OH - Basketbal - OH - basketbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Austrálie : USA - 4. srpna 2021   06:40

Austrálie
Allenová, Blicavsová, Ebzeryová, Georgeová, Laveyová, Madgenová, Magbegorová, Mitchellová, O´Heaová, Smithová, Talbotová, Tolová
USA
Atkinsová, Birdová, Collierová, Digginsová-Smithová, Fowlesová, Grayová, Grinerová, Charlesová, Loydová, Stewartová, Taurasiová, Wilsonová

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
V semifinále se basketbalistky USA utkají se Srbskem, které dnes přehrálo Čínu.
Je konec! Americké basketbalistky potvrdily roli favoritek a postupují do semifinále olympijského turnaje. Američanky o svém vítězství nad Austrálií rozhodly už během první čtvrtiny, kterou ovládly o čtnáct bodů. Ve zbytku utkání Američanky svůj náskok pouze navyšovaly na konečných 24 bodů. Vítězství USA dnes dirigovala Stewartová, která zaznamenala dvacet tři bodů.
39:44'
Na opačné straně ale trojkou reaguje Digginsová-Smithová.
39:33'
Ještě jedna trojka pro Austrálii! Allenová dostala prostor a nemýlila se střelou ze středu.
39:03'
Magbegor dostala přihrávku pod koš, prosmýkla se mezi soupeřky a snižuje na rozdíl čtrnácti bodů.
38:47'
Utkání se už pouze dohrává. Američanky si v ofenzivě troufají na parádičky.
38:15'
Mitchellová dostala prostor na pravé straně, ale ještě hledala Georgeovou. Druhá jmenovaná ale nevypálila.
37:38'
Fowlesová se drala do dalšího zakončení, ale driblinkem pod košem se zamotala do vlastních kliček a už nevystřelila.
37:03'
Jenže na opačné straně dostala přihrávku pod koš Fowlesová, která se nenechala odstavit a odrazem o desku navyšuje vedení na 26 bodů.
36:44'
Hodně šťastnou střelou za tři body se prosaila Smithová.
35:44'
Grayová se na opačné straně také netrefila. V posledních minutách koše moc nepadají.
35:21'
Australanky se nadále tlačí do útoku, jenže střely jsou v posledních minutách hodně nepřesné.
34:48'
Georgeová si krásným nájezdem pod koš udělala prostor, jenže střelou z výskoku se neprosadila. Doskok si připsaly Američanky.
34:00'
Jenže Atkinsová zkusila trojku z úctyhodné vzdálenosti a dokázala se prosadit.
33:31'
Australanky ve čtvrté čtvrtině bojují a snaží se alespoň snížit. Náskok Američanek se zmenšil na dvacet čtyři bodů.
32:45'
Georgeová dostala přihrávku pod koš, kde odstavila svou strážkyni a prosadila se.
32:00'
Rychle však reaguje Mitchellová, která dnes bodově táhne Austrálii.
31:45'
Na opačné straně Fowlesová doskočila odražený míč a dopravila míč do koše.
31:22'
Australanky se dočkaly koše. Mitchellová se pod koš prosmýkla z pravé strany a zakončila přesně.
31:01'
Graoyvá se při průniku pod koš dopustila útočného faulu. Její prohřešek proti pravidlům odnesla O´Heaová.
30:43'
Mitchellová střílela za tři body, ale trefila jen desku, od které se míč odrazil mimo koš.
30:15'
Američanky rozjely poslední část dnešního souboje útokem. Grinerová ale byla pod košem zablokována.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:18'
Grinerová s přehledem proměnila oba trestné hody.
29:18'
Grinerová je ve třetí části hodně aktivní. Tentokrát si naběhla na přihrávku do prostoru pod košem, ale sudí viděl faul.
28:42'
Taurasiová našla Grinerovou, která střelou z otočky opět navýšila vedení.
28:03'
Graoyvá střílela pod tlakem z těžké pozice, jenže znovu trefila pouze desku.
27:30'
Grinerová se bez problémů otočila kolem Georgeové a střelou o desku navýšila americké vedení.
27:10'
Grayová dostala přihrávku pod koš, kde si míč krásně zpracovala, ale přes soupeřku nedokázala přesně zakončit.
26:30'
Američanky nadále pokračují v nátlakové hře pod košem. Chelsea Grayová získala odražený míč, našla Taurasiovou, ale ta minula.
