ATP Rotterdam - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lukáš Rosol : Jiří Veselý - 8. února 2016   11:10

6

Veselý byl po celý zápas lepším hráčem. Držel ho hlavně vynikající servis, dal v dnešním utkání dokonce jedenáct es a tím si pohodlně držel své podání. V prvním setu přišel brejk hned v úvodním gemu, kde byl Rosol nerozehraný. Druhý set rozhodly chyby v závěru zápasu, kdy Rosol nevyužil příležitost k brejku a poté sám o své podání hned dvakrát přišel.

Jiří Veselý se utká ve druhém kole s vítězem duelu Sousa – Bautista.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pondělního dne.
Konec zápasu
2:6
A využívá hned ten první, když jeho druhý servis returnuje Rosol jen do koridoru pro čtyřhru a tím ukončuje celý zápas ve prospěch levorukého hráče.
0-40
Veselému pomohla páska, který zmírnila úder Lukáše a poté si už Jiří naběhl k síti a jednoduchým úderem po lajně získává tři mečboly.
0-30
Veselý přidává ještě jedno eso na střed kurtu.
0-15
Veselý začíná velmi důležitý gem druhým podáním, ale to stačí na Rosola, který jen vysokým míčem nutí Veselého k smeči.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
A využívá hned ten první, když nepřesný úder Lukáše končí mimo kurt. Veselý je tak už dva brejky vpředu a nyní půjde podávat na ukončení dnešního zápasu.
15-40
Další dva brejkboly pro Jiřího, když prohazuje Rosola na síti.
15-30
Vynikající stopbal od Veselého, který Rosol neměl šanci doběhnout.
15-15
Velmi dlouhou výměnu zakončuje úder Veselého přesně na lajnu.
15-0
Eso na úvod gemu dává také Rosol.
2:4
Nyní si už Veselý potvrzuje brejk a jde do vedení 4:2, když Rosol poslal return jen do sítě.
30-40
A Rosol znovu přidal do kroku a doběhl velmi dobrý míč za síť. Poté Veselý chybuje do autu.
15-40
Jestřábí oko potvrzuje míčem na lajnu os Rosola. O tento gem se bude ještě bojovat.
0-40
Další eso, tentokrát na postranní lajnu. Rosol se ani nepohnul.
0-30
Ani druhý servis nevrátil Rosol na polovinu soupeře.
0-15
Veselý začíná svůj potvrzovací gem esem na střed kurtu.
2:3
2:3
2:3
Čtvrtý brejkbol už Veselý využívá, když úder z rakety Rosola se otřel o pásku a ta míček posunula do autu. První brejk tam má na kontě v druhém setu Veselý.
40-A
Další brejkbol po chybě tentokrát Rosola z forhendu do autu za kurt.
40-40
Rosol hrál velmi takticky a vyčkal si na chybu soupeře, která přišla velmi brzo z forhendu.
30-40
Druhý brejkbol posílá Veselý z returnu do sítě.
15-40
Rosol velmi riskoval na podání a zatlačil tak soupeře do obrana a poté zakončuje volejem na síti.
0-40
Velká šance pro Veselého. Tři brejkboly po chyba Rosola z forhendu do autu.
0-30
Také další fiftýn jde pro Veselého. Jeho kratší úder na síť hraje Rosol jen do autu.
0-15
Rosol hraje jen do pásky. Míček se odrazil na stranu podávajícího hráče.
2:2
Skvělá výměna. Nejdříve byl u sítě Rosol, ale jeho smeč Veselý vybral a poté sám od sítě zakončuje gem.
40-A
Rosolův úder po lajně končí jen v těsném autu. Veselý by u míče nebyl včas.
40-40
Znovu si ale levoruký hráč pomáhá povedeným servisem. Shoda.
40-30
Tentokrát musel Veselý přes druhý servis a Rosol toho využil, když poslal úder na lajnu a donutil soupeře k chybě. Brejkbol.
30-30
Veselý ale odpovídá esem na střed kurtu.
30-15
Ale přichází chyba z forhendu a to je šance pro Rosola na brejkbol.
15-15
Na druhý pokus se vše povedlo a Veselý servisem zatlačil soupeře a poté zakončuje ze sítě.
15-0
Veselý začíná svůj podávací gem dvojchybou.
2:1
2:1
2:1
Nyní už měl Rosol problémy se servisem, ale i přesto si drží své podání. Jeho náběh na síť a následné zakončení bylo nechytatelné.
A-40
Rosol si rozběhal soupeře a poté hraje do volného místa na kurtu.
40-40
Také Rosol ale chybuje z forhendu do sítě. Shoda.
40-30
Veselý neudržel svůj forhend v kurtu a znovu chybuje.
30-30
Nevynucená chyba od Veselého do autu srovnává skóre.
15-30
Nechytatelný return po lajně od Jiřího. Veselý je znovu ve vedení.
15-15
Nyní si však také pomáhá podáním a přidává přímý bod.
0-15
Rosol chybuje úderem z forhendu jen do autu a Jiří jde do vedení.
1:1
A další povedený servis znamená čistou hru pro Veselého.
0-40
Veselý podání skvěle. Jeho servis je bezchybný a Rosol na něj nemá odpověď.
0-30
Veselý si znovu připravil pozici podáním a poté zakončuje od sítě.
0-15
Veselý začíná přímým bodem z podání.
1:0
Skvělý přechod na síť od Lukáše. Nejdříve zatlačil dlouhým úderem a poté zakončuje volejem na síti.
40-15
Také Veselý ale poslal dobrý return a Rosol je donucen hrát jen do sítě.
40-0
Rosol vstupuje velmi dobře do druhého setu, když poslal nechytatelný úder po lajně.
30-0
Další náběh na síť a povedený volej.
15-0
Druhý set začíná na podání Rosol a připisuje si hned přímý bod z podání.
4:6
Druhý setbol si už Veselý ubojoval. Dva těžké voleje na síti zvládl výborně a donutil soupeře k lobu, který končí jen v koridoru pro čtyřhru.
15-40
Rosol ještě snižuje, když doběhl krátký míč za síť a potí i lob. Jeho smeč končí v pravém rohu kurtu.
0-40
Tři setboly pro Veselého po dlouhé výměně. Rosol však byl pomalejší a Jiří zakončuje do volného kurtu.
