Gambrinus liga 2013/2014 - tabulka - výsledky - 1. fotbalová liga | iSport.cz

Gambrinus liga 2013/2014

Z V R P Skóre B
1. AC Sparta Praha 30 25 4 1 78 :19 79
2. FC Viktoria Plzeň 30 19 9 2 64 :21 66
3. FK Mladá Boleslav 30 14 8 8 54 :38 50
4. FC Slovan Liberec 30 14 6 10 37 :46 48
5. FK Teplice 30 13 7 10 51 :35 46
6. 1. FC Slovácko 30 11 7 12 43 :40 40
7. FK Dukla Praha 30 10 8 12 35 :37 38
8. FC Vysočina Jihlava 30 10 7 13 45 :50 37
9. FC Zbrojovka Brno 30 10 7 13 32 :42 37
10. FC Baník Ostrava 30 8 11 11 33 :43 35
11. FK Baumit Jablonec 30 9 7 14 43 :53 34
12. 1.FK Příbram 30 9 7 14 34 :49 34
13. SK Slavia Praha 30 8 6 16 24 :51 30
14. Bohemians Praha 1905 30 7 9 14 26 :40 30
15. SK Sigma Olomouc 30 7 8 15 42 :60 29
16. 1. SC Znojmo FK 30 6 9 15 32 :49 27

