ATP Hamburk - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Rafael Nadal : Jiří Veselý - 30. července 2015   17:03

6 (2)

Výkon za který se opravdu nemusí Jiří Veselý stydět převedl v bitvě s Rafaelem Nadalem. Zápas ve kterém se oba hráči rvali o každý míček a ve kterém byl každý gem naprosto vyrovnaný nakonec Rafael Nadal vítězí za 2 hodiny a 13 minut v poměru 6:4 a 7:6. To je pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Konec zápasu
7:6
Veselý posílá míček do zámezí. V utkání tak vítězí Rafael Nadal.
6-2
Čtyři mečboly pro Rafu.
5-2
Veselý trefuje míček rámem a Nadal tak získává třetí bod za sebou.
4-2
Veselý se opět o milimetry nevešel do kurtu.
1-0
Veselý malinko polevil v koncentraci a netrefil míček tak jak by potřeboval.
6:6
Nadal srovnává na 6:6 a po 2 hodinách a 4 minutách zde máme stav 6:4 a 6:6.
40-15
Nadal doběhl krátký míček a pozice u sítě náležitě využil.
30-15
Nadal dokázal prohodit Veselého na saku.
15-15
Nadal měl na síti nalito, nakonec zakončil kraťasem.
0-15
Veselý si připravil útok přesným úderem a na síti zakončil.
5:6
Rozběhaný Nadal posílá míček za kurt a český hráč se tak dostává do vedení
15-40
Nastolená taktika byla opět účiná.
15-30
Veselý utloukl Španěla přesnými údery do bekhendu.
15-15
Tento return však přelétl kurt.
15-0
Perfektní útok již od returnu ukázal Nadal.
5:5
Rafa vytvořil další dvojchybu a Veselý tak uniká hrobníkovi z lopaty.
40-A
Bekhendovou výměnu zakončuje Veselý úderem do forhendu.
40-40
Nadalova dvojchyb prodlouží tento zápas minimálně o dvě výměny.
40-30
Míček v síti znamená mečbol pro Španěla.
30-30
Nadal srovnává a je dva míčky od vítězství.
15-30
Veselý předvedl vynikající prohoz soupeře na síti.
15-15
Ani totální ofenziva podpořená úderem z voleje a náběhem na síť Nadala nezastavila. Ten zakončil jediným útočným úderem.
0-15
Nadalův druhý úder vylétl mimo kurt.
5:4
Veselý zakončuje do dvorce na debl a Nadal tak bude moci podávat na vítězství.
40-30
Veselého útok zastavila páska.
30-30
Nadal srovnává na 30:30. Uvidíme boj i o tento gem.
15-30
Nadal zatlačil Jirku do bekhendu a poté umístil míček na forhendovou lajnu.
0-30
....třetím vítězným úderem, když se nyní proměnil v neprostupnou zeď na síti.
0-15
A veselý pokračuje...
4:4
Nadal toho opět hodně oběhal. Konečný míček ale i tak končí v síti. Veselý tak bere již podruhé servis španělského protivníka v tomto setu. Stav je 4:4.
30-40
Španělův úder zastavila páska. Brejkbol pro českého hráče.
30-30
Veselému se nyní podařilo prohodit Nadala na síti.
30-15
Dva údery do protipohybu nedokázal Veselý odvrátit.
15-15
Rafa ale nyní své zaváhání napravil.
0-15
101. minuta hry nám nabídla další Nadlovu dvojchybu.
4:3
Nadal trefuje míček rámem a Veselý tak snižuje na 4:3.
30-40
Nadal se ještě rozhodl zabojovat i o tento gem.
15-40
Eso Veselého.
15-30
Po dlouhém rozhodování nakonec míček rozhodčí uznal a Veselý tak získává fiftýn.
15-15
Tentokráte to byl Veselý, kdo zahnal do úzkých svého soka. Od toho končí míček v síti.
15-0
Míček získává Nadal.
4:2
Čtvrtým míčkem v řadě získává Rafa vedení 4:2.
40-30
To je tenis! Nadal si aběhl do středu kurtu a halfvolejem poslal nechytatelný stopbal na stranu soupeře.
30-30
Nadal srovnává na 30:30.
15-30
Nadal nyní přesnými údery zahnal do nouzové pozice Čecha, ten posílá míček do sítě.
0-30
Nadal mu svým autem ještě pomahá.
0-15
Veselý začíná honbu za srovnáním dobře.
3:2
Čtvrtý brejkbol v tomto gemu nakonec Španěl využívá a opět získává podání českého hráče.
A-40
Rafa byl v této výměně velice aktivní a po náběhu na síť zakončil.
40-40
Nadalův úder končí v saku. Opět shoda.
A-40
Nadal returnem zahnal Veselého, který se svým úderem jen těsně nevešel do kurtu.
40-40
Veselý skvělým servisem vybojoval zpět shodu.
A-40
Brejkbol pro Nadala.
40-40
Nadal svůj return přestřelil.
A-40
Dvojchyba Veselého přišla v ten nesprávný moment.
40-40
Nadal vybojoval shodu. Vidíme další vyrovnaný gem.
