ZOH - Akrobatické lyžování - Ženy - Skikros (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  22. února 2018   02:00

24. Lucrezia Fantelliová (ITA) DNS
Máme za sebou rozřazovací jízdy ve skikrosu, které naznačily, jak jsou na tom jednotlivé závodnice. Výbornou formu ukázaly dvě nejlepší ženy Her v Soči. Obhájkyně zlata Marielle Thompsonová totiž kvalifikaci vyhrála a stříbrná Kelsey Serwaová skončila hned za ní. Nadvládu Kanaďanek pak potvrdila třetím časem Brittany Phelanová. Vedoucí žena světového poháru a největší favoritka závodu, Sandra Näslundová ze Švédska, se musí spokojit se čtvrtou nejrychlejší jízdou. Češka Nikol Kučerová rozhodně nezajela zle a se třináctým místem může být vcelku spokojena. O všem podstatném se ale rozhodne až zítra, kdy jsou na programu vyřazovací jízdy.
Konec kvalifikace.
24'
Joffroyová ztratila na nejrychlejší Thompsonovou bez jedné setinky čtyři sekundy a v kvalifikaci končí osmnáctá.
24'
Kvalifikaci uzavírá Stephanie Joffroyová reprezentující Chile. Mimo jiné šestnáctá žena z olympiády v Soči.
23'
Sarsfieldová má slova potvrdila 21. časem. Porazila jen Annenovou, která se ale došourala do cíle po pádu.
23'
Předposlední ženou na startu je Britka Emily Sarsfieldová. Ta rozhodně nepatří k favoritkám.
22'
Což se ji také podařilo Priscillia Annenová uzavírá pořadí s obrovskou ztrátou, ale do cíle dojela.
22'
Annenová měla zhruba v polovině trati pád! Naštěstí se nejednalo o nic vážného. Švýcarka se zvedla ze země a chce svou jízdu dokončit.
22'
Na řadě je tedy Priscillia Annenová ze Švýcarska. Letos v závodech Světového poháru nejlépe sedmnáctá.
21'
Italka Lucrezia Fantelliová na startu schází. Důvody zatím bohužel neznáme.
20'
Zavadovská porazila dvě soupeřky, je tedy osmnáctá.
20'
Na trať vyrazila mladá Ruska Victoria Zavadovská. Podle prvního mezičasu je zřejmé, že přijela především sbírat zkušenosti.
19'
Talina Gantbeinová je další závodnicí, která v této kvalifikaci skončí za Nikol. Patří ji až šestnácté místo.
18'
Kučerová nakonec porazila pět soupeřek. Průběžně je třináctá s časem 1:15,61.
18'
Také na druhém mezičase má Nikol dvanáctý čas.
18'
První mezičas na úrovni dvanáctého místa.
18'
A je to tu! Nikol Kučerová právě vyrazila na trať. Měla třináctou startovní reakci, ale to nic neznamená.
17'
Ve 34 letech nejstarší účastnice závodu Umeharaová nezajela dobrou jízdu. Řadí se na konec startovního pole.
17'
Nyní Japonka Reina Umeharaová a po ní už svou jízdu absolvuje Nikol Kučerová!
16'
Jednatřicetiletá Švýcarka nakonec zajela průběžně desátý čas.
16'
Zdá se, že Sanna Lüdiová na nejlepší útočit nebude.
Na čele tedy máme tři Kanaďanky. Vede Thompsonová před Serwaovou a Phelanovou.
15'
Serwaová je nakonec druhá. Za Thompsonovou zaostala o 22 setin sekundy.
15'
Kelsey Serwaová zpočátku ztrácela, ale na druhém mezičase vede!
15'
Poslední z Kanaďanek Kelsey Serwaová obhajuje stříbro ze Soči. Jedná se už o poměrně zkušenou závodnici, které je 28 let.
14'
Ta zajela desátý čas.
14'
Na trať se vydala další Marielle, tentokrát Francouzka Bergerová-Sabbatelová...
13'
Marielle si přivezla do Koreje skvělou formu! Jde do čela s náskokem 0,45 sekund na krajanku Phelanovou!
13'
A není to zlé! Thompsonová je na mezičasech nejrychlejší!
13'
A teď už Marielle Thompsonová, obhájkyně zlata ze Soči!
12'
Třetí žena průběžného pořadí Světového poháru se řadí na třetí místo také zde. Alespoň tedy v průběhu kvalifikace.
12'
Na druhém už ale ztratila.
12'
A je to znát, na prvním mezičase zajela totožný čas jako vedoucí Phelanová...
12'
Na trať vyráží Švýcarka Fanny Smithová, jedna z favoritek!
11'
Debora se nakonec řadí na průběžné osmé místo.
