Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u dalšího pokračování halového mistrovství světa se těším opět zítra.
Hladká šedesátka uzavřela dnešní program druhého dne halového mistrovství světa a my známe hned několik nových světových šampionů.
Tím prvním je Juan Miguel Echevarría, který k překvapení všech dokázal zvítězit výkonem 846cm v dálkařkém sektoru a nechal za sebou i taková jména, jako například Luvo Manyonga nebo Jarrion Lawson.
Druhá sada cenných kovů se rozdávala v ženském pětiboji, kde dle předpokladů zvítězila Katarina Johnson-Thompsonová před druhou Ivonou Dadicovou a bronzovou Kubánkou Yorgelis Rodríguezovou.
Třetí finálový závod proběhl v koulařském sektoru, kde si v závodě žen suverénně dovrhala pro titul mistryně světa Maďarka Anita Mártonová výkonem 19,62m, před druhou Dannielou Thomasovou – Doddovou, která dohodila na 19,22m a třetí Číňankou Lijiao Gongovou.
Na úplný závěr se běželo finále hladké šedesátky žen, kde s přehledem zvítězila Murielle Ahouréová, stříbrá byla Marie – Josée Ta Louová a bronzová Mujinga Kambundjiová.
60mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA FINÁLE 60M ŽEN
1. Murielle Ahouré CIV 6.97
2. Marie-Josée Ta Lou CIV 7.05 (.043)
3. Mujinga Kambundji SUI 7.05 (.048)
4. Elaine Thompson JAM 7.08
5. Dafne Schippers NED 7.10
6. Michelle-Lee Ahye TTO 7.13
7. Carolle Zahi FRA 7.19
8. Remona Burchell JAM 7.50
60mŽ'
Druhá nakonec finišovala o pět tisícin Marie-Josée Ta Louová před Mujinga Kambundjiovou.
60mŽ'
Časem 6,97s dokonce vylepšuje africký rekord!
60mŽ'
Murielle Ahouréová suverénně vítězí a je mistryní světa!
60mŽ'
Závodnice už nastupují na dráhu a finále bude každou chvílí odstartováno.
60mŽ'
STARTOVNÍ LISTINA FINÁLE ŽEN NA 60M
1. Carolle Zahiová FRA
2. Dafne Schippersová NED
3. Elaine Thompsonová JAM
4. Murielle Ahouréová CIV
5. Mujinga Kambundjiová SUI
6. Marie-Josée Ta Louová CIV
7. Michelle-Lee Ahyeová TTO
8. Remona Burchell JAM
60mŽ'
Vrcholem dnešního programu bude další medailový souboj, finále hladké šedesátky žen.
kouleŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA VRHU KOULÍ ŽEN
1. Anita Márton HUN 19.62
2. Danniel Thomas-Dodd JAM 19.22
3. Lijiao Gong CHN 19.08
4. Yang Gao CHN 18.77
5. Paulina Guba POL 18.54
6. Aliona Dubitskaya BLR 18.21
7. Yaniuvis López CUB 18.19
8. Jeneva Stevens USA 18.18
9. Cleopatra Borel TTO 17.80
10. Brittany Crew CAN 17.61
11. Yuliya Leantsiuk BLR 17.44
12. Daniella Hill USA 17.26
13. Fanny Roos SWE 17.23
14. Dimitriana Surdu MDA 17.22
15. Radoslava Mavrodieva BUL 16.33
kouleŽ'
Kdo se ale zlepšil je vedoucí Anita Mártonová, která nejenže získává titul mistryně světa, ale výkonem 19,62m také posunuje hranici maďarského národního rekordu.
kouleŽ'
Danniel Thomas-Doddová se nezlepšila a za 19,22m bere stříbro.
kouleŽ'
V závěrečném šestém pokusu se zlepšila Lijiao Gongová na 19,08m, nic to ale nezmění na tom, že zůstane bronzová.
400mM'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA TŘETÍHO SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU NA 400M MUŽŮ
1. Pavel Maslák CZE 46.32 Q
2. Deon Lendore TTO 46.33 Q
3. Luka Janežič SLO 46.37
4. Mikhail Litvin KAZ 47.94
5. Chidi Okezie NGR 48.53
6. Yousef Karam KUW DNF
400mM'
Ve velmi těsném finiši nakonec vítězí Pavel Maslák a určitě jej uvidíme ve finále v boji o medaile!
400mM'
Pavel Maslák sbíhá na první pozici!
400mM'
Následuje závěrečný běh na dráze, třetí semifinále na 400m v čele s Pavlem Maslákem.
