WTA Řím -  ONLINE PŘENOS -  Timea Bacsinszká : Karolína Plíšková - 18. května 2017   21:29

7

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a věřím, že si zase najdete "cestu" k nám na online přenosy. Loučí se Jaroslav Svoboda.
Po úvodním setu to ani nevypadalo na drama, které nakonec viděli diváci v Římě. Za hodinu a sedmnáct minut nakonec česká hráčky urvala duel ve svůj prospěch a postupuje tedy do čtvrtfinále turnaje.
Konec zápasu
5:7
Je hotovo! Úder švýcarské hráčky nepřešel síť a Karolína Plíšková vyzve tedy v dalším kole Svitolinovou!
40-A
Hodně benevolentně naložila Plíšková se šancemi, které jí Bacsinszká dvakrát nabídla na síti! Potřetí už ale zahrála přesně a má mečbol!
40-40
Karolína Plíšková si v těžké chvíli pomohla dobrým podáním, return končí v autu! Další shoda!
A-40
Další brejkbol pro Švýcarku!
40-40
A také druhý, je tu shoda a Bacsinszká přišla o obrovskou šanci na vyrovnání stavu zápasu.
40-30
Plíšková první brejkbol odvrací!
40-15
Bacsinszká sahá po vyrovnání stavu, má další brejkbol!
30-15
Důležitý fiftýn pro Plíškovou, v dlouhé výměně!
30-0
A ještě jeden! Timea Bacsinszká rozhodně nesložila zbraně, ba naopak!
15-0
Druhé bylo do kurtu, ale Bacsinszká agresivní hrou uhrála úvodní fiftýn 19. gemu zápasu.
5:6
První podání do sítě.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
A Plíšková předchozí zaváhání trestá a uhrává neskutečně významný fiftýn! A bude podávat na vítězství v zápase!
30-40
Tohle může Bacsinszkou sakra mrzet! Dostala dobrým servisem Plíškovou pod tlak, ta byla nucena zahrát jen vysoký kopec, který dopadl těsně k lajně! A následnou smeč poslala Bacsinszká mimo kurt!
30-30
Tak ještě ne, dva tvrdé údery k základní čáry, první ještě Plíšková vrátila, na druhý neměla nárok.
15-30
V hlubokém pokleku zahrála Timea Bacsinszká jen do sítě. Že by se rýsoval klíčový gem zápasu?
15-15
Opět dostala Plíšková soupeřku pod tlak a vytěžila z toho dobrou pozici na síti, kterou smečí přetavila ve fiftýn.
15-0
Z returnu jen aut české hráčky, bod pro Bacsinszkou.
5:5
Čistá hra a drama druhého setu bude tedy pokračovat podáním švýcarské tenistky.
0-40
Return Bacsinszké končí v síti.
0-30
Skvěle to sehrála Plíšková, která nejprve zahrála podél čáry, pak seběhla na vysoký míč za síť a hned jej poslala na druhou stranu mimo dosah běhavé soupeřky.
0-15
Dlouhá výměna končí výkřikem lajnového rozhodčího, byť tedy hodně těsný aut Švýcarky.
5:4
5:4
Už je jasné, že vítězka narazí v dalším kole na Svitolinovou, Ukrajinka otočila duel s Němkou Barthelovou (3:6, 6:0 a 6:0).
5:4
5:4
Plíšková se chtěla ještě pokusit o uhrání naděje na brejk, ale na tvrdý míček pod nohy nereagovala přesně, v těžké pozici zahrála do sítě a máme tu tedy vedení 5:4 pro švycarskou tenistku.
40-15
Míček získává Bacsinszká.
30-15
Další přesný míč Bacsinszké.
15-15
Bacsinszká uzavírá šňůru české hráčky a bude samozřejmě chtít uhájit vlastní podání.
0-15
Plíšková pokračuje ve vítězném tažení.
4:4
Hotovo, čistá hra a podávat bude Bacsinszká.
0-40
A další precizní míč od Plíškové, stav 40:0! To tu dnes ještě nebylo.
0-30
Znovu úspěšná výměna postavená na dobrém podání české hráčky.
0-15
Tvrdý servis připravil Plíškové ornou půdu.
4:3
4:3
4:3
Plíšková se dostala trochu pod tlak a zkusila zahrát prudký míč přes síť, ale to se jí nepodařilo.
A-40
Return v autu.
