WTA Bad Gastein - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lara Arruabarrenaová-Vecinová : Lucie Hradecká - 21. července 2015   12:11

6

Lucie Hradecká v prvním setu přežila "klinickou smrt", když prohrávala již 4:1 na gemy, poté ale předvedla fantastický comeback a první sadu získala nakonec 6:4. To španělskou hráčku totálně položilo a ve druhém setu byla ráda, že od přebornice na čtyřhru, v níž získala 18 titulů WTA, neutrpěla kanára. Lucie Hradecká zvítězila 2:0 po setech 4:6 a 1:6.
Konec zápasu
1:6
Lucie Hradecká skvěle zreturnovala a poté se vydala na síť, aby diagonálním forhendem do pravého rohu dvorce ukončila zápas vítězným úderem.
40-A
Lara Arruabarrenaová-Vecinová předvedla další dvojchybu a na světě je druhý mečbol.
40-40
Lucie Hradecká první mečbol nevyužívá.
40-A
Lucie Hradecká má k dispozici setbol poté, co Arruabarrenaová-Vecinová zahrála do autu.
40-40
Lucie Hradecká však nedá soupeřce nic zadarmo. Shoda.
40-30
Lara Arruabarrenaová-Vecinová si pomohla servisem a má k dispozici gembol.
30-30
Míček získává Hradecká.
30-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová skvěle zaservírovala a připsala na své konto eso.
15-15
Obrovské štěstí nyní měla španělská tenistka, jejíž smeč skončila v síti, poté se ale míček přehoupl na druhou stranu dvorce.
0-15
Hradecká chce zápas ukončit co nejdříve a ujímá se vedení 15:0.
1:5
Fantazie. Lucie Hradecká si naběhla na síť a přesným úderem podél pravé postranní čáry zahrála vítězný míč.
15-40
Lucie Hradecká si opět pomohla servisem a poté si pomohla výkřikem: "Pojď!". Další eso.
15-30
Hradecká neubírá na síle úderů a nyní zahrála do autu.
0-30
Lucie Hradecká vytáhla nyní eso a vede 30:0.
0-15
Lucie Hradecká posílá na stranu soupeřky tvrdé údery, z nichž ten poslední do levého rohu dvorce byl vítězný.
1:4
V prvním setu také Španělka vedla 4:1 a nakonec prohrála, tak věřme, že české tenistce, která je velice zkušená, se něco podobného nestane.
1:4
Lara Arruabarrenaová-Vecinová zakončila pátý gem druhého setu úderem do sítě a Lucie Hradecká má nyní náskok dvou brejkbolů.
30-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová se začíná dostávat pod obrovský tlak. Lucie Hradecká má k dispozici brejkbol.
30-30
Lara Arruabarrenaová-Vecinová předvedla bechend, který ji ulétl za boční čáru a na světě je stav 30:30.
30-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová má problémy se servisem a nyní předvedla dvojchybu.
30-0
Ou! Nyní to Lucii ulétlo a míček směřující do pravého rohu dvorce skončil těsně v autu.
15-0
Lucie Hradecká trefila po podání soupeřky síť.
1:3
Lucie Hradecká zakončila výměnu přesným úderem na základní čáru a gembol je využit.
30-40
Lucie Hradecká si nyní pomohla esem a má k dispozici gembol na 3:1.
30-30
Španělka však vzápětí vyrovnává na 30:30.
15-30
Hradecká se zatím může opřít především o druhý servis, který ji zatím chodí.
15-15
Míček získává Arruabarrenaová-Vecinová.
0-15
Lucie Hradecká nyní předvedla krásný úder do pravého rohu dvorce a po zkrácení hry donutila soupeřku k zahrání do autu.
1:2
Lara Arruabarrenaová-Vecinová po dobrém podání drží servis a snižuje na 2:1 ve druhém setu.
A-40
Nyní to byla však Hradecká, která zahrála do autu.
40-40
Lucie Hradecká využila druhého podání soupeřky a donutila ji k zahrání do autu.
40-30
Španělka si pomohla servisem a return Hradecké skončil v autu.
30-30
Skvělé forhend podél pravé postranní čáry v podání Lucie Hradecké.