5boj'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PĚTIBOJE ŽEN
1. Katarina Johnson-Thompson GBR 4750
2. Ivona Dadic AUT 4700
3. Yorgelis Rodríguez CUB 4637
4. Eliška Klučinová CZE 4579
5. Erica Bougard USA 4571
6. Xénia Krizsán HUN 4559
7. Alina Shukh UKR 4466
8. Lecabela Quaresma POR 4424
9. Kendell Williams USA 4414
10. Caroline Agnou SUI 4397
11. Kateřina Cachová CZE 4282
12. Antoinette Nana Djimou FRA 3705
kouleŽ'
Po pátých pokusech je situace na čele stále stejná, žádná ze závodnice se nezlepšila. Díky novým pravidlům budou mít šestý pokus k dispozici jen čtyři nejlepší závodnice.
400mM'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA DRUHÉHO SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU NA 400M MUŽŮ
1. Óscar Husillos ESP 45.69
2. Michael Cherry USA 45.73
3. Rafał Omelko POL 46.39
4. Juander Santos DOM 46.83
5. Asa Guevara TTO 46.91
6. Lee Thompson GBR 47.14
400mM'
Ten vítězí ve skvělém čase 45,69s a vytváří nový národní rekord své země.
400mM'
Óscar Husillos je první na seběhu a běží si pro postup.
400mM'
Připraveno je druhé semifinále mužů na 400m.
7boj'
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SEDMIBOJE MUŽŮ PO ČTYŘECH DISCIPLÍNÁCH
1. Kevin Mayer FRA 3536
2. Damian Warner CAN 3491
3. Maicel Uibo EST 3436
4. Kai Kazmirek GER 3422
5. Oleksiy Kasyanov UKR 3350
6. Oleksiy Kasyanov UKR 3378
7. Zachery Ziemek USA 3305
8. Jan Doležal CZE 3237
9. Dominik Distelberger AUT 3215
10. Ruben Gado FRA 3233
11. Eelco Sintnicolaas NED 3195
12. Dominik Distelberger AUT 3215
13. Eelco Sintnicolaas NED 3195
14. Lindon Victor GRN 2204
15. Kurt Felix GRN DNF
7boj'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA SKOKU DO VÝŠKY SEDMIBOJAŘŮ – SKUPINA B
1. Maicel Uibo EST 2.17
2. Jan Doležal CZE 1.96
3. Ruben Gado FRA 1.96
4. Dominik Distelberger AUT 1.93
5. Lindon Victor GRN NM
6. Kurt Felix GRN DNS
7boj'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA SKOKU DO VÝŠKY SEDMIBOJAŘŮ – SKUPINA A
1. Kai Kazmirek GER 2.05
2. Zachery Ziemek USA 2.02
3. Damian Warner CAN 2.02
4. Kevin Mayer FRA 2.02
5. Oleksiy Kasyanov UKR 2.02
6. Eelco Sintnicolaas NED 1.90
400mM'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PRVNÍHO SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU NA 400M MUŽŮ
1. Luguelín Santos DOM 46.31 Q
2. Aldrich Bailey Jr USA 46.33 Q
3. Jakub Krzewina POL 46.69
4. Javon Francis JAM 46.73
5. Patrik Šorm CZE 47.04
6. Lucas Búa ESP 47.14
400mM'
Luguelín vyhrává stylem start – cíl tento první běh, Patrik Šorm doběhl na pátém místě.
400mM'
Hned v té první se představí Patrik Šorm.
400mM'
Teď jsou ale na programu semifinálové čtvrtky mužů.
kouleŽ'
Na chvíli se opět podíváme do koule žen, kde ve čtvrté sérii vede Anita Mártonová skvělým výkonem 19,48m, druhá je zatím Danniel Thomas-Doddová za 19,22m a na třetí pozici se nachází Lijiao Gongová s výkonem 18,98m.
7boj'
Tím tedy končí vícebojařská výška.
7boj'
Maicel Uibo 220cm nezvádl, zapisuje 217cm. To ale stačí k tomu, aby se v průběžném pořadí víceboje dostal před Kevina Mayera.
dálkaM'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA SKOKU DALEKÉHO MUŽŮ
1. Juan Miguel Echevarría CUB 8.46
2. Luvo Manyonga RSA 8.44
3. Marquis Dendy USA 8.42
4. Jarrion Lawson USA 8.14
5. Yuhao Shi CHN 8.12
6. Ruswahl Samaai RSA 8.05
7. Radek Juška CZE 7.99
8. Eusebio Cáceres ESP 7.91
9. Miltiadis Tentoglou GRE 7.82
10. Changzhou Huang CHN 7.75
11. Tyrone Smith BER 7.75
12. Emiliano Lasa URU 7.72
13. Maykel Massó CUB 7.71
14. Godfrey Khotso Mokoena RSA 7.53
15. Damar Forbes JAM 7.21
dálkaM'
Druhý končí Luvo Manyonga za 844cm, bronz bere Marquis Dendy za 842cm.
dálkaM'
V dálce je hotovo! Po velmi napínavém souboji nakonec vítězí Juan Miguel Echevarría, který se tak v devatenácti letech stává novým mistrem světa!