40-40
Ne, bude to ještě boj. Plíšková zahrála dlouhý míček za základní čáru.
30-40
Bacsinszká znovu posílá míček mimo kurt a Plíšková si může vzít zpět své ztracené podání.
30-30
Švýcarka však kontruje stejnou měrou, míček v autu.
30-15
Míček dopadl těsně mimo čáru a potvrzuje to tentokrát i rozhodčí.
15-15
Hned vzápětí ale Švýcarka výborně sehrála útočnou akci a Plíšková neměla šanci.
0-15
Míček v autu, bod pro Plíškovou.
3:3
A je to tady, Bacsinszká srovnává stav druhého setu, když Plíšková zahrává dlouhý míč do autu.
A-40
Švýcarka je znovu blízko srovnání stavu ve druhém setu. A k prvnímu brejku v utkání.
40-40
Prásk, eso, shoda.
40-30
Bacsinszká posílá výborný míč podél čáry a tato vítězná trefa může přinést návrat do druhého setu a drama!
30-30
Solidním servisem si Plíšková připravila útok, který zakončuje přesnou smečí.
30-15
Teď se Plíšková do rány trefila a poslala ji dobře k čáře.
30-0
A po další nevynucené chybě podávající hráčky je tu varování!
15-0
Trošku zbytečná chyba, míč v autu a bod pro Bacsinszkou.
2:3
2:3
2:3
Úder Plíškové končí za základní čárou.
40-15
Výborný míč poslala Bacsinszká do protipohybu české hráčky a je blízko snížení na 2:3 ve druhém setu.
30-15
Bacsinszká se dostala po nepříliš dobrém druhém podání do problémů, ale zachránila ji nevynucená chyba Plíškové, která chtěla zahrát jen lehce za síť, ale míček pásku nepřešel.
15-15
Srovnáno, na úder mířící ven z kurtu Plíšková tentokráte nedosáhla.
0-15
Další fiftýn pro sympatickou českou tenistku.
1:3
Skvělý servis Plíškové připravil pro nasazenou hráčku dobrou útočnou pozici, kterou lounská rodačka využila v zisk fiftýnu a čtvrté hry druhého setu.
30-40
Timea Bacsinszká returnuje do autu, za základní čáru. A jen si tak zlostně poskočila.
30-30
Míček v síti, kam jej česká tenistka poslala ránou od základní čáry.
15-30
Znovu s rozvahou zahraný vítězný míček výměny od Plíškové, hned poté, co se Bacsinszká hnula na druhou stranu kurtu.
15-15
Poradit si s podáním o rychlosti 177 km/hod bylo tentokrát pro Bacsinszkou nad její síly.
15-0
Plíšková musela zahrát na druhé podání, z něj vytěžila Bacsinszká fiftýn.
1:2
1:2
1:2
A Plíšková rozběhala soupeřku a opravdu zahrává vítězný míček!
40-A
Tentokrát to byla Plíšková, kdo zpomalil hru, zkrátil úder za síť. A česká hráčka z toho těží další brejkbol!
40-40
Jenže míč do autu vrací stav do shody.
A-40
Vývoj tohoto gemu je poměrně podobný tomu úvodnímu z druhého setu, opět po několika brejkbolech české hráčky má najednou Švýcarka šanci uhrát si svůj servis.
40-40
Teď ale return Plíšková vůbec nezvládla a poslala míček snad tři, čtyři metry za čáru.
40-A
Příliš razance od základní čáry a Bacsinszká znovu posílá míč do autu. Další brejkbol.
40-40
Plíšková ale jen returnuje do sítě.
30-40
Lounská rodačka si ale vzápětí připravila výbornou pozici a smečí nedala soupeřce šanci. Brejkbol.
30-30
Silná zbraň Timey Bacsinszké, tedy údery za síť. A opět slavila Švýcarka úspěch, byť se znovu podařilo Plíškové míč doběhnout.
15-30
Milimetrový a možná poněkud šťastný return Plíškové, která musela zahrát na dlouhou ruku, ale těsný forhend vyšel!
15-15
Míč zahrán ze strany Bacsinszké do autu.
15-0
Plíšková zahrála dobrý return, ale tentokrát to nestačilo. Bacsinszká se vrátila do výměny a získala fiftýn.
1:1
Timea Bacsinszká si vypracovala solidní příležitost na zisk fiftýnu, ale úder zazdila jen ránou do sítě!