30-15
Lucie Hradecká nedokázala míč dostat z rohu dvorce přes pásku.
15-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová předvedla dvojchybu. Pokud se nepletu, tak je to vůbec první dvojchyba v zápase.
15-0
Lucie Hradecká se pokusila při podání soupeřky o zkrácení hry, to jí však nevyšlo a míč skončil v síti.
0:2
Lara Arruabarrenaová-Vecinová zahrála do sítě a česká hráčka vede 2:0.
30-40
Lucie Hradecká předvedla eso a má k dispozici gembol.
30-30
Lucie Hradecká vracela soupeřce silné údery, jeden z nich však skončil v autu.
15-30
Další dobré podání, po kterém Hradecká vede 30:15.
15-15
Nyní si česká tenistka pomohla prvním servisem, po kterém Španělka zahrála do autu.
15-0
Lucie Hradecká se pokusila zkrátit hru, jenže tak neučinila dostatečně. Lara Arruabarrenaová-Vecinová parádní kraťas u sítě a ujímá se vedení 15:0.
0:1
Obě hráčky se vydaly napít a na servis směřuje Lucie Hradecká.
0:1
Lucie Hradecká hned na začátku druhého setu bere své soupeřce podání a ujímá se vedení 1:0.
15-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová je naštvaná a snaží se přidat sílu, jenže na úkor přesnosti.
15-30
A další aut v podání španělské hráčky.
15-15
Lucie Hradecká předvedla další dobrý return po druhém podání soupeřky a po dvou úderech na základní čáru donutila Španělku k zahrání do autu.
15-0
První servis Vecinové skončil v autu, stejně jako míček Hradecké po jejím druhém podání.
0:0
Lara Arruabarrenaová-Vecinová potřebuje vzpruhu, a proto si vyžádala pauzu, aby ji trenér pomohl.
0:0
Lara Arruabarrenaová-Vecinová vedla v prvním setu již 4:1, jenže česká hráčka Lucie Hradecká zabojovala a předvedla úžasný comeback a první sadu získala 6:4. Zatím sledujeme nádherné utkání.
4:6
Lucie Hradecká se opět vydala na síť a dokonává fantastický obrat. Hradecká vede po úspěšném bekhendu 1:0 na sety.
30-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová to přehnala se silou úderu a ten skončil za základní čárou. Lucie Hradecká má k dispozici setbol.
30-30
Lucie Hradecká potřebovala získat vítězný míč a to se také po náběhu na síť a přesné smeči stalo.
30-15
Teď to Lucii Hradecké ulétlo a Španělka se v prvním setu nevzdává.
15-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová bojuje a krásným úderem podél postranní lajny vyrovnává na 15:15.
0-15
Hradecká vstoupila do gemu skvěle a po dobrém podání získává první fiftýn.
4:5
Lucie Hradecká je definitivně zpátky a nyní navíc půjde servírovat na vítězství v prvním setu.
30-40
Fantastický return nyní předvedla česká hráčka a má k dispozici brejkbol.
30-30
Ačkoliv je španělská hráčka na servisu, pořádně se trápí.
30-15
Return Hradecké skončil za základní čárou a Španělka vede 30:15.
15-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová trefila eso a vyrovnává na 15:15.
0-15
Hradecká je nyní na koni a také při prvním podání soupeřky v gemu získává míč.
4:4
Hradecká získává gem a vyrovnává na 4:4.
15-40
Hradecká začíná být při vlastním podání jistější a poté, co Lara Arruabarrenaová-Vecinová trefila síť, má k dispozici gembol.
15-30
Další dobrý servis na téčko, po kterém Španělka nedokázala returnovat do dvorce a míč skončil v autu.
15-15
Skvělý první servis v podání Hradecké, po kterém Španělska trefila síť.
15-0
Hradecká se po druhém podání dostala do výměny, jenže poté to přehnala se silou úderu a míč skončil za základní čárou.
4:3
Lucie Hradecká skvěle zahrála a po využití brejkbolu snižuje na 4:3 a půjde servírovat.
40-A
Lucie Hradecká má při podání soupeřky k dispozici třetí brejkbol.
40-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová donutila soupeřku k chybě. Opět shoda.