0-30
Další povedený servis, který zahnal soupeře do defenzivy a následně i k chybě.
0-15
Veselý začíná velmi důležitý gem na podání, první fiftýn jde na stranu pravě Veselého, když Rosol hraje return do autu.
4:5
4:5
4:5
Rosol se drží v setu, když poslední fiftýn bere po esu na kříž. Další na podání půjde však Veselý a může rozhodnout první set.
A-40
Veselý se ani nyní neubránil tvrdým úderům soupeře.
40-40
Tentokrát si naběhl k síti Veselý a také nechybuje. Shoda.
40-30
Rosol se vydal znovu k síti a ukončuje celou výměnu povedeným volejem do rohu kurtu.
30-30
Veselý zareturnoval přímo na lajnu a donutil Rosola k úderu rámem rakety, který letí daleko na tribunu.
30-15
Nyní však zkušenější český hráč šel na síť, ale jeho volej končí jen v síti.
30-0
A další chyba z forhendu po lajně. Rosol jde do vedení.
15-0
Veselý začíná důležitý gem chybou z forhendu, když poslal míčem ven z kurtu.
3:5
A esem i zakončuje celý gem. Rosol nyní půjdu podávat na udržení se v prvním setu.
15-40
Veselý přidává eso ne postranní lajnu.
15-30
Ani druhý servis Rosol nevrací do kurtu a Veselý jde do vedení v tomto gemu.
15-15
Jiří se vydal na síť a už nebylo potřeba zakončovat. Rosol hraje jen do sítě.
15-0
Veselý tlačil na soupeře velmi agresivně až ho donutil k vítěznému míči, na který levoruký hráč neměl nárok.
3:4
3:4
3:4
Forhend Lukáše Rosola skončil přímo na lajně a Veselý už se jen ohlédl. Rosol si tak drží své podání a je stále o jeden gem vzadu.
40-30
Rosol se vydal na síť a to se mu vyplatilo, když Veselý lobuje jen do autu.
30-30
Je srovnáno! Lukáš znovu hraje jen do sítě a velmi lehce dává body soupeři.
30-15
Také Rosol si připisuje první dvojchybu.
30-0
Lukáš rozhodil soupeře náběhem na síť a ten trefuje pouze aut za hřištěm.
15-0
Rosol začíná přímým bodem z podání.
2:4
Také Rosol chtěl zkrátit hru, ale jeho úder končí jen v síti a Veselý si tak připisuje jednoduchou hru.
15-40
Přímý bod z podání pro mladšího z Čechů.
15-30
Veselý je výborný na podání. Znovu vyhnal soupeře ven z kurtu a poté hraje do otevřeného dvorce.
15-15
Nyní však chybuje z forhendu a je srovnáno.
0-15
Veselý začíná na podáním a nedává soupeři šanci vrátit jeho rychlý servis.
2:3
2:3
2:3
Rosol si drží své podání po povedeném podání do bekhendu soupeře a znovu tak snižuje na rozdíl jednoho gemu.
A-40
Tentokrát poslal Veselý příliš vysoký krátký míč za síť a Rosol ho doběhl a zakončuje do protipohybu soupeře.
40-40
Velmi důležité eso od Rosola. Shoda.
30-40
Další brejkbol pro Veselého po chybě z forhendu od Lukáše.
30-30
Kontruje také Veselý náběhem na síť. Rosol mu nahrál na smeč a Jiří toho využívá.
30-15
Také další servise zatlačil Veselého do obrany a poté už Rosol pohodlně zakončil.
15-15
Rosol si pomáhá povedeným servisem.
0-15
Rosol šel znovu na síť. Nyní však svůj volej posílá do autu za kurtem.
1:3
A dalším esem i ukončuje čtvrtý gem prvního setu a drží si své podání.
40-A
Následně však přidává další eso na střed kurtu.
40-40
První dvojchybu v zápase obstaral Jiří. Shoda.
40-A
Rosol zatlačil krajana do defenzivy, ale jeho úder jde nakonec vedle kurtu a tak má výhodu Veselý.
40-40
Veselý však chybuje z bekhnedu do sítě a je tu shoda.
30-40
Veselý znovu zatlačil soupeře podáním a poté lehce umisťuje úder do rohu kurtu.
30-30
Skvěle nyní zkrátil hru levoruký hráč a Rosol i přes všechnu snahu míček nevrací.
30-15
Veselý si brání své podání esem na kříž.
30-0
Veselý musel znovu přes druhý servis a Lukáš mu poslal return pod nohy, který už nevrátil.
15-0
Ve čtvrtém gemu začíná na podání Veselý a připisuje si chybu na síti. Rosol vytloukl soupeře na síti.
1:2
1:2
1:2
Také Rosol si připisuje čistou hru při svém podání a snižuje na rozdíl jednoho gemu. Jeho náběh na síť Veselý nečekal a nahrál mu přímo na raketu.
40-0
Velmi rychlý náběh na síť od Rosola a zakončení k lajně.
30-0
Další povedené podání, který Veselý posílá jen do autu.
15-0
Také Rosol umí přitvrdit na servisu.
0:2
Levoruký hráč potvrzuje brejk čistou hrou. Rosol znovu posílá svůj bekhend jen do autu.
0-40
Nyní však musel Veselý přes druhý servis a Rosol se dostal do výměny. Tu však opanoval znovu Jiří, který donutil soupeře k chybě od základní lajny.
0-30
Další vynikající servis ven z kurtu a poté už měl Jiří otevřený kurt.
0-15
Veselý začíná na podání esem.
0:1
Třetí brejkbol již Veselý proměňuje a hned v úvodu utkání jde do vedení. Jeho behkend křížem dopadl přímo na lajnu.
30-40
Rosol si brání svůj servis vynikajícím úderem do protipohybu soupeře.
15-40
Rosoll musel přes druhé podání a to rozhodlo. Veselý byl aktivnější ve výměně a donutil soupeře k chybě od základní lajny.
15-30
Také Veselý se netrefuje svým úderem do kurtu a dává šanci soupeři.
0-30
Rosol nevstupuje do zápasu vůbec dobře, když trefuje rámem úder z bekhendu.
0-15
Rosol začíná na podání v prvním gemu zápasu. A také poprvé chybuje, return pod nohy posílá jen do sítě.
0:0
Rosol s Veselým jsou již na centrálním dvorci. Po krátkém rozehrání může zápas začít. První na podání půjde Lukáš Rosol.
Vzájemná bilance:

