ZOH - Curling - Muži - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  16. února 2018   01:05

Muži - dopolední program

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Užíjte si páteční program olympijských her a u dalšího přenosu z curlingu zase někdy na počtenou.
10. Korea 0/3
Je za námi dopolední program curlingového turnaje mužů. Švédové si připsali už svou třetí výhru na turnaji a jsou stále bez porážky. Jejich parádní formu dnes odnesl výběr USA. Norsko si po dvou nepovedených zápasech připsalo svou úvodní výhru a zároveň potvrdilo roli favorita v zápase proti domácímu týmu. To samé platí i o Dánsku, které také poprvé vyhrálo, naopak pro Itálii to byla už druhá prohra.
Konečné výsledky
Itálie – Dánsko 4:6
Norsko – Korea 7:5
Švédsko – USA 10:4 (po 8. endu)
1'
I tento poslední zápas nám právě skončil. Norsko nepřipustilo žádné překvapení a v posledním endu potvrdilo svou výhru jedním bodem. Celkové skóre tedy činí 7:5.
2'
Ovšem koncovka zápasu mezi domácím týmem a Norskem je velmi zajímavá, jelikož tři kameny před koncem je oba kameny jednotlivých týmů ve středu kruhu.
1'
Zápas mezi Itálií a Dánskem právě skončil. Italové získali v desátém endu při své výhodě pouze bod, to na výhru rozhodně nestačí. Dánsko si připíše výhru 6:4.
2'
Jsme v polovině desátého endu a zatím není žádný kámen umístěn v kruhu. Spíše jsou kameny umístěny jako guardy kolem tohoto kruhu.
2'
Korejský tým zahájil tento end guardy. Jeden zahrál ke kruhu a druhý blíž k čáře.
2'
Korejci prohrávají o bod a navíc v posledním endu hrají proti výhodě na konci. Domácí výběr nečeká nic lehkého.
2'
Poslední end dopoledního zápasu strávíme na dráze, kde domácí výběr trápí favorita z Norska.
Průběžné výsledky po devátém endu
Itálie – Dánsko 3:6
Norsko – Korea 6:5
Švédsko – USA 10:4 (konečný výsledek po 8. endu)
1'
Ano, správně jsem předpovídal. Dánové využili výhodu a získali před posledním endem dobré dva body. V zápase vedou 6:3.
1'
Italský kámen, který byl zahrán přímo do středu na začátku tohoto endu byl takeoutován mimo dráhu.
1'
Dánové zahráli double takeout a odstranili dva výborně postavené italské guardy. Teď mají šanci odstranit i ten poslední kámen, který je přímo ve středu kruhu.
1'
Docela rychlý průběh devátého endu se zastavil u jedenáctého kamene. Začíná snad taktická bitva?
1'
Máme za sebou osm kamenů. Italové mají na dráze jednoho guarda a jeden kámen, který je přímo ve středu. Dánové mají kameny v kruhu, ale na vnějším okraji.
1'
Na devátý end se opět vracíme k zápasu Itálie s Dánskem, který je stále nerozhodný. Už dva endy skončily bez bodu, co ten devátý?
Průběžné výsledky po osmém endu
Itálie – Dánsko 3:4
Norsko – Korea 6:3
2'
Norsko využilo svou výhodu a získalo pro sebe dva body. Dva endy před koncem tedy vede 6:3.
3'
Švédové získali v osmém endu další dva body a vedli už 10:4. Výběr USA uznal dva endy před koncem zápasu svou porážku. Zápas tedy předčasně skončil.
2'
Blíží se závěr osmého endu a stále platí situace z úvodní a prostřední části tohoto endu. Korejci se marně snaží, ale zatím to nevychází.
2'
Korejský kámen je takeoutován pryč, Norové mají tři kameny na dosah dalších bodů v tomto zápase.
2'
Ani jeden kámen není v kruhu. Dva norské jsou stále na jeho okraji, to samé platí o korejských kamenech.
2'
Norové si připravují půdu pro skórování, jelikož v tomto endu mají výhodu posledního kamene.