11'
S tratí již bojuje Italka Debora Pixnerová. Na přední příčky to zřejmě nebude.
10'
Nakonec je z toho sedmé místo pro jednadvacetiletou sympatickou závodnici.
10'
Další Kanaďanka India Sherretová už to nemá tak dobře rozjeté. Jede na úrovni sedmé – osmé příčky.
9'
Brittany Phelanová v závěru ještě zrychlila a o 2 setiny sekundy poráží Näslundovou! To je cenný skalp, byť se zatím jedná jen o kvalifikační jízdu.
9'
Phelanová jede výborně! Na Näslundovou má minimální ztrátu.
9'
Co předvede Brittany Phelanová z Kanady?
8'
Julia se tratí spíše protrápila. Na vedoucí závodnici ztratila téměř čtyři sekundy a je poslední.
8'
U Němky Julie Eichingerové to po průjezdu prvním mezičasem nevypadá na bůh ví jak dobrý čas.
7'
Nakonec se zařadila za Baronovou na třetí pozici. Na vedoucí Näslundovou ztratila 0,72 sekundy.
7'
Rakušanka Katrin Ofnerová, která oslaví 5. března 28. narozeniny, zatím jede na úrovni druhého až třetího místa!
6'
Australská reprezentantka Sami Kennedyová-Simová začala velmi nadějně, ale ve druhé třetině trati ztratila hodně času. Její výkon stačí na průběžné čtvrté místo.
5'
Rakušanka je nakonec třetí. Její ztráta na vedoucí závodnici se lehce přehoupla přes sekundu.
5'
Andrea Limbacherová na Näslundovou také ztrácí. Zatím to ale není nic hrozného, necelé půl sekunda na prvním mezičase.
4'
Nakonec je z toho třetí pozice. Sportovkyně z Ruska byla o něco rychlejší než Anderssonová.
4'
To Ruska Anastasia Čircovová na druhém mezičase ztrácí už přes sekundu na první místo.
3'
Baronová se řadí na druhé místo se ztrátou 0,53 sekundy na vedoucí Švédku. Může být určitě spokojená.
3'
Alizee Baronová má na všech mezičasech jen malou ztrátu na Näslundovou!
2'
Za Näslundovou zaostala o 2,57 sekundy a je tedy druhá.
2'
Lisa Anderssonová měla o něco pomalejší start než její krajanka. Uvidíme, jak si povede ve zbytku trati.
1'
Näslundová zajela čas 1:13,58. Uvidíme, jak vysokou laťku ostatním nasadila. Připomínám, že se zatím jede jen o rozřazení do osmifinálových jízd.
1'
Na trati máme první závodnici a zároveň i největší favoritku závodu skikrosařek, Švédku Sandru Näslundovou!
13. Marielle Thompsonová (CAN)
14. Marielle Bergerová-Sabbatelová (FRA)
24. Stephanie Joffroyová (CHI)
Ještě se podívejme na to, jak to letos vypadá ve světovém poháru. Jeho pořadí suverénně vede Sandra Näslundová, jenž z devíti odjetých závodů vyhrála hned sedm a ani jednou nescházela na stupních vítězů. Druhá žena pořadí SP, Heidy Zacherová, pod pěti kruhy nestartuje. Třetí Fanny Smithová naopak patří do okruhu aspirantek na cenný kov. Nikol Kučerové patří v celkovém hodnocení 22. pozice.
Jako osmnáctá vyrazí na trať Češka Nikol Kučerová. Osmadvacetiletá závodnice byla již v Soči, kde obsadila 24. místo.
O favoritkách závodu může mnohé napovědět také pohled na výsledky MS, které se konalo loni ve španělské Sieře Nevadě. Z vítězství se radovala Švédka Sandra Näslundová, stříbro pak získala Švýcarka Fanny Smithová. Veteránka Ophélie Davidová, která si ve svých 41 letech dojela pro bronz, už do Koreji neodcestovala.
I v Pchjongčchangu se představí obhájkyně zlata i stříbra z minulých ZOH v Soči. Nejcennější kov bude obhajovat Kanaďanka Marielle Thompsonová, stříbro v Soči získala její krajanka Kelsey Serwaová. To bronzová Švédka Anna Holmlundová už uzavřela kariéru.
Vítám Vás u on-line přenosu z kvalifikace ženského skikrosu, která byla přesunuta z páteční noci na čtvrtek od 2:00. Jde o disciplínu akrobatického lyžování, při níž několik závodníků naráz překonává trať s umělými překážkami. V kvalifikaci půjde o to zajet co nejrychlejší čas, aby si závodnice zajistily co nejlepší nasazení do vyřazovacích jízd v hlavním závodě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:00.