WTA Wuhan -  ONLINE PŘENOS -  Karolína Plíšková : Šuaj Čang - 26. září 2017   08:53

4

Je za námi zápas s krásným vyvrcholením a šťastným koncem pro Karolínu Plíškovou. První sadu pro sebe česká tenistka získala díky brejku v pátém gemu, k němuž jí soupeřka pomohla hned třemi dvojchybami. V druhém setu si čínská hráčka vyžádala poměrně dlouhou přestávku na ošetření ramene. Pauza Plíškovou rozhodila, Češka ztratila své podání a její soupeřka srovnala stav zápasu. V rozhodujícím setu nám obě hráčky předvedly parádní tenis s krásnými momenty na obou stranách. Obě si také dlouho držely svůj servis, až v desáté hře se Čangová při svém podání dopustila několika zbytečných chyb a to rozhodlo.

Karolína Plíšková tedy po téměř dvou hodinách hry vítězí nad Šuaj Čengovou 6:4, 3:6, 6:4 a postupuje do 3. kola turnaje ve Wuhanu. Tam jí čeká další Číňanka, 55. hráčka světa Qiang Wangová, která před chvílí vyhrála svůj zápas nad Rumunkou Soranou Cirsteaovou 6:3, 6:3.

Z tohoto zápasu je to vše, za pozornost Vám děkuje a nashledanou při dalších onlajnech se těší Dominik Hrubý!
Konec zápasu
6:4
Češka se skvělým returnem dostala do aktivní pozice, Čangová se nakonec v tísni neúspěšně pokusila o útok po lajně a Karolína tak v dnešním zápase vítězí!
40-30
To je škoda! Nádherná výměna se šťastným koncem pro Čangovou, která zakončila forhendem křížem přesně na čáru.
40-15
Čangová zkazila nahraný bekhend, její útok končí v síti a Plíšková má dva mečboly!
30-15
Třetí nevynucená chyba v řadě, tentokrát v podání čínské hráčky. Její aut za základní čáru potvrdilo i jestřábí oko.
15-15
Plíšková dala míčku příliš horní rotace a ten skončil v autu.
15-0
Dlouhá výměna končí úderem Čangové do míst, kde se hrává čtyřhra.
5:4
Esem na středovou čáru končí Karolína Plíšková další hru. Čangová půjde po přestávce podávat na udržení se v zápase.
40-30
Přímý bod z podání znamená gembol.
30-30
Plíšková si pomohla prvním servisem a následně míček nekompromisně zabila.
15-30
A Číňanka fiftýn získává po parádním forhendu po lajně.
15-15
Return Čangové se podle jestřábího oka těsně otřel o lajnu, výměna se bude opakovat.
15-15
Dlouho výměnu zakončuje Plíšková nepovedeným bekhendem.
15-0
Sedmé eso Plíškové.
4:4
Těsný aut Plíškové znamená, že si Šuaj Čangová udržela své podání a rozhodující set je tak stále otevřený.
40-A
Teď Čangová soupeřku rozběhala a nerozhodil jí ani čopovaný bekhend, po němž zahrála vítězný úder.
40-40
Čínská tenistka ovšem odvrací esem!
A-40
Čangová se pokusila o vítězný bekhend, zamířila ale těsně do autu a je tu brejkbol.
40-40
Tvrdý return po druhém podání soupeřky Čangová nemohla vrátit, je tu shoda.
30-40
Plíšková při pokusu o útoku trefuje síť.
30-30
Kvalitní první podání pomohlo Čangové k fiftýnu.
30-15
Jestřábí oko potvrdilo aut Čangové z prvního podání, Číňanka následně poslala mimo i druhý servis a připisuje si šestou dvojchybu.
15-15
Čangová trefuje přesný roh hřiště, vidíme opravdu pěkné momenty.
15-0
Plíšková měla nejdříve štěstí, když její forhend pustila na druhou stranu páska, pak už sama krásným úderem ukončila výměnu.
4:3
Hned první z nich česká tenistka využívá, obě hráčky si tak ve třetím setu stále drží svá podání.
40-0
Plíšková by se mohla dočkat klidnějšího gemu při vlastím servisu, má tři gemboly.
30-0
Čangová po returnu ještě zvládla vrátit první tvrdý úder Plíškové, na druhý už ale neměla šanci dosáhnou.
