WTA Řím -  ONLINE PŘENOS -  Lucie Šafářová : Mirjana Lučičová - 15. května 2017   13:18

6

Utkání končí vítězstvím zkušené Chorvatky Mirjany Lučičové-Baroniové. Lucie Šafářová bude litovat hlavně prvního setu, v němž vedla už 5:1, ale přesto ho ještě ztratila. Ve třetí sadě pak česká hráčka prorazila podání soupeřky jako první, ale od stavu 3:2 už neuhrála jediný gem.
Konec zápasu
3:6
Smolně končí zápas pro Lucii Šafářovou! Mirjana Lučičová-Baroniová totiž trefila míček rámem rakety, ale ukázalo se, že to bylo to nejlepší, co se ji mohlo přihodit. Byl z toho totiž nechtěný dropshot, který se otřel o pásku a Šafářová už balónek doběhla pozdě.
30-40
Mirjana Lučičová-Baroniová má mečbol! Její forhend trefil roh dvorce.
30-30
Neskutečná obrana Lucie Šafářové, která vybrala dva míče, které již mohly být vítězné! Do výměny se pak vrátila vysokým balónem a dokonce zahrála vítězný volej!
15-30
Lucie trefila dva celkem solidní údery, co se týče délky. Lučičová-Baroniová však přesto po tom druhém švihla zápěstím a zahrála nechytatelný křížný bekhend!
15-15
Tentokrát vynikající return české tenistky! Lučičová-Baroniová se jen ohlédla.
0-15
Začala dobře. Return Šafářové míří do sítě.
3:5
Možná klíčový moment zápasu! Mirjana Lučičová-Baroniová bere soupeřce servis a jde podávat na vítězství v utkání!
15-40
Šafářová zahrála jen do sítě a bude čelit brejkbolům!
15-30
Lučičová-Baroniová dostává Šafářovou pod tlak svou agresivní hrou.
15-15
Šafářová se snažila prohodit Lučičovou-Baroniovou, která se vydala dopředu, ale poslala míč jen do sítě!
15-0
Šafářová si pomohla dobrým servisem a získala fiftýn.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Šafářová byla příliš dlouhá a Lučičová-Baroniová tak ve třetím setu vede!
30-40
Jenže Lučičová-Baroniová zase vytáhla parádní křížný bekhend!
30-30
Lucie Šafářová odpovídá křížným forhendem, který lízl boční lajnu!
15-30
Lučičová-Baroniová zahrála forhend, za kterým se Šafářová jen bezmocně ohlédla.
15-15
Následuje ale dvojchyba!
0-15
Servis na tělo Šafářové byl dobrou taktikou Chorvatky.
3:3
Lučičová-Baroniová si bere ztracený servis zpět a srovnává skóre rozhodujícího setu!
40-A
Lučičová-Baroniová se dokonce dostává k brejkbolu!
40-40
Tohle ale Lučičová-Baroniová zahrála výborně. Šafářová už z plného běhu netrefila kurt.
40-30
Přímý bod Šafářové, která má k dispozici gembol.
30-30
Šafářová zabodovala hned druhým úderem po servisu.
15-30
Lucie Šafářová roztleskala diváky křížným forhendovým winnerem.
0-30
Lučičová-Baroniová se nechce dát, opět byla úspěšná.
0-15
Lucie Šafářová si šla promluvit s empirovou rozhodčí, ale tenhle fiftýn je nakonec přisouzen její soupeřce.
3:2
3:2
3:2
Mirjana Lučičová-Baroniová končí gem dvojchybou! To je pro ni velmi nepříjemná situace. Ve třetím setu přichází o svůj servis jako první.
40-30
Return Šafářové končí v autu. Zbývá ještě jeden brejkbol.
40-15
Teď už ano. Hned dva má k dispozici Lucie Šafářová!
30-15
Lučičová-Baroniová zatím nedopustila brejkboly.
30-0
Lučičová-Baroniová udělala dvojchybu!
15-0
České hráčce ve výměně pomohla i páska. Lučičová-Baroniová nakonec hraje do autu.
2:2
Nyní si ale Lucie servisem pomohla a vyrovnává skóre.
