ZOH - Curling - Ženy - večerní program -  ONLINE PŘENOS -  21. února 2018   12:05

10. Dánsko

O umístění na pátém až osmém místě rozhodla vzájemná minitabulka zápasů, ze které vzešla nejlépe Čína 2/1, Kanada 2/0, Švýcarsko 1/1, USA 1/0

Semifinále

Korea – Japonsko
Švédsko – Velká Británie

Semifinále se hraje v sobotu 24. února ve 12:05
Poslední kolo základní části odkrylo zbývající tajenku, kdo se nakonec podívá do semifinále. Dlouho o něj bojovaly Američanky, které statečně vzdorovaly Švédsku, jenomže při posledním kamenu zkolabovaly, darovaly vítěství soupeřkám a samy se poslaly domů.

Přitom jejich naděje byla obrovská, poněvadž v souběžně hraném utkání Japonky prohrály se Švýcarkami a výhra amerického týmu by je poslala do tie-breaku. Japonky tak mohou děkovat Švédkám, že se díky jejich výhře dostaly do semifinále, kde na ně v prestižním souboji čekají Korejky.

Kanada, která v dopoledním programu zjistila, že se poprvé historii olympijského turnaje nepodívá do semifinále, přistoupila k utkání s Olympijskými sportovkyněmi z Ruska vlažně. Do poloviny zápasu stahovala čtyřbodové manko z prvního endu. Nakonec celý zápas dokázal dostat na svou stranu, když o jejím vítězství rozhodl pokažený poslední kámen ruské skipky Mojsejevové.

V posledním zápase kola, který byl zároveň nejrychlejší, potvrdila domácí Korea dominanci a pohodu, jež předváděla po celý turnaj a poslední tým skupiny Dánsko vyprovodila z olympijského klání vysokou výhrou 9:3 a nejlepším možným způsobem se psychicky připravila na semifinále.
Konečné výsledky 12. kola

Korea – Dánsko 9:3
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 8:9
Švýcarsko – Japonsko 8:4
Švédsko – USA 9:6
Dvanácté kolo curlingového turnaje žen právě skončilo.
10'
Moisejevová se pokusila vytlačit kanadský nejlepší kámen, ale to se jí vůbec nepovedlo, ba naopak ještě více přiblížila a Kanada vítězí. Její radost ale není nijak velká, protože ví, že na turnaji končí a přitom pomýšlela před turnajem minimálně na finále.
10'
Rachel Homanové se podařilo vyrazit ruský kámen a Kanada je momentálně blíž a dostává pod tlak ruskou skipku.
10'
Kanada si che pobyt prodloužit, protože si ještě vybírá oddechový čas.
10'
Ještě jeden zápas není u konce. Kanada s OS z Ruska bojují o závěrečné vítězství, kterým se rozloučí s olympijským turnajem. Před posledními kameny skipek mají nejlepší kámen ruské curlerky.
10'
Američanky nezvládly poslední kámen a je rozhodnuto. Švédky vítězí a je jistá i čtveřice účastníků semifinále.
10'
Švédky s Američankami jsou za polovinou desátého endu. Švédky mají zatím dva kameny na kruzích oproti jednomu americkému na vnějším kruhu.
9'
Průběžné výsledky po 9. endu

Korea – Dánsko 9:3 (konečný výsledek)
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 8:8
Švýcarsko – Japonsko 8:4 (konečný výsledek)
Švédsko – USA 6:6
9'
Kanaďankám se dvojkou podařilo srovnat zápas s ruskými sportovkyněmi a také tento zápas nabídne dramatickou koncovku.
9'
Jenom připomínám, že pokud Američanky nakonec porazí Švédky, tak půjdou do tie-breaku proti Japonsku bojovat o semifinále.
9'
Která nabrala reálnější obrysy poté, co Japonkám nevyšel double take-out, navíc jejich kámen skončil až za dánským a asijské kvarteto vzdává zápas před desátým endem a bude netrpělivě vyčkávat na to, jak dopadne duel Švédek s Američankami.
9'
Američankám se nevzdávají v souboji se Švédkami a opět se jim daří jedničkou srovnat. Dále tak živí naději na tie-break.
9'
Ruskému výběru se podařilo rozrazit kameny na kruzích a oba týmy mohou začít stavět kameny na kruzích prakticky od začátku. Nyní mají po jednom kusu na hranici vnitřního kruhu.
9'
Mezi Švédkami a Američankami začíná boj na T-line. Oba týmy mají kameny na těsno vedle sebe.
8'
Průběžné výsledky po 8. endu

Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 8:6
Švýcarsko – Japonsko 7:4
Švédsko – USA 6:5
8'
Kanaďankám se nepodařilo závěrečné draw ana T-line a darují bod ruskému týmu, jenž si navyšuje vedení. Na kanadském kvartetu je vidět veliké zklamání, že se nepodívá do semifinále a ještě nevstřebal ranní porážku.
8'
Švýcarky nadále drží utkání pod kontrolou a nedovolují Japonkám se přiblížit se k nim. Stále si udržují tříbodový náskok.
8'
Švédky se opět vrací do vedení díky jedničce a nad Spojenými státy americkými jsou opět o bod napřed.
8'
Osmý end už se chýlí ke konci mezi Švédskem a USA. Oba týmy se přetahují o T-line vyrážením kamenů soupeře.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 7:6
Švýcarsko – Japonsko 6:4
Švédsko – USA 5:5
7'
Ruský tým si závěrečným draw připsal dva body a přerušil sérii tří endů bez bodů a navíc otáčí zápas s Kanaďankami opět na chvíli na svou stranu.
7'
Korejky trojkou definitivně zlomily odpor Dánek a celkově vítězí 9:3. Mohou se už tak soustředit na semifinále.
7'
Japonky pouze jedničkou snižují proti Švýcarkám, což je v jejich případě málo.
7'
Američanky dvojkou srovnávají krok se Švédkami a ještě nechtějí vzdát boj i tie-break, protože Japonky v souběžně hraném utkání prohrávají, což je pro tým USA jedině dobře.
6'
Průběžné výsledky po 6. endu

Korea – Dánsko 6:3
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 5:6
Švýcarsko – Japonsko 6:3
Švédsko – USA 5:3
6'
Kanada otáčí vývoj nad Olympijskými ruskými sportovkyněmi a vede již o bod.
6'
Dánsko si závěrečným draw na T-line zajistilo bod při výhodě a snižuje náskok Korejek na rozdíl tří bodů.
6'
Stejně tak i mezi Švýcarskem a Dánskem.
6'
Mezi Švédskem a USA se tomu tak skutečně stalo.
6'
Ke stejně věci se schyluje i v duelu Japonska se Švýcarskem.
6'
Švédky si s Američankami navzájem vyráží kruhy a dojde tak k čistému endu.
6'
Švédky naopak začínají dominovat v zápase se Spojenými státy a mají na kruzích dva kameny oproti žádnému americkému.
6'
Po šesti kamenech v duelu Švýcarska s Japonskem zejí zatím kruhy prázdnotou.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Korea – Dánsko 6:2
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 5:5
5'
Poslední dánský kámen byl až moc dlouhý a vůbec se nezastavil na vnitřním kruhu. Korejky tak zadarmo získaly dvojku a výrazně vedou v tomto zápase.
5'
Kanaďankám se jedničkou definitivně podařilo smazat náskok Ruska a po pátém endu jsou na tom oba týmy shodně.
5'
Japonkám se podařilo závěrečným draw zahrát dvojku a vrací se do zápasu a do druhé poloviny utkání půjdou s větším sebevědomím.
5'
Švédky nakonec závěrečným draw zachránily jedničku, i když o kousek. Vše muselo potvrdit následné měření.
5'
Naopak Korejky perfektně skryly nejlepší kámen na kruzích za dva guardy a Dánky si neví rady, jak obrannou dvojici překonat.
5'
V zadní části kruhů zuří válka mezi kanadskými a ruskými kameny.
5'
Stejný plán měly i Švédky, ale podařilo se jim zbavit pouze jednoho ze dvou amerických kamenů.
5'
Až před kameny skipek se podařilo Japonkám dokonale vyčistit kruhy.
5'
Švýcarky kontrolují první polovinu zápasu s Japonskem. Opět mají lepší kámen n kruzích, než jejich asijské soupeřky a navíc před je před kruhy hned trojice švýcarských guardů.
4'
Průběžné výsledky po 4. endu

Korea – Dánsko 4:2
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 5:4
Švýcarsko – Japonsko 6:1
Švédsko – USA 4:3
4'
Korejská se podařilo trojkou probrat z nepřesvědčivého začátku a ujímá se opět vedení nad Dánskem.
4'
Kanada další dvojkou o něco stáhla manko z úvodního endu a s ruským týmem prohrává už pouze o bod.
4'
Američanky pouze jedničkou skórovaly ve čtvrtém endu a naděje na tie-break se jím zatím vzdaluje.
4'
Navíc se jim nepodařilo dostat svůj kámen do nejlepší pozice a tak je Švýcarky potrestaly, když hned čtyřkou zakončily čtvrtý end a směle si to namířily za vítěstvím.
4'
Napodruhé už se Japonkám podařilo rozrazit švýcarské kameny. Jeden z nich však zůstává stále lepším na kruzích.
4'
Švýcarky brání dva lepší kameny na kruzích. Japonky se nyní pokusily o ťukec s těmi svými, ale vůbec ji nevyšel.
3'
Průběžné výsledky po 3. endu

