Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Petra Kvitová : Garbine Muguruzaová Blancová - 4. září 2017   02:24

3

Petra Kvitová zvádla tento velmi těžký zápas a po setech 7:6 a 6:3 vyřazuje světovou trojku Garbiñe Muguruzaovou ze Španělska. V dalším kole se utká s domácí Venus Williamsovou. Já se ještě jednou omlouvám za technické problémy, které provázely velmi důležitý gem tohoto zápasu.

To bude z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji Vám příjemné brzké pondělní ráno a u tenisu zase někdy na počtenou.
Konec zápasu
6:3
Garbiñe Muguruzaová nezvládla svůj závěrečný úder, který skončil v autu. Petra Kvitová postupuje do čtvrtfinále US Open!
A-40
Petra Kvitová má po kratší době další mečbol. Využije ho?
40-40
Už by všechno mělo být v pořádku! Petra Kvitová dokázala odvráti i tuto brejkbolovou šanci.
40-A
Míček získává Muguruzaová.
30-40
Petra Kvitová dvakrát chybuje při svém podání, což znamená brejkbol pro soupeřku.
5:3
V gemu vítězí Muguruzaová.
40-30
Petra Kvitová si doslova vybojovala tento svůj první mečbol v tomto zápase!
30-30
Divokou přestřelku kazí až česká hráčka, která posílá míček do sítě.
30-15
Petra Kvitová je po tomto skvělém útoku dva míčky od vítězství v zápase!
15-15
Při další výměně si Kvitová došla k síti pro jednoduchou volej, kterou vzápětí proměnila ve fiftýn.
0-15
Muguruzaová začíná tento důležitý gem skvělým podáním, které Kvitová odvrací pouze do sítě.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Garbiñe Muguruzaová.
5:2
Tento gem je u konce! Petra Kvitová drží své podání a je pouhý jeden gem od postupu do dalšího kola.
40-15
I tento return je nepřesný, Petra Kvitová má dva gemboly na vedení o čtyři gemy ve druhé sadě.
30-15
Následně česká tenistka přidala skvělé podání, které soupeřka odvrátila pouze do autu.
15-15
Kvitová se v této výměně pouze bránila, ale poté zahrála spektakulární úder na základní čáru. Tohle byla tenisová paráda.
0-15
Petra Kvitová si opět vybírá slabší chvilku. Česká tenistka se dostala do útoku, ale poté trefila pouze pásku.
4:2
Do třetice všeho dobrého, Kvitová zahrála míček do autu, což znamená fiftýn a zároveň celý gem pro Muguruzaovou.
30-40
I tento český úder končí v zámezí, Garbiñe Muguruzaová má gembol na snížení svého manka.
30-30
Tohle byla škoda. Muguruzaová zahrála výborný forhend, který Kvitová vrátila pouze do autu.
30-15
Další přetažený úder od španělské tenistky, Kvitová otáčí nepříznivý průběh gemu a je dva míčky od dalšího prolomení servisu.
15-15
Muguruzaová dělá pod tlakem strašlivé chyby, čehož využívá česká tenistka.
0-15
Garbiñe Muguruzaová začíná tento gem svým dalším přímým bodem z podání.
4:1
4:1
Česká tenistka vede stejně jako její soupeřka v prvním setu. Uvidíme, zda se Petře povede dovést tento set do vítězného konce, což by znamenalo postup do čtvrtfinále, kde by hrála s Venus Williamsovou. Necháme se překvapit, jak to vůbec dopadne.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Gem je u konce! Petra Kvitová drží své podání a vede ve druhém setu 4:1.
40-30
Tentokrát ovšem na Kvitovou zatlačila soupeřka, která získala svůj další fiftýn při servisu Kvitové.
40-15
Kvalitní forhend z české rakety dopadnul na základní čáru. Španělka sice míček stihnula, ale odehrála ho pouze do sítě.
30-15
Petra Kvitová si po delší době připisuje další eso v utkání.
15-15
Ovšem poté přichází na řadu další skvělé podání ven z kurtu, které Muguruzaová odvrací pouze s velkým problémem.
0-15
Jenže následující gem začíná česká tenistka zbytečnou dvojchybou.
3:1
Hned první brejkbol je využitý! Petra Kvitová bere své soupeřce servis a odskakuje do vedení o dva gemy.