40-30
Ještě se bude pokračovat. Krátká výměna od základní čáry skončila chybou Šafářové.
40-15
Return Chorvatky dolétl do sítě.
30-15
Lučičová-Baroniová poslala soupeřce return na tělo a Šafářová míč odehrála do sítě.
30-0
Eso Šafářové.
15-0
Lučičová-Baroniová se snaží hrát útočně, což přináší i chyby. Nyní vyhodila bekhend do autu.
1:2
1:2
1:2
Lučičová-Baroniová dokázala otočit skóre tohoto gemu a udržela si svůj servis.
30-40
Šafářová na síti neuspěla. Za prohozem soupeřky se sice natáhla, ale už míček nedostala za síť.
30-30
Lučičová-Baroniová byla trpělivější a dostala se na stav třicet obě.
30-15
Return Šafářové zamířil do autu.
30-0
Skvěle Lucie! Soupeřku si připravila a forhendem po lajně zakončila výměnu.
15-0
Lučičové-Baroniové ulétl forhend až za základní čáru.
1:1
Další bekhend už končí v autu. Lučičová-Baroniová se snažila dostat míč do odkryté poloviny dvorce, ale měla to příliš těžké.
40-15
Lučičová-Baroniová dostala nabito na bekhend a tak umístila míček nechytatelně po lajně.
40-0
Ve výměně od základní čáry chybovala jako první Lučičová-Baroniová .
30-0
Šafářová si otevřela kurt servisem ven z dvorce a pak už to měla na bekhendu jednoduché.
15-0
Return chorvatské tenistky skončil na síti.
0:1
Chorvatka si natáhla Šafářovou na síť dropshotem a následný volej hrála do odkryté poloviny dvorce.
15-40
Lučičová-Baroniová útočí na to, aby na úvod setu obhájila servis.
15-30
Lucii ulétl bekhend daleko do autu.
15-15
Další míč jde na stranu Šafářové.
0-15
Perfektní forhend Lučičové-Baroniové! Ten se otřel o boční lajnu.
6:4
Šafářová končí set čistou hrou! O vítězce zápasu rozhodne až třetí sada.
40-0
Lučičová-Baroniová zamířila na síť, kde mohla výměnu ukončit, ale Šafářová se ubránila a na druhý pokus soupeřka nedostala volej přes síť. Lucie má tři setboly!
30-0
Tohle vypadá pro Šafářovou už nadějně. Lučičová-Baroniová nedokázala returnovat.
15-0
Šafářová začala esem.
5:4
5:4
Lucie Šafářová bere soupeřce servis čistou hrou a je to ona, kdo je blíže zisku druhé sady. V dnešním zápase ale můžeme těžko něco předvídat...
40-0
Křížný úder Lučičové-Baroniové končí v autu a Šafářová má tři brejkboly!
30-0
Opět zabodovala returnující Češka.
15-0
Perfektní return Šafářové, který mířil pod nohy soupeřky!
4:4
Lucie Šafářová zakončila gem přímým bodem a vyrovnává.
30-30
Lučičová-Baroniová se snažila o forhend po lajně, ale zastavila ji páska.
15-30
Lučičová-Baroniová to opět trefila skvěle! S tím Šafářová nemohla nic dělat.
15-15
Lučičová-Baroniová se prezentovala naprosto přesným křížným returnem.
15-0
Šafářová vstoupila do dalšího gemu úspěšně.
3:4
3:4
3:4
Nyní returnovala Šafářová do sítě a Lučičová-Baroniová tak otáčí skóre druhého setu.
40-A
Opět příliš dlouhý return Šafářové. Byla to škoda, šlo totiž o druhý servis.
40-40
I druhý. Return Šafářové totiž skončil v autu.
40-30
První její soupeřka odvrací.
40-15
Lučičová-Baroniová se sice snažila ztlumit svůj bekhend, ale míč stejně spadl za základní čáru. Lucie Šafářová má dva brejkboly!
30-15
Lučičová-Baroniová zahrála do sítě, fiftýn tedy jde na stranu Šafářové.