7boj'
Ve výškařském sektoru ještě pokračuje Estonec Uibo, který skáče na 220cm, v A skupině vyhrál Kai Kazmirek výkonem 205cm.
7boj'
Mezitím pomalu končí vícebojařská výška, Jan Doležal zapisuje 767 bodů za 196cm.
dálkaM'
Dendy dolétl v šesté sérii na 818cm a bude čekat, co předvedou jeho soupeři.
dálkaM'
Bohužel pro české barvy, Radek Juška oba své finálové pokusy přešlápl a vzhledem k novému systému už šestý pokus mít nebude.
dálkaM'
A oběma teď vypálil rybník Juan Miguel Echevarría, který jde skokem dlouhým 846cm do vedení!
dálkaM'
Věci se ale dějí v dálce mužů! Luvo Manyonga potvrdil své vedení nejlepším letošním výkonem 844cm, krátce po něm jej ale málem překonal Marquis Dendy, jenž doletěl až na hranici nového osobního rekordu, ten má nyní hodnotu 842cm.
400mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA TŘETÍHO SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU ŽEN NA 400M
1. Courtney Okolo USA 51.79 Q
2. Maria Belimpasaki GRE 52.17 Q
3. Tovea Jenkins JAM 52.42
4. Phil Healy IRL 53.26
5. Lada Vondrová CZE 53.32
6. Iveta Putalová SVK 53.46
400mŽ'
Lada Vondrová doběhla pátá a do finále se nedostane.
400mŽ'
To je ale nepravděpodobné, protože v tomto běhu se nepředstavila žádná britská závodnice.
400mŽ'
Courtney Okolová dle předpokládů vítězí a uvidíme ji ve finále, pokud tedy nepřijde žádná diskvalifikace.
400mŽ'
Teď ale příchází poslední semifinále, ve kterém se představí i Češka Lada Vondrová, nejmladší z české výpravy.
400mŽ'
A je tu diskvalifikace! Vítězka prvního běhu je ze hry venku za vyšlápnutí z dráhy! Na její úkor postupuje přímo domácí Britka.
400mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA DRUHÉHO SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU ŽEN NA 400M
1. Justyna Święty-Ersetic POL 52.63 .621 Q
2. Zoey Clark GBR 52.63 .624 Q
3. Madiea Ghafoor NED 53.14
4. Raphaela Boaheng Lukudo ITA 53.18
5. Nadine Gonska GER 53.45
Stephenie Ann McPherson JAM DQ
400mŽ'
Justyna Święty-Erseticová končí velmi těšně druhá.
400mŽ'
Ta svůj náskok jen navyšuje a vyhraje tento běh.
400mŽ'
Na seběhu je první Stephenie Ann McPhersonová.
400mŽ'
Teď už ale druhé semifinále na čtvrtku žen.
dálkaM'
Skvělou zprávou ale je, že Radek Juška postupuje ze sedmého místa do finále a bude tak mít další tři pokusy!
dálkaM'
Luvo Manyonga ukázal pevné nervy a ve třetí sérii doletěl na 833cm, čímž přebírá průběžné vedení.
400mŽ'
Ale pozor! Přichází diskvalifikace! Švýcarka se do finále nepodívá a na její úkor postupuje domácí závodnice.
400mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PRVNÍHO SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU ŽEN NA 400M
1. Shakima Wimbley USA 51.34 Q
2. Eilidh Doyle GBR 52.15
3. Agné Šerkšnienė LTU 52.62
4. Anna Yaroshchuk-Ryzhykova UKR 52.74
5. Alexandra Bezeková SVK 53.05
Léa Sprunger SUI 51.71 Q
400mŽ'
S přehledem vítězí Shakima Wimbleyová a postupuje do finále.
400mŽ'
Hned v prvním běhu uvidíme také slovenskou závodnici Alexandru Bezekovou.
400mŽ'
Program na ovále pokračuje semifinálovými čtvrtkami žen, k vidění budou celkem tři běhy.
dálkaM'
Radek Juška je stále pátý a do finále se téměř s jistotou podívá.
kouleŽ'
Zahájena byla i koule žen, po první sérii vede Danniel Thomas-Doddová výkonem 18,92m.
