Tenis -  ONLINE PŘENOS -  Angelique Kerberová : Petra Kvitová - 18. května 2012   19:30

Angelique Kerberová
Petra Kvitová

To je pro tuto chvíli vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Utkání se přelévalo ze strany na stranu, což je patrné i dle konečného výsledku. Již v první sadě nejprve Němka ztratila vedení 3:1 a prohrávala 3:5. Přesto se dokázala vzpamatovat a získala první sadou suverénní jízdou ve zkrácené hře. Druhý set byl jasně v režii Petry Kvitové a třetí sada naopak pod taktovkou německé tenistky.
Konec zápasu
6:1
Je dobojováno! Česká tenistka Petra Kvitová na turnaji v Římě končí svou pouť ve čtvrtfinále, kde nestačila na německou hráčku Angelique Kerberovou, která vítězí 7:6, 1:6 a 6:1!
40-30
Angelique Kerberová se dostala k mečbolu!
30-30
Dva brejkboly z toho nejsou. Třicet obě.
15-30
Výborně. Další míček jde na konto české hráčky.
15-15
Petra Kvitová se nevzdává a ještě se pokouší něco se zápasem udělat. Patnáct obě.
15-0
Angelique Kerberová začala úspěšně.
5:1
Petra Kvitová získává vůbec první hru rozhodující sady a snižuje na 1:5. Na servis jde Němka a může zápas ukončit.
30-40
Ovšem gembol si vypracovala česká tenistka.
30-30
Češka sice dobře gem začala, ale už máme srovnáno. Třicet obě. Kerberová je dva míče od postupu.
15-30
Angelique Kerberová snižuje na 30:15.
0-30
Další míček získává Petra Kvitová.
0-15
Češka tentokrát začíná výborně na servise.
5:0
Čistá hra znamená pro Němku již luxusní vedení 5:0. Po změně stran půjde podávat Petra Kvitová, jejiž šance na postup jsou již mizivé.
40-0
Tři gemboly pro Angelique Kerberovou, která nyní na kurtu jasně dominuje.
30-0
Další míček pro německou tenistku.
15-0
Také na podání se Němce daří, začíná dobře.
4:0
Další hladká hra v podání Angelique Kerberové, která kráčí za postupem do semifinále. Ve třetím setu vede již 4:0 a půjde navíc podávat.
40-15
Přesto se Angelique Kerberová dostala ke dvěma dalším brejkbolům!
30-15
Tak přece jen dokázala Petra Kvitová zastavit jízdu Němky a snižuje.
30-0
To nevypadá s Češkou vůbec dobře. Kerberová vede při jejím servise již 30:0.
15-0
Zápas se právě přehoupl do své třetí hrací hodiny. Čtvrtou hru rozhodující sady začala lépe Angelique Kerberová.
3:0
Angelique Kerberová zvládá i svůj další servis a ve třetím setu vede již 3:0! Po krátké pauze a výměně stran půjde na podání česká tenistka.
40-30
Rodačka z Bílovce ještě snižuje, soupeřka má však stále k dispozici jeden gembol.
40-15
Angelique Kerberová se dostává k dalším dvěma gembolům.
30-15
Vzápětí míček pro podávající hráčku – 30:15.
15-15
Češka srovnává. Patnáct obě.
15-0
Angelique Kerberová má pro změnu v těchto chvílích herně navrch.
2:0
Angelique Kerberová bere Petře Kvitové podání a ve třetí sadě vede již 2:0. Navíc jde podávat a může tak svůj náskok ještě navýšit.
40-15
Dlouhou výměnu získává rodačka z Brém, která tak má dva brejkboly!
30-15
Petra Kvitová soupeřku ke třem brejkbolům nepouští.
30-0
Další míček jde na její stranu.
15-0
A Angelique Kerberová začíná dobře i na servise soupeřky.
1:0
Německá tenistka zvládá úvodní hru rozhodující sady a ujímá se v ní vedení 1:0.
40-30
Gembol pro Angelique Kerberovou.
30-30
Dokonce máme srovnáno. Třicet obě.
30-15
Petra Kvitová hladký průběh nepřipouští a snižuje.
30-0
Další fiftýn jde na stranu německé tenistky.
15-0
Kerberová začíná dobře třetí sadu.
1:6
Petra Kvitová konečně ukončuje druhou sadu, která vyzněla jasně v její prospěch. Získává ji v poměru 6:1 a o vítězce tedy rozhodne až třetí sada!
40-A
Třetí šance k ukončení druhého setu!
40-40
Tak ani teď jsme se nedočkali. Češka si zahrává.
