OH - Basketbal - OH - basketbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Slovinsko - 5. srpna 2021   13:00

Slovinsko

O olympijské zlato se střetne tým USA a Francie.
Slovinci se tak v souboji o bronz utkají s Austrálií.
Je hotovo! Slovinci se ze svého posledního útoku neprosadili, jelikož skvělý obranný zákrok předvedl Batum. Francie tak v semifinále vítězí 90:89 a postupuje do finále, kde se podruhé na turnaji setká s USA. Slovinci dnes podali fantastický výkon, v poslední čtvrtině smazali náskok Francie a sahali po postupu do boje o zlato. Slovinsko táhl Dončič, který předvedl triple-double. Na postup to ale Slovincům nestačí.
39:42'
De Colo svou střelu neproměnil a k míči se dostal Luka Dončič. Slovinsko má čas na poslední útok.
39:27'
Oddechový čas pro Slovinsko.
39:27'
Neskutečné drama! Důležitá trojka pro Dončiče, který přibližuje Slovinsko na rozdíl jediného bodu!
39:16'
Prepelič byl faulován hodně aktivním Fournierem. Francouzský basketbalista se navíc vyfauloval.
39:05'
39:05'
Francie je blízko k postupu do finále! Luwawu-Cabarrot trefil krásnou trojku a navyšuje vedení Francie na pět bodů!
38:29'
Jenže Rudy Gobert neproměnil ani jeden trestný hod! Slovinsko stále žije!
38:29'
Gobert se dral pod košem na opačné straně k odraženému míči a Dončič jej faulovat. Francie má k dobru trestné hody.
38:13'
Dragič zkoušel trojku, ale nebyl přesný. Francouzi si pod košem připsali úspěšný doskok.
37:49'
Francie mohla odskočit do většího vedení, ale další zakončení se hráčům v bílých dresech nepovedlo.
37:09'
Na opačné straně se pod koš dostal De Colo a střelou o desku se prosadil.
36:57'
Tobey dokázal vyrovnat na 85:85: Tři minuty do konce.
36:27'
Rychlý protiútok Slovinska zakončil přesnou střelou z pravé strany Luka Dončič.
35:47'
Dragič si na levé straně hledal prostor ke střele, ale vůbec nevypustil míč z rukou.
35:33'
De Colo trefil krásnou střelu za tři body. Francie vede čtyři a půl minuty před koncem o čtyři body.
34:37'
Je vyrovnáno! Slovinci předvedli v úvodu čtvrté části parádní vzepětí a budou bojovat o postup do finále.
33:45'
Tobey dostal vysokou přihrávku do prostoru ke koši a ze vzduchu s přehledem zasmečoval.
33:22'
Tobey poměnil dva trestné hody. Slovinsko dnes bude chtít bojovat až do závěrečné sirény.
33:15'
Fournier střílel z pravé strany a trefil další důležité dva body pro Francii.
33:04'
De Colo se snažil udržet míč na levé straně ve hřišti, jenže ani s vypětím všech sil se mu to nepovedlo.
32:41'
Fournier ale trefil trojku a opět vrací Francii do vedení o čtyři body.
32:15'
Drama pokračuje! Čančar pod košem přidal důležitou dvojku.
31:45'
Jenže také Francouzi mají v útoku velkou sílu a přidávají důležitou dvojku.
31:25'
Dončič snižuje na rozdíl jediného bodu! Fantastický výkon Slovinska, které bojuje o postup do bojů o zlato.
31:11'
Slovinci zkoušeli další zakončení za tři body, ale střela byla tentokrát příliš krátká.
30:32'
Slovinsko v úvodu čtvrté části snižuje na rozdíl tří bodů. Vlasič trefil krásnou trojku z pravé strany.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:36'
De Colo se podle rozhodčího dopustil útočného faulu. Slovinsko může v závěru třetí čtvrtiny smazat podstatnou část náskoku soupeře.
29:21'
Nesmírně důležitá trojka pro Slovinsko! Blažič krásnou střelou poslal míč do koše.
28:56'
De Colo se uvolnil pod košem a jednou rukou odrazem o desku zvýšil vedení Francie.
28:40'
28:40'
Další střela za tři body už Slovincům vyšla! Z levé strany se dokázal prosadit Hrovat.
28:01'
Luka Dončič zkoušel trojku z velmi těžké pozice, nicméně jeho projektil brnkl o obroučku.
27:38'
Jenže Francouzi v poslední sekundě svého časového limitu na útok trefili další dva body.
27:30'
Luka Dončič se nyní zachoval hodně obětavě také v obraně pod slovinským košem. Levou rukou srazil míč do autu.
27:08'
Slovincům se ale podařilo proměnit jen jeden trestný hod.
27:08'
Tobey z poloviny hřiště prošel parádním slalomem až pod koš, kde byl zastaven nedovoleným způsobem.
26:30'
Francie už vede o devět bodů! Slovinci se ve třetí čtvrtině hodně trápí při střelbě.
26:05'
Yabusele dostal přihrávku pod koš, ustál atak slovinského hráče a střelou o desku znovu navýšil vedení.
25:46'
Čančar proměnil dva velmi důležité trestné hody.
25:23'
Jenže De Colo přidává trojku a dává Francii solidní polštář.
24:45'
Dragič dostal přihrávku pod koš, dokázal se krásně uvolnit a odrazem o desku poslal míč do koše. Slovinci se ještě nadechují.
24:01'
Tobey si naběhl na přihrávku pod koš a jednoduchým sklepnutím dopravil míč do něj.
23:42'
Nando De Colo přidává další dvě proměněné šestky.
23:42'
De Colo se na pravé straně tvrdě srazil s Dončičem. Oba hráči zůstali chvíli ležet hodně otřesení, ale budou schopni pokračovat.
23:36'
Slovinci se dostala na polovinu Francie, jenže jejich akce skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Byla tam teč, Slovinci zůstanou u míče.
23:24'
De Colo navíc proměňuje oba trestné hody. Slovinci teď nemohou zachytit nástup Francie.
23:24'
Luka Dončič fauloval pod vlastním košem De Cola. Slovinská hvězda odchází z místa střetu s ironickým úsměvem.
23:10'
Gobert si udělal prostor na pravé straně, doslova odrazil obránce a přidal důležité dva body.
22:55'
Jenže Slovinci se nechtějí vzdávat a trefují další trojku!
22:31'
Navíc přichází i úspěšná šestka a Francie vede o pět bodů.
22:31'
Fournier dostal moře prostoru na levé straně, připravil si pozici a důležitou trojkou navyšuje vedení Francie na 53:49.
22:06'
Fournier našel Goberta, který vrací smečí Francii do vedení.
21:40'
Yabusele zkoušel trojku, nicméně jeho pokus byl tentokrát příliš krátký. Slovinci si pod svým košem připsali úspěšný doskok.
21:20'
