Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a u olympijských onlajnů zase někdy nashledanou.
Je tu konec. Španělky nakonec vítězí o šest bodů a vstupují do olympijského turnaje cennou výhrou nad Srbkami. Srbky kromě jedné čtvrtiny všechny prohrály i přes svůj skvělý start, kdy v jednou dobu vedly o devět bodů. Španělky se do utkání vrátily a berou tak body.
Konec zápasu. (59:65)
39:45
Nichollsová se jednou prosadila a Španělky pravděpodobně zvítězí. Koncovka se jim vydařila. (59:63)
39:45
Hra je v posledních sekundách kouskovaná. Neustále se přerušuje a nyní mají Španělky trestné hody. (59:62)
39:41
Protiútok Jovanovičové zakončen dvojkou! Timeout pro Srbky, které budou chtít vyrovnat, povede se jim to? (59:62)
38:51
Jovanovičová dává své zemi ještě naději. Z otočky se pomocí desky nad košem dokázala prosadit. (57:62)
38:36
Výhra Španělek je nejspíše potvrzena. Jedna z nich prošla obranou jako nůž máslem a krásným skokem zakončila akci! (55:62)
37:30
Tato trojka je pro Španělky hodně důležitá! Možná právě tento pokus rozhodl o výhře slečen z Pyrenejského poloostrova. (55:60)
36:59
Oba trestné hody se Srbkám povedly, a tak bude koncovka utkání o něco zajímavější. Uvidíme obrat? (55:57)
36:59
Srbky se sv útoku neprosadily, zbývají jim poslední tři minuty na to, aby stav utkání minimálně vyrovnaly. (53:57)
36:11
Místo toho, aby Srbky útočily, tak hodně ztrácejí a Španělky toho bravurně využívají. (51:57)
34:49
Srbkám se sice povedlo dát trojku, ale následně přišel koš i na druhé straně. O šest bodů to je aktuálně. (49:55)
34:21
Další bod Španělek nyní možná rozhodl o tom, že bude výhra blízko. (46:53)
33:58
Srbky se berou timeout. Povede se jim ještě obrátit utkání nebo je již rozhodnuto? (46:51)
32:44
Španělky opět vedou o pět bodů a pokud budou hrát nadále takto aktivně, utkání vyhrají. (46:51)
31:31
Povedené hody Srbek a utkání je rázem o tři body. Noo, budou to ještě veliké nervy na obou stranách. (46:49)
31:16
Trojka Španělek toho hodně mění. Nyní vedou holky v červených dresech již o pět bodů, což je v tomto utkání znatelné vedení. (44:49)
30:18
Pokus z hodně velké dálky poskakoval na koši, ale nakonec do něj nespadl. Srbky mohly jít do vedení. (44:46)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (44:46)
Třetí část hry vyšla lépe hráčkám Španělska, které vedou před poslední čtvrtinou o dva bodíky. Sledujeme pěkné a vyrovnané utkání. Kdo jej nakonec ovládne?
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (44:46)
29:15
Z dobrých pozic neuspěly nejdříve Srbky a poté také Španělky. Chystá se tedy jeden z posledních útoků ve třetí části hry. (44:46)
28:00
Srbky nejdříve vyrovnaly, ale následně inkasovaly další koš. Španělky opět vedou o dva bodíky. To jsou ale nervy. (44:46)
27:26
Trestné hody využity na obou stranách. Stále tak vidíme hodně vyrovnané utkání, které bude nejspíše až do posledního zabzučení. (42:44)
26:52
Srbky se ovšem dočkaly dvou bodů a navrch trestných hodů. To vypadá opět na vidinu vyrovnaného skóre. (41:43)
26:32
Marta Xargayová úspěšná hned třikrát! Španělky jdou tak do čtyřbodového vedení, což je v této části zápasu solidní vedení. (39:43)
26:32
Rychlý útok Španělky sice nezakončily, ale vybojovaly alespoň trestné hody. Uvidíme, kolik využijí. (39:40)
25:27
Na obou stranách jsme nyní viděli hod za tři body! Utkání nám nabírá parádní spád. (39:40)
24:48
Marta Xargayová úspěšná po jednom trestném hodu, a tak jsou Španělky opět ve vedení. (36:37)
24:06
Opravdu malou chviličku. Srbky vyrovnávají na průběžných 36:36. (36:36)
23:48
Španělkám se z trestného hodu povedlo využít jeden pokus, a tak jdou do dvoubodového vedení. Uvidíme, jak dlouho jim vydrží. (34:36)
23:11
Španělky si po rychlém kontru berou své vedení zpět. Nyní je to ovšem pouze o jeden bod. (34:35)
22:27
První trojka tohoto utkání je na světě! Postaraly se o ní hráčky Srbska. (34:33)
21:55
Zatím je začátek třetí čtvrtiny chudý na body. Obě země nechtějí moc riskovat a spíše se zaměřují na obrannou hru. (31:33)
21:11
Ndourová dostala míč pod koš a svou akci skvěle zakončila vedoucím bodem. (31:33)
20:58
Na obou stranách šance, ale ani jedna hráčka se ve druhém poločase ještě neprosadila. (31:31)
20:01
Začala třetí čtvrtina. (31:31)
Je to tak! První poločas končí po čtvrtinách 18:19 a 13:12 smírně 31:31. Sledujeme neskutečně vyrovnané utkání a jen se můžeme těšit na pokračování tohoto duelu.