2'
Korejci zahajují osmý end guardem před kruh, Norové naopak zahráli kámen na okraj kruhu.
2'
Přecházíme na druhý zápas dopoledního programu, který i nadále zůstává vyrovnaný.
Průběžné výsledky po sedmém endu
Norsko – Korea 4:3
Švédsko – USA 8:4
1'
Italský tým zahrál posledním kamenem double takeout. Dánský poslední kámen se nepovedl. Sedmý end skončí bez bodu.
1'
Dánové neváhali takeoutovat italský kámen ve středu kruhu. Dva kameny před koncem jsou právě oni na dvou bodech.
1'
Itaský guard byl hned při další možnosti takeoutován. Blíží se nám závěr endu, výhodu mají Dánové.
1'
Dva kameny, které jsou umístěny ve středu jsou stále na svém místě. Italové se rozhodli o další guard před tento kruh.
1'
Další guard je takeoutován mimo dráhu. Ptáte se na poměr vyhozených kamenů v tomto endu? Italové mají mimo tři, Dánové pouze jeden kámen.
1'
Dánové mají kámen přímo ve středu kruhu, ten italský je hned zatím. Tyto dva kameny se tam stále drží, ale okolní jsou posílány pryč z dráhy.
1'
Sedmý end začínají Italové guardem, který je vzápětí odstraněn z dráhy skvělým takeoutem.
Průběžné výsledky po šestém endu
Švédsko – USA 8:2
3'
Švédsko nepřipouští žádné drama, při své výhodě získává další bod a v zápase vede už 8:2.
3'
Double takeout od švédského týmu! Švédové mají ve středu dva kameny. Do konce endu chybí šest kamenů.
3'
Švédsko má v prostřední části endu převahu co se týče počtu kamenů v kruhu. Podaří se jim tato situace využít?
3'
V tomto šestém endu mají výhodu posledního kamene Švédové. Ti se pokusí získat další body na své konto, již jich mají sedm.
3'
Přecházíme do druhé poloviny dnešních zápasů. Míříme na zápas, kde zatím Švédové drží soupeře z Ameriky 7:2.
Průběžné výsledky po pátém endu
Itálie – Dánsko 2:4
Norsko – Korea 4:2
Švédsko – USA 7:2
2'
Norsko využívá svou výhodu a získává další dva body na svou stranu. Evropané vedou už 4:2.
2'
Další takeout od domácího týmu. Najednou je blíž bodu Korea. Nezapomínejme, že výhodu stále drží Norové.
2'
Korejský tým pročistil kruh double takeoutem. Norům ve středu zůstal pouze jeden kámen.
2'
Počet kamenů v okolí středu narostl na šest. Tenhle end bude ještě zajímavý, výhodu na konci mají Norové.
2'
V okolí středu kruhu máme čtyři kameny. Dva mají Korejci, dva Norové. Evropský celek měl dokonce tři, ale ten poslední byl před chvíli vyhozen mimo dráhu.
2'
Korejci zahájili tento end skvělým guardem před kruhem. Norové poté tento guard překonali a umístili svůj kámen do středu kruhu.
2'
Vracíme se k zápasu, který je v dopolední části curligového turnaje zatím nejvyrovnanější, norský tým se dost trápí s domácím výběrem.
Průběžné výsledky po čtvrtém endu
Itálie – Dánsko 1:4
Norsko – Korea 2:2
Švédsko – USA 7:1
1'
Čtvrtý end je u konce. Ani jeden tým si v této části hry nepřipsal bod. Stav zůstává i nadále stejný, tedy 4:1 pro Dány.
1'
Dánové zahráli double takeout, ale k ničemu to nevede. Pořád jsou blíže středu jejich soupeři.
1'
End se chýlí ke konci a poměr kamenů v kruhu se vyrovnává. Vyrovnaný stav máme i co se týče vyhozených kamenů.
1'
Žádný kámen se v tuto chvíli nenechází ve středu kruhu, nýbrž na jeho okrajích. Převahu mají ty dánské kameny.