7boj'
U sedmibojařů pokračuje výška, Jan Doležal překonal i 196cm.
dálkaM'
Dálka mužů pokračuje třetí sérií, Radek Juška se posunul na pátou pozici, finále ale stále jisté nemá.
5boj'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PĚTIBOJAŘSKÉHO BĚHU NA 800M
1. Katarina Johnson-Thompson GBR 2:16.63
2. Yorgelis Rodríguez CUB 2:17.70
3. Ivona Dadic AUT 2:17.82
4. Xénia Krizsán HUN 2:18.12
5. Alina Shukh UKR 2:18.36
6. Kateřina Cachová CZE 2:18.90
7. Eliška Klučinová CZE 2:19.16
8. Erica Bougard USA 2:19.51
9. Lecabela Quaresma POR 2:19.85
10. Caroline Agnou SUI 2:21.08
11. Kendell Williams USA 2:24.60
12. Antoinette Nana Djimou FRA DNF
dálkaM'
Radek Juška předvedl ve třetí sérii další nevydařený pokus a zapisuje pouze 747cm. Snad bude jeho 799cm z první série stačit na finále.
5boj'
Thomsponová na osmistovce vítězí a znamená to, že se stává pětibojařskou mistryní světa!
5boj'
Dvě kola do cíle se vedení ujímá vedoucí pětibojařka Thompsonová.
5boj'
Eliška Klučinová se zatím drží v zadní části vedoucí skupinky.
5boj'
Za malou chvíli ale vyvrcholí pětiboj žen, ve kterém by mohl výborný výkon posunou Elišku Klučinovou na medilovou pozici. Závodnice čeká poslední disciplína – osmistovka.
7boj'
V sedmiboji mužů se mezitím skáče výška, závodníci v čele s Janem Doležalem se snaží překonat laťku ve výšce 196cm.
dálkaM'
Eusebio Cáceres teď přešlapem zahájil sérii třetích pokusů.
dálkaM'
Radek Juška stále drží čtvrté místo a vypadá to s postupem do finále velmi nadějně.
dálkaM'
Své vedení v soutěži naopak upevnil Juan Miguel Echevarría, jenž se dokázal zlepšit na 828cm.
dálkaM'
Nepříjemná situace teď nastává v případě Luva Manyongy, který přešlápl i svůj druhý pokus.
1500mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA TŘETÍHO ROZBĚHU ŽEN NA 1500M
1. Sifan Hassan NED 4:05.46 Q
2. Winny Chebet KEN 4:05.81 Q
3. Rababe Arafi MAR 4:06.12 q
4. Shelby Houlihan USA 4:06.21 q
5. Dawit Seyaum ETH 4:10.20
6. Linn Nilsson SWE 4:10.36
7. Ciara Mageean IRL 4:11.81
8. Aníta Hinríksdóttír ISL 4:15.73
1500mŽ'
Podle časů uvidíme, kdo se ještě podívá do finálového závodu.
1500mŽ'
Sifan Hassanová si vedení s poklidem kontrolovala a postupuje z první příčky.
1500mŽ'
Dva okruhy před cílem si vedení přebírá Hassanová, která postupně zrychluje tempo.
dálkaM'
Radek Juška ve druhé sérii skočil o poznání hůře, s pokusem dlouhým 767cm nemůže být spokojený.
1500mŽ'
Po třech kolech je na čele Aníta Hinríksdóttírová, Hassanová se drží těsně za ní.
1500mŽ'
Největší favoritkou třetího běhu bude jednoznačně Sifan Hassanová.
1500mŽ'
A nás čeká poslední, třetí rozběh na patnáct set metrů žen.
1500mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA DRUHÉHO ROZBĚHU ŽEN NA 1500M
1. Beatrice Chepkoech KEN 4:09.12 Q
2. Colleen Quigley USA 4:09.31 Q
3. Kate van Buskirk CAN 4:09.42
4. Dominique Scott RSA 4:09.80
5. Hanna Klein GER 4:12.11
6. Eilish McColgan GBR 4:13.32
7. Malika Akkaoui MAR 4:15.09
8. Meraf Bahta SWE 4:22.40
9. Claudia Mihaela Bobocea ROU 4:24.60
1500mŽ'
A onou nešťastnicí, jež spadla, byla Švédka Meraf Bahtaová. Uvidíme, jestli přijde nějaká diskvalifikace.
1500mŽ'
Kterou také udržuje, v cíli je první a postupuje do finále přímo.
1500mŽ'
V náběhu do posledního kola Chepkoechová pořád drží první pozici.
