WTA New Haven - Semifinále -  ONLINE PŘENOS -  Lesja Curenková : Lucie Šafářová - 28. srpna 2015   19:10

7 (4)

Lucie Šafářová se nakonec k překvapení všech výrazně nadřela na postup do finále na americkém turnaji. Tedy, před zápasem se očekávala vyrovnanější bitva, ale poté, co Lucie vedla 6:2 a 4:1 s dvěma brejky v zádech nikdo neočekával, že by druhý set mohl rozhodovat až tiebreak.

A přeci rozhodoval. Lesja Curenková však nakonec po Barboře Strýcové a Karolíně Plíškové nad další Češkou nezvítězila. Naopak Lucie Šafářová si bude moci zahrát o titul během zítřejšího, tedy sobotního dne. Ve finále se utká buď s Petrou Kvitovou nebo Dánskou Carolinou Wozniackou.

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Konec zápasu
6:7
Lesja Curenková trefuje opět pásku, znovu nazlobeně vyjekla, ale její cesta na turnaji končí! Lucie Šafářová postupuje nakonec po velkém boji do finále v New Havenu!
4-6
Curenková netrefuje svým úderem dvorec a Šafářová má na kontě dva mečboly!
4-5
Vynikající forhendový útok podél lajny do mírného protipohybu soupeřky a rázem je v brejku Šafářová!
4-4
Avšak vzápětí nastřelila jen pásku a nad dvorcem se rozezvoněl její vysoký hlas.
4-3
Curenková svou soupeřku dokázala rozběhat a připisuje si na své konto mini-brejk!
3-3
Skvělá výměna zakončená úderem do sítě od Curenkové. Chyběl tomu jen vítězný míček od jedné z hráček.
3-2
Češka hraje pouze do autu.
2-2
Curenková však cítí šanci a hodlá bojovat o třetí set. Šafářové prakticky nedala šanci.
1-2
Páska tečovala míček a umístila ho těsně na polovinu Ukrajinky.
1-1
Který si vzápětí bere Curenková zpět. Takže jakoby se nic nestalo. Kromě skvělého forhendu Curenkové, kterým doslova vytloukla Šafářové obranu.
0-1
Lucka hned zkraje získává první mini-brejk!
6:6
Šafářová po delší době uhájila vlastní servis a o osudu druhého setu rozhodne zkrácená hra!
15-40
Šafářová si přistoupila blíže k síti a prudce napálila míček do levé strany. Curenková se nedokázala ubránit.
15-30
Následně ovšem trefuje parádní křižný forhend, po němž se Šafářové pouze ohlédla. Byl nedostižný.
0-30
Ukrajinka napálila úder do sítě.
0-15
Skvělý servis a forhend podél lajny. Curenková na úder soupeřky ani nereagovala.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Přímý bod a Curenková má jistotu toho, že si přinejmenším zahraje tie-break!
40-30
Vzápětí však trefuje sama daleký aut. Curenková se tlačí do úderů a aktivnější je právě ona.
30-30
Jenže chtíč a touha jsou jedna věc a realita věcí druhou. A v reálu Šafářová po autu soupeřky srovnává na 30 obě.
30-15
Tentokrát to nevypadá, že by Curenková chtěla přijít o servis.
15-15
Šafářová uspěla na síti, trefuje volej do protipohybu soupeřky.
15-0
Curenková rozehrává jedenáctý gem ziskem fiftýnu.
5:5
Lucie trefila míček za základní lajnu a ztrácí opět servis! Curenková utekla hrobníkovi z lopaty a zvládla prakticky nemožné! Jede se "od nuly"!
A-40
Neuvěřitelná nádherná výměna! Curenková si vysloužila bouřlivý potlesk, ubránila se dvěma nebo třem prakticky vítězným úderům Šafářové a nakonec sama úspěšně prohodila na síti stojící soupeřku! Brejkbol!
40-40
Shoda. Ukrajinka odvrací první mečbol, Češka se trefuje jen do autu.
30-40
Curenková hrála výborně, jenže Šafářová držela míček v dvorci a vyčkala si na chybu své soupeřky. Curenková nakonec trefila pásku a je tu první mečbol!
30-30
Podání na tělo, return šel mimo dvorec. Dva fiftýny dělí Lucku od postupu do finále.
30-15
Eso na kříž! Vůbec první eso Šafářové v dnešním utkání!
30-0
Útok na síti končí za základní lajnou. Lucka je opět v problémech při svém podání.
15-0
Začátek desátého gemu přináší úder do pásky od české tenistky.