Tabulka střelců

Hráč Góly
1. Josef Hušbauer Sparta 18
2. David Lafata Sparta 16
3. Zbyněk Pospěch Dukla 16
4. Franci Litsingi Teplice 14
5. Haris Harba Jihlava 13
6. Jasmin Ščuk Ml. Boleslav 12
7. Stanislav Tecl Plzeň 12
8. Milan Kerbr Slovácko 10
9. Aidin Mahmutovič Teplice 10
10. Václav Vašíček Znojmo 10
11. Martin Doležal Jablonec 9
12. Martin Nešpor Ml. Boleslav 9
13. Michal Hubník Jablonec 8
14. Ladislav Krejčí Sparta 8
15. David Pavelka Liberec 8
16. Tomáš Wágner Plzeň 8
17. Roman Bednář Sparta 7
18. Daniel Kolář Plzeň 7
19. Jakub Řezníček Příbram 7
20. Jiří Valenta Slovácko 7
21. Adam Varadi Olomouc 7
22. Jan Chramosta Ml. Boleslav 6
23. Libor Došek Slovácko 6
24. Patrik Hrošovský Plzeň 6
25. Martin Juhar Slavia 6
26. Jan Kopic Jablonec 6
27. Miroslav Marković Brno 6
28. Milan Petržela Plzeň 6
29. Karel Piták Slavia 6
30. Serhij Rybalka Liberec 6
31. Michal Ďuriš Plzeň 5
32. Josef Jindřišek Bohemians 1905 5
33. Pavel Kadeřábek Sparta 5
34. Davor Kukec Ostrava 5
35. Lukáš Masopust Jihlava 5
36. Alves Freitas Santos Nivaldo Teplice 5
37. Lukáš Stratil Příbram 5
38. Ondřej Vaněk Jablonec 5
39. Vít Beneš Jablonec 4
40. Vojtěch Engelmann Ostrava 4
41. Pavel Horváth Plzeň 4
42. Marek Jungr Jihlava 4
43. Jan Kovařík Plzeň 4
44. Ivan Lietava Bohemians 1905 4
45. Lukáš Magera Ml. Boleslav 4
46. Jan Navrátil Olomouc 4
47. Tomáš Okleštěk Znojmo 4
48. Václav Ondřejka Slovácko 4
49. David Pašek Brno 4
50. Michael Rabušic Liberec 4
51. Jakub Rolinc Olomouc 4
52. Jiří Štajner Ml. Boleslav 4
53. Jan Štohanzl Ml. Boleslav 4
54. Ondřej Zahustel Ml. Boleslav 4
55. David Bartek Bohemians 1905 3
56. Jakub Brabec Sparta 3
57. Tomáš Čížek Jablonec 3
58. Nermin Crnkić Znojmo 3
59. Zoran Danoski Příbram 3
60. David Depetris Olomouc 3
61. Jaroslav Diviš Slovácko 3
62. David Jablonský Teplice 3
63. Marek Jarolím Liberec 3
64. Václav Kadlec Sparta 3
65. Karol Kisel Slavia 3
66. Štěpán Koreš Ml. Boleslav 3
67. Tomáš Košút Slovácko 3
68. Tomáš Krbeček Příbram 3
69. Jan Kysela Ml. Boleslav 3
70. Admir Ljevakovič Teplice 3
71. Jakub Mareš Dukla 3
72. Tomáš Necid Slavia 3
73. Costa Nhamoinesu Sparta 3
74. Jakub Petr Slovácko 3
75. Tomáš Pilík Příbram 3
76. Jakub Rada Bohemians 1905 3
77. František Rajtoral Plzeň 3
78. Miloš Reljić Znojmo 3
79. Eugene Salami Teplice 3
80. Jiří Skalák Brno 3
81. Dávid Škutka Ostrava 3
82. Michal Smejkal Slavia 3
83. Josef Šural Liberec 3
84. Václav Svěrkoš Ostrava 3
85. Ivo Táborský Teplice 3
86. Lukáš Třešňák Jablonec 3
87. Ladislav Volešák Slovácko 3
88. Tomáš Zápotočný Příbram 3
89. Pavel Zavadil Brno 3
90. Jan Baránek Ostrava 2
91. Tomáš Berger Dukla 2
92. Petr Buchta Brno 2
93. Marián Čišovský Plzeň 2
94. Vladimír Darida Plzeň 2
95. Bořek Dočkal Sparta 2
96. Tomáš Fabián Ml. Boleslav 2
97. Ján Greguš Ostrava 2
98. Marek Heinz Znojmo 2
99. Marek Hlinka Dukla 2
100. Mario Holek Sparta 2
101. Jakub Hora Bohemians 1905 2
102. Tomáš Jablonský Jablonec 2
103. Adam Jánoš Jihlava 2
104. Martin Jindráček Teplice 2
105. Luboš Kalouda Dukla 2
106. Kamil Karaš Olomouc 2
107. Karol Karlík Jihlava 2
108. Luboš Kolár Liberec 2
109. Václav Koloušek Jihlava 2
110. Matěj Končal Plzeň 2
111. Michael Krmenčík Ostrava 2
112. Luboš Loučka Jablonec 2
113. Kevin Luckassen Liberec 2
114. Jan Malík Brno 2
115. Petr Malý Dukla 2
116. Tomáš Marek Jihlava 2
117. Jiří Mareš Příbram 2
118. Milan Matula Teplice 2
119. Jan Moravec Bohemians 1905 2
120. Francis Narh Ostrava 2
121. Petr Nerad Bohemians 1905 2
122. Michal Ordoš Olomouc 2
123. Jiří Pimpara Liberec 2
124. Martin Pospíšil Olomouc 2
125. Tomáš Přikryl Sparta 2
126. Václav Procházka Plzeň 2
127. José Antonio Romera Dukla 2
