OH - Atletika - Hod diskem - kvalifikace (muži) -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   02:45

Ukončeno

Hod diskem - kvalifikace (muži)

02:45 Kvalifikace - muži
   
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Postupující do finále disku

Kristjan Ceh (SLO)
Simon Pettersson (SWE)
Ola Stunes Isene (NOR)
Chad Wright (JAM)
Daniel Stahl (SWE)
Andrius Gudžius (LTU)
Matthew Denny (AUS)
Lukas Weisshaidinger (AUT)
Mauricio Ortega (COL)
Sam Mattis (USA)
Daniel Jasinski (GER)
Clemens Prufer (GER)
Kvalifikace diskařů je minulostí. Z B skupiny postoupili do finále nejlepší čtyři. Velká smůla potkala Jamajčana Dacrese, jenž nepostoupil o dva centimetry, které ztratil na krajana Wrighta. Ten je určitě rád za postup, o něco méně za fakt, že je na úkor kamaráda z reprezentace. Do finálové dvanáctky překvapivě nepostoupil ani obhájce olympijského stříbra, Polák Piotr Malachowski.
Třetí série pořádně zamíchala pořadím! Nejprve Ola Stunes Isene hodil velmi slušných 63,26 metru, načež ještě lepší pokus předvedl Simon Pettersson, když přehodil hranici 64 metrů. Oba mají prakticky jistý postup do finále.
Po odházených druhých pokusech se nic důležitého nezměnilo. Vepředu zůstává čtveřice Ceh, Wright, Dacres a Stoj, jež má nakročeno k postupu, ostatní musí přidat.
Další z Jamajčanů Chad Wright poslal disk do vzdálenosti 62,93 metru a kromě toho, že jde na druhé místo, to také znamená, že obhájce stříbrné medaile Piotr Malachowski je definitivně venku ze hry.
Na Jamajčana Dacrese se dotáhl Bartlomiej Stoj, jenž poslal disk do vzdálenosti 62,84 metrů. Má ještě dva pokusy na jeho překonání.
Pokračuje kvalifikace diskařů. Blízko byl přímé kvalifikaci Ceh ze Slovinska, limit 66 metrů nesplnil jen o 25 centimetrů. Přesto se výrazně přiblížil postupu. 62 metrů pak přehodil kromě Slovince jen Dacres.
Druhá skupina diskařů přijde na řadu v 4:20 SEČ.
První polovina kvalifikace skončila.
Piotr Malachowski s největší pravděpodobností nebude ve finále! Obhájce stříbrné medaile z Ria de Janeira hodil ve třetí sérii 62,68, což mu nestačí na lepší než devátou pozici. Do finále postupuje nejlepší dvanáctka, ale druhá skupina šestnácti diskařů má své kvalifikační představení teprve před sebou!
Andrius Gudžius nemusí smutnit. Kvalifikační limit sice těsně nepřehodil, ale jeho první hod 65,94 bude stačit na postup do finále.
O postup si třetím hodem řekl Lukas Weisshaidinger. Rakušan měl dosud dva neplatné pokusy, ale třetím hodil disk do vzdálenost 64,77, což jej vyšvihlo na čtvrtou příčku.
První skupina diskařů má za sebou druhé pokusy. Piotr Malachowski na tom není vůbec dobře a bude muset přidat, s pokusem dlouhým 61,76 je až osmý. Jako jediný má postup jistý Stach, jenž přehodil kvalifikační limit.
Velký favorit na postup Piotr Malachowski si první pokus změřit nenechal. V dalších dvou sériích si věří na lepší hod.
Velmi blízko měl automatické kvalifikaci také Andrius Gudžius z Litvy, požadovaný limit nakonec nezvládl o šest centimetrů. Přesto lze očekávat, že takový výkon bude na postup stačit.
Daniel Stahl má hotovo po prvním pokusu. Disk totiž poslal za kvalifikační limit 66 metrů, tuto hranici pokořil o dvanáct centimetrů. Z ostatních šesti svůj pokus absolvujících diskařů má nejlepší zápis Sam Mattis (62,31 m).
Do akce se zapojili také diskaři. První skupinu odstartoval černohorský reprezentant Danijel Furtula, disk poslal do vzdálenosti 59,65 metru.
Kvalifikace diskařů začala.
Startovní listina:

1. skupina

1. Danijel Furtula (MNE)
2. Juan Caicedo (ECU)
3. Lolassonn Djouhan (FRA)
4. Sam Mattis (USA)
5. Lukas Weisshaidinger (AUT)
6. Ehsan Hadadi (IRI)
7. Daniel Stahl (SWE)
8. Matthew Denny (AUS)
9. Andrius Gudzius (LTU)
10. Lawrence Okoye (GBR)
11. Traves Smikle (JAM)
12. Daniel Jasinski (GER)
13. Alin Alexandru Firfirica (ROU)
14. Mauricio Ortega (COL)
15. Clemens Prufer (GER)
16. Piotr Malachowski (POL)

2. skupina

1. Mykyta Nestrrenko (UKR)
2. Kristjan Ceh (SLO)
3. Ola Stunes Isene (NOR)
4. Frederick Dacres (JAM)
5. Yauheni Bahutski (BLR)
6. Simon Pettersson (SWE)
7. Reggie Jagers III (USA)
8. Apostolos Parellis (CYp)
9. Giovanni Faloci (ITA)
10. David Wrobel (GER)
11. Mason Finley (USA)
12. Bartlomiej Stoj (POL)
13. Lois Maikel Martinez (ESP)
14. Alex Rose (SAM)
15. Gudni Vallur Gudnason (ISL)
16. Chad Wright (JAM)
Do finále postoupí diskař, který přehodí hranici 66 metrů. V případě, že tento limit přehodí méně než dvanáct diskařů, což je počet pro finále, tak se postupuje podle pořadí od nejlepšího.
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné brzké páteční ráno. Do olympijského programu se dneškem zapojuje i atletika a já vás vítám při sledování kvalifikace disku mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:45.
Články odjinud