4:5
4:5
4:5
Lucie Šafářová počtvrté ve druhém setu prolamuje servis ukrajinské soupeřky! Bude to konečně ten brejk, který rozhodne o jejím vítězství?
15-40
Lucka se dostává ke dvěma brejkbolům! Curenková pouze rozhazuje ruce.
15-30
Tak v New Havenu je to momentálně bitva o každý míček! Další dlouhá výměna a Curenková možná i se štěstím trefila lajnu – horší odskok míčku pak způsobil špatný úder Šafářové.
0-30
Šafářová i se štěstím udržela míček v kurtu a Curenková hodně zbytečně chybuje, trefuje pásku a dostává se vlastními chybami pod tlak.
0-15
Při podání Curenkové v devátém gemu začíná Lucka nádherným vítězným forhendem!
4:4
Lesja Curenková si bere i další ztracený servis zpět a srovnává na 4:4!
40-30
Je tu bohužel brejkbol Lesjy Curenkové! Lucka se dostává do velkých problémů a ztrácí prakticky vyhraný zápas.
30-30
Curenková trefila skvělý return, se kterým se Šafářová nedokázala popasovat.
15-30
Šafářová tentokrát výměnu zbytečně neprotahovala a přineslo ji to ovoce.
15-15
Fiftýn jde na konto české tenistky což je hodně důležité. Dostat se opět o dva fiftýny dolu by bylo smrtící.
15-0
Lucie zkoušela protahovat údery až na základní lajnu. Zprvu se jí to dařilo, ale čím déle se Curenková držela ve výměně, tím bylo jasnější, že Šafářová zachybuje. A skutečně, zachybovala.
3:4
3:4
3:4
Curenková se výrazně zlepšila v posledních několika míčcích a využila toho k udržení servisu! Stále je sice o brejk pozadu, ale rozhodně vypadala ve hře mnohem lépe.
40-30
Gembol pro Lesju Curenkovou.
30-30
Curenková protahuje své údery a daří se jí soupeřku dostat pod tlak. Šafářová proti aktivnější hře ukrajinské tenistky nemá prozatím recept.
15-30
Servisem si musela Curenková pomoci. Podařilo se jí to.
0-30
Z toho měla a především musela Curenková využít víc! Nádherně se ubránila v takřka prohrané výměně, ale nedokázala převzít otěže hry a Šafářová znovu zariskovala, její útok Ukrajinku zaskočil a nakonec zakončila do odkrytého dvorce.
0-15
Začíná dvojchybou.
2:4
A hned první je po autu Šafářové využitý a teď záleží na tom, jak se Ukrajinka srovná na podání.
40-15
Tak pozor! Dva brejkboly Curenkové, která ještě může s vývojem druhého setu hodně zamávat.
30-15
Curenková přihlíží chybě Šafářové, která umístila míček jen do pásky.
15-15
Tak to byla snad nejdelší výměna zápasu plná útoků podél lajn z obou stran! Ten poslední se bohužel vykroutil ven z dvorce a byl z rakety Šafářové.
0-15
Pokud Šafářová potvrdí brejk, pak si troufám říci, že je hotovo. A začíná velmi dobře.
1:4
1:4
1:4
Doslova kolaps Curenkové! Ta trefila dvojchybu na brejkbol a ztrácí další servis ve druhém setu. Šafářová má v zádech double-brejk a je na nejlepší cestě do finále!
30-40
Vzápětí však trefuje dvojchybu a nabízí Šafářové brejkbol!
30-30
Curenková si vypomáhá servisem.
15-30
Šafářová z forhendu dokáže svou soupeřku doslova demolovat. Také je z toho nadějný stav pro Češku.
15-15
Síť hraje hlavní roli i na druhé straně. Trefila se do ní Curenková.
15-0
Škoda tohoto returnu, který skončil v síti.
1:3
Těžká pozice, přesto vítězný úder podél lajny. Lucie Šafářová potvrzuje brejk a její postup do finále se lehce přiblížil!
30-40
Přímý bod a gembol pro Lucii Šafářovou.
30-30
Parádní rotovaný servis a následný forhend inside-out. Proti tomu neměla Curenková vůbec žádnou šanci.
30-15
Ke třem brejkbolům ovšem nikoliv.
30-0
Po nečistě trefeném úderu, který způsobily dva míčky trefené pod nohy Češky, pouští Šafářová svou soupeřku do nadějného stavu.
15-0
Lucka má lehký problém s returnem a hrou Curenkové na přijmu.
