ZOH - Curling - Muži - odpolední program -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2018   06:05

10. Jižní Korea 1/4
Je za námi další sekce curlingového turnaje v podání mužů.

Šlágr kola ovládli Švédi, kteří sice z Kanadou začali vlažně a nechali jít do vedení 2:0, ale od druhého endu ji nedovolili ani bod. Sami si počkali na vhodnou chvilku, kdy uhrát body. Tento plán se jim nakonec vydařil a nakonec zvítězili 5:2 a po pěti zápasech jsou jako jediní neporažení.

Velké překvapení se odehrálo v duelu domácích Korejců s Brity. Hodně dlouho byl tento zápas vyrovnaný. Zlom v utkání nastal v pátém endu, kdy Korejci uhráli dvojku a od té doby měli zápas navrch a dovedli ho do vítězného konce 11:5.

V dalších dvou duelech se rozhodovalo až posledními kameny. Japonci zvládli závěrečný take-out, díky kterému porazili Italy a Norové darovali vítězství Švýcarsku, když pokazili poslední kámen.
Konečné výsledky

Švédsko – Kanada 5:2
Švýcarsko – Norsko 7:5
Japonsko – Itálie 6:5
Jižní Korea – Velká Británie 11:5
Šesté kolo curlingového turnaje mužů právě skončilo.
10'
Norové ale doslova zpackali poslední kámen. Pokoušeli se hitem dostat svůj kámen do kruhů, ale ten po nárazu zamířil úplně jinam a Švýcaři se radují z výhry 7:5.
10'
Švýcaři přetáhli poslední draw a dávají Norům jedinečnou možnost připsat si výhru. Na kruzích už jeden kámen mají, teď je potřeba zahrát ještě druhý tak, aby byly oba lepší.
10'
Švýcaři dostali nyní kámen na kruhy přes norskou obranu a jejich soupeř si vzápětí bere oddechový čas.
10'
Zbývá už pouze jediný duel mezi Norskem a Švýcarskem. Kruhy jsou prázdné, před nimi jsou ovšem čtyři norské guardy.
10'
Japoncům se závěrečný take-out povedl a poráží těsným rozdílem Itálii 6:5.
10'
Desátý end je už v samotném závěru mezi Japonskem a Itálií. Japonci mají poslední kámen na to, aby rozhodli celé utkání.
10'
Další konečný výsledek se zrodil hned vzápětí. Kanada nedokázala vytvořit potřebnou pozici pro zisk trojky a desátý end předčasně vzdala. Švédsko se tak osamostatňuje na prvním místě a má nejlépe namířeno do semifinále.
9'
Průběžné výsledky po 9. endu

Švýcarsko – Norsko 6:5
Japonsko – Itálie 5:5
Jižní Korea – Velká Británie 11:5 (konečný výsledek)
9'
Britové sice poslali rychlý kámen, ale vyrazili pouze dva, právě ten třetí opodál se ukázal jako rozhodující a Korejci navíc připisují další bod ke své jasné výhře.
9'
Korejci posledním kamenem vytváří obrovský tlak na Brity. Na T-line mají hned dva kameny a o kousek dál další. Britům by nepomohla ani přípdná jednička.
9'
Švýcaři se před posledním endem dostávají díky dvojce zpět do vedení. Ve výhodě budou nyní ale Norové.
9'
Japoncům se nakonec podařilo vyrazit jeden kámen a nechávají Italy srovnat, nicméně v dalším endu budou mít výhodu posledního kamene.
9'
Italové se ještě pokouší zvrátit zápas na svou stranu. Před posledním kamenem Japonců mají na kruzích dva kameny a Asiaté budou muset zahrát buď pravděpodobnější double take-out nebo hodně přesné draw.
9'
O moc pozadu není duel Norska se Švýcarskem se oba souprři přetlačují na T-line, kde mají shodně po jednom kameni.
9'
O celý end napřed je zápas mezi Švédskem a Kanadou, která posledním kamenem uhrála čistý end a nechává si výhodu do toho desátého. Bude ovšem v těžké situaci, protože musí uhrát trojku, aby dostala zápas alespoň do extra endu.
8'
Průběžné výsledky po 8. endu