15-15
Nyní však udělala dvojchybu.
0-15
Lučičová-Baroniová se nakopla a umístila míč k boční lajně!
A-40
Dlouhá výměna od základní čáry přinesla Šafářové výhodu! Lučičová-Baroniová zahrála poslední bekhend do sítě.
40-40
Lučičová-Baroniová trefuje úder nečistě a opět jsme tedy na shodě.
40-A
Šafářová však vzápětí daruje soupeřce další brejkbol dvojchybou.
40-40
Šafářová sice na síti nezahrála ani jeden ze dvou volejů ideálně, ale ještě větší chybu udělala její soupeřka, která trefila prohoz do sítě! Shoda.
30-40
Páska zastavila return Lučičové-Baroniové.
15-40
Mirjana Lučičová-Baroniová si vybojovala dva brejkboly! Hrála agresivně a na její finální křížný forhend Šafářová nedosáhla.
15-30
Tentokrát returnovala Lučičová-Baroniová do autu.
0-30
Opět kvalitní return Chorvatky.
0-15
Lučičová-Baroniová trefila vítězný return!
3:2
3:2
3:2
Ano, čistá hra. Lučičová-Baroniová zakončila gem esem.
0-40
Lučičová-Baroniová v tomto gemu dobře servíruje a vypadá to, že ho získá.
0-30
Tentokrát se jednalo o příliš dlouhý return.
0-15
Return Šafářové zamířil do sítě.
3:1
Lucie Šafářová tento gem uhrála a potvrzuje tak předchozí brejk.
40-30
Return Lučičové-Baroniové kurt nenašel.
30-30
Šafářová tentokrát dobře zaservírovala a po přechodu na síť končí výměnu.
15-30
Šafářová se nevypořádala s returnem soupeřky.
15-15
Lučičová-Baroniová teď svou chybu napravila.
15-0
Lučičová-Baroniová se dostala do výměny dobrým returnem, ovšem následně kazí volej v momentě, kdy už Šafářová jen rezignovaně stála!
2:1
2:1
2:1
A hned první je využit! Šafářová je snad zpět.
40-15
Lučičová-Baroniová zahrála tentokrát do autu a Lucie Šafářová má dva brejkboly!
30-15
Lučičová-Baroniová zahrála nádherný křížný bekhend! Šafářová v té chvíli stála na druhé straně dvorce.
30-0
Lučičová-Baroniová mířila na síť, ale schytala od Šafářové prohoz.
15-0
Return zamířil na tělo Lučičové-Baroniové, která si ve složité situaci neporadila.
1:1
Lucie Šafářová prolomila sérii sedmi ztracených gemů v řadě a konečně se tak snad vrací do zápasu!
40-15
Čistá hra to nebude. Return Lučičové-Baroniové měl výbornou délku.
40-0
Dobře! Šafářová zatlačila soupeřku křížným úderem a ta už míč nedostala do kurtu.
30-0
Konečně trefila Šafářová pěkný úder. Byl jím forhend po lajně.
15-0
Return až do diváků teď zahrála Lučičová-Baroniová.
0:1
Return Šafářové zamířil úplně mimo kurt. Ani v tomto gemu si Lucie neškrtla.
0-40
Šafářová poslala return do sítě.
0-30
Lučičová-Baroniová dostala soupeřku pod tlak hned druhým úderem po servisu a Šafářová v obraně kazí.
0-15
Mirjana Lučičová-Baroniová vstupuje do druhé sady v dobré pohodě a vytáhla na soupeřku eso.
0:0
Lucie Šafářová ztratila první set poměrem 5:7, přestože v úvodu zápasu naprosto dominovala a vedla už 5:1. Pak se však nepochopitelně sesypala a nechala soupeřku získat šest gemů v řadě. Set dokonce zakončila dvojchybou. Bude zajímavé sledovat, jak se z toho Lucie v dalším průběhu zápasu oklepe.
5:7
Lucie Šafářová končí set dvojchybou. Sadu soupeřce vyloženě odevzdala...
30-40
To je neskutečné! Chorvatská veteránka trefila další dokonalý return a má setbol!