1:2
1:2
1:2
Je využitý! Lucka Šafářová proráží podání Lesjy Curenkové, která se však nebezpečně zlepšuje a pokud odbourá časté trefování sítě, pak může pro Šafářovou přijít ještě pár hodně horkých chvilek.
40-A
Lucka má šanci na reparát! Další brejkbol!
40-40
A i třetí je pryč! Šafářová se musela bránit, zahrála vysoký míček a Curenková, která si přistoupila k síti, zahrála nekompromisně.
30-40
Curenková zariskovala druhé podání a vydařilo se. Přímý bod a druhý brejkbol vymazán.
15-40
První se Curenkové daří odvrátit.
0-40
Volej Curenkové byl hodně špatný, na druhou stranu Šafářová měla skvělý úmysl k prohozu. Tři brejkboly pro Šafářovou!
0-30
Dvojchyba Curenkové, která je tak opět pod těžkým tlakem!
0-15
Ovšem k vlastní zlobě vyhazuje hned v první výměně míček mimo kurt.
1:1
Curenková poprvé proráží servis české tenistky, a ač v utkání prozatím tahá za kratší konec, tento úspěch ji může nakopnout!
A-40
Curenková zahrála do protipohybu Češky. Lucka sice míček ještě stihla, ale nedostala přes síť. Brejkbol číslo dvě.
40-40
Odvrací to vynikajícím servisem, který Curenková nedostala přes síť.
40-30
Je tu brejkbol! Šafářová trefila z forhendu těsný aut, když útočila podél lajny a dává své sokyni naději na návrat do hry!
30-30
Curenková chtěla trefit míček pod nohy soupeřky, ale svůj úder až moc protáhla.
30-15
Když to nejde ve výměně, půjde to přes podání. Přímý bod.
30-0
Pozor na to! Trochu těžkopádně se Šafářová pohybovala po základní lajně a Curenková toho využila k bekhendovému vítěznému míčku.
15-0
Lucie ovšem potřebuje svůj brejk ještě potvrdit! Nezačíná ideálně, trefila se do pásky.
0:1
Za základní čáru umístila svůj úder Curenková a přepouští svůj servis Šafářové. Kdo sledoval společně se mnou předchozí dva zápasy proti Strýcové a Plíškové, tak asi stejně jako já nechápe, co se stalo se hrou ukrajinské tenistky.
0-40
S přehledem si dochází Lucka pro snadný volej na síť a má tři brejkboly!
0-30
Další výměna končí z pohledu Curenkové v síti a Lucka opět dostává svou soupeřku pod výrazný tlak.
0-15
Že by ale do druhé sady vstoupila nějak dobře se říct nedá. Dvojchyba.
0:0
Po pauze mezi sety jde servírovat Lesja Curenková.
2:6
Hned první využívá a Lesja Curenková ve svém třetím utkání v New Havenu poprvé ztrácí set!
15-40
Šafářová si doslova vychutnala prudký křižný forhend, po němž Curenková trefuje jen aut a na světě jsou dva setboly!
15-30
Následně však míjí svým útokem dvorec.
0-30
Přímý bod a pouhé dva fiftýny dělí českou tenistku od vedení 1:0 na sety!
0-15
Lucka podává na vítězství v prvním setu a začíná úspěšně. Na konto ji přibyl fiftýn.
2:5
2:5
2:5
šafářová vykročila za ziskem první sady! Podruhé získává servis své soupeřky, má v zádech double-brejk a bude podávat na zakončení prvního setu!
40-A
Šafářová útočí na servis soupeřky, která vedla už o tři fiftýny! Brejkbol!
40-40
Nádherný bekhendový return podél lajny a Lucka si vynucuje shodu!
40-30
Připisuje si také první dvojchybu! Ta by mohla ještě mrzet!
40-15
Následně ovšem trošičku chybuje a pouští k zisku výměny také soupeřku.
40-0
Další pumelice, další fiftýn na kontě Ukrajinky.
30-0
Curenková je v tomto gemu na servisu dominantní. Přímý bod.
15-0
První eso zápasu trefuje Curenková.
2:4
Lucka dokázala úspěšně otočit vývoj šestého gemu a podržet servis, který se nevyvíjel úplně ideálně.
30-40
Výborná výměna z pohledu Šafářové, která na síti úderem do protipohybu rozhodla o zisku fiftýnu a gembolu.
30-30
Naštěstí se Lucka zmobilizovala a nepustila soupeřku k brejkbolům.
30-15
První dvojchyba Lucie Šafářové v dnešním utkání.
