Šátral nyní zabojoval a má na svém kontě dva gemboly.
15-30
Mina však znovu bojuje a snižuje, dostane se tento gem znovu do shody?
0-30
Další bod pro našeho hráče.
0-15
Čech začíná nejlépe jak může a jde do vedení.
2:1
Ten ji také využivá, ve druhém setu tak znovu při svém servisu odvrací brejkbol a nyní půjde na vyrovnání podávat Šátral.
A-40
Navíc přichází výhoda pro Francouze.
40-40
Ale bohužel i druhá možnost zůstává v tomto setu nevyužita a Mina dostává znovu gem do shody!
30-40
Ten také skutečně přichází a Šátral má tak v druhém setu další možnost na prolomení servisu svého soupeře!
30-30
Další fiftýn pro Francouze, stále však ve vzduchu visí možnost brejkbolu!
15-30
Zdá se však, že Mina opět v tu pravou chvíli začíná hrát a stahuje náskok soupeře.
0-30
Další bod pro Šátrala, který je tak znovu krůček od brejkbolů.
0-15
Naopak sám nyní může zaútočit na brejk a začíná dobře.
1:1
Šátral úspěšně odvrací první brejkbol a ukončuje navíc tento gem. Srovnává tak ve druhém setu krok.
40-A
Navíc je tu další možnost na ukončení tohoto gamu, kterou Jan nyní získává.
40-40
S touto situací si však zatím Šátral poradil a posílá znovu tento gem do shody.
A-40
Navíc přichází i první brejkbol pro Francouze! To je nepříjemné.
40-40
To se mu však nedaří, při svém servisu je tak poprvé ve shodě!
30-40
Jenže Šátral zatím první brejkbol svého soupeře nepřipouští a může sám ukončit tento gem.
30-30
Následně však Francouz znovu trefuju svůj return a máme tu drobné drama.
15-30
Český tenista si však zatím potíže nedělá a znovu jde do vedení.
15-15
Avšak přece jen drobné nyní přichází. Mina získává třetí bod na returnu.
0-15
Při svém servisu však zatím Šátral potíže nemá.
1:0
To se mu následně také daří, velká škoda, Šátralovi by se určitě hrálo o dost lépe s brejkem v zádech.
A-40
Gianni Mina otáčí průběh úvodního gemu a nyní to je on, kdo může při svém servisu tento gem zakončit.
40-40
Avšak bohužel Mina prvním esem tuto šanci odvrací, přichází tak shoda, ale stále je tu pro našeho hráče šance.
30-40
Velmi dlouhá výměna a hned na úvod druhého setu je tu další brejkbol pro Šátrala!
30-30
Nyní je na tom Francouz ještě lépe a srovnává krok, stále je tu však šance pro soupeře.
15-30
Zatím se však český tenista k brejkbolům nedostává. Mina prozatím alespoň částečně hasí problémy.
0-30
Další bod jde znovu na konto Šátrala! Dočkáme se opět rychlého brejku?
0-15
Začíná druhý set a opět do něj vstupuje lépe Šátral, který při podání svého soupeře získává úvodní fiftýn.
2:6
Jenže tu druhou již nikoliv! Šátral svým dvanáctým bodem po prvním servisu za 25 minut uzavírá první set a má tak nakročeno k postupu do čtvrtfinále.
15-40
První možnost ještě Mina odvrací!
0-40
Další získaný bod po prvním servisu a nyní má Šátral k dobru tři setboly!
0-30
Zdá se, že Šátral nebude mít problémy s uzavřením tohoto setu, získává totiž další fiftýn.
0-15
Český tenista navíc začíná nejlépe jak může, svým druhým esem.
2:5
To se také bývalému nejlepšímu juniorovi světa podařilo, ale nyní půjde podávat na vítězství v první sadě Šátral.
40-0
Znovu dobrý první servis a i Gianni je blízko své první čisté hře v tomto zápase.
30-0
Nyní se i Francouz rozservíroval a body po prvním servisu míří rychle na jeho konto.
15-0
Gianni Mina však stále ještě bojuje a určitě se nevzdává naděj na otočení vývoje tohoto setu, fiftýn míří na jeho stranu.
1:5
Tentokrát sice musel Jan hrát přes svůj druhý servis, jenže ani to mu nedělalo problémy. Celkově tak zatím při svém podání ztratil jediný bod a už jen jediný gem jej dělí od vítězství v prvním setu.
0-40
Celkem 8x již Šátral trefil svůj první servis do dvorce a bylo z toho osm vítězných fiftýnu právě pro českého tenisu, nyní přichází další.
0-30
Další bravurní první podání a další bod pro Šátrala.
0-15