30-30
Lučičová-Baroniová trefila krásný forhendový return po lajně!
30-15
No vida! Následuje bekhendový winner české tenistky.
5:6
Další forhend Šafářové, který nebyl vydařený. Mirjana Lučičová-Baroniová obhájila servis čistou hrou a pátým získaným gemem v řadě otáčí skóre. Lucie se bude muset urychleně najít, jinak první set soupeřce doslova odevzdá.
0-40
Šafářová poslala forhend do sítě a Lučičová-Baroniová míří za poklidným ziskem gemu.
0-30
Lučičová-Baroniová zamířila na síť a za útočné pojetí je odměněna dalším fiftýnem.
0-15
Na dvorci je nyní jen Lučičová-Baroniová. Šafářová není schopna trefit dvorec.
5:5
Neskutečné. Šafářová útplně odešla z kurtu a ztrácí tak vedení 5:1...
15-40
Šafářová se teď trápí podobně, jako na začátku setu její soupeřka. Lučičová-Baroniová má dva brejkboly na 5:5.
15-30
Lučičová-Baroniová se prosazuje i ve výměně. Šafářová poslala míč do autu.
15-15
Dvojchyba české tenistky, které odešel první servis.
15-0
Bekhend Lučičové-Baroniové ulétl a míč končí v deblové části dvorce.
5:4
5:4
5:4
Mirjana Lučičová-Baroniová získává třetí gem v řadě a v příští hře bude mít Lucie poslední šanci set doservírovat!
15-40
Empirová rozhodčí potvrdila další lajnu Šafářové.
0-40
Lučičová-Baroniová v tomto gemu dominuje a tento set tak ještě může být zajímavý!
0-30
Ani teď nedokázala Šafářová returnovat.
0-15
Lučičová-Baroniová se do toho začíná dostávat! Gem zahájila esem.
5:3
No, Lucie Šafářová si trochu komplikuje situaci! Přichází o svůj servis a Chorvatka tak snižuje.
30-40
Empirová rozhodčí si přišla prohlédnout místo, kam dopadl balónek z rakety Lucie. Ta ale trefila lajnu.
15-40
Lucie Šafářová má poprvé v zápase na servisu problém! Její bekhend byl moc dlouhý a bude čelit dvěma brejkbolům!
15-30
Dvojchyba české tenistky!
15-15
Lucie Šafářová však odpověděla esem!
0-15
Lučičová-Baroniová zahrála krásný return, ze kterého vzešel dropshot!
5:2
Konec přestávky, Lucie Šafářová bude podávat na zisk prvního setu.
5:2
5:2
Lučičová-Baroniová tento gem zvládla velmi dobře a ještě se v první sadě udržela.
15-40
Eso Lučičové-Baroniové.
15-30
Přepálený forhend Lučičové-Baroniové. Míček skončil za základní čarou.
0-30
Return české tenistky byl příliš dlouhý.
0-15
Lučičová-Baroniová měla v této výměně přeci jen převahu. Šafářovou donutila běhat a nakonec je odměněna fiftýnem.
5:1
Return Lučičové-Baroniové zasáhl pouze síť. První set se rychle blíží ke svému konci.
40-15
Lučičová-Baroniová teď zahrála křížný forhend, který už Šafářová vrátila jen do sítě a odvrací tak další čistou hru.
40-0
Lucie zatím jasně dominuje. Tuhle výměnu ukončila druhým úderem!
30-0
Nádherně to trefila Šafářová! Bekhendem označila místo na boční lajně.
15-0
Lučičová-Baroniová returnuje daleko do autu.
4:1
4:1
4:1
Tenhle gem se Lučičové-Baroniové vůbec nepovedl. Šafářová vede už o dva brejky!
40-15
A dvojchyba Lučičové-Baroniové! Lucie Šafářová má dva brejkboly na 4:1.
30-15
Další fiftýn pro Šafářovou.
15-15
Nyní Šafářové return tak dobře nevyšel.
15-0
Další fiftýn pro českou hráčku. Chorvatka se nevypořádala s jejím returnem.
3:1
Lucie Šafářová získává další bod čistou hrou!