128. Isaac Sackey Liberec 2
129. Aleš Schuster Brno 2
130. Martin Šindelář Olomouc 2
131. Lukáš Štetina Dukla 2
132. Matěj Štochl Bohemians 1905 2
133. Pavel Šultes Ml. Boleslav 2
134. Petr Švancara Příbram 2
135. Petr Tlustý Jihlava 2
136. Lukáš Vácha Sparta 2
137. Lukáš Vaculík Jihlava 2
138. Tomáš Zahradníček Olomouc 2
139. Martin Abraham Příbram 1
140. Roger Néstor Albiach Dukla 1
141. Marek Bakoš Plzeň 1
142. Damien Boudjemaa Slavia 1
143. Elvis Bratanovič Teplice 1
144. Tomáš Chorý Olomouc 1
145. Tomáš Cihlář Znojmo 1
146. Vlastimil Daníček Slovácko 1
147. Dzon Delarge Liberec 1
148. Lamine Diarrassouba Znojmo 1
149. Šimon Falta Olomouc 1
150. Antonín Fantiš Ostrava 1
151. Martin Fenin Teplice 1
152. Roman Fischer Brno 1
153. Jiří Fleišman Liberec 1
154. Tomáš Frejlach Brno 1
155. Marcel Gecov Slavia 1
156. Patrik Gedeon Dukla 1
157. Lukáš Hejda Plzeň 1
158. David Helísek Znojmo 1
159. Josef Hnaníček Znojmo 1
160. Daniel Holzer Ostrava 1
161. Tomáš Hořava Plzeň 1
162. Jan Hošek Teplice 1
163. David Houska Olomouc 1
164. Robert Hrubý Slavia 1
165. Luboš Hušek Liberec 1
166. Alois Hyčka Brno 1
167. Tomáš Janotka Brno 1
168. David Jarolím Ml. Boleslav 1
169. Tomáš Josl Jihlava 1
170. Jakub Jugas Příbram 1
171. Lukáš Juliš Sparta 1
172. Jan Juroška Dukla 1
173. Václav Kalina Bohemians 1905 1
174. Filip Kaša Ostrava 1
175. Josef Kaufman Teplice 1
176. Miroslav Keresteš Brno 1
177. Tiémoko Konaté Sparta 1
178. Milan Kopic Jihlava 1
179. Jan Kosak Jihlava 1
180. Pavel Košťál Brno 1
181. Radoslav Kováč Liberec 1
182. Jiří Krejčí Jihlava 1
183. Karel Kroupa Brno 1
184. Vojtěch Kubista Jablonec 1
185. Tomáš Kučera Jihlava 1
186. Marek Kysela Jablonec 1
187. David Limberský Plzeň 1
188. Martin Lukeš Ostrava 1
189. Josef Marek Dukla 1
190. Marek Matějovský Sparta 1
191. Muris Mešanović Jihlava 1
192. Tomáš Mičola Slavia 1
193. Milan Mišůn Příbram 1
194. Pavel Moulis Jablonec 1
195. Radim Nepožitek Znojmo 1
196. Ondřej Petrák Slavia 1
197. David Petrus Ostrava 1
198. Lukáš Pleško Příbram 1
199. Jan Rajnoch Liberec 1
200. Jan Schulmeister Olomouc 1
201. Marek Šichor Ostrava 1
202. Arnold Šimonek Jihlava 1
203. Radek Šírl Bohemians 1905 1
204. Jan Šisler Brno 1
205. Michal Šmíd Bohemians 1905 1
206. Ondřej Šourek Jihlava 1
207. Vojtěch Štěpán Ostrava 1
208. Jakub Štochl Bohemians 1905 1
209. Šimon Šumbera Brno 1
210. Ondřej Švejdík Sparta 1
211. Daniel Tarczal Příbram 1
212. Jakub Teplý Jihlava 1
213. Mohamed Traore Brno 1
214. Michal Trávník Slovácko 1
215. Jan Trousil Slovácko 1
216. Kamil Vacek Sparta 1
217. Štěpán Vachoušek Teplice 1
218. Tomáš Vengřinek Ostrava 1
219. Vukadin Vukadinovič Jablonec 1
220. Emir Zeba Znojmo 1
221. Martin Zeman Příbram 1
222. Carlos de Azevedo Ostrava 1

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci s novým herním systémem. Ligový titul obhajuje Viktoria Plzeň, nováčky jsou Baník Ostrava a Příbram, nově mohou spadnout až tři týmy.

Po základní části, ve které se všech 16 klubů utká dvoukolově každý s každým, se týmy rozdělí v nadstavbové části do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky.

Skupina o titul: prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy budou mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí.

Skupina o baráž o Evropskou ligu: týmy na 7. až 10. místě se utkají o sedmou příčku znamenající účast v baráži o Evropskou ligu s týmem na čtvrtém, či pátém místě ze skupiny o titul. Tato skupina se bude hrát vyřazovacím způsobem dvoukolově.

Skupina o udržení: týká se týmů na 11. až 16. místě, hraje se jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Články odjinud


Články odjinud