ATP Hamburk - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jiří Veselý : Andreas Haider-Maurer - 29. července 2015   11:00

0

Jiří Veselý sice prohrál první sadu 3:6, poté ale zabral a i s přispěním špatného servisu soupeře získal druhou sadu snadno 6:1. Poté však antukový dvorec v Hamburku začal skrápět prudký liják, kvůli kterému byl rozhodující třetí set přesunut na dnešek. Pauza českému tenistovi vůbec neuškodila a rakouskému tenistovi Andreasovi Haiderovi-Maurerovi nadělil ve třetím setu kanára. Mladíček z Příbrami předvedl dokonalý obrat a po necelé hodině a půl postoupil do druhého kola po setech 3:6, 6:1 a 6:0.
Konec zápasu
6:0
Jiří Veselý mečbol proměňuje a v rozhodujícím setu naděluje soupeři kanára!
A-40
Jiří Veselý odvrátil tři brejkboly a nyní půjde servírovat na vítězství v zápase!
40-40
Jiří Veselý odvrací i třetí brejkbol soupeře a při svém podání svádí s Rakušanem velkou bitvu.
40-A
Haider-Maurer využil slabého podání českého tenisty po druhém servisu a má k dispozici další brejkbol.
40-40
Fantazie! Jiří Veselý ve správný čas vytahuje sedmé eso a odvrací také druhý brejkbol soupeře. Shoda.
30-40
První brejkbol dokázal český tenista odvrátit.
15-40
Jenže vzápětí přichází další dobrý úder rakouského tenisty a Haider-Maurer má k dispozici dva brejkboly.
15-30
Jiří Veselý určitě nebude chtít dát svůj servis lacino a snižuje na 15:30.
0-30
Andreas Haider-Maurer předvedl další dobrý return a poté výměnu zakončil vítězným úderem.
0-15
Andreas Haider-Maurer se nechce vzdát snadno a získá úvodní fiftýn šestého gemu.
5:0
Mladíček z Příbrami je krůček od toho, aby soupeře nadělil kanára a otočil vývoj zápasu na svou stranu.
5:0
Jiří Veselý do třetice všeho dobrého prolamuje servis svého rakouského soupeře a půjde servírovat na vítězství!
A-40
Veselý uhrál druhý míček v řadě a má k dispozici další brejkbol.
40-40
Jiří Veselý odvrátil gembol soupeře a vyrovnal na shodu.
40-A
Míček získává Haider-Maurer.
40-40
Haider-Maurer odvrací brejkbol a drží se stále ve hře.
40-30
Andreas Haider-Maurer předvedl v nejméně vhodnou dobu dvojchybu a Jiří Veselý má k dispozici brejkbol.
30-30
Problémy Haidera-Maurera na servisu však stále pokračují.
15-30
Andreas Haider-Maurer dokázal na podruhé dobře naservírovat a poté získal fiftýn na svou stranu.
15-15
Rakoušan předvedl čtvrtou dvojchybu v dnešním zápase a stav je vyrovnaný 15:15.
0-15
Haider-Maurer začíná při svém podání dobře.
4:0
Jiří Veselý drží svůj servis a vede 4:0. Rakouský tenista Andreas Haider-Maurer je na kolenou.
40-15
Jiřímu Veselému opět pomohla páska a po druhém prvním podání zahrál eso!
30-15
Jiří Veselý z pravé strany kurtu skvěle naservíroval a poté dotáhl výměnu do vítězného konce.
15-15
15-0
Jiří Veselý předvedl net a po druhém prvním podání získal výměnu na svou stranu.
3:0
Jiří Veselý prolamuje podruhé v rozhodujícím setu podání soupeře a vede 3:0.
40-15
Jízda Jiřího Veselého pokračuje a má k dispozici dva brejkboly.
30-15
Pokud se Jiří Veselý dostane do výměny, většinou je z toho fiftýn.
15-15
Haider-Maurer si tentokrát pomohl servisem a Jiří Veselý trefil síť.
15-0
Skvělý výkon Jiřího Veselého pokračuje a po druhém podání soupeře se ujímá vedení 15:0.
2:0
Jiří Veselý měl k dispozici během celého utkání 5 brejkbolů, z nichž 4 dokázal využít. Skvělá bilance.