1500mŽ'
Ale pozor! Přichází pád, zatím není jasné, které z žen se to týká!
1500mŽ'
Tři kola do cíle a Beatrice Chepkoechová stále drží své vedení.
dálkaM'
Radek Juška zůstává po první sérii na druhém místě, Manyonga přešlápl a Lawsonovi se skok příliš nevydařil.
1500mŽ'
Závod odvážně rozběhla Beatrice Chepkoechová, uvidíme, jak dlouho jí to vydrží.
1500mŽ'
Připraven je druhý běh, ve kterém se opět bude bojovat o místenky do finálového závodu.
1500mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PRVNÍHO ROZBĚHU ŽEN NA 1500M
1. Genzebe Dibaba ETH 4:06.25 Q
2. Laura Muir GBR 4:06.54 Q
3. Aisha Praught JAM 4:07.51
4. Marta Pérez ESP 4:09.90
5. Gabriela Stafford CAN 4:09.94
6. Diana Sujew GER 4:10.64
7. Luiza Gega ALB 4:10.65
8. Simona Vrzalová CZE 4:14.11
Eliane Saholinirina MAD DNF
1500mŽ'
Simona vrzalová končí někde okolo sedmého místa.
1500mŽ'
Dibabaová si vedení v klidu pohlídala a vítězí v prvním běhu.
1500mŽ'
Do čela jde teď velká favoritka Dibabaová, do cíle zbývají dvě kola.
1500mŽ'
Simona Vrzalová si také nevede špatně, vedoucí skupinku má na dosah.
1500mŽ'
Ve vedení je zatím Aisha Praughtová, do cíle zbývají čtyři okruhy.
1500mŽ'
Uvidíme celkem tři běhy, hned v tom prvním se představí Simona Vrzalová.
1500mŽ'
Teď se na chvilku přesuneme zpět na ovál, kde se konají rozběhy na 1500m žen.
dálkaM'
Yuhao Shi přešlapuje a Radek Juška je stále ve vedení.
dálkaM'
A jeho pokus není vůbec špatný! Radek si vyrovnáná svůj letošní nejlepší výkon a v první sérii zapisuje 799cm.
dálkaM'
Ale nyní už přijde na řadu Radek Juška, uvidíme, jak daleko dolétne.
dálkaM'
Ten letěl velmi daleko, bohužel ale s přešlapem.
dálkaM'
Jako druhý skáče Řek Miltiadis Tentoglou.
dálkaM'
Španěl trefil odrazové břevno naprosto přesně a nastavuje laťku na 791cm.
dálkaM'
Jako první přijde na řadu Eusebio Cáceres, španělský rodák s osobákem 816cm.
dálkaM'
Zdatně konkurovat by mu ale měli také Jarrion Lawson a Juan Miguel Echevarría.
dálkaM'
Velkým favoritem na zlato je určitě Luvo Manyonga, který se dokázal tento rok dostat na 840cm.
dálkaM'
Za pár minut odstartuje i dálka mužů, kde budeme držet palce Radku Juškovi.
800mM'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA DRUHÉHO SEMIFINÁLE MUŽŮ NA 800M
1. Adam Kszczot POL 1:47.02 Q
2. Mostafa Smaili MAR 1:47.08 Q
3. Saúl Ordóñez ESP 1:47.11 q
4. Antoine Gakeme BDI 1:49.66
5. Donavan Brazier USA DQ
800mM'
A Kszczot své vedení uhlídal a do finále postupuje z prvního místa.
800mM'
Sto metrů do cíle a Adam Kszczot je na prvním místě.
800mM'
Do posledního kola tradičně nabíhá z posledního místa Adam Kszczot, který se ale dere velmi rychle dopředu.
800mM'
Antoine Gakeme se ujímá vedení v tomto závodě, dvě kola zvládl za 53,26s, tedy výrazněji pomaleji, než vedoucí borec v prvním běhu.
800mM'
Připraveno je druhé semifinále mužů, které by mělo být o něco pomalejší.
800mM'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PRVNÍHO SEMIFINÁLE MUŽŮ NA 800M
1. Álvaro De Arriba ESP 1:45.44 Q
2. Elliot Giles GBR 1:45.46 Q
3. Drew Windle USA 1:45.52 q
4. Andreas Kramer SWE 1:47.21
5. Hamada Mohamed EGY 1:47.65
800mM'
Toho ještě ve finiši předběhl Álvaro De Arriba, Brit ale postoupí do finále přímo tak či tak.
800mM'
Mohamed ale tuhne a na první místo jde britský Elliot Giles.