26:02'
Stewartová mohla přidat další koš, nicméně pokusem o desku z ostrého úhlu se neprosadila.
25:30'
Jenže na opačné straně odpovídá přesnou střelou Stewartová. Pokračuje jednoznačný průběh dnešního souboje.
25:17'
Až nyní se Georgeová prosadila střelou za tři body.
25:06'
Georgeová střílela z výskoku z pravé strany, nicméně ani její pokus nenašel cestičku do koše. Austrálie se hodně trápí.
24:45'
Grinerová doskočila odražený míč a bez problémů jej doklepla do koše.
24:30'
Právě Mitchellová se nyní tlačila pod koš Američanek, jenže v klíčovou chvíli si pomohla nedovoleným zákrokem.
24:10'
Mitchellová mohla znovu snížit, jenže krátkou střelou trefila jen obroučku.
23:33'
Tolová proměnila oba trestné hody a na turnaji má stále stoprocentní úspěšnost.
23:26'
Stejná hráčka vzápětí proměnila svůj únik.
23:12'
Jenže na opačné straně se za tři body prosadila Wilsonová.
23:00'
Georgeová dostala přihrávku na pravou stranu a s přehledem se trefila.
22:45'
Američanky proměnily dva trestné hody.
22:34'
Mitchellová dostala přihrávku do protiútoku, který zakončila s obrovským přehledem.
22:19'
Grinerová ale s přehledem přidává dvojku.
21:58'
Australanky si až nyní pomohly přesnou trojkou. Důležitý koš přidala Mitchellová.
21:25'
Austrálii se vůbec nedaří směrem vpřed. Georgeová prudkou střelou trefila obroučku.
20:59'
Stewartová proměnila jen jeden trestný hod.
20:44'
Mitchellová musela zakončovat v poslední sekundě stanoveného limitu, ale její střela byla příliš krátká.
20:23'
Američanky zahájily třetí část útokem, ale přihrávka na Taurasiovou na pravou stranu nebyla přesná.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
První poločas končí! V první půli tohoto čtvrtfinále jsme sledovali jednoznačnou záležitost! Američanky byly od úvodu aktivnější a svou snahu přetavily v náskok. Po první části vedly už o čtrnáct bodů. Australanky následně sice zabraly, ale v závěru druhé čtvrtiny Američanky odskočily na 21 bodů.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:57'
Grayová v závěru prvního poločasu proměnila trestný hod.
19:30'
Ještě před přestávkou navyšují Američanky své vedení na dvacet bodů. Taurasiová se prosadila.
18:54'
Stewartová trefila další trojku a Američanky vedou už o osmnáct bodů.
18:42'
Grayová si nedokázala zpracovat přihrávku na levou stranu a míč jí utekl do zámezí.
18:21'
Graoyvá dostala přihrávku pod koš, kde se dobře zbavila soupeřky, ale nedopravila míč do koše.
17:50'
Američanky však znovu odskakují. Stewartová se otočila a v pádu našla Graoyovou, která trefila koš.
17:20'
Laveyová střílela z levé strany, ale její pokus skončil na obroučce.
16:40'
Ebzeryová s přehleem dostala míč do koše. Austrálie se ještě snaží bojovat o zdramatizování utkání.
16:20'
Stewartová mohla snížit, jenže její pokus z dobré pozice byl příliš krátký. Odražený míč poté získaly Američanky.
15:43'
Mitchellová dostala přihrávku pod koš, otočila se a s přehledem se prosadila.
15:14'
Wilsonová proměnila oba trestné hody a znovu navyšuje náskok USA.
15:14'
Magdenová zablokovala rozběhnutou soupeřku a sudí ji odpískali nedovolený zákrok. Wilsonová bude házet šestky.
14:39'
Australanky se snaží hrát ofenzivně, ale jejich akce jsou kostrbaté. Georgeová dopravila míč do koše s velkým štěstím.
14:21'
Grayová poslala na spoluhráčku přihrávku za zády. Nikdo další v červeném se k míči ale nedostal.
13:33'
Stewartová proměnila dva trestné hody. Američanky znovu vedou o čtrnáct bodů.
13:26'
Grayová utekla soupeřkám po pravé straně a vychutnala si snadné zakončení.