2:0
Jiří Veselý proměnil hned první gembol na 2:0 a vývoj druhého setu má pevně ve svých rukou.
40-15
Příbramský rodák předvádí dobrý tenis a pauza ho zřejmě vůbec nerozhodila.
30-15
Další dobrá výměna ze strany českého tenisty, který otáčí vývoj druhého gemu.
15-15
Jiří Veselý vytáhl z rukávu eso a vyrovnal na 15:15.
0-15
1:0
Andreas Haider-Maurer ukončil první gem třetího setu symbolicky dvojchybou a Jiří Veselý se ujímá při podání soupeře v rozhodujícím setu vedení 1:0.
A-40
Jiří Veselý se po druhém podání soupeře dostal do hry a má k dispozici brejkbol.
40-40
Druhé podání nepřišlo a Jiří Veselý vítězným úderem vyrovnává opět na shodu.
40-A
Při podání rakouského tenisty je to stále ta samá písnička. Jednou po svém druhém podání míč ztratí, podruhé zase získá jako právě teď.
40-40
Rakouský tenista musí využívat druhé podání, které se mu nyní nevydařilo a Jiří Veselý vyrovnal na shodu.
30-40
Haideru-Maurerovi sice první podání nechodí, přesto nyní uhrál důležitý fiftýn.
30-30
Druhé podání včera rozhodovalo a mohlo by i nyní, kdy Jiří Veselý skvěle zreturnoval podání Rakušana a vyrovnal na 30:30.
15-30
Haider-Maurer předvedl další dobrý servis a otáčí vývoj prvního gemu třetího setu.
15-15
Andreas Haider-Maurer tentokrát na podruhé dokázal zaservírovat dobře a vyrovnal na 15:15.
15-0
Andreas Haider-Maurer pokračuje i dnes ve špatném servisu a po jeho druhém podání získal úvodní fiftýn třetí sadu Jiří Veselý.
Začátek třetí setu, který byl včera kvůli dešti přesunut na dnešek a měl začít v 11:00, byl o deset minut posunut. Utkání bude pokračovat v 11:10.
Zápas mezi Jiřím Veselým a Andreasem Haiderem-Maurerem se dnes nedohraje. Utkání bylo za stavu 1:1 odloženo a rozhodující set začne zítra v 11:00.
Počasí je nevyzpytatelné a nad Hamburkem začalo bohužel znovu silně pršet. Déšť by měl ustát v průběhu 45 minut. Jiří Veselý a Andreas Haider-Maurer v šatnách ještě nějakou dobu pobudou.
Nad Hamburkem přešla bouřka a podle předpovědi počasí by mělo na severu Německa znovu začít pršet až za zhruba 20 minut, třetí a rozhodující set by tak mohl během několika okamžiků začít.
V Hamburku začalo znovu prudce pršet a utkání bylo kvůli průtrži mračen podruhé přerušeno!
0:0
Jiří Veselý po přestávce způsobené deštěm sice ztratil gem, vedení 4:0 už však nepustil a druhý set vyhrál 6:1. Zápas mezi Jiřím Veselým a Andreasem Haiderem-Maurerem tedy půjde do rozhodující setu, ten však uvidíme až po další přestávce. Na antukové dvorce se totiž znovu snaží prudký liják.
6:1
Jiří Veselý předvedl čistou hru a získává druhý set, který získal v poměru 6:1.
40-0
A vzápětí další eso, které znamená setbol.
30-0
Jiří Veselý trefuje eso. Skvělé podání.
15-0
Jiří Veselý servíruje na vítězství v prvním setu a po skvělém podání vede 15:0.
5:1
Andres Haider-Maurer získává gem a jedno je jisté, ve druhém setu kanára nedostane.
15-40
Andreas Haider-Maurer trefuje eso a vede 40:15.
15-30
Jiří Veselý získává míček po druhém podání Maurera.
0-30
Andreas Haider-Maurer servíruje na udržení ve druhém setu a zatím se mu to daří dobře. Nyní trefil eso!
0-15
5:0
Jiří Veselý je ve druhém setu nezastavitelný a vede 5:0!
40-15
Jiří Veselý po přestávce skvěle podává a má k dispozici dva gemboly.
30-15
Míček získává Veselý.