40-A
Druhá šance pro Petru Kvitovou. Další setbol!
40-40
Angelique Kerberová konec druhé sady opět posunuje. Shoda.
30-15
Češka si komplikuje situaci. Další míč pro Angelique Kerberovou.
15-15
Srovnáno. Patnáct obě.
0-15
A Češka začíná výborně.
1:5
Angelique Kerberová snižuje ve druhém setu na 1:5. Na podání však jde Petra Kvitová, která může druhou sadu ukončit.
A-40
Vzápětí další gembol Němky.
40-40
Také ten Petra Kvitová odvrací. Shoda.
A-40
Druhý gembol pro podávající německou hráčku.
40-40
Česká tenistka přece jen živí naději na kanára. Shoda.
40-30
Němka si pomohla dobrým prvním servisem a má gembol.
30-30
Dva setboly nepřišly. Třicet obě.
15-30
Češka je dva míčky od srovnání stavu.
15-15
Angelique Kerberová srovnává. Patnáct obě.
0-15
Petra Kvitová je skutečně velmi blízko k zisku druhého setu a začíná dobře i další gem.
0:5
Češka si nadále drží ve druhé sadě servis a navyšuje náskok na 5:0. Po pauze půjde podávat Angelique Kerberová. Dočkáme se kanára?
15-40
Dva gemboly pro Češku.
15-30
Další míč pro Petru Kvitovou, která ve druhé sadě jasně dominuje.
15-15
Češka ji nepouští do náskoku dvou výměn. Patnáct obě.
15-0
Ovšem lépe začíná Němka.
0:4
Česká tenistka nadále kráčí suverénně druhou sadou a vede již 4:0. Navíc půjde podávat a může tak svůj náskok ještě navýšit.
15-40
Další balíček dvou brejkbolů pro čtvrtou hráčku světa.
15-30
Blíže k zisku tohoto gemu má opět Petra Kvitová.
15-15
0-15
Další dobrý míček z rakety české tenistky.
0:3
Česká tenistka si drží i další servis a ve druhém setu vede již 3:0! Po krátké pauze a výměně stran půjde servírovat Němka.
30-40
Gembol pro podávající Petru Kvitovou.
30-30
Angelique Kerberová srovnává. Třicet obě.
15-30
Lépe je na tom ve třetí hře druhého setu opět Češka.
15-15
0-15
Další míček jde na konto české hráčky.
0:2
Petra Kvitová začala druhou sadu velmi dobře, prolamuje podání soupeřky a jde do vedení 2:0.
15-40
Petra Kvitová má dva brejkboly!
15-30
Němka nyní získala fiftýn po druhém servise.
0-30
Angelique Kerberová prohrává již 0:30!
0-15
Lépe začala další gem Petra Kvitová.
0:1
Ovšem tentokrát už jej Petra Kvitová využívá a dostává se ve druhé sadě do vedení 1:0.
40-A
Rodačka z Bílovce má na kontě další gembol. Dva již v této hře nevyužila.
40-40
Následuje shoda číslo dvě.
A-40
Třetí míč v řadě pro Angelique Kerberovou, ta se tak dostala ze stavu 40:15 až k brejkbolu.
40-40
Také druhý gembol je již minulostí. Shoda.
30-40
Angelique Kerberová první gembol smazala.
15-40
Jsou tady dva gemboly pro Petru Kvitovou.
15-30
A vzápětí získává další fiftýn na svou stranu.
15-15
Česká tenistka srovnává. Patnáct obě.
15-0
Němka vstupuje dobře i do druhé sady.
7:6
Angelique Kerberová nakonec zvládla zkrácenou hru naprosto suverénně a vítězí v úvodní sadě, která přinesla průběh jako na houpačce a trvala dlouhých 68 minut, 7:6.
6-2
Petra Kvitová odvrací celkově již čtvrtý setbol! Pokud chce získat první sadu, musí odvrátit minimálně stejné sousto.
6-1
Další balíček pěti setbolů má k dispozici německá tenistka.
5-1
Tak to už se bude jen těžko otáčet. Angelique Kerberová vede v tiebreaku 5:1. Následuje změna stran.
4-1
Ovšem další servis si už Němka udržela a vede 4:1.
3-1
Podání naštěstí dnes nepatří ke skvostu obou tenistek. Češka snižuje.
3-0
Tak to je velmi špatné. Angelique Kerberová si vytváří náskok 3:0 a navíc půjde dvakrát podávat.
2-0
Další míček jde na konto německé hráčky, kterou ztráta tří setbolů očividně nerozhodila.
1-0
Kerberová si udržela servis a v tiebreaku vede 1:0.
