OH - Atletika - Štafety 4 x 100 m - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   15:50

Štafety 4 x 100 m - finále (muži)

15:50 O medaile (Finále) - muži
ITA 1. . Itálie
GBR 2. . Velká Británie
CAN 3. . Kanada

To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Budu se na Vás těšit zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Itálie prožívá opravdu atletické tokijské šílenství! Poté, co získala zlatou medaili v individuálním závodů na sto metrů, si její zástupci doběhli pro olympijské zlato i ve štafetovém závodě. Velmi dobře to měli rozběhlé i zástupci Velké Británie, ale na cílové pásce byli předstiženi právě vítěznými Italy a zbylo na ně stříbro. Kanada obhájila bronzové medaile hlavně díky finišmanovi André De Grassemu, který dokázal nechat za svými zády všechny zbývající dotírající štafety. Překvapivě bez medaile končí Jamajka, které se nedařilo na předávkách a skončila až pátá.
Ghana DQ
Ghana si zaběhla v Tokiu osobní rekord a skončila na 6. příčce, jenže po prozkoumání videa přišla diskvalifikace za přešlap!
Finále štafet mužů na 4x 100 metrů právě skončilo.
Bronzové medaile z Ria dokázali v posledních metrech obhájit Kanaďané před dotírajícími Číňany. Pro jamajské sprintery zbylo až páté místo.
Do té doby vedoucí Velká Británie byla předstižena až na cílové pásce a končí na druhém místě o jedinou setinu sekundy!
Cílovou páskou nakonec jako první ve velmi infarktovém závěru probíhá štafeta Itálie, která tak má nejen olympijské zlato z individuálního závodu na 100 metrů, ale přidává stejný cenný kov i ve štafetě! Navíc svým časem 37,50 vytvořili nový národní rekord.
Na další předávce se ale hodně přiblížila i Čína. Tohle bude boj do posledních metrů!
Velmi dobře si vede trojlístek Itálie, Velká Británie a Jamajka.
Japonci si nedokázali na první předávce předat štafetový kolík a finále pro ně končí!
Nejrychlejší startovní reakci má Německo, naopak na druhém konci se nachází Ghana.
Finále štafet mužů na 4x 100 metrů právě začalo.
Probíhá slavnostní představení jednotlivých aktérů finále.
Zlato z Her v Riu budou obhajovat Jamajčané. Druzí před pěti lety skončily Japonci v novém asijském rekordu. Bronz pak putoval na krk reprezentantům Kanady.

Všechny tři štafety budou mít možnost obhajoby, neboť kompletní trio startuje ve finále i v Tokiu.
Velkým překvapením byl v rozbězích netypický krach štafety USA, která doběhla až na 6. místě, ze kterého neměla ani teoretickou možnost na postup. Její místo díky tomu spadlo do klína Ghaně, která je velkým překvapivým finalistou.

Při finálové neúčasti Spojených států se tak do rolí velkých favoritů staví kvarteto z Jamajky, Číny a Kanady. Překvapit rozhodně může i Itálie, která v rozbězích překonala národní rekord a postoupila na přímo. Svým výkonem se na tom podílel i čerstvý olympijský vítěz nejkratší sprinterské vzdálenosti.