Ženy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jessica Pegula : Dominika Cibulková - 2. září 2015   21:13

6

Dominika Cibulková potvrdzuje, že patrí nie do prvej 50-tky, ale minimálne do prvej dvadsiatky svetového rebríčka. Na US Open postupuje do tretieho kola, kde ju čaká lepšia z dvojice Eugenie Bouchardová – Polona Hercogová. Veľká gratulácia smeruje do New Yorku a samozrejme ani ďalší zápas finalistky z Australian Open 2014 nebude na portáli onlajny.eu chýbať. Ja sa s vami pre dnešnom lúčim a prajem dobrú noc.
Koniec zápasu
3:6
Je koniec! Dominika Cibulková zvláda mimoriadne náročný duel a víťazí po setoch 7:5, 5:7 a 3:6. Opäť raz dokázala, že veľká bojovníčka a proti mladej Američanke dokázala otočiť nepriaznivý vývoj stretnutia.
40-A
Dominika si išla za víťazným úderom od začiatku výmeny a práve jej aktivita priniesla tretí mečbal.
40-40
Výborne. Ako sa hovorí trpezlivosť ruže prináša. Dominika si počkala na chybu súperky a vyrovnáva tak na zhodu.
A-40
Američanka bude mať k dispozícii breakball po zbytočnej chybe našej hráčky.
40-40
Ani druhý mečbal nie je využitý. Jessica Pegulaová zahrala parádny víťazný úder.
40-A
Druhý mečbal prichádza vďaka druhému esu v zápase.
40-40
Ešte nie je koniec. Dominika chcela skrátiť hru, no tento úmysel jej príliš nevyšiel.
30-40
Dominika má mečbal. Jessica Pegulaová poslala loptičku za základnú čiaru, čo si odniesla aj jej raketa.
30-30
To snáď nie. Dvojchyba Dominiky Cibulkovej prichádza vo veľmi nevhodnom čase.
15-30
Dominika Cibulková je dve loptičky od postupu. Jessica Pegulaová jej pomáha zbytočnou nevynútenou chybou.
15-15
Následne ale chybuje aj naša tenistka, čím si komplikuje koncovku rozhodujúceho setu.
0-15
Do deviatej hry vstupuje lepšie Cibulková. Return domácej hráčky totiž skončil tesne v oute.
3:5
Jessica Pegulaová splnila čo musela. Drží si svoje podanie a pri servise Cibulkovej sa bude snažiť vrátiť do stretnutia.
40-15
Škoda. Return našej hráčky končí niekoľko centimetrov v oute.
30-15
Výborne. Dominika účinne skrátila hru a následne pohodlne zakončuje výmenu.
30-0
Američanka nemá čo stratiť a začína jej to do kurtu padať. Teraz zahrala skutočne fantastický forhendový winner.
15-0
Skvelá výmena. Jessica Pegulaová bola od začiatku vo výmene aktívnejšia a napokon ju zakončuje víťazným volejom pri sieti.
2:5
Je to tam! Dominika Cibulková potvrdzuje break z predošlej hry a už je len jeden gem o postupu do tretieho kola na US Open.
40-A
Zverenkyňa Mateja Liptáka si teraz dobre otvorila podaním celý dvorec a výmenu zakončila forhendovým úderom presne na čiaru. Potvrdilo to aj jastrabie oko.
40-40
Skvelé. Dominika sa dostala z defenzívy a trpezlivou hrou si počkala na chybu svojej súeprky.
40-30
Domáca hráčka bojuje a svojou aktivitou si vypracovala šancu na rebreak.
30-30
Našťastie, Jessica Pegulaová našej hráčke opäť pomáha. Tento raz je úder končí iba v sieti.
30-15
Škoda. Chybuje aj slovenská tenistka, čím dáva svojej súperky šancu na vypracovanie si breakballových šancí.
15-15
Forhendový úder Jessicy Pegulaovej končí ďaleko za základnou čiarou.
15-0
Cibulková sa zrejme nechala inšpirovať súperkou, a takisto zaznamenáva dvojchybu.