13:07'
Georgeová dostala přihrávku do běhu na levou stranu, ošálila soupeřku a snadno se prosadila.
12:55'
Američanky ale ihned odpovídají trojkou.
12:28'
Tolová dostala přihrávku pod koš a poslala míč do něj.
12:12'
Mitchellová při svém nájezdu pod koš doslova zbourala jednu z amerických basketbalistek.
11:53'
Na opačné straně ale bleskově odpovídá střelou za dva body Grayová.
11:24'
Mitchellová přidává svou druhou trojku v utkání a snižuje pod deset bodů.
10:08'
Talbotová s přehledem proměnila oba trestné hody.
10:08'
Australanky rozjely druhou část hodně ofenzivně. Talbotová dostala přihrávku pod koš a Taurasiová ji doslova sestřelila.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:56'
Talbotová se krátce před koncem první části zapsala mezi úspěšné střelkyně a snižuje na rozdíl čtrnácti bodů.
09:30'
Američanky pokračují v parádním ofenzivním představení. Wilsonová přidává další dvojku střelou zleva.
09:11'
Alanna Smithová proměnila jen jeden trestný hod.
08:55'
Na opačné straně ale stejným způsobem odpovídá Birdová.
08:32'
Po hodně dloubé době se dokázaly prosadit hráčky Austrálie. Magbegorová trefila trojku.
07:41'
Taurasiová se prohnala pod koš, nicméně ani její pokus nenašel cíl. Pokračuje nadvláda amerických basketbalistek.
07:06'
Australanky se v dnešním souboji zatím hodně trápí. Mitchellová střílela z těžké pozice, ale trefila jen desku.
05:43'
Wilson dostala přihrávku do brejku, který s přehledem proměnila. Američanky na palubovce doslova vládnou.
05:20'
Wilsonová doskočila odražený míč pod košem a přidala své první dva body v utkání.
04:44'
Britney Grinerová proměnila jen jeden trestný hod.
04:44'
Grinerová se dobře otočila pod košem a získala faul na svou osobu. Dva trestné hody pro Američanky.
04:19'
Oddechový čas pro Austrálii.
04:19'
Taurasiová z výskoku trefila další dva body. Tady se pomaličku začíná rýsovat debakl.
04:00'
Stewartová přidává další přesnou trojku. Američanky odskakují na rozdíl osmi bodů.
03:31'
Taurasiová se otočila pod košem Austrálie a bez problémů zakončila.
03:11'
Američankám začíná skvěle pracovat obrana. Magbegorová přihrávala pod koš, ale tam byla jen Grinerová.
02:40'
Američanky se poprvé v utkání dostávají do vedení. Stewartová přidala další koš, po kterém proměnila i trestný hod.
02:30'
Stewartová se po čáře dostala pod koš a bez problémů vyrovnává.
02:10'
Georgeová proměnila trestný hod a stále drží Austrálii ve vedení.
01:48'
Charlesová dostala přihrávku pod koš a střelou o desku snižuje na rozdíl jediného bodu.
01:28'
Mitchellová dostala přihrávku na pravou stranu a přidává snadnou trojku.
01:12'
Diana Taurasiová na opačné straně proměnila dva trestné hody.
00:58'
Georgeová dostala přihrávku pod koš, využila volný prostor a otevřela stav dnešního souboje.
00:10'
Američanky uspěly na rozskoku a ihned se vydaly do útoku. První pokus o zakončení za tři body se Loydové nepovedl.
00:01'
Oba týmy už jsou na palubovce. Ještě před startem duelu ale zazní hymny obou zemí.
Austrálie

Australanky jsou na tom po základní skupině mnohem hůře. Austrálie totiž neměla vůbec dobrý vstup do olympijského turnaje. Na jeho úvod schytala debakl 70:85 od Belgie. Následně v dramatickém souboji prohrála o dva body s Čínou. Postup zachraňovala až v posledním souboji s Portorikem, které rozstřílela 96:69.
USA

Američanky přijely do Tokia jako favoritky na zisk zlatých medailí. Základní skupinou prošel výběr USA bez ztráty kytičky. Na úvod si poradil s Nigérií. Následně přehrál domácí Japonsko a v posledním duelu vyzrály Američanky na Francii. I do dnešního souboje tak půjde hvězdný výběr v roli favorita.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům basketbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání světového šampionátu mezi Austrálií a USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:40.