800mM'
Hamada Mohamed probíhá čtvrtkou za 50,32s a vypadá to na velmi rychlý běh.
800mM'
Na ovále jsou připraveni půlkaři, čekají nás dva běhy po pěti závodnících.
60mŽ'
Tímto se s rovinkou na chvíli loučíme a běžečký program se přesouvá na ovál.
60mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA TŘETÍHO SEMIFINÁLE ŽEN NA 60M
1. Mujinga Kambundji SUI 7.10 Q
2. Carolle Zahi FRA 7.17 Q
3. Carina Horn RSA 7.18
4. Ezinne Okparaebo NOR 7.19
5. Anna Kiełbasińska POL 7.23
6. Bianca Williams GBR 7.26
7. Anna Bongiorni ITA 7.30
8. Gayon Evans JAM DNS
60mŽ'
Zda vítězí v čase 7,10s Švýcarka Mujinga Kambundjiová a zajistila si postup do finále.
60mŽ'
Připraveno je třetí, poslední semifinále, po kterém už budeme znát kompletní složení finálového běhu.
60mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA DRUHÉHO SEMIFINÁLE ŽEN NA 60M
1. Marie-Josée Ta Lou CIV 7.08 Q
2. Remona Burchell JAM 7.15 (.145) Q
3. Michelle-Lee Ahye TTO 7.15 (.145) Q
4. Tatjana Pinto GER 7.18
5. Ewa Swoboda POL 7.25
6. Crystal Emmanuel CAN 7.27
7. Destiny Carter USA 7.28
8. Klára Seidlová CZE 7.35
60mŽ'
Zajímavostí je, že závodnice na druhém a třetím místě, Remona Burchellová a Michelle-Lee Ahyeová měly stejný čas na tisíciny sekundy, znamená to tedy, že přímo postupují obě dvě.
60mŽ'
Klára Seidlová byla na startu bohužel suverénně nejpomalejší a do finále se nepodívá.
60mŽ'
Ve druhém semifinále vítězí Ta Louová, čas 7,08s jí k tomu bohatě stačil.
60mŽ'
Za malou chvíli odstartuje také druhý běh, ve druhé dráze se představí jediná česká zástupkyně, Klára Seidlová.
60mŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PRVNÍHO SEMIFINÁLE ŽEN NA 60M
1. Murielle Ahouré CIV 7.01 Q
2. Elaine Thompson JAM 7.07 Q
3. Dafne Schippers NED 7.09 q
4. Javianne Oliver USA 7.10
5. Asha Philip GBR 7.13
6. Kelly-Ann Baptiste TTO 7.21
7. Xiaojing Liang CHN 7.30
8. Ajla Del Ponte SUI 7.40
60mŽ'
V prvním semifinále vítězí Murielle Ahouréová v nejlepším letošním světovém výkonu 7,01s.
60mŽ'
Program na rovince pokračuje hladkými šedesátkami žen, v jednom ze tří semifinále se představí i Klára Seidlová.
5boj'
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY PĚTIBOJE ŽEN PO ČTYŘECH DISCIPLÍNÁCH
1. Katarina Johnson-Thompson GBR 3880
2. Ivona Dadic AUT 3847
3. Yorgelis Rodríguez CUB 3782
4. Eliška Klučinová CZE 3744
5. Erica Bougard USA 3741
6. Xénia Krizsán HUN 3710
7. Antoinette Nana Djimou FRA 3705
8. Kendell Williams USA 3652
9. Alina Shukh UKR 3620
10. Lecabela Quaresma POR 3598
11. Caroline Agnou SUI 3588
12. Kateřina Cachová CZE 3443
5boj'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA SKOKU DALEKÉHO PĚTIBOJAŘEK
1. Katarina Johnson-Thompson GBR 6.50
2. Ivona Dadic AUT 6.40
3. Kendell Williams USA 6.30
4. Eliška Klučinová CZE 6.20
5. Erica Bougard USA 6.18
6. Yorgelis Rodríguez CUB 6.15
7. Antoinette Nana Djimou FRA 6.13
8. Alina Shukh UKR 6.09
9. Xénia Krizsán HUN 6.09
10. Lecabela Quaresma POR 6.01
11. Caroline Agnou SUI 5.96
12. Kateřina Cachová CZE 5.94
5boj'
Tímto pětibojařská dálka žen končí, Eliška Klučinová v ní končí čtvrtá a díky tomu se posunuje na čtvrté místo i v celkovém průběžném pořadí.
5boj'
Zlepšila se Kateřina Cachová, 594cm ale stále není výkon, se kterým bude naše závodnice spokojená.