15-15
Return Curenkové proti druhému podání Šafářové byl opravdu pokazený.
15-0
Dobré podání na téčko, jenže následný úder skončil za základní lajnou. Škoda, Lucka podruhé v krátké době podobně zachybovala.
2:3
2:3
2:3
Ukrajinka si udržela servis, ač kromě samotného podání v tomto gemu moc neukázala.
40-30
Přímý bod i z druhého podání.
30-30
Přímý bod Curenkové, která si pomohla důležitým servisem.
15-30
Šafářová však nepříjemně doráží na svou soupeřku a dostává ji pod tlak.
15-15
Pod nohy dostala míček Češka a odpálila ho mimo dvorec.
0-15
Navíc na returnu útočí na druhý servis Curenkové, která si s úderem podél lajny soupeřky neporadila.
1:3
V poklidu si drží servis a nedává na sobě znát žádnou výraznější slabinu.
15-40
Šafářová se dostává ke dvěma gembolům. Prozatím servíruje prakticky bezchybně.
15-30
Opět vynikající servis Šafářové a přímý bod.
15-15
Šafářová dobře podala, ale nesrovnala se následně ve výměně.
0-15
Curenková trefuje míček pouze do pásky. Čtvrtý gem tak rozehrává fiftýnem česká tenistka.
1:2
1:2
1:2
Curenková si přeci jen připisuje první gem a snižuje na 1:2. Je však o brejk pozadu.
40-30
Tak to byl return jako z učebnice! Oběhnutý z forhendu, milimetrově na křižnou boční lajnu.
40-15
Až moc přetažený byl forhend Lucky, který spadl za základní lajnu.
30-15
Šafářová však prokazuje své kvality. Výborně se natlačila do zakončení, proti kterému její soupeřka neměla naději.
30-0
Další výborné podání. Zdá se, že pro ni zápas začal až nyní.
15-0
Curenková trefuje přímý bod.
0:2
Return Curenkové se zakroutil do autu a Lucie Šafářová potvrzuje brejk! Velmi důležitý okamžik, který ji v utkání proti Curenkové dozajista pomůže.
15-40
Dva gemboly pro českou favoritku.
15-30
Zaváhání napravuje přímým bodem.
15-15
Z hodně těžké pozice musela hrát Šafářová, která se nevměstnala do dvorce.
0-15
Lucka pouze sledovala jak míček z rakety Curenkové míří do dalekého autu.
0:1
Ten třetí však po chybě Ukrajinky už znamená úspěšný brejk! Curenková napálila střed sítě.
30-40
Přímý bod a i druhý brejkbol končí nevyužit.
15-40
Tentokrát české tenistce útok na síť nevyšel, Curenková ji nádherně obhodila.
0-40
A ten bude navíc velmi výrazný! Tři brejkboly pro Lucii Šafářovou po jejím parádním returnu!
0-30
Curenkové se nevydařil stopbal, který jen těsně nepřešel přes pásku a Curenková se hned v prvním gemu dostává pod tlak.
0-15
Hned na úvod jsme svědky dlouhé výměny, v níž Lucie zaútočila na síť a přinutila svou soupeřku zachybovat.
0:0
Přeji hezký podvečer. Obě tenistky se rozehrávají před zápasem, který začne během několika málo minut. Úvodní servis obstará Ukrajinka Lesja Curenková.
Lucie Šafářová postupem do semifinále v New Havenu vylepšuje svou bilanci na severoamerických kurtech, kde po výpadku ve druhém kole v Torontu a čtvrtfinále v Cincinnati příliš nepotvrdila papírové předpoklady, ačkoliv v obou případech byla favoritkou. Semifinále v New Havenu dozajista pomůže jejímu sebevědomí před US Open, avšak pouze u něj by zůstat nemuselo. Finále je na dosah, nicméně její soupeřka prozatím hraje na turnaji ve skvělé forme.

Lesja Curenková je na turnaji v New Havenu katem českých tenistek. Ač prohrála v kvalifikaci, dostala se do pavouka jako Lucky Loser a na konto si připsala hned dvakrát skalp z české tenisové školy. Ve druhém kole porazila Báru Strýcovou a ve čtvrtfinále si poradila s Karolínou Plíškovou. Postupem do semifinále tak potvrdila svou úžasnou formu na tvrdém povrchu v posledních týdnech, kdy si připsala titul v Istanbulu a postup do čtvrtfinále v Torontu.

Lucka svou dnešní soupeřku již dokázala jednou poradit, výhra se však datuje do roku 2013. Dokáže na to česká tenistka navázat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.