Nad Hamburkem sice přestalo na několik okamžiků pršet, už za 17 minut by se ale měla podle předpovědi počasí nad antukovými dvorci přehnat další přeháňka. Pokračování dnešního zápasu mezi Veselým a Maurerem je tak zatím v nedohlednu.
Podle předpovědi počasí by měla přeháňka nad serverem Německa přejít během 6 minut.
Utkání bylo kvůli dešti přerušeno!
15-15
Jiří Veselý dokázal přes druhé podání dotáhnout delší výměnu do zdárného konce.
0-15
Andreas Haider-Maurer občas dokáže zahrát skvělý úder, jako například nyní.
4:0
Jiří Veselý získává čtvrtý gem čistou hrou a po využití brejkbolu se ujímá vedení 4:0.
40-0
Jiří Veselý si se soupeřem doslova pohrává a při podání soupeře je blízko čisté hry.
30-0
Jiří Veselý hraje skvěle a získává další fiftýn.
15-00
Andreas Haider-Maurer se nyní pořádně zapotil, jedna z nejdelších výměn však skončila na raketě soupeře.
3:0
Je to tam! Příbramský rodák drží ve druhém setu bez problémů svůj servis a navíc má v zádech jeden brejk.
40-15
Jiří Veselý předvádí ve druhém setu skvělou hru a má k dispozici dva gemboly na 3:0.
30-15
Jiří Veselý má sice potíže s prvním podáním, naštěstí ho ale drží kvalitní druhý servis.
15-15
Jiří Veselý nyní na podruhé dobře podal a donutil soupeře k zachrání míčku do autu.
0-15
Špatné podání, po kterém Haider-Maurer vede 0:15.
2:0
Jiří Veselý opět využil toho, že Andreas Haider-Maurer nedokázal napoprvé naservírovat, a půjde servírovat na potvrzení brejku.
40-15
Andreas Haider-Maurer prožívá špatný vstup do druhého setu a Jiří Veselý má k dispozici dva brejkboly.
30-15
Andreas Haider však ve správný čas vytahuje první servis.
30-0
Jiří Veselý přes druhý servis Andrease Haidera-Maurera získává další fiftýn a při podání soupeře vede 30:0.
15-0
Jiří Veselý získává druhý fiftýn v řadě, tentokrát však při podání soupeře.
1:0
Dvojchyba Jiřího Veselého nerozhodila a po dalším dobrém servisu se ve druhém setu ujímá vedení 1:0.
40-15
Čistá hra z toho sice po dvojchybě nebude, ale český tenista má k dispozici stále dva gemboly.
40-0
Skvěle! Český tenista třikrát v řadě dobře podal a je blízko čisté hry.
30-0
Další druhé podání znamená vedení českého tenisty 30:0.
15-0
Jiří Veselý začíná druhý set dobře.
0:0
Jiří Veselý v závěru první sady nedokázal udržet první servis, čehož Andres Haider-Maurer využil a první sadu získal v poměru 6:3.
3:6
Andres Haider-Maurer čtvrtý setbol využívá a získává první sadu.
40-A
Andreas Haider-Maurer si pomohl skvělým prvním servisem a má k dispozici další setbol.
40-40
Andreas Haider-Maurer však nechce své podání prodat lacino. Shoda.
A-40
Andres Haider-Maurer si v nesprávný čas vybral na servisu další slabou chvíli a Jiří Veselý má brejkbol!
40-40
To je neuvěřitelné, Jiří Veselý prohrával při podání soupeře již 40:0, ve správný čas ale zabral a třemi fiftýny v řadě vyrovnal na shodu.
30-40
Jiří Veselý se nevzdává a ve správný čas tvrdými údery nutí soupeře k chybám.
15-40
První ze tří setbolů dokázal český tenista odvrátit. Pomohla mu k tomu ovšem dvojchyba.
0-40
Andreas Haider-Maurer nyní při podání válí a má k dispozici tři setboly.
0-30
Vzápětí další dobré první podání, které nedokázal Jiří Veselý zreturnovat.
0-15
Andreas Haider-Maurer servíruje na vítězství v prvním setu a začíná skvěle.
3:5
Andreas Haider-Maurer využívá brejkbol a v rozhodující fázi prvního setu se ujímá vedení 5:3.
40-A
Andreas Haider-Maurer ale poté využil dalšího nepřesvědčivého podání a po vítězném úderu má k dispozici další výhodu.
