Biatlon - SP: Vytrvalostní závod muži (20 km) -  ONLINE PŘENOS -  28. listopadu 2013   17:15

79. Krupčik (6) CZE

První desítka je již známá. Martin Fourcade předvedl závod jako z učebnice. Předvedl nejrychlejší běh a čistou střelbu. Dnešní závod se náramně povedl rakouskému týmu. Spokojeni nemohou být Norové ani Rusové, kteří nemají v první desítce své zástupce. Ondra Moravec dnes předvedl skvělý běh, bohužel dvě trestné minuty ho odsunuli z boje o pódium.
CÍL
Závod už se dojíždí, o vítězi je jasno. Martin Fourcade dnes dominantní jízdou zdolal všechny své soupeře. Ondřej Moravec se dělí o páté místo s De Lorenzim, který dojel do cíle ve stejném čase.
4st
Tomáš Krupčik je po čtvrté střelbě na 49. pozici.
CÍL
Jaroslav Soukup doběhl 30. se ztrátou 8:25,4.
Zdeněk Vítek je na 22. místě se ztrátou 6:16,6.
4st
De Lorenzi je po čtvrté střelbě čtvrtý s jednou chybou. Italové mají dnes velmi dobře seřízená mířidla.
4st
Ukrajinec Semenov na poslední střelbě ztratil umístění na stupních vítězů. protože dvě rány šly mimo terč.
CÍL
Le Guellec dorazil do cíle jako první a odsunul Hofera na druhé místo o 8,1s.
CÍL
Zdeněk Vítek je v cíli jedenáctý.
CÍL
Lukas Hofer je prozatím první o 3,5s před Ondřejem Moravcem.
4st
Marten Fourcade si jede pro vítězství! Také čtvrtou střelbu zvládl na jedničku a vítězným gestem se žene k cíli s náskokem dvou minut a 18 sekund.
18,7
Ondřej Moravec na devatenáctém kilometru téměř dostihl italského závodníka Hofera. Ztrácí na něj pouze 3,s.
3st
Semenov z Ukrajiny je po třetí čisté střelbě druhý o 54s.
4st
Na druhém místě je prozatím nenápadně jedoucí Kanaďan Le Guellec.
4st
Zdeněk Vítek poslední položku zastřílel čistě a odjíždí z desátého místa. Jaroslav Soukup na třetí střelbě netrefil 4 terče.
4st
Škoda! Ondřej Moravec na čtvrté položce netrefil první ránu a bude mít těžké doběhnout ztrátu na Hofera.
4st
Lukas Hofer jde do čela závodu, všechny čtyři položky zvládl za 0 trestných minut.
3st
Martin Fourcade ukazuje všem divákům, že situace, která ho potkala ve smíšené štafetě, se nebude opakovat. Po třetí střelbě má náskok 1:38 na druhého Hofera.
14,7
Ondřej Moravec dokázal předběhnout Itala Hofera a nyní je ve vedení o 17s.
2st
Ukrajinec Semenov dnes běží dobrý závod, po druhé střelbě je na druhém místě.
2st
Simon Fourcade předvedl na druhé střelbě opět nulu a je průběžně třetí, 57 sekund za svým bratrem Martinem.
3st
Zdeněk Vítek si na třetí střelbě připsal tři minuty a klesl na druhé místo od konce.
3st
Ondřej Moravec na třetí střelecké položce trefil všechny terče a je průběžně druhý. Tomáš Krupčik na první střelbě netrefil dva terče a je průběžně 48.
3st
Hofer rovněž na třetí střelbě sestřelil všechny terče.
2st
Martin Fourcade také na druhé střelbě sestřelil všechny terče a vede suverénně o 56 vteřin. Slovinec Fak si ve stoje připsal tři trestné minuty.
2st
Norové zatím nejsou příliš úspěšní. Svensen, Bjoerndalen i Boe si připsali na obou položkách po jedné chybě a jsou na 9.-11. místě.
2st
Zdeněk Vítek na druhé střelbě netrefil jednu ránu a ze střelnice odjel na 12. místě. Američan Burke si ve stoje připsal dvě chyby.
1st
Jaroslav Soukup si na první střelbě přičetl dvě trestné minuty.
2st
Po druhé střelbě zatím vede Ital Hoffer, který v obou střelbách trefil všechny terče. Ondřej Moravec je na třetím místě, 26 vteřin za Hofferem.
2st
Ondřej Moravec na druhé střelbě trefil v rychlém sledu všech pět terčů.
Poslední český biatlonista už je na trati.
1st
M. Fourcade vybílil všechny terče a ujal se vedení po první střelbě. Chyby na střelnici se začínají množit, v Ostersundu se začíná zvedat vítr.
3,7
Martin Fourcade se ujal vedení na prvních dvou mezičasech.
1st
Svensen je na první střelbě. Připsal si jednu chybu a dostává se těsně před Ondřeje Moravce.
1st
Lindstroem si připsal dvě chyby, Slovák Kazar tři.
1st
Po první střelbě je prozatím první Peiffer. Zdeněk Vítek si připsal jednu trestnou minutu a figuruje na třináctém místě.
Jaroslav Soukup právě odstartoval.
1st
Ondřej Moravec na první střelbě minul jeden terč, střelnici opouští na osmém místě.
1st
Prvních deset závodníků má již odstříleno, šest z nich odjelo bez trestné minuty.
Vítěz světového poháru v loňské sezóně, Martin Fourcade právě odstartoval.
2,7
Ondřej Moravec je na prvním mezičase prozatím druhý o 2,7 sekundy.
Několikanásobný mistr světa z Nového Města na Moravě, Emil Egle Svensen je již také na trati.
1st
Beatrix byl na první střelbě bezchybný, stejně jako Peiffer.
Na trať vyrazil Slovák Kazar.
2,7
Na prvním mezičase zatím překvapivě vede lotyšský biatlonista Rastorgujevs.
Na startu je také druhý český reprezentant, Zdeněk Vítek.
Ihned po něm vyráží Ondřej Moravec, jak se mu bude dařit budeme sledovat v průběhu závodu.
Dvanáctku veze legenda biatlonu, Ole Einar Bjoerndalen.
S číslem šest vyráží mladík ze Spojených států, Tim Burke.
Ihned za ním jede Němec Peiffer.
Francouz Beatrix vyráží na trať. Závod je zahájen.
Do dnešního závodu nenastoupí Michal Šlesingr, který má zdravotní potíže.
Zde přidávám čas startu českých závodníků:
13 Ondřej Moravec 17:21:30
15 Zdeněk Vítek 17:22:30
37 Jaroslav Soukup 17:33:30
54 Tomáš Krupčik 17:42:00
Český tým bude mít na startu pět závodniíků. Na start se postaví Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek a Tomáš Krupčik.