Nejvíce bodů: Jelena Milanovičová (15) – Astou Ndourová (7)
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (31:31)
19:18
A že by se šlo do kabin za vyrovnaného stavu? Aktuálně to tak vypadá, do útoku jdou ovšem Srbky. (31:31)
19:18
Bojuje se u koše Srbek, kde se Španělky nedokáží prosadit. Uvidíme, jestli vyjde jejich snažení vniveč i po trestných hodech. (31:30)
18:48
Je tu obrat! Stejně jako Španělky v prvním čtvrtině, jdou nyní Srbky těsně před koncem čtvrtiny do vedení. Španělky mají nyní timeout. (31:30)
18:22
Jovanovičová prošla chytře, následně zasekla a přesným košem snižuje na nejtěsnější rozdíl. (29:30)
17:54
Poté sice skórovala Milovanovičová, ale její radost trvala pár sekund. Následně totiž uspěly také Španělky. (27:30)
17:09
Prokletí Pageové pokračovala i v trestných hodech, neprosadila se totiž ani jednou ze svých dvou pokusů. (25:28)
16:58
Následoval útok Španěl, které se prosadily a jdou tak do tříbodového vedení. (25:28)
16:38
Pageová to po delší obléhání zkoušela za trojku, ale ani ona neprolomila prokletí. Trefila jen obruč. (25:26)
15:34
Torrensová faulovala před košem, a tak jsme byly svědky trestných hodů. Proměněny byl ale pouze jeden. (25:26)
14:52
Z místa za tři body neuspěla ani Jovanovičová. Stále tak na první úspěch čekáme. (24:26)
14:19
Pokračuje ve sledování opravdu pěkného a vyrovnaného zápasu. Uvidíme, kdo se bude nakonec před vstupem do šaten více radovat. (24:26)
13:33
Marta Xargayová proměnila všechny tři a vrací tak svému celku vedení o více bodů. (22:26)
13:33
Mohli jsme být svědky první trojky v utkání, ale zakončující hráčka byla faulována a uvidíme tak trestné hody. (22:23)
12:49
Jedna z hráček Srbska zachytila rozehru a posunula míč naběhnuté Milovaničové, která se nemýlila. (22:23)
11:54
Individuální akce po pravé straně a zakončení pod košem. Srbky snižují na rozdíl tří bodíků. (20:23)
11:06
Jak byl vstup Španělek špatný, je hra nyní skvělá. Srbky nevědí, kde jim hlava stojí. (18:23)
10:23
Španělky po delším obléhání úspěšné. Na začátku čtvrtiny jdou tak do tříbodového vedení. (18:21)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (18:19)
Je za námi první čtvrtina! Srbky vedly po čtyřech minutách již o devět bodů, ale na konci první části hry vedou Španělky. Ještě se máme na co těšit!