Švýcarsko – Norsko 4:4
Japonsko – Itálie 5:4
Jižní Korea – Velká Británie 10:5
8'
Domácí tým k velké radosti publika v hale uhrál posledním take-outem trojku a Korejci vedou po osmém endu už o pět bodů. Tenhle náskok už by neměli ztratit a naopak musí dovést zápas do vítězného konce.
8'
Korejci si připravují pozici na rozhodující zásah, který jim pravděpodobně zajistí vítězství. Před posledními kameny mají end dobře rozehraný na klidně vícebodový zisk.
8'
Italové byli tentokrát donuceni zahrát jedničku a Japonsko půjde do devátého endu s těsným vedením a výhodou posledního kamene.
8'
Poslední kámen byl ale hodně nepovedený. Místo vyražení švýcarského kamene ho Norové nechtěně posunuli blíž ke středu a Švýcaři se ujímají vedení.
8'
Drama osmého endu vrcholí mezi Švýcarskem a Norskem. Nyní na kruzích rozhodují centimetry, kde mají mírně navrch Švýcaři.
8'
Kanaďanům se nepodařil take-out podle představ a Švédsko odskakuje. Vede už 5:2 a má hodně namířeno k vítězství.
8'
Švéd Edin ale zahrál bravurní a milimetrově přesné draw na T-line a pro Kanadu bude obtížné získat dva body.
8'
Tradičně nejrychleji končí probíhající end mezi Kanadou a Švédském. Zámořské družstvo bojuje a před posledními kameny si vytváří naději na velmi potřebnou dvojku.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Švédsko – Kanada 4:2
Japonsko – Itálie 5:3
Jižní Korea – Velká Británie 7:5
7'
Britové se posledním kamenem vrací do zápasu. řadu kamenů na kruzích rozrazili. Zatímco ty korejské odjeli mimo kruhy, ty jejich zůstaly a na Korejce ztrácí pouze dva body.
7'
Naopak Korejci jsou blízko senzaci. Mají dva své kameny na T-line, před kterými jsou překvapivě dva britské a jeden korejský guard.
7'
Švýcarům se nakonec podařilo uhrát dvojku a mezi nimi a Norskem je opět srovnáno.
7'
Italové nechtěli jeden bod a tak raději zahráli čistý end, aby měli výhodu posledního kamene i v tom následujícím.
7'
Švýcaři se s Nory přetahují o T-line, nicméně důležitou jsou i kameny v zadní části kruhů, kde leží dva švýcarské kameny.
7'
Téměř shodně jsou na tom zápasy Norska se Švýcarskem a Japonska s Itálií, kde před každým týmem zbývá odhodit poslední kámen.
7'
Hodně rychle dospěl k závěru sedmý end mezi Kanadou a Švédskem, kde došlo opět k dalšímu nulovému endu. Zámořský tým si raději přenáší výhodu posledního kamene do další fáze zápasu.
6'
Průběžné výsledky po 6. endu

Švýcarsko – Norsko 2:4
Jižní Korea – Velká Británie 7:3
6'
Britům se ale poslední kámen vůbec nepodařil a Korejci připisují další dvojku a mají nyní výrazný náskok před soupeřem. Pravděpodobně se tedy dočkají první výhry na turnaji .
6'
Korejci jsou blízko trháku. Před posledním britským pokusem mají na kruzích dva lepší kameny, které jsou nadále bezpečně kryty. Hodně složitý pokus čeká nyní britského skipa.
6'
V zápase Japonska s Itálií se zrodil čistý end a bude se dál pokračovat za dvoubodového vedení asijského týmu.
6'
Korejcům se dnes parádně daří take-outy a další dostávají Brity pod tlak, protože momentálně nejlepší korejský kámen na kruzích kryje hned další kvintet kamenů.
6'
Mezitím se Norsku podařilo získat také dvojku a stejně jako Švédi vedou nad svým soupeřem ze Švýcarska 4:2.
6'
Kanaďanům se nepodařil závěrečný pokus o double take-out a tak se Švédsko poprvé v zápase dostává de vedení a to rovnou o dva body.
6'
Edin dostal svůj kámen do středu a Švédi mají před posledním kanadským pokusem hodně blízko k otočení vývoje zápasu na svou stranu. Vše rozhodně polední kanadský kámen.
6'
Kanaďanům se nepodařilo poslední draw v šestém endu, kdy pouze přistrčili švédský kámen blíže ke středu a skip Edin může zajistit svému týmu dvojku.
6'
Svižné utkání pokračuje mezi Kanadou a Švédském, které opět nejdále pokročilo. Kanadský kámen je momentálně v obležení tří švédských před pokusy skipů.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Švédsko – Kanada 2:2
Švýcarsko – Norsko 2:2
Jižní Korea – Velká Británie 5:3
5'
Neskutečně famózní kámen zahráli Korejci. Britský kámen, který byl na straně dokázali o centimetry posunout tak, aby získali dva body. Domácí tým tak jasně dává najevo, že chce vybojovat první vítězství na turnaji.
5'
Naopak Japonci posledním kamenem získali dva body a odskakují opět Italům, kteří odchází na pauzu hodně zamyšlení.
5'
Britové ale zahráli velmi precizní hit and roll a Korejci pravděpodobně získají pouze jeden bodu.
5'
Naopak Italům se podařil hit and roll a nahrávají Japoncům rovněž k vícebodovému zisku.
5'
Korejcům se podařilo dosunout dva britské kameny a domácí tým útočí na další dvojku v dnešním zápase.
5'
Norové ze Švýcary už se také blíží k pauze a půjdou tam hodně rychle, protože se v jejich duelu zrodil nulový end.
5'
Také se tak děje a Kanaďané odchází na přestávku hodně rozmrzelí.
5'
Mezi Kanadou již nedojde k dalšímu nulovému endu. Švédi mají jedinečnou možnost srovnat stav se zámořským kvartetem.
4'
Průběžné výsledky po 4. endu