40-40
Jiří Veselý nyní esem odvrátil třetí brejkbol soupeře v tomto gemu. Druhá shoda.
40-A
Andreas Haider-Maurer je ale nyní hodně nepříjemný a má k dispozici výhodu.
40-40
Jiří Veselý nyní zabral a odvrátil dva brejkboly soupeře. Shoda.
30-40
Ten první český tenista odvrátil.
15-40
Jiří Veselý začíná mít problém při prvním servisu, čehož Andreas Haider-Maurer využívá a má k dispozici dva brejkboly!
15-30
To je mnohem lepší. Dobrý druhý servis a fiftýn pro Jiřího Veselého.
0-30
Český tenista v nesprávný čas udělal dvojchybu, po které Haider-Maurer vede 30:0.
0-15
Andreas Haider-Maurer využil druhého podání soupeře a skvělým returnem ukončil výměnu.
3:4
Další dobré podání, po kterém získal Rakušan dva míče v řadě a opět se dostává do vedení. Tentokrát 4:3.
30-40
Ve správný čas vytáhl Andreas Haider-Maurer první podání a má k dispozici gembol.
30-30
Andreas Haider-Maurer trefil při prvním podání síť a po tom druhém získal výměnu Jiří Veselý.
15-30
Andreas Haider-Maurer dobře podal a donutil soupeře k chybě.
15-15
Jiří Veselý ale vzápětí využil špatného servisu rakouského tenisty a rychle vyrovnává na 15:15.
0-15
Andreas Haider-Maurer dobře zaservíroval a získal fiftýn na svou stranu.
3:3
Zisk míčů po prvním podání je vyrovnaný, co je však rozhodující, to je druhý servis. Zatímco Jiří Veselý vyhrál po druhém podání 50% míčů, Andres Haider-Maurer pouhých 18%.
3:3
Jiří Veselý čistou hrou vyrovnává na 3:3 a servírovat půjde Rakušan Andreas Haider-Maurer.
40-0
Jiří Veselý napoprvé nepodal a trefil aut, to mu však v zisku dalšího fiftýnu nezabránilo.
30-0
Jiří Veselý je zatím při prvním podání stoprocentní. Nyní zakončil výměnu skvělým úderem na základní čáru.
15-0
Jiří Veselý i přes druhé podání dokázal dobře zaservírovat a úvodní fiftýn šestého gemu získal na svou stranu.
2:3
Andreas Haider-Maurer předvedl skvělý obrat a ujímá se vedení 3:2.
30-40
Nyní Andreas Haider-Maurer trefil eso a otáčí vývoj pátého gemu z 30:0 na 30:40.
30-30
Andreas Haider-Maurer zabral a vyrovnává na 30:30.
30-15
Rakouský tenista ovšem bojuje a ve správný čas dokázal uhrát míč.
30-0
Jiří Veselý dokázal využít druhého servisu soupeře a přesným úderem podél lajny zakončil jednu z delších výměn.
15-0
Andres Haider-Maurer má potíže s podáním a Jiří Veselý se ujímá vedení.
2:2
Fantastický první servis a eso, kterým Jiří Veselý uzavírá čtvrtý gem prvního setu a vyrovnává na 2:2.
40-15
Skvěle nyní hraje Jiří Veselý, který zlepšil své první podání a má k dispozici dva gemboly na 2:2.
30-15
Vzápětí český tenista předvedl vynikající první podání a donutil soupeře k chybě. 30:15.
15-15
To už je lepší. Jiří Veselý napodruhé dobře naservíroval a vyrovnává na 15:15.
0-15
Veselý nedokázal ani na podruhé ideálně naservírovat a po skvělém returnu suopeře prohrává při svém podání 0:15.
1:2
Andreas Haider-Maurer zlepšil první podání, po kterém získal 83% míčů.
1:2
Tentokrát už si ji Andreas Haider-Maurer vzít nenechal a jako první dokázal udržet svůj servis. Rakušan se ujímá vedení 2:1.
40-A
Přestože Rakušan musel podávat na podruhé, situaci zvládl a získal na svou stranu další výhodu.
40-40
Andreas Haider-Maurer nedokázal přes druhé podání gembol proměnit a Jiří Veselý vyrovnal na shodu. Druhou v tomto gemu.
