OH - Atletika - 800 m - semifinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   13:25

800 m - semifinále (muži)

13:25 Semifinále - muži

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Do finále postoupili z každého semifinále dva nejrychlejší. Na čas postoupil z druhého rozběhu Tual a ze třetího Giles. Nejrychlejší čas zaběhl v posledním semifinále Keňan Rotich.

3/3'
Při nabíhání do cílové rovinky došlo ke kontaktu dvou běžců Amose a Jewetta, oba skončili na zemi. O postup si to tak rozdalo šest borců. Vítězství slaví Rotich, spolu s ním postupuje Amel Tuka. Třetí Brit Elliot Giles postupuje na čas, čtvrtý Maročan Nabil má smůlu.
3/3'
Třetí semifinále osmistovky slibuje velmi zajímavý finiš. Vede Amel Tuka, z druhé pozici kontroluje průběh semifinále Isaiah Jewett.

8. Mateusz Borkowski (POL) 1:46,54
Marco Arop si věřil až příliš, v posledních metrech úplně vytuhl a doběhl až jako sedmý. Do semifinále postupuje v osobním maximu Peter Bol, doplňuje jej Clayton Murphy. Tual a Ben budou čekat na čas třetího rozběhu.
2/3'
Druhý rozběh je výrazně svižnější. Postaral se o to Marco Arop, který nastolil vysoké tempo, kterému už nestačí Borkowski a Ben.

8. Abdelati El Guesse (MAR) 1,46:85
Patryk Dobek si našel prostor u mantinelu, kudy proběhl kolem Crestana a doběhl si pro vítězství a postup! Poláka doplňuje po obrovském souboji Keňan Korir, třetího Lópeze porazil o tři setinky.
1/3'
Po polovině závodu je ve vedení Bryce Hoppel z Ameriky. O postupujících ale není ještě ani zdaleka rozhodnuto, celá osmička běží pospolu.