40-A
Česká tenistka má k dispozici při podání soupeřky v tomto gemu druhý brejkbol a může se vrátit zpět do hry. Tohle jsou velmi důležité okamžiky dnešního zápasu.
40-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová se ale jen tak snadno nevzdává a po skvělém servisu vyrovnává opět na shodu.
40-A
Lucie Hradecká zlepšila svou hru a nyní po přesném úderu získává výhodu.
40-40
Lucie Hradecká stejně jako ve druhém gemu zápasu dokázala těžkou chvíli ustát a vyrovnává na shodu.
A-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová skvěle vrátila míček a poté dotáhla výměnu do zdárného konce.
40-40
Hradecká využila servisu a vyrovnává na shodu.
40-30
Lara Arruabarrenaová-Vecinová ve správnou chvíli vytahuje další skvělý servis a má k dispozici gembol.
30-30
Lara Arruabarrenaová-Vecinová se nyní ocitá pod menším tlakem, ovšem opět ho zásluhou kvalitního servisu, po kterém měla ve výměně na vrh, srovnává vývoj sedmého gemu.
15-30
Lucie Hradecká kouše a opět se ujímá při servisu soupeřky vedení. Tentokrát 15:30.
15-15
Míček získává Lara Arruabarrenaová-Vecinová.
0-15
4:2
V gemu vítězí Hradecká.
40-A
Lucie Hradecká ve správný čas vytáhla dobrý servis a nyní je to ona, kdo má k dispozici gembol.
40-40
Lucie Hradecká se drží ve hře o první set. Další shoda.
A-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová dostává českou tenistku pod tlak a má k dispozici brejkbol. Pokud ho využije, půjde servírovat na zisk první sady.
40-40
Gembol české tenistky zůstal nevyužit. Shoda.
30-40
Hra je při servisu Lucie Hradecké jako na houpačce, česká hráčka má však nyní k dispozici gembol.
30-30
15-30
Míček získává Lucie Hradecká.
15-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová předvedla dobrý return a vzápětí získala fiftýn.
0-15
Lucie Hradecká se pokusí podruhé v zápase udržet svůj servis a začíná dobře.
4:1
Třiadvacetiletá Španělska předvedla čistou hru a vývoj zápasu má pevně ve svých rukou. Od zisku prvního setu ji dělí pouhé dva gemy.
40-0
Česká tenistka Lucie Hradecká si na returnu zatím ani neškrtla a Lara Arruabarrenaová-Vecinová směřuje za ziskem čisté hry.
30-0
Další kvalitní podání znamená vede 30:0.
15-0
Lara Arruabarrenaová-Vecinová začíná na servisu opět skvěle.
3:1
Lucie Hradecká zlepšila servis a poměrně snadno si dokráčela pro první gem v dnešním zápase. Česká tenistka snižuje na 1:3.
15-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová získává při podání soupeřky fiftýn, česká tenistka však může zůstat v klidu. K dispozici má ještě dva gemboly.
0-40
Další kvalitní servis a česká tenistka je na dobré cestě za čistou hrou při vlastním podání.
0-30
Lucie Hradecká zabrala a při vlastním podání vede 30:0.
0-15
Česká tenistka vstupuje do čtvrtého gemu prvního setu dobře.
3:0
Další kvalitní servis a Lara Arruabarrenaová-Vecinová se ujímá vedení 3:0. Česká tenistka potřebuje nutně zabrat.
40-30
Španělská tenistka začíná podávat skvěle a po vítězství ve výměně má k dispozici gembol na 3:0.
30-30
Španělka si však pomohla dobrým servisem a vyrovnává na 30:30.
15-30
Lucie Hradecká se dostala do výměny a ujímá se vedení 15:30.
15-15
Lucie Hradecká vzápětí srovnává.
15-0
Lara Arruabarrenaová-Vecinová začíná třetí gem prvního setu skvěle a získává první fiftýn.
2:0
Hradecká nedokázala udržet své podání a její soupeřka se po využité výhodě ujímá vedení 2:0.
A-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová k dispozici čtvrtý brejkbol, dokáže ho využít?