2:4
Katastrofálny gem Američanky zakončuje dvojchyba. Dominika Cibulková je opäť vo vedení o jeden break.
0-40
Dominika Cibulková má po nevynútenej chybe súperky k dispozícii 3 breakbally.
0-30
A ďalší víťazný úder, tentokrát hneď z returnu. POMEEE!
0-15
Agresivita Dominiky Cibulkovej slávila úspech. Slovenka poriadne zatlačila svoju súperku a na svoje konto si pripisuje víťazný úder.
2:3
Bohužiaľ, je tu rebreak. Jessica Pegulaová si počkala na druhý servis Slovenky a loptičku nechytateľne poslala na druhú stranu dvorca.
40-30
Nakoniec ale bude musieť čeliť Slovenka breakballu.
30-30
Dominika Cibulková si kvalitným podaním otvorila kurt a výmenu zakončila forhendovým winnerom.
30-15
Úder našej hráčky bol veľmi zle zahraný a končí ďaleko v oute.
15-15
Ďalšiu výmenu muselo rozlúsknuť až jastrabie oko. To našťastie ukázalo loptičku z rakety domácej hráčky v oute.
15-0
Jessica Pegulaová sa ale nevzdáva a piatu hru začína víťazným returnom.
1:3
Skvelé! Dominika sa poriadne oprela do returnu z druhého podania a nedala súperke šancu. Ako prvá tak získava v treťom sete break.
30-40
Priamy bod z podania pre domácu hráčku. Prvú breakball je minulosťou.
15-40
Po tom, ako úder Američanky končí iba v sieti má Dominika Cibulková k dispozícii 2 breakbally.
15-30
Jessica Pegulaová mala veľké šťastie. Jej úder tečovala páska, no nakoniec loptička skončila v kurte.
0-30
Parádny víťazný úder Dominiky Cibulkovej. Bratislavčanka sa dostáva pri podaní súperky do nádejného vedenia.
0-15
Dlhá výmena sa končí ziskom bodu pre Cibulková. Až dva údery našej hráčky síce tečovali sieť, no tá napokon zastavila až úder domácej tenistky.
1:2
POMEEEE! Dominika Cibulková napriek miernym problémom drží svoj servis, čo je veľmi dôležité.
40-A
Výhoda Cibulková. Tradične pomáha našej hráčke nevynútená chyba mladej Američanky.
40-40
Tretia hra ale nekončí. Nevynútená chyba Slovenky znamená zhodu.
30-40
Jessica Pegulaová premrhala svoju šancu. Na sieti mala dobrú pozíciu, no svoj úder posiela len do outu.
30-30
Našťastie prichádza v podaní bratislavskej rodáčky priamy bod z podania.
30-15
Bekhendový víťazný úder, ktorý neradi vidíme. Dominika Cibulková sa dostáva do problémov.
15-15
Tentokrát ale nedala Jessica Pegulaová našej hráčke žiadnu šancu a slabší druhý servis nekompromisne využíva.
0-15
Tretí gem rozhodujúceho setu začína lepšie slovenská tenistka. Opäť jej pomohla svojou chybou súperka.
1:1
Nevynútená chyba bohužiaľ prichádza aj v podaní Dominiky Cibulkovej. Tretí set je tak vyrovnaný.
40-30
Breakball z toho zatiaľ nebude. Jessica Pegulaová si pomohla priamym bodom z podania.
30-30
Ďalšia loptička z rakety Jessicy Pegulaovej končí iba na páske.
30-15
Škoda. Dominika sa snažila skrátiť hru, no domáca hráčku loptičku dobehla a výmenu zakončila forhendovým winnerom.
15-15
Následne ale pridáva na radosť slovenských priaznivcov zbytočnú nevynútenú chybu.
15-0
Premiérové eso zaznamenáva v zápase aj Jessica Pegulaová.
0:1
Slovenská tenistka prvý gem na podaní zvláda bez väčších problém. Aktuálne je lepšou hráčkou na kurte.