Ondřej Moravec
Český závodnice se v minulé sezóně dokázala vyšvihnout mezi biatlonovou elitu. Připsala si jedno vítězství v závodě s hromadným startem a další dvě umístění na stupních vítězů. Jeho jediné vítězství bylo právě ve vytrvalostním závodě. Celkově obsadila ve světovém poháru dvanáctou pozici. V jediném letošním závodě pomohl Ondra svým dílem k vítězství smíšené štafety. Z deseti terčů trefil sedm, další třři dokázala trefit na druhý pokus.

Zdeněk Vítek
Druhý člen vítězné sestavy z nedělního závodu patří již mezi ostřílené borce. V smíšené štafetě dokázal skvěle zaběhnout třetí úsek. Z deseti terčů dokázal shodit na první pokus osm, zbylé dva shodil na druhý pokus. V loňské sezóně obsadil český závodník 50. místo ve světovém poháru.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr byl do minulé sezóny lídrem české reprezentace. Loňská sezóna se mu ale nevydržela podle představ. V světovém poháru obsadil Michal 21. pozici.

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup loňskou sezónu téměř vynechal, na vině bylo zranění z letní přípravy, při které si vážně zranil ruku. Do závodního tempa se dostal teprve při mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Tomáš Krupčik
Pětici českých závodníků doplní mladý závodník Tomáš Krupčik, který zatím sbírá především zkušenosti.
Zdravím všechny příznivce biatlonu. Dnes je na programu ve švédském Ostersundu vytrvalostní závod mužů.

Pravidla závodu
Jde o závod s největší tradicí, na mistrovství světa se koná od 1958 a na olympijských hrách od roku 1960 (respektive na 1984 MS a OH 1992 pro ženy). Muži jedou 20 km. Jede se celkem 5 okruhů, přičemž se střílí systémem leže, stoje, leže, stoje. Za netrefenou ránu je přirážka 1 min, která se přičte k výslednému běžeckému času.

Favorité
Mezi nejužší okruh favoritů patří vítěz loňského světového poháru, Martin Fourcade. Ze hry nelze vyřadit také norského závodníka Emila Egla Svensena, či Němce Andrease Birnbachera. Opomenout nesmíme ani biatlonisty z východu, jmenovitě Rusové Jevgenij Usťugov a Dmitruj Mališko. Mezi favority rovněž patří Ondřej Moravec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:15.