Šátral si navíc určitě nebude chtít dělat zbyteční potíže a jasně míří za ziskem úvodní sady.
1:4
Mina to dokázal! Opět musel hrát tento Francouz přes druhý servis, ale tentokrát si poradil a získává svůj první gem v zápase, avšak první set je zatím jasně v režii Šátrala.
40-30
Navíc je tu druhý fiftýn v řadě pro mladšího hráče a ten má tak svůj druhý gembol, využije jej tentokrát?
30-30
Zatím Gianni odolává a první šanci Šátrala dostat se k brejkbolům odvrací.
15-30
Jenže následující bod získává opět Šátral a jsme tak znovu velmi blízko brejkbolům.
15-15
Nyní tu byla ohromná šance jít do trháku, Mina musel po dlouhé době vytasit svůj druhé servis a naštěstí pro něj při něm získává vůbec svůj první fiftýn v tomto zápase.
0-15
Že by si navíc zvednul sebevědomá kanárem? Při servisu svého soupeře se znovu dostává do vedení.
0:4
To se také stává skutečností. Honza si opět pomohl svým prvním servisem a bez problému získává svůj další gem a je na nejlepší cestě opanovat první set.
15-40
Další fiftýn míří na konto Šátrala a ten tak může znovu velmi rychle potvrdit získaný brejk.
15-30
Navíc je tu první eso tohoto zápasu.
15-15
Jenže z touto situací si hned vzápětí poradil díky svému prvnímu servisu, po kterém ještě neztratil ani bod a máme srovnáno.
15-0
Hned v zápětí však Jan ztrácí první fiftýn při svém servisu.
0:3
Tak tohle je zatím neuvěřitelná dominance našeho tenisty! Třemi fiftýny v řadě otáčí průběh tohoto gemu a po druhé v zápase bere svému soupeři servis.
40-A
Šátral také tuto možnost využil a po dalším dobrém returnu po prvním servisu má další brejkbol!
40-40
Avšak zatím ji nevyužívá, Šátral získal na returnu první bod po prvním servisu svého soupeře a máme tu první shodu a navíc další šanci pro našeho tenistu.
40-30
Navíc je tu první gembol pro Francouze! Ten se nejspíše již rozpodával a má tak možnost poprvé získat v tomto zápase gem na svou stranu.
30-30
Opět však Mina trefuje první servis a alespoň částečně je z problémů venku.
15-30
Jenže následně se opět konala výměna přes druhý servis, po kterém si Francouz ještě nepřipsal v tomto duelu ani bod a Šátral je tak znovu krok od brejkbolů.
15-15
Gianni tentokrát zatím nepřipouští problémy při svém servisu. Po druhé v zápase trefuje své první podání, což znamená také fiftýn pro Francouze.
0-15
To naopak Mina má ze svým servisem značné potíže, opět musel jít do výměny přes své druhé podání a opět fiftýn získává Šátral.
0:2
Ani ho zatím ani neztrácí! Třikrát si Šátral pomohl prvním servisem, čistou hrou tak potvrzuje získaný brejk a je na nejlepší cestě zvítězit v úvodní sadě.
0-40
Že by se tak stalo čistou hrou? Další úspěšné první podání a náš tenista tak při svém servisu neztratil ani jeden fiftýn.
0-30
I druhý bod v této výměně míří za Šátralem a ten je tak blízko potvrzení získaného brejku.
0-15
Šátral navíc startuje dobře i na svém servisu a díku prvnímu servisu startuje fiftýnem do tohoto gemu.
0:1
Jenže při tom druhém přichází druhá dvojchyba a Šátral se tak poměrně lacino dostává hned na úvod do vedení.
15-40
Poprvé Gianni trefuje první servis a první brejkbol je pryč.
0-40
Šátral má hned tři možnost! Ani tentokrát Mina netrefil svůj první servis, čehož soupeř využívá a uvidíme, jak si náš hráč s touto šancí poradí.
0-30
Následně dokonce přichází úvodní dvojchyba zápasu, kterou vyprodukoval Mina a náš tenista je tak blízko brejkbolům hned na úvod duelu.
0-15
První fiftýn zápasu míří na stranu Šátrala, který si poradil s druhým servisem svého soupeře a ujímá se vedení.
0:0
Na servisu začíná Gianni Mina.
Oba hráči jsou již na dvorci a zhruba za 10 minut by měl začít ostrý zápas!
Ještě jednou přeji dobré střední odpoledne. V Německu a konkrétně v Marburgu je již na zdejších antukových dvorcích vše připraveno na start zápasu mezi Janem Šátralem a Giannim Minou.
Jan Šátral