Švédsko – Kanada 0:2
Japonsko – Itálie 3:3
Jižní Korea – Velká Británie 3:3
4'
Italům se jejich záměr vydařil a také oni s Japonci mají po čtyřech endech vyrovnaný stav.
4'
Italové také pomýšlí na srovnání skóre. Na Japonce útočí dvojkou a mají výhodu posledního kamene.
4'
Britové posledním kamenem získávají jeden bod a srovnávají zápas Korejci.
4'
Ostatní duely je mezitím dohnaly a před Korejci s Brity stojí poslední pokusy.
4'
Švédský skip Edin posledním kamenem rozhodl o dalším tzv. blanked endu a mezi Švédskem a Kanadou končí třetí end ze čtyř nulovým stavem.
4'
Švédům se podařil hodně důležitý triple take-out, čímž zbavili kruhy od kanadských kamenů.
4'
zatímco mezi Norskem a Švýcarskem začíná čtvrtý end, mezi Švédskem a Kanadou již končí.
3'

Švýcarsko – Norsko 1:2
Japonsko – Itálie 3:1
Jižní Korea – Velká Británie 3:2
3'
Poslední kámen třetího endu je odehrán i mezi Švýcarskem a Norskem, kde se Švýcarům nepovedl poslední kámen a Norové tak připisují jedničku proti výhodě soupeře.
3'
Japonci dokázali svou výhodu proměnit pouze v jeden bod a berou si zpět dvoubodové vedení 3:1.
3'
Mezi Švýcarském a Norskem finišuje třetí end. Na T-line se bojuje o centimetry.
3'
Přišla však nečekaná britská chyba při posledním kamenu a Korejci nečekaně získávají bod.
3'
Korejcům se podařil další double take-out a donutí zřejmě Brity uhrát pouze jeden bod.
3'
Také se tak děje a zápas bude pokračovat ve čtvrtém endu za současného stavu.
3'
Kanaďané vyrazili oba švédské kameny a vše nasvědčuje dalšímu čistému endu v jejich zápase.
3'
Hodně rychle je svými hody dohánějí Korejci s Brity, kterým už zbývají poslední čtyři kameny.
3'
Švédům se podařilo zbavit kanadských kamenů, nicméně ty jejich zůstávají na kruzích nekryté.
3'
Nejdále jsou v zápase Kanaďané a Švédi, kde každému týmu zbývají pouze poslední tři kameny. Na kruzích se bojuje o každý centimetr. Švédi mají momentálně nejlepší kámen, nicméně v nejbližším okolí jsou další dva kanadské.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Švýcarsko – Norsko 1:1
Japonsko – Itálie 2:1
Jižní Korea – Velká Británie 2:2
2'
Italům se dlouhá porada nevyplatila a získávají pouze bod, čímž mírní náskok Japonska.
2'
Skluz nabralo utkání mezi Japonskem a Itálií, kde se nyní čeká na odehrání posledního pokusu.
2'
Norové posledním kamenem zachránili posledním kamenem alespoňjedničku a srovnávají duel se Švýcary.
2'
Korejcům se podařil parádní double take-out a dvojkou srovnávají zápas s Velkou Británií.
2'
Nulové skóre mizí v zápase Švédska a Kanady, kde si Kanaďané díky poslednímu draw připsali hned dva body.
2'
Druhé endy se hodně rychle blíží k závěru. Britové útočí na výhodu Korejců. Nicméně ti se zatím dobře brání.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Švédsko – Kanada 0:0
Švýcarsko – Norsko 1:0
Japonsko – Itálie 2:0
Jižní Korea – Velká Británie 0:2
1'
Švýcaři nakonec získávají bod proti výhodě soupeře a skvěle vstupují do dnešního zápasu. Naopak poslední kámen se nevydařil Korejcům, kteří tak darovali Britům na úvod dvojku. Stejný bodový počin se podařil v prvním endu i Japoncům.
Švýcaři útočí na norskou výhodu. Perfektním draw mají na T-line dva své kameny. Vše rozhodne poslední norský kámen v prvním endu.
1'
Švédi s Kanaďany odehrály svižný end. Nicméně skóre zůstává 0:0.
1'
Mezi Nory a Švýcary se rozpoutal boj na kruzích. Každý z týmů má na nich po jednom kameni. Výhodu posledního pokusu mají Norové, kteří by teoreticky mohli zaútočit na dvojku.
1'
Kanaďané směřují k čistému endu v duelu se Švédy, když vyráží jeden švédský kámen za druhým.
1'
Italové proti Japoncům rozehrály úvodní end nadějně a mají své dva kameny na kruzích.
Volné jízdy mužů právě skončily.
Šesté kolo curlingového turnaje mužů právě začalo.