15-0
Plíšková ale první fiftýn stejně získává po kiksu soupeřky.
3:3
Return Čangové byl hlášen jako aut, jestřábí oko ovšem potvrdilo domněnku čínské hráčky, že míček dopadl na čáru.
3:3
A teď pro změnu ukončuje výměnu z bekhendu, 3:3.
30-40
Čangová získává gembol po krásném vítězném forhendu.
30-30
Další chyba z returnu na druhé podání, to je obrovská škoda.
30-15
Čangová sice neskutečně vrátila tvrdý úder Plíškové, napodruhé se ale Češka výměnu ukončila.
15-15
Pokus o vítězný return Plíškové nevyšel.
15-0
Bekhend Čangové končí na pásce.
3:2
Šesté eso Karolíny Plíškové končí pátý gem rozhodujícího setu, česká jednička to však ještě bude mít hodně těžké.
40-15
Poměrně zbytečná chyba Čangové.
30-15
Jeden z přidává třeba teď, return soupeřky letěl daleko do autu.
15-15
Plíšková srovnává dnešní statistiku es na 5:5. Na své poměry jich nemá mnoho, dosáhla ovšem ohromného množství jiných přímým bodů z podání.
0-15
Čínská hráčka se rozehrála k parádnímu výkonu, nyní předvedla skvělý forhend po lajně.
2:2
Výborná obrana Čangové nakonec vyústila v nevynucenou chybou Češky.
40-A
Nyní ale z bekhendu Číňanka vytáhla parádní úder a má výhodu.
40-40
Křížný bekhend Čangové nevyšel a je tu shoda.
30-40
Čop Plíškové soupeřku rozhodil, zahrála mimo.
15-40
Páté eso Čangové.
15-30
Opět přichází nevynucená chyba z bekhendu.
15-15
Další bekhend Plíškové ale končí v síti.
15-0
Parádní bekhend po čáře, za kterým se Čangová jen ohlédla.
2:1
Druhé podání na téčko bylo ohromně riskantní, do kurtu se však vešlo a následně Karolína opět úspěšně zasáhla na síti. Odvrácený brejkbol by jí mohl pomoci!
A-40
A následuje přímý bod z podání.
40-40
Plíškové pomohl první servis, po něm už výměnu vklidu zakončila na síti.
30-40
To je kruté... Dvojchyba přináší Čangové brejkbol.
30-30
Teď poslala míček pár centimetrů za základní čáru pro změnu česká hráčka.
30-15
Return na druhé podání končí těsně za čárou, štěstí pro Plíškovou.
15-15
Čangová zatlačila a dostala se do aktivního postavení, pokus o její vítězný forhend ale skončil v síti.
0-15
Vypadalo to na další těsný aut Plíškové, tentokrát ale jestřábí oko verdikt čárového zvrátilo. Výměna se bude opakovat.
0-15
Hodně dlouhá výměna končí forhendem Plíškové těsně za základní čáru.
1:1
A čtvrté eso, Čangová se v průběhu druhého setu rozservírovala.
15-40
A vzápětí těsný aut Plíškové.
15-30
Třetí eso čínské hráčky v zápase.
15-15
Dobrý return položil základ úspěchu Plíškové v této výměně, Čangová nakonec udělala chybu.
0-15
Čangová vytáhla dělový bekhend k čáře.
1:0
Pohodový gem pro Plíškovou, po prvním podání zakončila dělovým forhendem.
40-0
Na pěkný křizný forhend Čangová sotva dosáhla a poslala míček vedle deblového pruhu.
30-0
Eso pro českou hráčku.
15-0
Plíšková udolala slušně se bránící soupeřku.
0:0
Poradu s koučem využila i Čangová, nyní už ale začíná třetí set.
3:6
Šuaj Čangová získává set proti bývalé světové jedničce! Karolínu Plíškovou rozhodila přestávka na ošetření soupeřky a opět si zavolala na kurt svého trenéra, otce Radka.
15-40
Neúspěšný pokus Plíškové o vítězný forhend a dva setboly pro její soupeřku.
15-30
V dlouhé výměně byla Čangová aktivnější a bekhendem získala fiftýn.
15-15
Tentokrát v tísni hraný return zastavila páska.