30-40
Prudký úder Bacsinszké, která nyní neudržela trpělivost na uzdě, končí mimo kurt.
30-30
Nečistě trefený míč od Švýcarky končí před sítí.
30-15
Opět důrazná ofenzíva Bacsinszké, která zatlačila Plíškovou doslova do rohu. Česká hráčka se snažila utéci z obrany lobem, ten však skončil v autu.
15-15
Return Švýcarky v autu.
15-0
A Bacsinszká ožila, výborný a důrazný míč mířící prudce z kurtu, na který nestihla Plíšková reagovat.
1:0
To se švýcarské hráčce daří a vede 1:0 v druhém setu.
A-40
Na chvíli se usadil míček na pásce, pak spadl zpět na polovinu Plíškové, Bacsinszká poprvé fiftýn od zisku svého podání.
40-40
Bod z podání a boj o úvodní hru druhého setu pokračuje.
40-A
Ale další šance pro českou hráčku urvat soupeřce hned v úvodu druhého setu podání. Míček od soupeřky míří do autu.
40-40
Tři brejkboly odvráceny! A rodačka z Laussanne je zpět ve hře o zisk svého podání, poté, co Plíšková zkazila smeč na síti. Jakoby Plíšková váhala, kam míček umístit, tak jej poslala ven z kurtu.
30-40
Znovu švýcarská tenistka velmi dobře zkrátila hru za síť a ačkoliv Plíšková teď ještě vrátila míček přes síť, Bacsinszká měla velmi zjednodušenou pozici na ukončení výměny.
15-40
První Bacsinszká zažehnala po výborném přechodu na síť.
0-40
A to do velkých! Další fiftýn pro Plíškovou a tedy tři brejkboly!
0-30
Skvělý return třetí hráčky světa a Bacsinszká se hned v ú vodu druhého setu dostává do problémů.
0-15
Švýcarka posílá míček ven z kurtu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Timea Bacsinszká.
0:0
Obě hráčky se v Římě již potkaly, v roce 2015 Bacsinszká zvítězila ve dvou setech 6:4 a 6:0, největším úspěchem ve stínu Kolosea je loňské čtvrtfinále, kdy vypadala s Muguruzaovou.
0:0
1:6
Míček z podání a česká hráčka vede v zápase 1:0 na sety.
30-40
Timea Bacsinszká posílá lehký míč ven z kurtu a Plíšková má první setbol v zápase.
30-30
Máme srovnáno nejen v rámci této hry, ale i na počet dvojchyb.
15-30
Teď však byla Plíšková u míčku přece jen pozdě.
0-30
Bacsinszká returnuje do sítě.
0-15
Plíšková měla možnost smečovat už během výměny, ale trefila pouze prostor se soupeřkou, hned vzápětí ale úderem podél čáry získává fiftýn.
1:5
Return Plíškové končí v síti a první uhraný gem soupeřky v zápase.
40-15
Teď Bacsinszká druhý servis zvládla a ve chvíli, kdy se Plíšková vracela na střed kurtu, poslala úder do protipohybu.
30-15
Aby vzápětí dvojchybou, druhou v utkání, věnovala soupeřce fiftýn.
30-0
Znovu se podařilo švýcarské hráčce zkrátit vítězně hru.
15-0
Plíšková poslala míček do sítě, fiftýn pro podávající hráčku.
0:5
0:5
0:5
Plíšková již situaci uhrála v zisk pátého gemu v řadě.
15-40
Divácky atraktivní výměna končí riskantním míčem Švýcarky na základní čáru, který ale po verdiktu rozhodčí končí mimo dvorec!
15-30
Nevynucená chyba finalistky ženské čtyřhry z Ria, Bacsinszké. Míček končí z returnu v síti.
15-15
Míč do protipohybu Bacsinszké, je srovnáno.
15-0
I Bacsinszká vytasila výborný return, tentokrát podél čáry. Plíšková nestačila reagovat.
0:4
Fantastický return Plíškové ven z kurtu, na který neměla Timea Bacsinszká žádný nárok! 4:0!
30-40
Další brejkbol Plíškové poté, co Bacsinszká zahrála do sítě!
30-30
Opakovaný míček uhrála Bacsinszká, když na zkrácení za síť nedokázala Plíšková včas reagovat. Hlasité vítězné gesto Švýcarky nemůže chybět.