40-A
Andreas Haider-Maurer zakončil první delší výměnu vítězným míčem a má k dispozici gembol.
40-40
Andreas Haider-Maurer si ve správný čas pomohl prvním servisem a na světě je poprvé v zápase shoda.
40-30
Další špatný servis v podání rakouského tenisty, po kterém má Jiří Veselý k dispozici brejkbol.
30-30
Andreas Haider-Maurer si tentokrát pomohl skvělým druhým servisem a vyrovnává na 30:30.
30-15
Problémy rakouského tenisty při prvním servisu pokračují a Jiří Veselý se ujímá vedení 30:15.
15-15
Andreas Haider-Maurer trefil při druhém podání síť, která ho zachránila od dvojchyby. Ani to mu ale nepomohlo a fiftýn získal Jiří Veselý.
0-15
Dobré první podání předvedl Andreas Haider-Maurer a vede 15:0.
1:1
Český tenista si nyní vybral na servisu slabší chvíle a po dvou dvojchybách daroval soupeři druhý gem.
0-40
Jiří Veselý předvedl dvojchybu a jeho rakouský soupeř má k dispozici tři brejkboly.
0-30
Andreas Haider-Maurer předvedl skvělý return po druhém podání Jiřého Veselého a vede 30:0.
0-15
Andreas Haider-Maurer se však nevzdává a při podání soupeře získává první fiftýn.
1:0
Andreas Haider-Maurer předvedl mizerné první podání a ani jednou nenaservíroval napoprvé správně.
1:0
A hned ten první příbramský rodák využívá a ujímá se vedení 1:0.
40-15
Skvělý vstup Jiřího Veselého do úvodního gamu pokračuje a má k dispozici dva brejkboly.
30-15
Andreas Haider-Maurer má poměrně velké problémy s prvním servisem, čehož český tenista využil a ujímá se vede 30:15.
15-15
Ani napoprvé nedokázal rakouský tenista napoprvé naservírovat, jenže na podruhé už mu to vyšlo a return Jiřího Veselého skončil mimo dvorec.
15-0
Andreas Haider-Maurer nedokázal na podruhé ideálně naservírovat, čehož Jiří Veselý využil a získává první výměnu.
0:0
Oba tenisté se již rozcvičují na kurtu a zápas mezi Jiřím Veselým a Andreasem Haiderem-Maurerem bude moci za necelé tři minuty začít. Na podání začne Rakušan.
Vzájemná bilance

Jiří Veselý a Andreas Haider-Maurer se na okruhu ATP potkali celkem čtyřikrát a jejich bilance je vyrovnaná 2:2. Vzájemná bilance na antuce však hovoří pro Jiřího Veselýho, který ze tří utkání dokázal dvakrát zvítězit.

Andreasovi Haiderovi-Maurerovi patří v současnosti ve světovém žebříčku ATP 58. místo. Haider-Mauer je pravorukým hráčem s obou stranným bekhendem, který má letos vyrovnanou bilanci. Maurerova bilance činí 18 vítězství a 18 porážek. Nejvyššího umístění na okruhu ATP dosáhl Andreas Haider-Maurer 20. dubna 2015, kdy se stal 47. hráčem světa, doposud však během své kariéry nezískal žádný titul a na posledním turnaji v Chorvatsku skončil ve čtvrtfinále.
Jiří Veselý

Český tenista Jiří Veselý vstupuje do turnaje v Německu jako 45. hráč žebříčku ATP. Veselý je levorukým hráčem s oboustranným bekhendem, který na začátku letošního roku získal svůj premiérový titul. Jiří Veselý vstupoval do lednového Heineken Open v Aucklandu jako kvalifikant, přesto dokázal dojít až do finále a po výhře nad Adrianem Mannarinem (6:3, 6:2) se stal prvním českým hráčem, který od roku 1996 (Jiří Novák) dokázal v Aucklandu triumfovat.
Český tenista Jiří Veselý vyzve v úvodním kole turnaje s oficiálním názvem Bet-at-home Open – German tennis championships a prize money 1 285 955 eur Rakušana Andrease Haidera-Maurera. Jak si příbramský rodák v zápase, do kterého bude vstupovat v roli favorita, povede Vám přiblíží Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.