Korea – Dánsko 1:2
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 5:2
Švýcarsko – Japonsko 2:1
Švédsko – USA 4:2
3'
Také Švédky získaly pouze jeden bod při vlastní výhodě a navyšují svůj náskok proti Američankám.
3'
Olympijský výběr ruských sportovkyň zahrál při výhodě posledního kamene pouze jedničku a ještě dávají šanci Kanadě vrátit se do zápasu.
3'
End nakonec vyvrcholil nečekaně dánskou dvojkou a Dánky se dostávají do vedení o bod před Korejky.
3'
Korejky mají kámen sice na T-line, nyní jsou ale daleko důležitější ty na vnějším kruhu, protože jsou perfektně skryté a nedají se téměř vyrazit. Domácí tým tak může klidně útočit na trojku nebo donutit Dánky k zahrání povinné jedničky.
3'
K předpověděnému scénáři rovněž došlo a Japonky snižují se Švýcarkami na rozdíl jediného bodu.
3'
Závěr třetího endu už je mezi Švýcarkami a Japonkami a asijské kvarteto bude muset odvracet švýcarskou dvojku vlastní jedničkou.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Korea – Dánsko 1:0
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 4:2
Švýcarsko – Japonsko 2:0
Švédsko – USA 3:2
2'
Švédský poslední kámen byl až moc dlouhý a skončil těsně za americkými kameny. Tým Spojených států si tak bezproblémovým draw došel nečekaně pro dvojku a snižuje na rozdíl jediného bodu.
2'
Kanaďanky se částečně vracejí do zápasu s ruským výběrem a díky dvojce zkracují jeho náskok na polovinu.
2'
Korejky posledním draw zvládly přetlačovanou na T-line a v ssouboji d Dánskem jako první připisují bod.
2'
Švýcarky nakonec v závěru druhého endu vybojovaly dvojku a ujímají se proti Japonkám vedení.
2'
Dánky mají naopak chytře postavený vlastní kámen před korejským a pomýšlí na vícebodový zisk.
2'
Švýcarky s Japonkami už bojují klasicky na kruzích a momentálně se přou na vnitřním kruhu.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Korea – Dánsko 0:0
Olympijské sportovkyně z Ruska – Kanada 4:0
Švýcarsko – Japonsko 0:0
Švédsko – USA 3:0
1'
Tlačenici na kuruzích u T-line berou pro sebe ve velkém Rusky, které si proti Kanadě vytváří čtyřbodový náskok hned zkraje zápasu.
1'
Švédsko si závěrečným take-outem zajistilo trojku, když třetí nejlepší kámen byl jen o centimetry lepší než americký.
1'
V duelu Švýcarska s Japonskem a stejně tak i domácích Korejek s Dánkami došlo k čistým endům. Skóre se tedy v těchto zápasech nemění a Korejky se Švýcarkami si přenechávají výhodu posledního kamene do dalšího endu.
1'
Ruský tým poslal chytře dva kameny za kanadské guardy.
1'
Korejkám se double take-outem podařilo rozrazit dánské kameny mimo kruhy.
1'
V duelu Švýcarska sJaponskem naopak zejí kruhy prázdnotou.
1'
Švédky s Američankami hned zkraje endu začínají bojovat na kruzích.
Dvanácté kolo curlingového turnaje žen právě začalo.
V posledním utkání rovněž už o nic nepůjde. Stíhací jízda Kanady do play-off totiž dopoledne skončila. O její zastavení se postaraly curlerky Velké Británie. Tým okolo skipky Rachel Homanové může tak nyní zpytovat svědomí, protože kvůli třem porážkám na úvod turnaje již poté nedokázaly zlikvidovat manko a jejich sen o obhajobě zlatých medailí se tak rozplynul.

Ruský výběr už se těší až bude mít fiasko na curlingovém turnaji za sebou, zejména poslední debakl s domácími Korejkami je bude strašit hodně dlouho. Olympijské sportovkyně doplatily na neúčast Anny Sidorovové, která táhla jejich tým v minulosti.
Pokud by totiž Švýcarky zaskočily Japonky stejně jako Američanky švédské sokyně, tak by se i v ženském turnaji musel hrát tie-break. Na čtvrtém místě se totiž v případě shodné bilance nerozlišují vzájemné zápasy, jako je tomu v ostatních sportech.
Postup do play-off už má jisté i momentálně druhé Švédko, které zatím doposud prohrálo v olympijském turnaji dvakrát. V posledním dvanáctém kole základní skupiny je čeká výběr USA, který má ještě naději na vyřazovací boje. Musí ale bezpodmínečně vyhrát a k tomu navíc doufat, že v souběžně hraném utkaní Japonsko nečekaně zakolísá se Švýcarskem.
Vítězství ve skupině a postup z prvního místa mají už zajištěné domácí Korejky, které čeká na závěr základní skupiny souboj s Dánskem. jež stejně jako v případě mužů obsadí poslední místo. V tomto zápase se dá tedy očekávat, že oba týmy budou moci hrát uvolněně a bez nervů.
Hezké středeční poledne. Dvanáctý den XXIII. zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu pomalu, ale jistě vrcholí a stejně tomu tak je i v curlingovém turnaji, kde na ženy čeká poslední 12. kolo základní skupiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:05.