40-15
Podívejme se! Petra Kvitová má k dispozici dva brejkboly po nepřesném úderu od Muguruzaové.
30-15
Parádní úder od základní čáry v podání Petry Kvitová. Na její tenis je dnes se radost dívat.
15-15
Nepovedená španělská smeč zaručuje české tenistce zisk alespoň jednoho fiftýnu v tomto gemu při podání soupeřky.
0-15
Muguruzaová začíná kvalitním servisem, který česká tenistka odvrací pouze do zámezí.
2:1
2:1
2:1
Petra Kvitová si čistou hrou drží své podání a ujímá se vedení 2:1 ve druhé sadě tohoto osmifinále.
40-0
Druhé podání ve druhém setu je úplně jiná pohádka než při první příležitosti. Kvitová má tři gemboly.
30-0
Kvitová zahnala svou tenistku do jednoho rohu a svůj další úder adresovala do druhého rohu kurtu.
15-0
Tohle byla tenisová paráda od české tenistky, její zkrácení bylo nečekané. Muguruzaová vystartovala moc pomalu.
1:1
Petra Kvitová využívá hned svou první šanci a bere si své podání zpět. Začínáme od začátku.
40-0
Garbiñe Muguruzaová má další dvojchybu, naopak i Petra Kvitová si vyzkouší tři brejkboly.
30-0
Kvitová v této výměně rozdávala jeden přesný forhend za druhým. Muguruzaová se ani nesnažila při posledním úderu nějak zasáhnout.
15-0
Garbiñe Muguruzaová si připisuje další nevynucenou chybu z forhendové strany.
0:1
Jenže třetí brejkbol se už řadí do kolonky využitých. Tohle je opravdu špatný start pro českou tenistku.
30-40
Kvitová na svou soupeřku zatlačila a ta vyrobila pod tlakem chybu. Druhý brejkbol je minulostí, zbývá ještě jeden.
15-40
První brejkbol je odvrácen špatným returnem, který skončil v autu.
0-40
Jenže česká tenistka prožívá hororový vstup do druhé sady. Její soupeřka má dokonce tři brejkboly.
0-30
Páska byla opět proti české tenistce, míček se o ní otřel a dopadnul zpátky na českou polovinu.
0-15
Kvitová se snažila položit do tohoto slabého úderu z rakety španělské tenistky, ale míček jednoduše netrefila.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
0:0
7:6
První set je u konce! Petra Kvitová je první tenistka, která Garbiñe Muguruzaové bere na letošním US Open set! Panečku, to je paráda. Snad tento famózní český tenis bude pokračovat i ve druhém setu.
6-3
Petra Kvitová má po španělské dvojchybě svůj první setbol.
5-3
Tentokrát to české tenistce vyšlo! Kvitová odskakuje na rozdíl dvou bodů. Tohle je slibná šance!
4-3
Zdá se, že česká smůla je minulostí. Kvitová v posledních výměnách rozdává jeden přesný úder za druhým.
3-3
Tentokrát španělská tenistka chybuje a posílá míček do zámezí. Začínáme odznovu.
2-3
Kvitové se nezdál úder od své soupeřky, proto si vzala jestřába. Ovšem to ukázalo opak, bod pro Muguruzaovou.
2-2
Kvitová si skvěle připravila svůj finální úder, který byl doslova nechytatelný. Muguruzaová pouze promáchla.
1-2
Muguruzaová odvrací skvělý český servis do sítě, Kvitová získává svůj první bod v tiebreaku.
0-2
I tento míček letěl daleko do autu, Muguruzaová získává minibrejk.
0-1
Petra Kvitová si zřejmě vybírá smůlu, protože její poslední údery postrádají přesnost a lítají všude možně, ne do kurtu.
6:6
Dvojchyba končí tento gem. Petra Kvitová nedokázala doservírovat tento set, proto o vítězce první sady rozhodne zkrácená hra.
15-40
První brejkbol je odvrácen po nepřesném úderu soupeřky, její úder skončil daleko za základní čárou.
0-40
To jsou věci. Petra Kvitová zahrála páska, která nakonec pomohla soupeřce. Garbiñe Muguruzaová má tři brejkboly.