Hráči se potkali již třikrát. Dvakrát se radoval Rosol, když vyhrál na challengerech v Prostějově a v Praze. Největší výhru ale urval Veselý. Ten porazil dnešního soupeře v prvním pole French Open ve třech setech.
Jiří Veselý

Veselý je aktuálně na 51. místě světového rankingu. V minulé sezoně se Jiří dostal třikrát do finále a dokázal z toho vytěžit dva tituly. První si připsal na prestižním turnaji v Auclandu, kde porazil například Gulbise nebo Andersona. Druhý titul si připsal na challengeru v Prostějově, kde byl považován za favorita a svou úlohu splnil. Finále v Budapešti se už Veselému nevyvedlo, když prohrál ve dvou setech se Španělem Garciou-Lopezem. Na grandslamu se nejlépe vedlo levorukému hráči na US Open, kde si vybojoval až třetí kolo, tam ale podlehl Isnerovi.

Letošní rok nezačal Veselý vůbec dobře. Jedinou výhru si připsal v rámci Hopan Cupu proti Hewittovi. V Auclandu, Sofii i na Australian Open vždy vypadl v první kole.
Lukáš Rosol

Český reprezentant je na 46. příčce světového žebříčku, ale už byl i v první třicítce. Rosolovi minulý rok příliš nevyšel. Nejlepší umístění si připsal na turnaji v Mnichově a Vídni, kde shodně vypadl ve čtvrtfinále. Na Mnichovském turnaji nestačil na Murryho, ve Vídni na Monfilse.

Letošní sezonu však začal o poznání lépe, když si připsal čtvrtfinále hned ve druhém turnaji v roce, když v Aucklandu vypadl na raketě Davida Ferrera. Na Australian Open předvedl dva výborné výkony, a vypadl až ve třetím kole, když proti Rosolovi stál velký favorit ze Švýcarska, Stanislas Wawrinka.
Minulý týden na turnaji v Sofii dokráčel Rosol do osmifinále, kde ho zastavil výborně hrající Slovák Kližan.
Dobré pondělní dopoledne, vítám všechny příznivce tenisu. V zápase prvního kola na turnaji ATP v Rotterdamu nás čeká český souboj. Lukáš Rosol změří síly s Jiřím Veselým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.