15-40
Dominika Cibulková má dva gembally.
15-30
Bekhendový úder Jessicy Pegulaovej bol príliš dlhý. Skončil tesne za základnou čiarou čo posiela Cibulkovú do vedenia.
15-15
A opäť tradičná situácia po druhom servise Cibulkovej. Agresívny return pod nohy má za následok chybu v podaní našej hráčky.
0-15
Aj tretí set začína Cibulková na podaní a začína úspešne. Len tak ďalej.
5:7
Je to tam! Čistou hrou ukončuje Dominika Cibulková druhý set. Po víťaznom forhende ho vyhráva v pomere 7:5 a rozhodne je teraz lepšou hráčkou na dvorci.
0-40
Skvelé! Dominika Cibulková ma tri setbally. Jessica Pegulaová tlak vôbec nezvláda.
0-30
Výborne. Víťazný return dáva Dominike Cibulkovej veľkú šancu ukončiť druhý set pri súperkynom podaní.
0-15
Nevynútená chyba Jessicy Pegulaovej otvára dvanásty gem druhého setu.
5:6
Dominika Cibulková odvrátila dva breakbally a následne si aj vďaka chybe súperky drží svoj servis.
40-A
Následne prichádza aj víťazný volej, ktorý znamená gemball pre slovenskú tenistku.
40-40
Fantastické obhodenie! Cibulková bola vo veľmi ťažkej pozícii, no súperku dokázala z bekhendovej strany krásne prehodiť na sieti.
40-30
Prvú šancu na break zahadzuje Jessica Pegulaová pokazeným returnom.
40-15
Tak to snáď nie. Pri druhom servise Slovenky bola zahlásená chyba nohou, čo znamená dva breakbally pre Američanku.
30-15
To je škoda. Dominika si pomohla servisom, no jej následný úder skončil len v sieti.
15-15
Následne prichádza z rakety Jessicy Pegulaovej aj pokazený return.
15-0
Tretí bod v rade pre domácu hráčku. Jej dĺžka úderov je veľmi dobrá a robí našej hráčke veľké problémy.
5:5
Je vyrovnané. Úder Dominiky Cibulkovej totiž skončil len vedľa postrannej čiary.
40-30
Setball z toho nebude! Jessica Pegulaová si pomohla kvalitným prvým servisom, ktorý znamenal priamy bod z podania.
30-30
Agresívny return donútil Američanku chybovať. Dominiku Cibulkovú delia od druhého setu len dve loptičky.
30-15
Chybuje aj Jessica Pegulaová. Mladá americká hráčka bola príliš blízko pri loptičke a napokon ju poslala len do siete.
30-0
Následne končí aj ďalší úder z rakety Cibulkovej v oute.
15-0
Tak tento return Dominike Cibulkovej poriadne uletel.
4:5
Krásny bekhendový winner končí 9. gem druhého setu. Jessica Pegulaová tak bude podáva na udržanie v druhom dejstve.
15-40
Veľké šťastie mala Dominika Cibulková. Jej úder sa obtrel o pásku a napokon prepadol na druhú stranu.
15-30
A ďalšia nevynútená chyba americkej hráčky posiela Dominiku do vedenia.
15-15
Cibulková síce dostala od hlavného rozhodcu upozornenie, no nerozladilo ju to. Priamym bodom z podania vyrovnáva stav deviateho gemu.
15-0
Fantastický víťazný úder v podaní domáceho talentu. Cibulková sa naťahovala párne. Na tento úder proste nemala.
4:4
Predchádzajúci winner bol ale našej hráčke málo platný. Jessica Pegulaová drží svoj servis a pred koncovkou druhého dejstva je tak všetko otvorené.
40-15
Slovenka ešte vďaka víťaznému úderu z forhendovej strany upravuje skóre na 40:15.
40-0
Jessica Pegulaová zlepšila hru a odmenou sú pre ňu tri gemballové šance.
30-0
Američanka si zatiaľ nepripúšťa pri svojom servise žiadne problémy.