30-40
Veselý má na dosah další gem.
30-30
Statistika vítězných míčů ve druhém setu: 6:11.
15-30
Míček získává Veselý.
15-15
Veselému se opět podařilo Nadal rozběhat. Ten následné posílá míček do sítě.
15-0
2:2
Nedal opět neuvěřitelně vybral zdánlivě konečný míč, na zakončení Veselého na síti už ale neměl nárok. Jirka tak srovnává na 2:2.
40-A
Brejkbol pro Jiřího Veselého.
40-40
Páska přibrzdila a přizdvihla míček, čehož Veselý skvěle využil.
40-30
Jirka zakončil úder do sítě.
30-30
Nadalův úder končí v saku.
30-15
Veselý při náběhu na síť zakončil bekhendovým volejem.
30-0
15-0
Český hráč se snažil rozběhat soupeře. Poslední míček ale letěl za kurt.
2:1
Konečný úder Veselého končí v zámezí a Nadal tak získává servis českého hráče.
A-40
Veselý se odvážně vytáhl na síť. Jeho následný úder ale končí za dvorcem.
40-40
Shoda.
40-30
Úder trefený z voleje a následný stopbal na síti...i to umí Rafael Nadal.
30-30
Několikanásobný úder do protipohybu už Veselý neustál.
15-30
Do zámezí míček posílá tentokráte Veselý.
0-30
Nadal vylákal Veselého na síť. Následný lob ale končí mimo singlový dvorec.
0-15
Tenisté zakončili výměnu na síti, kde měl navrch český hráč.
1:1
Španěl opět ukázal výdrž a rychlé nohy a nakonec zakončil úderem na soupeřovu bekhendovou lajnu.
40-30
Nadal ukázal už druhou dvojchybu v tomto gemu.
40-15
Veselého úder končí v deblovém dvorci.
30-15
Míče nyní rozdával Nadal, který se rázem ocitl na síti. Veselého lob končí v zámezí.
15-15
Nadalova dvojchyba srovnává stav gemu.
15-0
Jirkova nevynucená chyba posílá Nadala do vedení.
0:1
To co Rafa oběhá je prostě neskutečné. Veselý měl na raketě minimálně tři konečné balony, které stejně Španěl doběhl. Nakonec výměnu ukončil sám úderem do sítě.
30-40
Veselý zatlačil svého soka do bekhendu a zakončil přesným míčem po lajně do forhendu soupeře.
30-30
Veselý se na téčku pokusil o stopbal. Míček ale zastavila páska.
15-30
Jiří Veselý se natlačil k síti volejem zakončil.
15-15
Nadal srovnává.
0-15
Český hráč vstupuje do druhého setu lépe.
0:0
Jiří Veselý vstoupil do souboje s velikánem antuky nebojácně a po ztrátě svého prvního podání, jej získal hned zpět. Ačkoliv Veselý prohrál první set 6:4, hraje velmi odvážně a Nadalovi nedává rozhodně nic zdarma. Sety bývají vyrovnané. Veselý však zatím proměnil pouze jeden ze čtyř brejkbolů.
6:4
Španěl využívá hned první setbol a po 58 minutách vyhrává první set.
A-40
Rafaek Nadal má setbol.
40-40
Nadal však halfvolejem míček téměř zastavil, těsně za sítí.
30-40
Veselý si vynutil dnes už několikátý brejkbol.
5:4
Do utkání vstupujeme za stavu 5:4, kdy Rafael Nadal podává na vítězství v úvodním setu.
5:4
Ještě jednou Vám přejeme hezký den z tenisového utkání Rafael Nadal – Jiří Veselý. Omlouváme se za výpadek onlajnu způsobený technickou závadou. Nyní je snad vše tak, jak má být a tak se můžeme našemu přenosu plně věnovat.
Český reprezentant nastoupí proti Rafovi prvně v kariéře, ale vzhledem ke zkušenostem, oblíbenosti povrchu ale i postavení v žebříčku (Veselý – 45, Nadal – 10), není pochyb o tom, kdo je v tomto zápase favoritem. Doufejme ale, že si Jirka nepřijde tento zápas pouze užít, ikdyž se takováto příležitost nenaskytne každý den.
Ani Jiří Veselý neměl zrovna jednoduchou cestu do druhého kola, kde jej čeká antukový král. Český tenista prošel přes Rakušana Haider-Maurera po hodině a půl, když vyhrál 3:6, 6:1 a 6:0. Zápas byl pro českého hráče o to těžší, že byl kvůli dešti rozložen na dva dny. Doufejme, že nás dnes nic obdobného nečeká.
Rafael Nadal se na svém úvodním antukovém vystoupení po Wimbledonu v prvním setu trápil a na postup do druhého kola potřeboval maximální počet setů. V úterý se totiž musel prodrat přes svého krajana Verdasca a po necelých dvou hodinách jej porazil 3:6, 6:1 a 6:1.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z tenisového turnaje ATP v Hamburgu, kdy ve druhém kole soutěže se proti sobě postaví Rafael Nadal a Jiří Veselý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.