15-0
Výborný bekhendový return, Číňanka byla naprosto bez šance.
3:5
Eso Plíškové končí tento gem, Čangová půjde podávat na zisk druhého setu.
40-15
Nevynucená chyba gem ještě prodlužuje.
40-0
Servisem česká tenistka vyhnala soupeřku z kurtu a do jeho odkryté části pak výměnu zakončila.
30-0
Plíšková netypicky držela míček ve výměně a počkala si na chybu soupeřky.
15-0
Druhé podání Plíškové na tělo Čangová nezvládla vrátit přes síť.
2:5
Čínská tenistka opět v pauze mezi gemy využívá ošetření. Narušení rytmu zápasu se jí každopádně vytlatilo.
2:5
To je ohromná škoda. Dobře rozjetý gem pro českou hráčku zvrátila Čangová dvěma šťastnými servisy a stále je o jeden brejk napřed.
30-40
Nevynucená chyba Plíškové přináší gembol pro domácí hráčku.
30-30
Neuvěřitelné! Čangová hned v následujícím bodě trefuje eso z druhého podání.
30-15
Teď Čangová zamířila podání na téčko a ačkoliv byl zahlášen aut, jestřábí oko Číňance přiřklo první eso v zápase.
30-0
Čangová se dopustila dvojchyby, Karolína je blízko k brejkbolům.
15-0
Plíšková po druhém servisu soupeřky zatlačila returnem a ukončila výměnu bekhendem křížem.
2:4
Plíšková přiriskovala druhé podání a po dalším přímém bodu snižuje náskok soupeřky.
40-0
Vítězný forhend Plíškové přesně na čáru znamená tři gemboly.
30-0
I Čangová teď nezvládla zreturnovat druhé podání.
15-0
Nečistě trefený return přináší přímý bod z podání.
1:4
Další krátké ošetřování Čangové. Patrně jde o problémy s ramenem.
1:4
Zbytečná chyba z returnu na druhé podání, Čangová potvrzuje brejk.
40-A
Ani další šanci na brejkbol Plíšková nevyužila, po dlouhé výměně nezvládla vrátit na druhou stranu nepříliš povedenou smeč soupeřky.
40-40
Chyba Číňanky znamená shodu.
30-40
Neskutečný prohoz Čangové! Díky němu Číňanka vyhrává výměnu, v níž se po dobrém returnu Plíškové ocitla v defenzivě.
30-30
Přímý bod Čangové z podání.
30-15
Teď ale přichází od Češky výborný forhend ven z kurtu.
15-15
Velká škoda, čopovaný bekhend Plíškové končí několik centrimetrů za základní čárou.
15-0
Špatný odskok znemožnil Čangové míček odehrát, fiftýn pro Plíškovou.
1:3
Parádním bekhendem po čáře končí Čangová tento gem a získává brejk! Plíškovou evidentně přestávka rozhodila, doufejme že se do setu vrátí.
15-40
Následuje ovšem dvojchyba a dva brejkboly pro Číňanku!
15-30
Česká hráčka si pomohla prvním podáním.
0-30
Pozor, po nevynucené chybě Karolíny je to 0:30.
0-15
Míček získává Čangová.
1:2
Přestávka je u konce, podávat bude Karolína Plíšková.
1:2
Čangová je stále v péči fyzioterapeutky, Karolína Plíšková si zatím vzala míček a rozpinkává se o zem.
1:2
Čínská tenistka má podle své gestikulace problém s pravou rukou, uvidíme jak dlouho bude ošetření trvat.
1:2
Čangová si vyžádala přestávku na ošetření, čeká se na příchod fyzioterapeuta.
1:2
Nevynucených chyb dělá Karolína Plíšková na začátku setu poměrně hodně, po další z nich vyhrává Čangová své podání čistou hrou.
0-40
Return těsně za základní čáru přináší Čangové tři gemboly.
0-30
Bekhend Plíškové letí mimo hřiště.
0-15
Kratší míč Plíškové využila Čangová k tvrdému vítěznému útoku.
1:1
Plíšková ale opět zatlačila první servisem a dotáhla hru do vítězného konce.
40-30
Pozor, je tu komplikace v pohodě první dvojchyby Češky v zápase.
40-15
Další skvělý servis a vítězný forhend u sítě.