15-0
Jessica Pegulaová teraz odvážne prerušila výmenu, no nakoniec jej jastrabie oko dalo za pravdu.
3:4
Podarilo sa! Slovenská tenistka strháva vedenie na svoju stranu a rozhodne sa ešte nevzdáva.
40-A
Následne ale rodáčka z Buffala daruje Slovenke šancu na získanie siedmeho gemu.
40-40
Tildenov gem nekončí. Jessica Pegulaová zahrala return tesne pod nohy našej hráčky, čí donútila Cibulkovú k chybe.
40-A
Return domácej hráčky končí iba v sieti. Máme tu gemball Dominiky Cibulkovej.
40-40
Vo veľmi dôležitom geme sa Cibulková drží zubami nechtami. Z klobúka vytiahla parádny víťazný forhend.
A-40
A ďalšia zbytočná chyba daruje súperke šancu na break.
40-40
Super. Dominike Cibulkovej sa predsa len podarilo odvrátiť breakball a vyrovnáva na zhodu.
40-30
Nádejne vedenie je preč. Naopak po nevynútenej chybe prichádza breakballová šanca pre mladú Američanku.
30-30
Škoda. Dva breakbally z toho napokon nebudú. Naopak Američanka sa dostáva na kontakt.
15-30
Následne prichádza jednoduchá nevynútená chyba v podaní Jessicy Pegulaovej.
15-15
Agresívna hra slovenskej hráčky ale teraz slávila úspech a donútila Američanku chybovať.
15-0
Bohužiaľ, štart do Tildenovho gemu slovenskej tenistke nevychádza podľa predstáv.
3:3
Skvelé. Bekhendový víťazný return končí šiestu hru druhého setu a Dominiku Cibulkovú opäť vracia späť do hry.
0-40
Slovenka teraz doslova vytĺkla bloky Jessicy Pegulaovej a k dispozícii má tak tri breakbally.
0-30
Výborne. Cibulková teraz uspela na sieti a získava nádejné vedenie v šiestej hre.
0-15
Dominika Cibulková opäť ťaží z nevynútenej chyby domácej hráčky a získava bod na svoju stranu.
3:2
Víťazným forhendom ale následne odpovedá aj Dominika Cibulková, čím získava gem na svoju stranu.
30-40
Jessica Pegulaová nezdáva boj o piatu hru a víťazným forhendovým úderom koriguje skóre na 40:30.
15-40
Tentokrát z toho čistý gem nebude. Zverenkyňa Mateja Liptáka sa dopustila zbytočnej nevynútenej chyby.
0-40
A ďalší priamy bod z podania. Domi má opäť šancu na čistú hru.
0-30
Pokazený bekhedový úder znamená nádejné vedenie v piatom geme pre Dominiku Cibulkovú.
0-15
Výborný servis. Dominika zahrala podanie von z dvorca, na ktoré nedokázala Američanka dostatočne reagovať.
3:1
Žiadne problémy nemala na servise domáca tenistka. V druhom sete vedie 3:1 a tak je len tri gemy od postupu do tretieho kola.
40-0
Jessica Pegulaová odpovedá rovnakou zbraňou a po Cibulkovej si aj ona môže pripísať na konto čistú hru.
30-0
Následne prichádza z rakety slovenskej hráčky aj pokazený return.
15-0
Dominika mala dobre rozohranú výmenu, ale bekhendový úder posiela tesne za základnú čiaru.
2:1
Je to tak. Čistá hra znamená zníženie náskoku domácej tenistky na rozdiel gemu. Jessica Pegulaová v tejto hre predviedla množstvo nevynútených chýb. Verme, že to Slovenku nakopne k obratu.
0-40
Po prvýkrát v zápase registruje v podaní našej hráčky nábeh na čistú hru.
0-30
Následne si Domča pripisuje na svoje konto aj priamy bod z podania.
0-15
Tretiu hru začína s prispením nevynútenej chyby Američanky lepšie Dominika Cibulková.