15-30
Timea Bacsinszká zahlásila aut a rozhodčí sešla na kurt a ukazuje, že míček byl dobrý. A následuje vášnivá diskuze mezi oběma aktérkami tohoto okamžiku, přímo nad klíčovým místem činu.
15-30
Opět emoce na švýcarské straně, míček trefený rámem rakety končí v hledišti.
15-15
Bacsinszká posílá znovu trošku delší míček, až za základní čáru. A následně opět naštvaně odpaluje míč na druhou stranu kurtu.
15-0
Return české hráčky končí v síti.
0:3
0:3
0:3
A Plíšková končí suverénním míčem třetí hru úvodního setu, vede 3:0 a těží z jednoho brejku soupeřčina servisu.
30-40
Zatím nejdelší výměna zápasu, kterou rozlouskla česká hráčka rychlejším míčem, který nedokázala Bacsinszká vrátit do kurtu.
30-30
Česká hráčka opět rozběhala soupeřku, ta chybuje úderem do sítě.
30-15
Bacsinszká dobře přečetla hru a podařilo se ji zahrát vítězný míč za síť.
15-15
A ta vzápětí opět srovnává na 15:15.
15-0
Timea Bacsinszká opět získává úvodní fiftýn při podání Plíškové.
0:2
Jenže následně zahrává zbytečný míč do autu a Plíšková vede v úvodní sadě 2:0!
30-40
Nečistě trefený míček od základní čáry končí v autu, Bacsinszká snižuje a likviduje první brejkbol.
15-40
Karolína Plíšková nyní vodila Švycarku ze strany na stranu a v poklidu si výměnu uhrála ve svůj bod a ve dva brejkboly!
15-30
Bacsinszká zahrává dvojchybu.
15-15
Špatný return české hráčky končí v autu.
0-15
Plíšková postupem výměny přešla na síť, následně se jí soupeřka snažila prohodit podél čáry, ale trefila jen síť.
0:1
Míč z podání ale přináší první vítězný gem pro Plíškovou. Podávat bude Bacsinszká.
30-40
Bacsinszká ještě vykřesala díky nevynucené chybě české hráčky šanci na zisk první hry zápasu.
15-40
Plíšková si opět připravila dobrý útok a pak rychlým míčem ven z kurtu donutila soupeřku hrát jen do sítě.
15-30
Důrazné podání nutí Švýcarku zahrát až do autu.
15-15
Vzápětí ale kontruje, hájit svůj servis bude nyní ze stavu 15:15.
15-0
Karolína Plíšková ztrácí první míček zápasu.
0:0
Zápas začíná.
Mimochodem, pro lounskou rodačku bylo vítězství nad Davisovou v prvním kole vůbec první výhrou na tomto římském turnaji, v letech 2015 a 2016 pokaždé prohrála hned v úvodním utkání turnaje.
Jestli jsem dobře postřehl los, tak podávat v úvodní hře zápasu by měla Karolína Plíšková.
Už se tak stalo, teď nás ještě čekají standardní předzápasové procedury.
Úspěšnější hráčky z tohoto duelu narazí v dalším kole na vítězku souboje mezi Svitolinovou a Barthelovou, kde se po setech 3:6 a 6:0 vše chystá ke třetímu rozhodujícímu setu. Tady stále obě hráčky čekají v tunelu, až budou moci vstoupit na kurt.
Tak, obě hráčky jsou připraveny vstoupit na kurt.
Rafael Nadal je ale blízko vítězství, takže se zdá, že by utkání mohlo v onu novou hodinu začátku, tedy ve 21:30, opravdu nabídnout úvodní míčky.
Začátek zápasu se vzhledem k trvání duelu mezi Sockem a Nadalem odkládá, začne se nejdříve ve 21:30.
Timea Bacsinszká porazila v úvodním kole turnaje maďarskou tenistku a jmenovkyni Timeu Babosovou, ve dvou setech 6:2 a 6:2. V druhém kole si pak švýcarská tenistka poradila s Barborou Strýcovou, opět ve dvou setech, a to 6:4 a 6:2.

Karolína Plíšková naskočila do turnaje v Římě až utkání 2. kola, ve kterém však smetla Lauren Davisovou z USA, ve dvou setech a za necelých 58 minut.
Dámy a pánové, vítejte u sledování přímého přenosu z utkání turnaje WTA v Římě. V italské metropoli se střetnou Timea Bacsinszká a česká tenistka KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ. Zápas třetího kola by měl začít ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.