30-15
Kiks Plíškové po němž míček vyletěl daleko mimo hřiště.
30-0
Opět přímý bod z podání, Plíšková dnes servíruje skvěle.
15-0
Čangová pomáhá soupeřce nevynucenou chybou.
0:1
Čangová dotáhla gem do vítězného konce.
15-40
Naděje pro Plíškovou, Číňanka vyrobila dvojchybu.
0-40
Plíšková se pokusila o zkrácení hry, to se ale vůbec nepovedlo a Čangová bekhendem výměnu ukončila.
0-30
Dlouhá výměna, kterých dnes není k vidění mnoho, končí nevynucenou chybou Plíškové z forhendu.
0-15
K radosti domácího publika získává Číňanka první fiftýn.
0:0
Začíná druhý set, podává Šuaj Čangová.
0:0
I Karolína Plíšková využívá konzultace s koučem. Tím je dočasně, po konci její spolupráci s Davidem Kotyzou, její otec Radek.
6:4
Čangová tentokrát vyhodila z kurtu i druhý servis soupeřky, česká jednička tak získává první sadu dnešního zápasu.
40-15
Další skvělé podání a dva setboly pro Plíškovou.
30-15
Čangová se opřela do returnu a Plíškovou tak zatlačila, následně ale u sítě pokazila poměrně nahraný bekhendový volej! Velké štěstí pro českou tenistku.
15-15
Plíšková posílá míček těsně za základní čáru.
15-0
A začíná dalším přímým bodem z podání, tentokrát Čangová nezvládla zkrotit rotaci míčku.
5:4
Nádherná výměna zakončená parádním kraťasem Čangové! Číňanka se při svém servisu udržela v setu, nyní ale půjde Karolína Plíšková podávat na zisk první sady dnešního utkání.
30-40
Čínská hráčka se dlouho bránila tvrdým úderům Plíškové, nakonec ale tlak nevydržela.
15-40
Plíšková míří do sítě, dva gemboly pro její soupeřku.
15-30
Čangová se ještě drží, nechce set dát zadarmo.
15-15
Přichází nevynucená chyba Plíškové.
15-0
Češka získává první fiftýn i v následujícím gemu.
5:3
Další bezproblémový gem, Plíšková je jedinou hru od zisku prvního setu.
40-0
Po výborném podání ukončila Češka výměnu na síti.
30-0
Čangová se pokoušela o vítězný forhend ven z kurtu, netrefila ovšem přesně.
15-0
Další přímý bod Plíškové z podání.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran, Čangová si volá na konzultaci trenéra.
4:3
Return Plíškové ještě páska jen mírně přibrzdila, další úder už ale na druhou stranu kurtu nepustila a tak Čangová snižuje.
15-40
Tvrdý bekhend vytloukl bloky Plíškové.
15-30
Teď ale posílá Číňanka míček do autu.
0-30
Další výborný servis, Čangová se po posledním hrozném servírovacím gemu opět chytla.
0-15
A přímý bod z podání také pro Číňanku! Plíškové nepomohlo ani jestřábí oko.
4:2
Ani počtvrté nedokázala Čangová vrátit podání soupeřky do kurtu, Plíšková v pohodě potvrzuje brejk.
40-0
Další přímý bod z podání, tentokrát return zastavila síť.
30-0
Čangové tak tak nevyšel pokus o vítězný return, chybělo pár centimetrů.
15-0
Plíšková otevírá další gem esem.
3:2
Velká smůla pro Číňanku! Její druhé podání poslala páska do těsného autu, Karolína tím pádem díky třetí dvojchybě soupeřky v gemu proměňuje svůj druhý brejkbol a připisuje si první brejk zápasu.
40-30
Bohužel o první přišla pokaženým returnem.
40-15
Nyní už Čangová alespoň druhé podání do kurtu dostala, Plíšková si ale dělovým returnem připravila dva brejkboly!
30-15
A vzápětí druhá! Uvidíme, jak Číňanka krizovou situaci zvládne.
15-15
První dvojchyba utkání, na svědomí jí má Čangová.
0-15
Těsný aut z rakety Češky.
2:2
I česká tenistka si ale svůj druhý servis udržela.
40-30
Krásná výměna se šťastným koncem pro Číňanku. Plíšková zahrála pěkný stopvolej, Čangová ale doběhla a následně zvládla i těžkou smeč.