2:0
Dominika Cibulková posiala loptičku tesne za základnú čiarku, čo znamená potvrdenie amerického breaku.
40-15
O niekoľko sekúnd neskôr ale zahrala domáca hráčka nechytateľný úder z forhendovej strany.
30-15
Jessica Pegulaová tentokrát chybuje a loptičku posiela iba do stredu siete.
30-0
Aj ďalší bod putuje na konto americkej kvalifikantky.
15-0
Druhú hru druhého dejstva začína Jessica Pegulaová priamym bodom z podania.
1:0
Dĺžka returnu bola v tomto geme v podaní Jessicy Pegulaovej skvelá. Opätovne donútila Cibulkovú chybovať získava tak cenný break.
40-30
Prvý breakball odvracia Dominika Cibulková vďaka kvalitnému prvému servisu.
40-15
Obrovská chyba našej hráčky. Pegulaová príliš nezvládla prechod na sieť, no Cibulková posiela loptičku tesne do outu.
30-15
Druhý servis je slabinou našej hráčky a domáca hráčka toho naplno využíva.
15-15
Jessica Pegulaová sa ale nechce nechať zahanbiť a pridáva víťazný return. Pre zmenu z forhendovej strany.
0-15
Výborne. Druhý set otvára víťazný bekhend v podaní Dominiky Cibulkovej.
7:5
Prvý set je minulosťou. Prekvapivo ale zaslúžene ho získava domáca nádej Jessica Pegulaová. Oproti Cibulkovej zaznamenala viacej víťazných úderov na najmä na podaní bola oveľa istejšia.
40-30
Setball pre Jessicu Pegulaovú. Dominika nedokázala loptičku vrátiť na druhú stranu a bude tak čeliť hrozbe straty setu.
30-30
Američanka odpovedá krásnym bekhendovým winnerom. Stav je opäť vyrovnaný.
15-30
Štvrtá dvojchyba Jessicy Pegulaovej prichádza vo veľmi zlý čas. Dokáže si Domi vypracovať dva breakbally ?
15-15
Následne ale pridáva aj nevynútenú chybu, čo teší našu tenistku.
15-0
Američanka začína dobre. Priamym bodom z podania.
6:5
Rebreak je na svete. Dominika sa síce na seba hnevá, no na tento víťazný úder domácej tenistky nemal šancu zareagovať. Jessica Pegulaová bude opäť podávať na víťazstvo v prvom sete.
40-30
Nakoniec z toho predsa len bude breakball pre mladú 21-ročnú rodáčku z Buffala. Cibulková svoj bekhendový úder poslala iba do pásky.
30-30
Slovenka mala veľké šťastie. Jej slabší druhý servis chcela Jessica Pegulaová okamžite využiť, no jej return končí tesne v oute.
30-15
Škoda. Po dlhej výmene prichádza nevynútená chyba v podaní Dominiky Cibulkovej.
15-15
Druhý bod jedenásteho gemu už ale putuje na slovenskú stranu.
15-0
Jedenásty gem ale začína lepšie americká tenistka. Dominika si dostatočne neodstúpila od loptičky a poslala ju len do siete.
5:5
Je to tak! Prvý set nekončí, naopak Dominika Cibulková vyrovnáva vďaka chybe súperky stav zápasu na 5:5.
40-A
Víťazný return Dominiky Cibulkovej! Podarí sa Slovenke predsa len vyrovnať priebeh prvého setu.
40-40
Tento raz sa ale šťastie od Američanku odklonilo. Tretia dvojchyba Pegulaovej znamená zhodu.
A-40
Jessica Pegulaová má veľké šťastie. Vďaka prasiatku získava na svoju stranu setball.
40-40
Veľká škoda. Zbytočná nevynútená chyba neznamená vyrovnanie na 5:5, ale zhodu.
30-40
Domi má breakball vďaka krásnemu víťaznému bekhendu po čiare.
30-30
Krásny inside-out forhend Dominiky Cibulkovej dramatizuje koncovku prvého setu.