6:6
Tentokrát se to už daří. Česká tenistka odvrátila tři setboly a srovnává na 6:6. O zisku první sady rozhodne až zkrácená hra.
40-A
Opět má Petra Kvitová šanci tento gem ukončit.
40-40
Tak ani teď důležitá dvanáctá hra nekončí. Drama pokračuje.
40-A
Čtvrtá hráčka světa má na kontě další gembol.
40-40
Ovšem Němka tiebreak prozatím nepřipouští a srovnává na shodu.
40-A
Čtvrtý míč v řadě znamená gembol pro Petru Kvitovou a jsme míček od zkrácené hry.
40-40
Výborně! Česká hráčka odvrací i třetí setbol a srovnává na shodu.
40-30
Tak Němce zbyl už pouze jeden setbol!
40-15
Češka první setbol odvrací, ale Angelique Kerberová má v rukávu další dva.
40-0
Hned tři setboly má k dispozici Angelique Kerberová!
30-0
Šance na zisk úvodní sady jsou již minimální. Němka vede 30:0 a je dva míčky od vedení 1:0 na sety.
15-0
Dvanáctou hru začíná lépe Angelique Kerberová.
6:5
Ovšem poslední gembol už česká hráčka odvrátit nedokázala. Angelique Kerberová se tak dostává do vedení 6:5. Po změně stran musí Češka udržet podání, pokud ještě pomýšlí na zisk první sady.
40-30
Petra Kvitová se nevzdává, další míček jde na její stranu.
40-15
První gembol ještě Petra Kvitová odvrací.
40-0
Dočkáme se další čisté hry? Němka má luxusní balíček tří gembolů.
30-0
Následuje dokonce osmý, ten znamená vedení 30:0.
15-0
Němka získává již sedmý fiftýn v řadě.
5:5
Čistou hrou odvrací Němka hrozbu konce setu, prolamuje Petře Kvitové potřetí v zápase servis a srovnává na 5:5.
40-0
Dvojchyba Petry Kvitové znamená luxusní balíček tří brejkbolů!
30-0
Další fiftýn jde na konto čtyřiadvacetileté Němky.
15-0
Angelique Kerberová nepřipouští konec první sady a jde za srovnáním. Začíná desátou hru dobře.
4:5
Německá tenistka tentokrát úlohu podávající hráčky zvládla a snižuje na 4:5. Po krátké pauze ovšem půjde na servis Petra Kvitová, která může první set ukončit.
40-30
Přesto se Angelique Kerberová dostává ke gembolu.
30-30
Petra Kvitová ji nedovoluje dva gemboly. Třicet obě.
30-15
Blíže k zisku gemu má opět Angelique Kerberová.
15-15
Česká hráčka ovšem srovnává krok. Patnáct obě.
15-0
Němka začala na podání lépe.
3:5
Česká tenistka situaci ustála a gem zakončuje stylově esem. Dostává se tak v první sadě do náskoku 5:3. Na podání však jde Angelique Kerberová.
40-A
Petra Kvitová i přes druhý servis získává fiftýn a má další gembol.
40-40
Dlouhou výměnu získává německá tenistka. Shoda.
30-40
Petra Kvitová má gembol.
30-30
Angelique Kerberová dva gemboly nepřipouští. Třicet obě.
15-30
Navrch má v tomto gemu opět Češka.
15-15
Vzápětí Angelique Kerberová srovnává. Patnáct obě.
0-15
Čtvrtá hráčka světa začíná osmou hru lépe.
3:4
A okamžitě jej využívá! Petra Kvitová získává třetí hru v řadě, otáčí průběh prvního setu z 1:3 na 4:3 a po krátké pauze navíc půjde na servis, který však v utkání prozatím není žádnou výhodou.
30-40
Obě hráčky s nabídkami brejkbolů rozhodně nešetří. Další má k dispozici česká hráčka.
30-30
Petra Kvitová ovšem reaguje dalším vítězným míčem. Třicet obě.
30-15
Navrch má rodačka z Brém.
15-15
0-15
A lépe začíná i sedmou hru utkání.
3:3
Petra Kvitová kritické chvíle ustála, odvrátila několik brejkbolů soupeřky a srovnává stav první sady na 3:3!
40-A
Češka odvrátila několik brejkbolů a dostává se ke gembolu.
40-40
I tentokrát se ji to povedlo. Shoda s pořadovým číslem tři.
A-40
Česká hráčka musí odvracet další brejkbol!
40-40
Česká tenistka se nevzdává a srovnává opět na shodu.
A-40
Další brejkbol pro Angelique Kerberovou.