40-0
Šafářová zatím velmi dobře servíruje a má k dispozici tři gemboly.
30-0
Také forhendový úder Lučičové-Baroniové se na druhou stranu sítě nedostal.
15-0
Lučičová-Baroniová returnovala jen do sítě.
2:1
2:1
Return Šafářové se nevešel do kurtu. Mirjana Lučičová-Baroniová tak snižuje skóre.
40-A
Šafářová chtěla hrát dropshot, ale míč spadl do sítě.
40-40
Lucie Šafářová trefila return, za kterým se její soupeřka jen ohlédla! Shoda.
30-40
Return Šafářové dopadl za základní čáru.
30-30
Nyní jsme viděli jednu z těch delších. Šafářová nakonec otřela bekhend o boční lajnu.
15-30
Lučičová-Baroniová hned po returnu soupeřky poslala křížný forhend do rohu dvorce. Tenhle zápas bude o kratších výměnách.
15-15
Lučičová-Baroniová se dopustila dvojchyby.
0-15
Do autu zahrála z forhendu Šafářová.
2:0
Bekhendový return Lučičové-Baroniové skončil těsně za boční lajnou. Lucie Šafářová tak potvrzuje brejk.
40-30
Return Chorvatky zamířil až za základní čáru.
30-30
Lučičová-Baroniová teď ukázala chytrost. Z výměny od základní čáry z ničeho nic zahrála dropshot a Šafářová se dostala na síť pozdě.
30-15
Lucie si to dobře připravila a křížným forhendem si zajistila další fiftýn.
15-15
Ze servisu na téčko je eso Šafářové!
0-15
Šafářová trefila míček rámem rakety a poslala ho do autu.
1:0
Bekhend Lučičové-Baroniové skončil na síti. Lucie Šafářová tak hned v prvním gemu získala brejk!
40-15
Lučičová-Baroniová první odvrací. Úspěšně přešla na síť a smečí ukončila výměnu.
40-0
Chorvatka se zatím nemůže dostat do tempa. Její forhend skončil za základní čarou a Šafářová má na úvod zápasu tři brejkboly!
30-0
Lučičová-Baroniová opět posílá míček do autu.
15-0
Šafářová dostala return na druhou stranu kurtu a hned přišla chyba její soupeřky.
0:0
Na kurtu již probíhá rozehrávka obou tenistek. Na podání začne Mirjana Lučičová-Baroniová.
Lucie Šafářová:
Deblový pár Šafářová – Mattekpvá-Sandsová patří k nejlepším na světě, ale Lucie by se stále ještě chtěla prosazovat i v singlu. Loni ji bohužel přibrzdily zdravotní problémy a tak se v této sezóně pokouší opět vrátit alespoň do světové dvacítky. Aktuálně ji na žebříčku WTA patří 38. pozice. Letošním nejlepším výsledkem je finále na turnaji v Budapešti. Za úspěch se dá rozhodně považovat i čtvrtfinále v Miami, kde Šafářovou zastavila Dánka Caroline Wozniacká.

Letošní zápasová bilance – 19:9
Mirjana Lučičová-Baroniová:
Už pětatřicetiletá Chorvatka stále dokáže prohánět i nejlepší hráčky světa. Na světovém žebříčku ji patří 21. místo a i letošní výsledky dokazují, že na to stále má. Na začátku sezóny dokonce prošla až do semifinále Australian Open, čímž vyrovnala své 18 let staré grandslamové maximum (Roland Garros 1999) a stejnou fázi turnaje si zahrála také v Acapulcu a Charlestonu. Na posledních turnajích ve Stuttgartu a Madridu se však poroučela už v úvodních kolech.

Letošní zápasová bilance – 17:9
Hned po Barboře Strýcové půjde na stejném kurtu do akce Lucie Šafářová. Ta do turnaje v Římě vstoupí duelem proti stále velmi dobře hrající veteránce Mirjaně Lučičové-Baroniové. Chorvatku favorizuje i žebříčkové postavení, ovšem bilance ze vzájemných zápasů zase jasně hovoří pro Šafářovou, která uspěla ve všech čtyřech předchozích měření sil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.