30-15
Následne pridáva Američanka aj priamy bod z podania a od zisku prvého setu ju opäť delia len dve loptičky.
15-15
Jessica Pegulaová ale okamžite kontruje forhendovým víťazným úderom.
0-15
Výborne. Agresívny return po druhom servise priniesol chybu z rakety domácej tenistky.
5:4
Jessica Pegulaová si bude musieť prvý set vybojovať na podaní. Dominika Cibulková si dokázala udržať svoj servis a o pár sekúnd sa ešte pokúsi predĺžiť prvé dejstvo.
40-A
Američanka má zjavne problém s výškou svojich úderov. Opäť nedokázala prehodiť sieť, čím zahadzuje šancu na setball.
40-40
Prvý set ešte nekončí. Jessica Pegulaová posiala loptičku zo svojej rakety iba do siete.
40-30
Prvý setball odvracia Slovenka svojim premiérovým esom v zápase.
40-15
Cibulková ale vracia svojej súperke požičaná a bude čeliť dvoch setballom.
30-15
Jessica Pegulaová zahrala nevynútenú chybu, čím dáva Cibulkovej šancu na ukoristiť deviaty gem.
30-0
Jessica Pegulaová zahrala svoj return tesne pred základnú čiaru, čo zjavne rozhodilo našu tenistku. Američanka je dve loptičky od zisku prvého dejstva.
15-0
Deviaty gem začína Dominika Cibulková dvojchybou.
5:3
Cibulková neodkázala nadviazať na úspech z predošlej výmeny a ôsmu hru prvého setu tak získava Pegulaová. Slovenka bude podávať na udržanie v prvom sete.
40-15
Nádherná výmena. Cibulková bola v ťažkej defenzíve, už to vyzeralo, že loptičku nedobehne, ale nakoniec ju nielen dobehla, ale zahrala aj bekhendový víťazný úder.
40-0
Následne pridáva Jessica Pegulaová aj priamy bod z podania. Po prvýkrát v zápase tu máme možnosť vidieť nábeh na čistú hru.
30-0
Krásny víťazný forhend vytiahla z klobúka mladá Američanka.
15-0
Škoda. Return Dominiky Cibulkovej končí tesne za základnou čiarou.
4:3
Síce s problémami, no predsa len si rodáčka z Bratislavy drží svoj servis. O malú chvíľu bude podávať Jessica Pegulaová.
40-A
No konečne sme sa dočkali. Snáď prvý víťazný úder svetovej päťdesiatky v zápase.
40-40
Trápenie pokračuje. Máme tu zhodu. Dúfajme, že si s nepríjemnou situáciou Domi poradí.
30-40
Prvý z dvoch gameballov ale nedokázala Cibulková zužitkovať kvôli jej nevynútenej chybe.
15-40
Nepodarený return Američanky daruje našej reprezentantke výhodu dvoch gemballov.
15-30
A ďalší úder domácej hráčky končí len v sieti. Cibulková sa tak dostáva do vedenia.
15-15
Následne ale Slovenke opäť pomáha nevynútená chyba Jessici Pegulaovej.
15-0
Na agresívny return domácej tenistky nedokázala Cibulková dostatočne reagovať a svoj úder posiela za základnú čiaru.
4:2
Jessica Pegulaová si kvalitným podaním otvorila dvorec a nekompromisne zakončuje výmenu vo voj prospech.
40-15
Domi sa na seba veľmi hnevá, pretože tento jej úder rozhodne mal skončiť v kurte a nie v oute.
30-15
Toto chceme vidieť od Dominiky Cibulkovej. Agresívna hra donútila jej súperku chybovať.
30-0
Priamy bod z podania znamená nádejný náskok pre americkú kvalifikantku.
15-0
Po údere Cibulkovej, ktorý tečovala páska, vyrazila domáca hráčka na sieť. Prvý úder síce nezahrala príliš dobre, no následne už loptičku trafila nechytateľne.
