Australian Open - muži 2018 | Australian Open - program a výsledky | Tenis | iSport.cz

Kompletní program zápasů

Australian Open je prvním tenisovým grandslamem roku. Letošní  106. ročník turnaje se koná v australském Melbourne od 15. ledna do 28. ledna 2018 a zároveň se jedná o jubilejní 200. grandslamový turnaj v historii. Na tvrdém povrchu se představí tenisté jak v mužských i ženských singlech, tak v klasických i smíšených čtyřhrách, nechybí ani turnaj juniorů a handicapovaných.

Na Australian Open 2018 v mužském pavouku obhajuje titul loňský šampion Rafael Nadal, který se z prvenství na Australian Open radoval již pětkrát a je považován za největšího favorita. V bitvě o titul mu ale bude konkurovat švýcarská hvězda Roger Federer nebo vracející se Srb Novak Djokovič, v jehož trenérském týmu je i Radek Štěpánek. Mužskou část Australian Open si zahrají i tři čeští tenisté – Tomáš Berdych, Jiří Veselý a Václav Šafránek.

Ženská obhájkyně loňského titulu se Australian Open 2018 neúčastní. Šampionka Serena Williamsová na začátku září porodila dceru a na plný návrat na kurty se prý ještě necítí. Největší favoritkou tak je současná světová jednička Simona Halepová z Rumunska. Mezi favoritky ale rozhodně patří i dvě české tenistky - Karolína Plíšková a Petra Kvitová. O svou šanci bude bojovat mezi ženami celkem osm Češek, vedle Kvitové s Karolínou Plíškovou i její sestra Kristýna Plíšková, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková a Denisa Allertová.

Australian Open se koná v australském Melbourne, kde je oproti České republice značný časový posun - je tam o deset hodin více, první zápasy tak začínají už ve 2 hodiny ráno českého času. V Austrálii také panují tradičně hodně vysoké teploty, které mohou činit tenistům a tenistkám dokonce zdravotní problémy.

Články odjinud