0-30
Další přetažený úder, česká tenistka se dostává pod tlak při svém servisu. Tohle bude ještě zajímavé.
0-15
Petra Kvitová začíná tento gem přetaženým úderem z forhendové strany, který skončil v autu.
6:5
6:5
6:5
Petra Kvitová získává veledůležitý fiftýn, který přináší zisk podání své soupeřky. V následujícím gemu bude česká tenistka podávat na konec prvního setu.
A-40
Petra Kvitová se do výměny dostala opět skvělým returnem, který Muguruzaová poslala zpátky pouze do autu. Je tady další brejkbol.
40-40
Jenže vzápětí přichází další nevynucená chyba španělské tenistky, tento úder byl opravdu dost slabý.
40-A
Petra Kvitová hrála tento úder pod velkým tlakem, její lob dopadnul těsně do autu, což znamená výhodu pro soupeřku.
40-40
Jenže španělská tenistka odvrácí tento brejkbol skvělým podáním, které Kvitová odvrací pouze do autu.
40-30
Skvělý útok od české tenistky přináší další brejkbolovou šanci. Muguruzaová je pod velkým tlakem.
30-30
Garbiñe Muguruzaová si připisuje další dvojchybu.
15-30
Panečku, to byla výměna. Kvitová při svých úderech měla z pekla štěstí, poté navíc přišla nevynucená chyba z rakety španělské tenistky.
0-30
Další skvělé španělské podání, které česká tenistka odvrátila pouze do autu.
0-15
Muguruzaová začíná tento gem skvělým stylem servis – síť.
5:5
Čárová rozhodčí sice zahlásila aut, ale rozhodčí na umpiru toto rozhodnutí opravil. Petra Kvitová drží své podání.
40-0
Kvitová hraje poslední výměny s naprostým přehledem a po delší době opět útočí na čistý gem.
30-0
Tentokrát na svou soupeřku Kvitová zatlačila, proto také Muguruzaová udělala tuto nevynucenou chybu.
15-0
Kvitová se tomu diví, ale já nevím proč. Česká tenistka parádně vymetla roh kurtu.
0-15
Petra Kvitová začíná tento veledůležitý gem dvojchybou, to je špatný začátek.
4:5
4:5
4:5
Gem je u konce, Muguruzaová i přes menší potíže drží své podání a je jeden gem od zisku první sady.
40-A
Dva dobře mířené údery a hned vzápětí má španělská tenistka k dispozici gembol.
40-40
Přestřelený return skončil v autu, máme tady další shodu v gemu.
40-30
Kvitová zatlačila na svou soupeřku, která chybuje. Muguruzaová vyhodila míček mimo dvorec, česká tenistka má brejkbol.
30-30
Petra Kvitová bojuje, nevzdává se. Tento gem bude ještě napínavý až do konce.
15-30
Další česká nevynucená chyba, míček z její rakety skončil na síti. Tyto údery jsou prostě škoda.
15-15
Kvitová se nedokázala ubránit atakům španělské tenistky, ta získává svůj první fiftýn v tomto gemu.
15-0
Španělka nezačíná tento gem moc dobře, protože její forhend skončil daleko v zámezí.
4:4
Petra Kvitová potvrdila svůj brejk z předchozího gemu a srovnala stav první sady. Po 36 minutách začínáme opět odznova.
A-40
Skvělé podání ven z kurtu odvrátila Muguruzaová pouze do sítě, výhoda pro Kvitovou.
40-40
Jenže vzápětí přichází česká dvojchyba, která se sebou přináší shodu.
40-30
Kvitová si po tomto vítězném úderu zařvala ve stylu Dominiky Cibulkové, "Pome".
30-30
Španělský return skončil na síti, fiftýn pro českou tenistku, která tento gem srovnává.
15-30
Skvěle mířený úder do protipohybu české tenistky. Kvitová se nestačila zorientovat.
15-15
Tentokrát chybuje její soupeřka, Muguruzaová to přehnala s razancí, proto míček skončil v autu.
0-15
Petra Kvitová začíná potvrzovací gem nevynucenou chybou, když posílá míček do sítě.
3:4
3:4
3:4
Česká tenistka využívá hned první brejkbol a bere své soupeřce podání. Výborně Petro!