3:2
Výborne. Dominika Cibulková získava druhú hru v rade a znižuje náskok súperky na rozdiel jedného gemu. Treba však uznať, že jej k tomu veľmi pomohla najmä jej súperka.
40-A
Po slabšom druhom podaní sa Slovenka okamžite dostala do defenzívy. Skvelou hrou sa ale z nej dokázala dostať a dokonca donútila svoju súperku chybovať. Má tak gemball na 3:2.
40-40
Súperka našej hráčke opäť pomáha. Pomerne jednoduchý úder už tretíkrát v tomto geme poslala len do siete.
40-30
Škoda. Po dlhej výmene prichádza nevynútená chyba v podaní zverenkyne Mateja Liptáka. Snáď sa Domči podarí tento breakball odvrátiť.
30-30
Dva breakbally z toho nebudú. Return Američanky totiž zastavila len sieť.
30-15
Krásny bekhendový úder z ťažkej pozície v podaní Jessici Pegulaovej. Zaslúžene sa domáca hráčka dostáva v piatom geme do vedenia.
15-15
Chýb sa ale nevyvaruje ani rodáčka z Bratislavy, čo nás samozrejme neteší.
0-15
Jessica Pegulaová robí jednu chybu za druhou. Tentokrát jej return končí iba na páske.
3:1
Úder 21-ročnej Američanky je príliš dlhý a končí v oute. Dominika Cibulková sa tak vracia do hry o prvý set.
40-A
Slovenka ale nevzdáva boj o štvrtú hru a bude mať ďalšiu šancu na to, aby ju ukončia.
40-40
Jessica Pegulaová sa ale s tlakom dobre popasovala a odvracia hrozbu brejku.
30-40
Po ďalšej chybe americkej tenistky má Dominika Cibulková prvý breakball v zápase.
30-30
Dobrý return pod nohy priniesol svoje ovocie. Jessica Pegulaová nedokázala loptičku vrátiť na druhú stranu, a tak sa pre Slovenku črtá šanca na brejk.
30-15
Úvod zápasu je o chybách. Tentokrát sa dopustila nevynútenej chyby mladá Američanka.
30-0
A ďalšia bekhendová chyba v podaní Dominiky Cibulkovej.
15-0
Cibulková je neistá aj na sieti. Jej úder končí opäť len za základnou čiarou.
3:0
Katastrofálny úvod našej tenistky. Tá si myslela, že loptička skončí v oute, no z rakety Jessici Pegulaovej skončila presne na čiare.
A-40
Dominike Cibulkovej sa vôbec nedarí. Ďalší jej úder končí v oute, čo znamená breakballovú šancu pre Američanku.
40-40
Tentokrát sa o odvrátenie breakballu postarala Cibulková sama vďaka kvalitnému servisu.
40-30
Prvý breakball odvracia Slovenka vďaka nevynútenej chybe súperky.
40-15
Bohužiaľ, máme tu ďalšie dva breakbally pre americkú tenistku. Dominika Cibulková opäť netrafila úder čisto, z čoho pramení chyba.
30-15
Chybuje aj Jessica Pegulaová. Jej úder skončil tesne za základnou čiarou.
30-0
A ďalšie problémy pre Slovenku. Úder 21-ročnej Američanky padol priamo na čiaru a Dominike nepomohla ani výzva v podobe jastrabieho oka.
15-0
Aj tretiu hru začína lepšie Jessica Pegulaová. Po slabšom podaní Cibulkovej sa oprela do returnu, ktorý možno označiť za nechytateľný.
2:0
Americká tenistka potvrdzuje brejk bekhendovým víťazným úderom.
40-30
Breakball z toho zatiaľ nebude. Jessica Pegulaová opäť dobre zaservírovala a nepustila Dominiku do výmeny.
30-30
Prvú dvojchybu si na svoje konto pripisuje aj rodáčka z amerického Buffala.
30-15
Škoda. Našu hráčka dobre prečítala druhý servis Pegulaovej, no jej return končí len za základnou čiarou.
15-15
Dominika sa dostala do výmeny, bola trpezlivá a počkala si na chybu súperky.