40-15
Česká hráčka si po dobrém servisu připravila dva gemboly.
30-15
Přímý bod Plíškové z podání.
15-15
Čangová se zvládla vyhrabat z defenzivy a zakončit vítězným forhendem.
15-0
Plíšková výborně stáhla forhend z výšky a připisuje si první bod hry.
1:2
Opět dobré první podání, domácí hráčka si i přes mírné komplikace servis udržela.
30-40
Čangová si pomohla prvním servisem a vítězným forhendem.
30-30
Plíšková si chtěla po druhém podání soupeřky jít aktivně pro brejkbol, přípravný úder pro přechod na síť ale poslala vedle kurtu.
30-15
Pokus o vítězný bekhend Číňance nevyšel, míček zastavila síť.
15-15
Zbytečná chyba české hráčky z returnu.
15-0
Na rychlý forhend Plíškové Čangová nedosáhla.
1:1
První eso české tenistky, i ona si své podání udržela.
40-30
Vyhozený bekhend Plíškové, gem pokračuje.
40-15
Opět druhé podání, Čangová však zreturnovala těšně za základní čáru.
30-15
Nyní se iniciativy chopila Číňanka a snižuje na 30:15.
30-0
Navzdory tomu, že musela jít do výměny přes druhé podání, zatlačila Češka Čangovou do defenzivy a došla si pro fiftýn.
15-0
Plíšková rozběhala soupeřku a zakončila výměnu krásným bekhendem po čáře.
0:1
Příliš dlouhý bekhend Plíškové končí první gem utkání.
30-40
Nyní ovšem Plíšková return trefila skvěle, její soupeřka neměla šanci reagovat.
15-40
Další přímý bod z podání pro Čangovou.
15-30
Return po druhém podání poslala Plíšková do sítě.
15-15
Opět si Číňanka forhendem připravila dobrou pozici, následný nabíhaný volej ale poslala do deblového pruhu.
0-15
Čangová začíná parádním vítězným forhendem.
0:0
Zápas začíná, první půjde na podání tenistka z Číny.
Duel mezi Angniezskou Radwaňskou a Julií Görgesovou je u konce, polská tenistka zvítězila 7:5, 7:5. Nic už tak nebrání tomu, aby na kurt nastoupily aktérky našeho zápasu.
Na centr kurtu se zatím hraje předchozí duel dnešního programu mezi Agniezskou Radwaňskou a Julií Görgesovou a tak bude mít náš zápas zpoždění. Začít by mohl přibližně v 9:00.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeřky se spolu na okruhu utkaly už pětkrát a ve všech zápasech zvítězila Karolína Plíšková! Naposledy se potkaly na letošním US Open, kde Čangová získala první set, nakonec ale česká hráčka zvítězila 2:1.

Plíšková – Čangová 3:6, 7:5, 6:4

Navzdory nesporným kvalitám čínské hráčky je český fenomén posledních měsíců jasnou favoritkou utkání. 25letá Plíšková už se letos nakrátko dostala i na post světové jedničky a netají se tím, že by se na něj ráda vrátila. Ve Wuhanu si bude chtít spravit chuť po turnaji v Tokiu, kde vypadla už ve čtvrtfinále po vyrovnaném duelu s rivalkou z nejužší světové špičky Angelique Kerberovou. V 1. kole měla Plíšková volný los, dnes tím pádem budeme sledovat její první zápas v turnaji.
Šuaj Čangová

Los nebyl k aktuálně nejlepší české hráčce zrovna přívětivý a do cesty jí už ve 2. kole poslal hodně nepříjemnou soupeřku. Číňanka je 26. hráčkou světa, její životní maximum je ještě o 3 místa výše. Navíc minulý týden vyhrála turnaj v Guangzhou a svou formu bude chtít 28letá tenistka ukázat i na dalším domácím podniku. V 1. kole přehrála Srbku Donu Vekićovou 7:5, 5:7 a 6:1.
Hezké ráno všem příznivcům ženského tenisu. Vítejte u onlajnu ze zápasu 2. kola turnaje v čínském Wuhanu, v němž se utkají česká hvězda Karolína Plíšková a čínská tenistka Šuaj Čangová. Onlajnem Vás provede Dominik Hrubý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:05.