40-15
Petra Kvitová má po skvělém křížném prohozo dva brejkboly, Muguruzaová jenom promáchla.
30-15
Další forhend z rakety Muguruzaové končí v autu, Kvitová se dostává do mírné výhodu při podání soupeřky.
15-15
Skvělý úder na základní čáru, na tohle neměla španělská tenistka nárok.
0-15
Tenisová přestřelka vyzněla lépe pro Španělku, která se ani nemusela snažit, protože výměnu ukončila nepřesným úderem její soupeřka.
2:4
Gem je u konce! Petra Kvitová i přes menší problémy drží svůj servis a snižuje své manko v prvním setu.
A-40
Skvělý křižný bekhend přináší české tenistce výhodu v gemu. Tenhle gem je velice dlouhý.
40-40
Zatím ne! Kvitová přidává další podání ven z kurtu, což znamená další eso.
40-A
Garbiñe Muguruzaová má třetí brejkbolovou šancí. Využije ji?
40-40
I tento brejkbol je minulostí. Muguruzaová se snažila hrát takový čopovaný bekhend, který ji ovšem nevyšel podle představ.
40-A
Jenže další česká dvojchyba, v tomto gemu už druhá tady opět přináší brejkbol.
40-40
Jenže tento brejkbol odvrací česká tenistka skvělým podáním na tělo, další shoda.
40-A
Garbiñe Muguruzaová má další brejkbol po nevynucené chybě české tenistky.
40-40
Tak přece ještě není konec. Kvitová zahrála skvělý prohoz, ale Španělka protestovala jestřábím okem, které následně ukázalo velmi těsný aut.
A-40
No, zřejmě jsem to zakřiknul. Kvitová si zapsala své třetí eso.
40-40
Obrovská škoda pro Kvitovou. Z 40:0 tady máme shodu. Zdá se, že české tenistce odchází první podání.
40-30
Tento gem ještě nekončí. Česká tenistka má další dvojchybu v utkání.
40-15
Skvělý return, který ještě Kvitová vrátila, ale na následnou volej česká tenistka neměla nárok.
40-0
Krásnou výměnu končí nepřesný španělský úder, který doskotačil do autu. Tentokrát česká tenistka útočí na zisk čistého gemu.
30-0
Petra Kvitová si připisuje další eso, skvělé podání ven z kurtu.
15-0
Skvělým druhým podáním se české tenistka dostal do hry, kterou poté ukončila vítězným forhendem.
1:4
1:4
1:4
Muguruzaová si doběhnula až skoro ke své lavičce pro tuto volej, která končí tento gem. Španělská tenistka potvrdila brejk a odskočila do vedení o tři gemy, vede 4:1.
30-40
Petra Kvitová tlačila na svou soupeřku, její údery měly správnou délku. Muguruzaová opět chybuje.
15-40
Jenže čistý gem v tuto chvíli nepřipadá v úvahu, Garbiñe Muguruzaová si připisuje nevynucenou chybu.
0-40
I tento return je neúspěšný, tentokrát míček skončil na síti. Španělská tenistka opět útočí na zisk čistého gemu.
0-30
Česká tenistka poslala return do zámezí, další fiftýn pro španělskou tenistku.
0-15
Kvitová chce hrát aktivně, to ano. Jenže její údery zatím nejsou přesné. Další forhend mimo vymezený dvorec.
1:3
Garbiñe Muguruzaová si doslova vybojovala tento brejkbol. Její úder zaskočil českou tenistka až tak, že Kvitová zahrála velmi jednoduchý míček do autu.
15-40
Je to tady. Garbiñe Muguruzaová má k dispozici dva brejkboly po nepřesném úderu z české rakety.
15-30
První dvojchyba pro Petru Kvitovou.
15-15
Kvitová se dostala pod tlak po svých slabých úderech. Toho využila soupeřka, která získala fiftýn skvělým kros forhendem.
15-0
Tohle byl dost přestřelený return, který z rakety španělské tenistky dopadnul do autu.
1:2
1:2
1:2
Čistý gem se stává realitou, Petra Kvitová poslala svůj return do sítě.
0-40
Kvitová se snažila zkrátit hru těsně za síť, ale to nevyšlo. Garbiñe Muguruzaová útočí na zisk čistého gemu.