Jenže Čančar také trefil střelu za tři body. Neskutečné drama pokračuje i v úvodu druhého poločasu.
21:05'
Fournier přidává další trojku z levé strany a Francie rázem vede.
20:31'
Velice důležitou trojku pro Francii trefuje v úvodu třetí čtvrtiny Batum.
20:17'
Slovinci vlétli do třetí části dnešního souboje hodně aktivně a odskakují na čtyři body.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
První poločas končí! Po dvaceti minutách mohou být spokojenější basketbalisté Slovinska. Slovinci měli skvělý vstup do zápasu během první čtvrtiny vedli už o osm bodů. Dařilo se hlavně Dončičovi. Postupně se ale do hry dostali také Francouzi, kteří dokázali vyrovnat. Závěr poločasu už byl vyrovnaný. Tři sekundy před koncem poslal Čančar Slovinsko do poločasového vedení 44:42.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:57'
Tři sekundy před koncem druhé části se Slovinsko dostává do vedení! Se štěstím se trefil Čančar.
19:18'
Vedení Slovinsku dlouho nevydrželo. Francouzi měli trestuhodně příliš mnoho prostoru na zakončení.
18:54'
Tobey si naběhl na přihrávku Dončiče, prosmýkl se pod koš a jednou rukou odrazem o desku přidal další koš.
18:14'
Gobert se otočil pod košem a z otočky s přehledem zakončil. Dramatický první poločas pokračuje.
17:40'
Prepelič zakončoval pod košem prakticky v poslední sekundě, ale vrací Slovinsko do vedení.
16:52'
Fournier chtěl další trojkou poslat Francii do vedení, nicméně jeho pokus byl příliš krátký.
16:31'
Yabusele dává důležitou trojku a opět srovnává stav semifinále.
15:40'
Na opačné straně našel Dončič Nikoliče, který pohotově poslal míč do koše.
15:28'
Pouze jedna proměněná šestka. Francie se zatím zbytečně obírá o body.
15:28'
Fall se dostal k odraženému míči pod košem a dotírající soupeř jej fauloval. Francie dostává šanci v podobě dvou šestek.
15:09'
Dončiče na trojce zastoupil Nikolič, který střílel přes clonu, ale nemýlil se.
14:51'
Dončič si pod košem pohrál s Gobertem a snadnou střelou za dva body znovu vyrovnává.
14:30'
Francie se dokonce dostává do vedení. Dva trestné hody proměnil Heurtel.
14:06'
Blažič dostal přihrávku na levou stranu, kde se krásně uvolnil, ale do zakončení už se nedostal. Slovinci zůstanou u míče.
13:47'
Slovinci měli k dispozici další útok, jenže zakončení z levé strany zablokoval Batum.
13:23'
Fournier si udělal prostor v blízkosti koše a střelou za dva body vyrovnává na 31:31.
12:49'
Luka Dončič byl faulován při přechodu do útoku. Nedovoleným způsobem jej atakoval francouzský kapitán Batum.
12:31'
Další akce Slovinska ale končí nepřesnou přihrávkou na pravou stranu na Nikoliče. Francie bude rozehrávat.
12:10'
A Slovincům se to daří. Po delší době si střeleckou pozici našel Dragič, který trefil koš.
11:10'
Francie hned v úvodu druhé části dokázala vyrovnat. Slovinsko by potřebovalo najít ztracenou jistotu při střelbě.
10:10'
Slovinci obstarali první útok druhé čtvrtiny, jenže už na polovině hřiště přišli o míč.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:33'
Luwawu-Cabarrot dostal přihrávku do brejku, který zakončil střelou o desku.
09:24'
Další trestné hody ale slovinská hvězda zahodila.
09:08'
Luka Dončič proměnil dva trestné hody a v první čtvrtině už je na deseti bodech.
08:47'
Luwawu-Cabarrot přidává důležitou trojku a drží Francii dva body za Slovinskem.
08:25'
Po delší době se prosadili také Slovinci. Dimec trefil koš z hodně těžké pozice.
08:03'
Gobert přidal důležitou trojku a Francie je rázem blízko svému soupeři. První čtvrtině nabízí ofenzivní basketbal.
07:38'
Gobert proměnil důležité šestky a snižuje na rozdíl šesti bodů.
07:31'
Dončič zkoušel další střelu za tři body, ale poprvé během dnešního semifinále netrefil koš.
07:12'
Fournier měl dobrou pozici na zakončení za dva body, jenže jeho pokus byl v tomto případě příliš krátký.
06:40'
Dragič táhl akci Slovinska po levé straně, ale nestačil zakončit. Místo střely zvolil přihrávku na Tobeyho.
06:05'
Dončič poslal přihrávku mezi nohy obránce, čímž našel spoluhráče, který přidal další dva body.
05:47'
A zabírá! Pod košem se uvolnil Fournier a střelou o desku přidal dva body.
05:33'
Gobert proměnil jeden trestný hod. Francie ale potřebuje zabrat.
05:24'
Slovinsko v první části hraje opravdu skvěle. Pod košem se prosadil Blažič.
04:47'
Luka Dončič se hned v úvodu rozjel k dalšímu velkému výkonu a hned na úvod trefil další trojku. Po pěti minutách už je Dončič na osmi bodech.
04:31'
De Colo ale přidává rychlou dvojku a snižuje na rozdíl jediného bodu.
04:14'
Dončič se rozehrává k parádnímu výkonu. První trojka pro hvězdu slovinského mužstva.
03:44'
Na opačné straně střelou z prostoru pod košem srovnává Luka Dončič.
03:30'
De Colo z poloviny hřiště prosvištěl až pod koš a odrazem o desku se prosadil.
03:20'
Zoran Dragič proměnil pouze jeden trestný hod.
02:57'
Francie si po další krásně střele za dva body bere zpět ztracené vedení.
02:28'
Francie snižuje díky trestným hodům. Dvakrát se trefil Evan Fournier.
02:13'
První fantastická akce utkání! Na vysokou přihrávku si naběhl Tobey, který zasmečoval do koše.
01:44'
Na opačné straně se ale přesnou trojkou blýskl Tobey. Úvod zatím nabízí parádní basketbal.
01:30'
Úvodní trojku dnešního souboje trefil z pravé strany De Colo.
01:06'
Blažič dostal přihrávku pod koš, kde zůstal zcela zapomenutý. Slovinský basketbalista zaznamenal snadný koš.
00:44'
Na opačné straně pohotově vyrovnává střelou o desku Fournier.
00:34'
Blažič se dostal do protiútoku a s přehledem trefil první dva body.
00:10'
Na úvodním rozskoku dnešního souboje uspěli Slovinci, jenže jejich první útok nebyl úspěšný.
00:01'
Oba týmy už jsou na palubovce. Ještě před startem souboje zazní hymny obou zemí.