40-40
Lucie Hradecká gembol nevyužívá a stav druhého gemu je znovu na shodě.
40-A
Česká hráčka uhrála dva míčky v řadě a má gembol na 1:1.
40-40
Lucie Hradecká však i třetí brejkbol soupeřky odvrací.
A-40
Lara Arruabarrenaová-Vecinová si vypracovala výhodu.
40-40
A vzápětí také druhý.
40-30
Hradecká první brejkbol odvrací.
40-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová zatím delší výměny vyhrává a k dispozici má dva brejkboly.
30-15
Lucie Hradecká tentokrát zahrála úder na základní čáru a soupeřka trefila síť.
30-0
Další výměna, po které nedokázala Hradecká zahrát dobrý úder a španělská soupeřka vede 30:0.
15-0
Hradecká neodkázala využít výhodu servisu a soupeřka se ujímá vedení 15:0.
1:0
Lara Arruabarrenaová-Vecinová dokázala výměnu dotáhnout do zdárného konce a ujímá se vedení 1:0.
40-15
Tentokrát Hradecká nedokázala výměnu přesně zakončit a její míč skončil za základní čárou.
30-15
Lara Arruabarrenaová-Vecinová nyní předvedla skvělý return a poté zakončila výměnu přesným úderem na základní čáru, aspoň se to tak na první pohled zdálo, jenže míč skončil v autu.
30-0
Lara Arruabarrenaová-Vecinová se tentokrát vydala k síti a povedenou smečí zakončila výměnu.
15-0
Lara Arruabarrenaová-Vecinová začíná skvěle a po přesném forhendovém úderu do pravého rohu získává úvodní fiftýn.
0:0
Obě hráčky už jsou na dvorci, kde právě probíhá rozehra. Do začátku utkání zbývají 3 minuty.
Začátek zápasu mezi Larou Arruabarrenaovou-Vecinovou byl o 40 minut posunut. Místo původních 11:30 začne utkání ve 12:10.
Vzájemné zápasy

Lucie Hradecká odehrála proti Laře Arruabarrenaové-Vecinové doposud jedno utkání, ve kterém se radovala z hladkého vítězství. Česká tenistka 21. září 2011 na antuce v Saint Malo zvítězila 2:0 (6:2 a 6:2).

Lucie Hradecká vstupuje do turnaje jako pátá nasazená hráčka, která se v současné chvíli nachází v žebříčku WTA na 55. místě. Stejně jako její soupeřka je pravorukou tenistkou s obourukým bekhendem. Pražská rodačka bude vstupovat do zápasu proti své španělské soupeřce v roli favoritky, její výkony však mají klesající tendenci, alespoň tedy co se týká grandslamů. Hradecká na Australian Open dokráčela až do třetího kola, na French Opet poté vypadla v kole druhém a naposledy ve Wimbledonu již v kole prvním. Třicetiletá česká tenistka doposud žádný titul WTA nezískala, 22. října 2012 však byla 4. nejlepší hráčkou světa, což je její dosavadní nejlepší umístění.

Lara Arruabarrenaová-Vecinová je mladou španělskou tenistkou, které v žebříčku WTA patří 75. místo. Arruabarrenaová-Vecinová, pravoruká hráčka s obourukým bekhendem, dosáhla svého největšího úspěchu v seniorské kategorii v roce 2010, kdy ve finále turnaje v Bogotě zdolala 2:0 na sety (6:2 a 7:5) Rusku Alexandru Panovovou. Letos se třiadvacetiletá Španělka představila na třech grandslamech. Ve Wimbledonu a Australian Open vypadla ve 2. kole, zatímco na French Open skončila již v kole prvním. Pětasedmdesátá hráčka světa si doposud vydělala 975,570 dolarů a nejlepšího umístění dosáhla 20. října 2014, kdy se v žebříčku nacházela na 64. místě.
Turnaj v Bad Gasteinu pokračuje v úterý dopoledne utkáním 1. kola, v němž pátá nasazená hráčka Lucie Hradecká vyzve třiadvacetiletou Španělku Laru Aruabarrenaovou-Vecinovou. Jak si česká tenistka na turnaji s prize money 226 750 dolarů povede Vám s velkou radostí přiblíží Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.