40-40
Petra Kvitová jej odvrací. Shoda.
40-30
Němka má na kontě další brejkbol!
30-30
Petra Kvitová si po předchozí dvojchybě tentokrát pomáhá dobrým prvním servisem.
30-15
Angelique Kerberová má nakročeno k dalšímu brejku.
15-15
Němka prozatím předvádí na returnu velmi dobrý výkon.
0-15
Petra Kvitová začíná na servise výborně.
3:2
Petra Kvitová nakonec dlouhý boj v páté hře první sady zvládla, bere soupeřce podání a snižuje na 3:2. Po krátké pauze navíc půjde podávat.
40-A
A po shodě v tomto gemu následuje co? Ano, brejkbol pro Petru Kvitovou.
40-40
Vzápětí další shoda, Němka má pevné nervy.
40-A
Přichází další brejkbol pro českou tenistku!
15-30
Navrch má opět dvaadvacetiletá česká tenistka.
15-15
0-15
Petra Kvitová začíná pátou hru lépe.
3:1
Angelique Kerberová bere Petře Kvitové i druhý servis zápasu a dostává se opět do náskoku dvou gemů – 3:1. Navíc půjde servírovat. Dokáže tentokrát svůj brejk potvrdit?
A-40
Brejkbol pro Angelique Kerberovou!
40-40
Němka potvrzuje své kvality a srovnává na shodu.
30-40
Přece jen se česká hráčka dopracovala k gembolu.
30-30
Další míček jde na konto německé hráčky, která i za pomoci Kvitové, která spáchala první dvojchybu, srovnává. Třicet obě.
15-30
Angelique Kerberová Češku ke třem gembolům nepouští.
0-30
Vedení 30:0 již vypadá velice zajímavě. Snad se dočkáme hladkého průběhu gemu.
0-15
Petra Kvitová začíná tentokrát dobře na podání.
2:1
Dvojchyba Kerberové! Petra Kvitová rovněž prolamuje soupeřce servis a vrací se zpět do zápasu! Za stavu 1:2 ze svého pohledu půjde navíc po krátké pauze servírovat.
30-40
A vzápětí přichází i brejkbol pro Petru Kvitovou!
30-30
Rodačka z Bílovce opět dramatizuje vývoj gemu.
30-15
Angelique Kerberová má ve třetí hře opět navrch.
15-15
Petra Kvitová přerušuje soupeřčinou sérii šesti míčů v řadě.
15-0
Pokračuje vítězné tažení německé tenistky.
2:0
Angelique Kerberová čistou hrou bere Petře Kvitové servis a za stavu 2:0 jde navíc podávat a určitě se pokusí brejk potvrdit.
40-0
A jsou tady hned tři brejkboly pro Angelique Kerberovou!
30-0
A vzápětí je tady další vítězný úder 11. tenistky žebříčku WTA.
15-0
Angelique Kerberová je rozjetá a získává první fiftýn i při podání české hráčky.
1:0
První hra zápasu je u konce. Němka si bez problémů udržela svůj úvodní servis a dostává se tím do vedení 1:0.
40-30
Ovšem čtvrtá hráčka světa získává další míček a snižuje.
40-15
Dva gemboly pro rodačku z německých Brém.
30-15
Česká tenistka soupeřku ke třem gembolům nepouští.
30-0
Další fiftýn pro Angelique Kerberovou.
15-0
Německá hráčka vstupuje do utkání lépe.
0:0
Obě hráčky jsou již na centrálním dvorci, podávat začne Angelique Kerberová.
Obě hráčky se potkaly poměrně nedávno na turnaji v německém Stuttgartu, kde Angelique Kerberová nedokázala využít domácího prostředí a Petře Kvitové podlehla dvakrát 4:6.
Německé tenistce patří 11. příčka žebříčku WTA, Petra Kvitová je aktuálně 4. nejlepší hráčkou světa. Favoritem duelu je rodačka z Bílovce, která si na turnaji poradila nejprve s ruskou tenistkou Pavljuščenkovovou a následně i Rumunkou Cirsteaovou. Na raketě Kerberové skončily postupně Australanka Rodionovová, Američanka Kingová a v bitvě dvou německých hráček i Goergesová.
Příjemný páteční podvečer. Na antukovém turnaji v italském Římě patřil páteční program žen čtvrtfinálovým zápasům. Mezi čtyři nejlepší se již probojovaly Američanka Serena Williamsová, Číňanka Na Li a Ruska Maria Sharapovová. O poslední vstupenku do semifinále si zahrají Němka Angelique Kerberová a Češka Petra Kvitová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.