0-30
Muguruzaová se dostává do hry, její útoky jsou přesně cílené. Kvitová je zatím bez nároku.
0-15
Kvitová zahrávala svůj poslední úder, tak nějak kostrbatě, míček dopadnul do autu.
1:1
Petra Kvitová stejně jako její soupeřka drží své podání, její křížný forhend dopadnul do kurtu.
40-15
Petra Kvitová si připisuje své první eso v utkání.
30-15
Skvělé a hlavně přesné údery k základní čáry nám teď ukázala česká tenistka, druhý fiftýn pro ni.
15-15
Garbiñe Muguruzaová přešla od základní čáry k síti, kde ovšem další fiftýn nepřidala.
0-15
Nepovedený druhý úder od české tenistky skončil v autu, první fiftýn při jejím servisu míří na španělskou stranu.
0:1
První gem je u konce. Petra Kvitová poslala míček z forhendové strany do autu.
15-40
Kvitová si dlouho svůj útok připravovala a až přišel, tak se česká tenistka vyhodila.
15-30
První delší výměna dopadla lépe pro českou hráčku, Muguruzaová se z forhendu trefila do autu.
0-30
Další pokažený český return tentokrát končí za základní čárou v autu.
0-15
Garbiñe Muguruzaová začala toto utkání přes druhé podání, které česká tenistka odvrátila do sítě.
0:0
Španělská tenistka začne zápas na servisu, Petra si jako první zkusí příjem.
Tenisový dvorec na hlavním stadionu Arthura Ashe se dlouho připravoval. Večerní program tedy začne až teď.
Venus Williamsová postupuje do čtvrtfinále letošního US Open. Carlu Suárezovou Navarrovou porazila ve třech setech (6:3, 3:6, 6:1). Zápas mezi Petrou Kvitovou a Garbiñe Muguruzaovou začne za pár minut.
Zápas mezi Carlou Suárezovou Navarrovou a Venus Williamsovou jde do rozhodujícího třetího setu. Začátek duelu Kvitové s Muguruzaovou se posouvá.
Vzájemné zápasy: 2 – 1

2016 (Peking) Kvitová – Muguruzaová 6:1, 6:4
2016 (Stuttgart) Kvitová – Muguruzaová 6:1, 3:6, 6:0
2015 (Turnaj mistryň) Muguruzaová – Kvitová 6:4, 4:6, 7:5
Garbiñe Muguruzaová

Letošní vítězka Wimbledonu je momentálně třetí na okruhu, její letošní zápasová bilance má hodnotu 39 výher a 15 porážek. K titulu ve Wimbledonu si můžeme připsat ještě vítězství v Cincinnati, kde ve finále porazila Rumunku Halepovou.

Garbiñe Muguruzaová na letošním US Open ještě neztratila sadu. V prvním kole porazila Varvaru Lepčenko ve dvou setech, dokonce v prvním setu uštědřila soupeřce kanára. I Jing-Jing Duanová taky dostala ve druhém kole od této soupeřky kanára, tentokrát ve druhém setu. Ve třetím kole se postavila proti Slovence Rybárikové, která dokázala uhrát pouze dva gemy a prohrála dvakrát 6:1.

Česká tenistka se v letošní sezóně vrací po těžkém zranění ruky. Petra Kvitová je momentálně na 14. místě v žebříčku WTA. Po návratu dokázala ovládnout turnaj v anglickém Birminghamu, ale to bylo všechno. Poté přišlo několik vyřazení v druhém, respektive v prvním kole.

Ovšem na US Open je to jiné kafe. V prvním zápase si ve dvou setech poradila s Jelenou Jankovičovou ze Srbska a ve druhém kole doslova přejela Francouzku Cornetovou 6:1 a 6:2. Třetí kolo bylo také ve znamení české demolice. Francouzce Garciaové nadělali v prvním setu kanára, druhý set už byl o něco vyrovnanější, česká tenistka druhou sadu ovládla 6:4.
Hezký nedělní večer, vítám vás u textového přenosu z ženské části US Open. Petra Kvitová si o postup mezi osmičku nejlepších zahraje s Garbiñe Muguruzaovou ze Španělska. Organizátoři tohoto turnaje naplánovali tento zápas jako první duel večerního programu na kurtu Arthura Ashe. Zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který Vám přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:55.