15-0
Američanka potvrdzuje svoje kvality aj na servise a získava priamy bod z podania.
1:0
Bohužiaľ, Dominika Cibulková zakončuje prvú hru zápasu tým najhorším možným spôsobom – dvojchybou.
40-30
Následne Jessica Pegulaová svoj úder napálila do outu a má tak už výhodu len jedného breakballu.
40-15
Po chybe hráčky na returne putuje prvý bod aj na stranu slovenskej tenistky.
40-0
Po nevynútenej chybe Dominiky Cibulkovej má Jessica Pegulaová výhodu troch breakballov.
30-0
Vzápätí donútila mladá Američanka našu hráčku k chybe a hneď v prvom geme má sľubný náskok.
15-0
Prvý bod zápasu získava domáca tenistka. Jessica Pegulaová zahrala krásny víťazný forhend.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Obe hráčky sú už na kurte číslo 5. Aktuálne skončila predzápasová rozcvička. Na podaní začne Dominika Cibulková. Umpirovým rozhodcom bude Španiel Jaume Campistol.
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní online priameho prenosu z tenisového US Open 2015. Spoločne zamierime do New Yorku, kde sa v pondelok začal posledný grandslamový turnaj sezóny. V našom zápase sa predstaví Dominika Cibulková, ktorá bude čeliť domácej Jessice Pegulaovej. Zápas sa odohrá na kurte číslo 5 hneď po tom, ako skončí zápas Fabio Fognini – Pablo Cuevas.

JESSICA PEGULAOVÁ

Jessica Pegulaová je mladá nádej amerického ženského tenisu. Aktuálne je síce až na 260. mieste, no jej kariérnym maximom je 123. priečka. Má len 21 rokov a zatiaľ sa predstavuje skôr na turnajoch ITF. V rokoch 2011 a 2012 neprešla v New Yorku kvalifikáciou, no túto sezónu sa jej to už podarilo. Postupne zdolala Japonku Aoyamovú, prekvapivo hladko aj veľký talent ruského tenisu Margaritu Gasparyanovú a vo finále kvalifikácie aj domácu Oudinovú. Pri svojom debute v hlavnej časti turnaja zdolala Alison Van Uytvanckovú 7:5 a 6:3. V zápase jej výborne vychádzalo prvé podanie, po ktorom získala 84% výmen. Svojej súperke nedovolila vypracovať si ani jeden breakball a sama naopak využila tri šance. Proti Cibulkovej síce Pegulaová ešte nehrala, no so slovenským tenisom už má skúsenosti. Proti našim tenistkám odohrala celkovo 3 zápasy, z toho dvakrát prehrala.Uspela len na začiatku tohto roka proti 18-ročnej Rebecce Šramkovej.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková prežíva poriadne turbulentnú sezónu. Kvôli operácii ľavej nohy musela 4 mesiace vynechať a v rebríčku WTA klesla až na 50. miesto. Práve kvôli tomuto faktu musela na US Open čeliť veľmi náročnej súperke už v 1. kole. Bola ňou Srbka Ana Ivanovičová, ktorá bola nasadenou sedmičkou turnaja. Slovenka ale podala jeden z najlepších výkonov v tomto roku a zaslúžene vyhrala po setoch 6:3, 3:6 a 6:3. V zápase zaznamenala 24 víťazných úderov, no na druhej strane sa dopustila 7 dvojchýb a 28 nevynútených chýb. Cibulková tak zdolala v tomto roku už druhú hráčku z TOP 10, keď v Eastbourne porazila aj Češku Lucie Šafařovú. Na US Open sa rodáčka z Bratislavy predstavuje po ôsmykrát. Svoj najlepší výsledok dosiahla v roku 2010, keď prešla až do štvrťfinále. Aj v dnešnom zápase bude dôležité to, aby Domča využívala svoj prvý servis čo najviac. Jej úspešnosť druhého podania totiž bola v súboji s Ivanovičovou len na úrovni 39%.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.