10:00
První čtvrtina skončila. (18:19)
09:38
Španělky jdou po dvou dvojkách poprvé v utkání do vedení! To by mohly udržet až do konce první desetiminutovky. (18:19)
08:49
V závěru první čtvrtiny byly k vidění dvojky na obou stranách, utkání se nám krásně dramatizuje a vyrovnává. (18:15)
08:22
Petrovičová úspěšná pouze jednou. Rozehrávat budou Španělky. (16:13)
08:17
A další faul. Nyní již na útočné polovině. Následovat tak budou trestné hody. (15:13)
08:09
Faul pod košem srbského týmu. Následovat bude rozehra žen v bílých dresech, které se delší dobu neradovaly z bodu. (15:13)
07:34
Další trestné hody se povedly také Ndourové, a tak je utkání rázem jen o dva bodíky. Po timeoutu jsou jasně lepší Španělky. (15:13)
07:07
Trestné hody Cruzová úspěšné proměnila. Španělky tak snižují na rozdíl čtyř bodů. To už zase vypadá lépe pro dobro utkání. (15:11)
06:41
Koše na obou stranách. Stále to tedy znamená vedení Srbek o šest bodů. (15:9)
05:40
Pod košem neuspěly ani Španělky a ani Srbky. Následuje tak útok žen v červených dresech. (13:7)
04:50
Nyní se něco povedlo. Dvojka s faulem a proměněným košem. Španělky snížily na rozdíl šesti bodů. (13:7)
04:40
Ne, ne, ne. Ženy z Pyrenejského poloostrova nedokážou dát koš, skvěle funguje obrana Srbek i smůla Španělek. (13:4)
04:26
Španělkám se opět nepovedlo zakončit, a tak se do útoku vydaly Srbky. Ty ale předvedly útočný faul. (13:4)
03:57
Nyní musí prostě následovat první timeout. Srbky zatím hrají opravdu skvěle, vedou a nic jejich hře nechybí. (13:4)
03:20
Jelena Milovanovičová byla dvakrát úspěšná, a tak jdou Srbky do opravdu parádního vedení. (11:4)
03:20
Obléhání Španělek skončilo míčem na obruči. Následný protiútok zastaven jen za cenu faulu. Uvidíme další trestný hod. (9:4)
02:54
Koš a faul. To je to nejlepší, co se mohlo Srbkám stát. Je tu pětibrankové vedení. (9:4)
02:36
Nepřesnosti na obou stranách znamenají stále vedení hráček, jenž v roce 2015 vyhrály Mistrovství Evropy. (6:4)
01:37
Dvoubrankový náskok je zpět. Srbky zatím hrají hodně dobře. (6:2)
01:17
Na druhé straně protiútok a Španělky snižují na rozdíl dvou bodů. (4:2)
00:42
Sbrkám se nejdříve povedlo skvěle zachytit útok Španělek a poté se dostaly do útoku, který byl zakončen doskokem a dalšími dvěma body. (4:0)
00:12
Do úvodního útoku zakončeného rychlým košem jdou Srbky. (2:0)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)
Halou v Riu již znějí hymny obou zemí. Utkání mezi Španělky a Srbky začne za pár momentů. Kdo si dojde pro první body?

Srbsko: Radočajová, Petrovičová, Čadová, Krnjičová, Jovanovičová, Milovanovičová, Butulijaová, Crvendakičová, Stankovičová, M. Dabovičová, A. Dabovičová, Pageová

Španělsko: Romerová, Nichollsová, Dominguezová, Torrensová, Palauová, Xargayová, Rodriguezová, Pascuaová, Cruzová, Quevedová, Gilová, Ndourová

Rozhodčí: Vazquez – Cuellová Cuellová, Pastusiak..
Tento duel je hodně pikantní. Zatímco Španělky vyhrály Mistrovství Evropy v roce 2013, Srbky jsou aktuálními vítězkami z roku 2015. Kdo uspěje v souboji na olympiádě v Riu?
Pro obě reprezentace půjde o první duel na Olympijských hrách. Naposledy se proti sobě tyto země utkaly před rokem a necelými dvěma měsíci. Na Mistrovství Evropy tehdy vyhrály Španělky 91:80, ale celý šampionát ovládly Srbky.
Krásný nedělní podvečer. V rámci olympijského turnaje v basketbalu žen si to proti sobě rozdají reprezentace Srbska a Španělska. Utkání startuje v 19:15. Přejeme příjemné čtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.