Ani 24letý Šátral není pro budoucnost velkou tenisovou nadějí. Prakticky do nedávna byl tento hráč tenisovému světu neznámí a až tento rok se začal alespoň částečně prosazovat na lepších turnajích, v žebříčku se navíc pohybuje kolem kariérního maxima a nachází se na 265. místě.

Jan má na své poměry nyní dobrou formu. Na tenisových turnajích se začal objevovat již v roce 2008, ale nikdy prakticky neodehrál v kuse celý rok a až nyní to vypadá, že to s tenisem začíná myslet vážně. Do minulé sezony se totiž tento hráč objevoval převážně na turnajích Futures, kde si připsal i pár titulů a jeho jediným představením v hlavní soutěži na turnaji Challenger bylo 1. kolo v roce 2013 v Praze.

Tento rok však Šátral hraje úplně jinak. Ze začátku roku sice opět hrával především na Futures turnajích, ale pak se přes kvalifikaci dostal do osmifinále v Praze a čtvrtfinále v Popradu a žebříčkem letěl vzhůru. Zde v Marburgu také hrál kvalifikaci a přes Rudneva a Giustiana prošel do hlavní soutěže, kde si následně porazil i s favoritem Donskeym.
Gianni Mina

Právě 23letý rodák z Les Abymas byl považován za velký talent francouzského tenisu, avšak v současné době se jeho rozvoj výrazně zasekl a v žebříčku se nachází až na 301. místě. Maximem pak pro tohoto hráče je 219. příčka.

V juniorských letech tento hráč dokonce opanoval žebříček mladíků, hrál finále juniorských soutěží na Grandslamech a v sezoně 2010 si od pořadatelů French Open vysloužil divokou kartu, jenže od té doby uplynulo již pět let a Mina od té doby nikdy na žádném dalším velkém turnaji nestartoval. Na okruhu ATP odehrál 5 zápasů a vyhrál jediný zápas díky skreči Tomica v této sezoně. Nikdy neslavil triumf ani na turnaji typu Challenger, kde nejdále došel do semifinále minulý rok a má tak za sebou pouze pár titulů z turnajů Futures.

Kariéra tohoto hráče tedy hodně uvadá a tato sezona je pro něj ještě horší. Mina odehrál 24 duelů a pouze 7x odešel jako vítěz. Prohrával i s hráči, kteří jsou daleko za ním v žebříčku a až v květnu na turnaji v Cali prošel poprvé do 2. kola. Od té doby se mu to samé povedlo na ATP podniku v Nice právě díky skreči Tomica, na domácím Challengru v Blois a zde, kde si poradil s favorizovaným Golubevem.
Přeji dobré středeční odpoledne. Celý svět žije svátkem jménem Wimbledon, ale po celém světě probíhají v tuto dobu i menší turnaje a jedním z nich je Challenger v německém Marburgu, kde na sebe v osmifinále narazí jediný náš zástupce Jan Šátral, jeho soupeřem bude ve 12:30 francouzský tenista Gianni Mina. Přenosem Vás budu provázet já, Dominik Špringer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.