Kalendář
Srpen 2016 |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Veslování |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17:00 | rozjížďky M J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
||
16:00 | opravy J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
||
15:50 | semifinále A/B J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
||
18:10 | finále B J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
15:30 | rozjížďky J. Podrazil, L. Helešic |
||
14:50 | semifinále A/B J. Podrazil, L. Helešic |
||
17:40 | finále B J. Podrazil, L. Helešic |
16:00 | rozjížďky K. Fleissnerová, L. Antošová |
||
15:40 | opravy K. Fleissnerová, L. Antošová |
||
15:10 | semifinále A/B K. Fleissnerová, L. Antošová |
||
17:50 | finále B K. Fleissnerová, L. Antošová |
13:30 | rozjížďky O. Synek |
||
13:30 | čtvrtfinále O. Synek |
||
14:50 | semifinále O. Synek |
||
15:32 | finále O. Synek |
1. M. Drysdale 2. D. Martin 3. O. Synek |
14:30 | rozjížďky M. Topinková Knapková |
||
14:10 | čtvrtfinále M. Topinková Knapková |
||
15:10 | semifinále M. Topinková Knapková |
||
14:40 | finále D/C/B M. Topinková Knapková |
17:00 | rozjížďky M J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
||
16:00 | opravy J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
||
15:50 | semifinále A/B J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
||
16:44 |
finále
|
1. Švýcarsko 2. Dánsko 3. Francie |
|
18:10 | finále B J. Kopáč, J. Vetešník, M. Vraštil, O. Vetešník |
18:00 |
rozjížďky
|
||
17:00 |
opravy
|
||
14:30 |
semifinále A/B
|
||
14:40 |
finále B
|
||
16:27 |
finále
|
1. Velká Británie 2. Austrálie 3. Itálie |
15:30 | rozjížďky J. Podrazil, L. Helešic |
||
15:30 |
opravy
|
||
14:50 | semifinále A/B J. Podrazil, L. Helešic |
||
15:44 |
finále
|
1. E. Murray, H. Bond 2. L. Brittain, S. Keeling 3. G. Abagnale, M. Di Costanzo |
|
17:40 | finále B J. Podrazil, L. Helešic |
17:30 |
rozjížďky
|
||
16:10 |
opravy
|
||
13:30 |
semifinále A/B
|
||
19:00 |
finále C
|
||
14:30 |
finále B
|
||
16:06 |
finále
|
1. H. Gloverová, H. Stanningová 2. G. Behrentová, R. Scownová 3. H. Rasmussenová, A. Andersenová |
16:50 |
rozjížďky
|
||
16:40 |
opravy
|
||
14:10 |
semifinále A/B
|
||
18:40 |
semifinále C/D
|
||
14:20 |
finále B
|
||
15:45 |
finále
|
1. P. Houin, J. Azou 2. G. O´Donovan, P. O´Donovan 3. K. Brun, A. Strandli |
|
17:10 |
finále D/C
|
16:10 |
rozjížďky
|
||
16:20 |
opravy
|
||
13:50 |
semifinále A/B
|
||
18:20 |
semifinále C/D
|
||
14:10 |
finále B
|
||
15:32 |
finále
|
1. I. Paulisová, M. Headová 2. L. Jennerichová, P. Obeeová 3. W. Huang, F. Pan |
|
17:00 |
finále D/C
|
16:30 |
rozjížďky
|
||
15:50 |
opravy
|
||
15:30 |
semifinále A/B
|
||
16:24 |
finále
|
1. M. Sinkovič, V. Sinkovič 2. M. Griskonis, S. Ritter 3. K. Borch, O. Tufte |
|
18:00 |
finále B
|
16:00 | rozjížďky K. Fleissnerová, L. Antošová |
||
15:40 | opravy K. Fleissnerová, L. Antošová |
||
15:10 | semifinále A/B K. Fleissnerová, L. Antošová |
||
16:04 |
finále
|
1. M. Fularczyková-Kozlowská, N. Madajová 2. V. Thornleyová, K. Graingerová 3. D. Vistartaiteová, M. Valciukaiteová |
|
17:50 | finále B K. Fleissnerová, L. Antošová |
14:10 |
rozjížďky
|
||
15:00 |
opravy
|
||
16:27 |
finále
|
1. Velká Británie 2. Německo 3. Nizozemsko |
13:50 |
rozjížďky
|
||
14:50 |
opravy
|
||
16:06 |
finále
|
1. USA 2. Velká Británie 3. Rumunsko |
17:30 |
rozjížďky
|
||
13:30 |
opravy
|
||
15:12 |
finále A
|
1. Německo 2. Austrálie 3. Estonsko |
|
17:30 |
finále B
|
17:50 |
rozjížďky
|
||
13:40 |
opravy
|
||
15:24 |
finále B/A
|
1. Německo 2. Nizozemsko 3. Polsko |
13:30 | rozjížďky O. Synek |
||
14:30 |
opravy
|
||
13:30 | čtvrtfinále O. Synek |
||
17:10 |
semifinále E/F
|
||
13:30 |
finále E/F
|
||
14:50 | semifinále O. Synek |
||
17:40 |
semifinále C/D
|
||
14:30 |
finále D/C/B
|
||
15:32 | finále O. Synek |
1. M. Drysdale 2. D. Martin 3. O. Synek |
14:30 | rozjížďky M. Topinková Knapková |
||
15:00 |
opravy
|
||
14:10 | čtvrtfinále M. Topinková Knapková |
||
17:30 |
semifinále E/F
|
||
13:40 |
finále E/F
|
||
15:10 | semifinále M. Topinková Knapková |
||
18:00 |
semifinále C/D
|
||
14:40 | finále D/C/B M. Topinková Knapková |
||
15:45 |
finále
|
1. K. Brennanová 2. G. Stoneová 3. J. Duan |
Sport, při kterém se na lodi jako pohon využívá pouze vesel. Cílem je překonat stanovenou vzdálenost co nejrychleji. Při veslování sedí veslař zády ke směru jízdy a pohybuje se odrazem na pojízdném sedátku v lodi.
Veslování je tradičním starým sportem a na olympijských hrách se objevilo hned od roku 1986. Existuje mnoho disciplín, které se liší počtem vesel i osob. Do kategorií patří skif, dvojskif, dvojka bez kormidelníka a s kormidelníkem, nepárová čtyřka s kormidelníkem a bez, stejně tak párová čtyřka s kormidelníkem i bez něj. Existuje ještě osma a párová osma.
Česká republika má v tomto olympijském sportu tradičně skvělé výkony. V současnosti je nejsledovanějším jménem Miroslava Knapková, která na LOH v Londýně získala zlatou medaili, a také Ondřej Synek, který si ze stejné olympiády přivezl stříbro.