5boj'
Elišce Klučinové třetí pokus nevyšel, zapisuje 588cm a body si připíše za 620cm v druhé sérii.
60přŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PÁTÉHO ROZBĚHU ŽEN NA 60M PŘEKÁŽEK
1. Oluwatobiloba Amusan NGR 7.95 Q
2. Sally Pearson AUS 7.96 Q
3. Alina Talay BLR 8.11 Q
4. Karolina Kołeczek POL 8.16 (.157) Q
5. Ivana Lončarek CRO 8.16 (.159) q
6. Gréta Kerekes HUN 8.20 q
7. Ricarda Lobe GER 8.33
8. Mulern Jean HAI 8.51
60přŽ'
V tomto běhu vítězí v šesté dráze Nigerijka Oluwatobiloba Amusanová časem 7,95s.
60přŽ'
Teď se ale přesunujeme zpět na rovinku k poslednímu rozběhu na překážkách.
5boj'
Xéniea Kriszánová znovu přešlapuje a zůstane jí 609cm z druhé série.
5boj'
Katarina Johnson-Thompsonová jen zopakovala svůj výkon z první série a zůstane jí v zápise 650cm.
5boj'
Ve třetí sérii se zlepšuje Erica Bougardová, výkon 618cm ale zatím stačí pouze na průběžné páté místo v dálce.
60přŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA ČTVRTÉHO ROZBĚHU ŽEN NA 60M PŘEKÁŽEK
1. Kendra Harrison USA 7.77 Q
2. Hanna Plotitsyna UKR 8.11 Q
3. Luca Kozák HUN 8.16 Q
4. Lindsay Lindley NGR 8.17 Q
5. Reetta Hurske FIN 8.20 q
6. Angela Whyte CAN 8.21
7. Karel Elodie Ziketh CIV 8.43
60přŽ'
Kenda Harrisonová vítězí jakožto světová rekordmanka s naprostým přehledem, čas 7,77s jasně říká ostatním závodnicím, s jakou formou do Birminghamu přijela.
60přŽ'
Připraven už je ale čtvrtý rozběh na překážkách žen.
5boj'
V dálce se mezitím zvládly téměř všechny vícebojařky dostat přes šestimetrovou hranici, pod šest metrů zatím skončily pouze Caroline Agnouová a Češka Kateřina Cachová.
60přŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA TŘETÍHO ROZBĚHU ŽEN NA 60M PŘEKÁŽEK
1. Devynne Charlton BAH 7.95 Q
2. Cindy Roleder GER 7.97 Q
3. Nadine Visser NED 8.01 Q
4. Elvira Herman BLR 8.07 Q
5. Michelle Jenneke AUS 8.20 q
6. Marilyn Nwawulor GBR 8.22
7. Anamaria Nesteriuc ROU 8.32
8. Elin Westerlund SWE 8.36
5boj'
Eliška Klučinová se v druhé sérii dokázala zlepšit a připisuje si body za výkon 620cm!
60přŽ'
Elvira Hermanová si z osmé dráhy zajistila s přehledem místenku v semifinále, k vítězství v tomto běhu jí stačil čas 7,95s.
60přŽ'
Nás ale teď bude zajímat především třetí rozběh na nejkratších plotech žen.
5boj'
Na druhé místo v pětibojařské dálce se posunula Američanka Williamsová, která dolétla na skvělých 630cm.
60přŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA DRUHÉHO ROZBĚHU ŽEN NA 60M PŘEKÁŽEK
1. Isabelle Pedersen NOR 7.93 Q
2. Christina Manning USA 7.96 Q
3. Andrea Ivančević CRO 8.15 Q
4. Eline Berings BEL 8.20 Q
5. Beate Schrott AUT 8.27
6. Megan Marrs GBR 8.28
7. Elisa Maria Di Lazzaro ITA 8.35
5boj'
Eliška Klučinová zapisuje v první sérii po vydařeném skoku 602cm.
60přŽ'
Zde poměrně překvapivě vítězí Isabelle Pedersenová, která si dokonce zvládla vylepšit osobní maximum na 7,93s.
60přŽ'
Ke startu už je ale připraven druhý rozběh, který bude odstartován za malý okamžik.
60přŽ'
VÝSLEDKOVÁ LISTINA PRVNÍHO ROZBĚHU ŽEN NA 60M PŘEKÁŽEK
1. Sharika Nelvis USA 7.97 Q
2. Stephanie Bendrat AUT 8.06 Q
3. Nooralotta Neziri FIN 8.13 Q
4. Eefje Boons NED 8.16 Q
5. Veronica Borsi ITA 8.27
6. Andrea Vargas CRC 8.34
7. Elisávet Pesirídou GRE DNF
5boj'
Dadičová zapisuje 629cm a vypadá, že je s tímto výkonem spokojena.