1'
Vracíme se na zápas Itálie s Dánskem, které zatím vede poměrně jasně 4:1. Ovšem jsme na začátku, všechno se může změnit.
Průběžné výsledky po třetím endu
Norsko – Korea 2:1
Švédsko – USA 5:1
3'
Nakonec je z třetího endu drama, které Švédové nezvládli a při své výhodě dovolili soupeři zisk jednoho bodu.
3'
Niklas Edin zahrál fantastický double takeout. Švédové jsou blízko k zisku dalších bodů a Američané zase blízko debaklu.
3'
Švédové stále drží kámen nejblíž středu, jejich soupeř je zatím dost nepřesný a nedaří se mu umístit kámen ještě blíž.
3'
Hned v úvodu endu mají Švédové dva kameny ve středu, nacož USA pouze jeden.
3'
Výhodu ve třetím endu budou mít právě švédští curleři, kteří budou mít šanci získat další body na své konto.
3'
Po zajímavém endu v zápase Norska s Koreou míříme na zápas Švédska, které zatím hraje parádní zápas.
Průběžné výsledky po druhém endu
Itálie – Dánsko 1:2
Švédsko – USA 5:0
2'
Norové využívají výhodu posledního kamene a získávají dva body na svou stranu. Norsko zároveň míři do vedení o jeden bod.
2'
Jeden z norských curlerů se s tím také nepáral a připsal si úspěšný takeout.
2'
Korejci zahráli takeout na nejbližší norský kámen a mírná výhoda je zase na jejich straně.
2'
Situace v kruhu je taková, že Norové si drží kámen nejblíž středu. Jak odpoví Korejci, to ještě není známo.
2'
Tento zápas je prozatím velmi vyrovnaný a taky trochu nepřesný, co se týče umístění kamenů ve středu.
2'
Začátek tohoto endu provází takeouty. Korejci už mají mimo dva kameny, Norové zatím jeden.
2'
Druhý end zahájili korejští hráči. Tímpádem na konci endu budou mít výhodu posledního kamene Norové.
2'
Na druhý end se podíváme na zápas mezi Norskem a výběrem Korejců. Tento zápas bude dozajista velmi zajímavý.
Průběžné výsledky po prvním endu
Itálie – Dánsko 0:2
Norsko – Korea 0:1
Švédsko – USA 4:0
1'
Defenzivní pojetí prvního endu přináší své ovoce. Dánové si počkali na svou šanci a posledním kamenem získali dva body ve svůj prospěch.
1'
Další dánský takeout. Ovšem Italové mají stále v kruhu jeden kámen, nacož Dánové mají kámen mimo kruh.
1'
Italové zatím hrajou velmi sympaticky, naopak Dánové se brání takeouty. V kruhu momentálně vidíme pouze jeden kámen.
1'
Odstraněný je už také i ten dříve zmiňovaný italský guard. Jsme zatím v polovině tohoto endu. Ani jeden tým není zatím blíž k zisku úvodního bodu.
1'
Italové zahráli v úvodu velmi dobrý guard, který se zatím před kruhem drží. Poté se snažili zahrát kámen přímo do kruhu, jenže ten vydržel pouze jedno kolo, než byl zahrán dánský takeout.
1'
Ještě jednou Vás vítám u tohoto přenosu. Naši dnešní pouť začneme u prvního endu v zápase Itálie-Dánsko. Přeji příjemnou zábavu.
Švédsko – USA
Další olympijský den nemůže začít jinak než curlingem. Mužská část má na programu své další utkání. Tentokrát v dopolední části budeme sledovat tři zápasy. Itálie se utká s Dánskem, které ještě na turnaji nevyhrálo. Norsko si zahraje s domácím výběrem. Ani jeden tým ještě také na turnaji nevyhrál. Poslední zápas dopoledního programu bude Švédskem a USA. Švédové už odehráli dva zápasy a oba vyhráli, i výběr USA má zatím stoprocentní bilanci. Ovšem ten odehrál pouze jeden zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:05.