Francie: Batum, De Colo, Fournier, Gobert, Yabusele, Albicy, Cornelie, Fall, Heurtel, Luwawu-Cabarrot, Ntilikina, Poirier.

Slovinsko: Rupnik, Tobey, Dragić, Nikolić, Blažič, Čančar, Prepelič, Hrovat, Čebašek, Murić (C), Dimec, Dončić..
Slovinsko

Slovinsko vstupuje do dnešního semifinále v pozici favorita. Slovinci totiž na turnaji podávají fantastické výkony. Ve skupině dvakrát překonali 115 bodů a porazili Argentinu i Japonsko. Až v posledním duelu se Španělskem zvítězili "jen" 95:87. Ve čtvrtfinále pak Slovinci narazili na Německo, které přehráli 94:70.
Francie

Francie vstupuje do dnešního souboje v roli velkého favorita. V Tokiu totiž zatím podává fantastické výkony. Na úvod překvapivě porazila hvězdný výběr USA. Následně přehrála o dvacet bodů Česko a v posledním duelu s Íránem si došla pro další pohodové vítězství. Ve čtvrtfinále sehrála Francie překvapivé drama s Itálií. Ještě dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný, ale nakonec zvítězila Francie 84:75.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům basketbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze semifinále olympijského turnaje basketbalistů mezi Francií a Slovinskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.