5boj'
Kateřina Cachová bohužel svůj první pokus přešlápla.
60přŽ'
Elisávet Pesirídouová bohužel upadla na poslední překážce, závod nedokončila a je nyní ošetřována.
60přŽ'
Nelvisová s přehledem vítězí a postupuje do semifinále, časomíra se zastavila na 7,97s.
60přŽ'
Sharika Nelvisová bude největší favoritkou tohoto běhu, hledejme ji v osmé dráze.
60přŽ'
Nyní už je ale čas na překážkové rozběhy žen, kterých uvidíme pět.
5boj'
Quaresmové se pokus naopak velmi vydařil a přiblížila se ke svému osobnímu maximu, skok dlouhý 601cm pro ni znamená zasloužený přísun bodů.
5boj'
Shukhová se sice trefila, k prknu jí ale chybělo mnoho centimetrů. Zapisuje 575cm.
5boj'
V dálce pětibojařek zahajuje Krizsánová, ta ale zariskovala a přešlapuje.
Dopolední program druhého dne byl velmi úspěšný, jelikož postupili všichni čeští závodníci.
Nejdříve, trošku se štestím, čtvrtkařka Lada Vondrová, která se mezi osmnáct nejlepších dostala jako poslední, poté ji následovala její kolegyně sprinterka na nejkratší trati, Klára Seidlová, a jen o několik málo minut později se nenechali zahanbit ani muži, když Patrik Šorm i Pavel Maslák oba shodně zaběhli čas, jenž na semifinále bohatě stačí.
Ve večerním programu tedy uvidíme nespočet českých želízek, a to je jen o důvod víc, proč tento přenos sledovat.
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SEDMIBOJE MUŽŮ PO TŘECH DISCIPLÍNÁCH
1. Kevin Mayer FRA 2714
2. Damian Warner CAN 2669
3. Kai Kazmirek GER 2572
4. Oleksiy Kasyanov UKR 2556
5. Zachery Ziemek USA 2483
6. Eelco Sintnicolaas NED 2481
7. Dominik Distelberger AUT 2475
8. Maicel Uibo EST 2473
9. Jan Doležal CZE 2470
10. Ruben Gado FRA 2466
11. Kurt Felix GRN 2358
12. Lindon Victor GRN 2204
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY PĚTIBOJE ŽEN PO TŘECH DISCIPLÍNÁCH
1. Yorgelis Rodríguezová CUB 2886
2. Katarina Johnson-Thompsonová GBR 2873
3. Ivona Dadicová AUT 2872
4. Erica Bougardová USA 2836
5. Xénia Krizsánová HUN 2833
6. Eliška Klučinová CZE 2832
7. Antoinette Nana Djimouová FRA 2815
8. Caroline Agnouová SUI 2751
9. Lecabela Quaresmaová POR 2745
10. Alina Shukhová UKR 2743
11. Kendell Williamsová USA 2709
12. Kateřina Cachová CZE 2612
Páteční den je tedy velmi zajímavý a rozhodně nás čeká skvělá atletická podívaná.
Nenechte si ji ujít a těším se na Vás v 19:00!
Je tady druhý závodní den a v něm se předastaví hned několik českých želízek!
Jako první nastoupí do závodu pětibojařky, konkrétně Kateřina Cachová a Eliška Klučinová.
Asi padesát minut po nich, doufejme, budeme všichni fandit Kláře Seidlové, která ale musí nejdříve postoupit z dopoledních rozběhů.
V 20:35 našeho času proběhne asi nejdůležitější zítřejší závod, dálkařské finále mužů. Do něj nastoupí i Radek Juška, který několikrát zdůraznil, že se pokusí končně v této sezoně překonat osmimetrovou hranici.
Krátce po něm se na startu patnáctky ukáže Simona Vrzalová, která bude musel vynaložit veškeré úsilí, pokud se bude chtít podívat do finále.
O několik málo okamžiků zasáhne do bojů také sedmibojař Jan Doležal, který taktéž započne svůj závod už dopoledne.
Ve čtvrt na deset budou pětibojařky pokračovat osmistovkou no a závěrem programu budou semifinále ženských čtvrtek, ve kterém, doufejme, uvidíme také Ladu Vondrovou, která taktéž bude muset nejdříve předvést své kvality v rozběhu.
Vítám vás u on-line přenosu. Dnes vás provedu halovým mistrovstvím světa v atletice z britského Birminghamu.
Začátek události je naplánován na 19:00.