Biatlon - Stíhačka mužů 12,5 km, Anterselva -  ONLINE PŘENOS -  23. ledna 2016   15:30

Stíhačka mužů 12,5 km, Anterselva

Z českých barev dnes může být spokojený jen Michal Krčmář. I díky kvalitní střelbě se umístil na 13. místě. Na pěkný výsledek měl zaděláno Tomáš Krupčík, který ale na poslední položce dvakrát chyboval. Michal Šlesingr se v pořadí lehce polepšil, ale nebude spokojený. Jaroslav Soukup v leže udělal 4 chyby, Ondřej Moravec o jednu méně. Adam Václavík chyboval šestkrát.

Zítra je na programu štafeta, ve které si budou chtít naši reprezentanti spravit náladu.
49. Adam Václavík (CZE) +4:16,1 (6)
Stíhací závod je u konce. Z vítězství se raduje Anton Šipulin. Druhý končí Simon Scempp. Díky úžasnému běhu třetí skončil Johannes Thignes Boe.

Se čtvrtým místem se musí spokojit Martin Fourcade. Francouz startoval 28. V boji o velký křišťálový glóbus opět utekl svým pronásledovatelům.
Konec
Závod skončil.
CÍL
I Tomáš Krupčík může být spokojen. 25. místo patří mezi jeho nejlepší výsledky. Michal Šlesingr dojíždí 32. Jaroslav Soukup 38.
CÍL
Nejlepším Čechem je Michal Krčmář. Dnes si k narozeninám nadělil 13. místo.
CÍL
O třetí místo se nakonec nebojovalo. Johannes Thignes Boe předvedl fantastickou stíhačku. Martin Fourcade je čtvrtý.
CÍL
Anton Šipulin vyhrává. Simon Schempp dnes druhý.
12,1km
Vyhraje Šipulin před Schemppem. O třetí místo se bude bojovat.
11,1km
Anton Šipulin jeden v posledním kole lépe. Na Schemmpa najel dalších 6 vteřin. Na třetím a čtvrtém místě se nic nemění.

3. stř
Šlesingr čistý, bude atakovat třetí desítku. Soukup také, ten bude bojovat o čtvrtou desítku.
Michal Krčmář opět nula. Tomáš Krupčík jde bohužel na dvě trestná kola.
4. stř
Šipulin byl rychlejší, ale s jednou chybou. Chybuje i Schmepp. Hozenou rukavici nezvedá ani Eder, který putuje taky na jedno trestné kolo.
4. stř
Schempp a Šipulin přijíždí na závěrečnou položku.
9,6 km
Vedoucí dvojice lehce taktizuje. Vpřed se dostává Martin Fourcade. Doposud střílel čistě, na tomto mezičase je šestý se ztrátou 38 vteřin.

50. Adam Václavík (CZE) +3:36,7 (5)
Šlesingr jde na jedno trestné kolo. Jaroslav Soukup je ve stoje na úvod čistý.
3. stř
Michal Krčmář ve stoje čistý. Posune se pořadím. Stejně tak Tomáš Krupčík.
3 stř.
Schempp ve stoje čistý. Eder jedna chyba. Šipulin čistý, vydá se pronásledovat německého závodníka.
Pořadí na mezičace 6,1 km:

1. Simon Eder (AUT) 14:55,3 (0)
2. Simon Schempp (GER) +0,7 (0)
3. Anton Šipulin (RUS) +15,7 (1)
4. Krasimir Anev (BUL) +32,2 (0)
6,1 km
Schempp dohnal na mezičase Edera. Za touto dvojicí je Šipulin se ztrátou 15,7 vteřiny.

2. stř
Krčmář a Krupčík po jedné chybě. Soukup chybuje třikrát.
2. stř
Do čela jde po rychlé a čisté střelbě Eder. I Schmepp je čistý, jeho střelba je ovšem pomalejší.
3,6 km
V čele Schempp s Ederem. Za nimi Šipulin. Už ztrácí Boe.

1. stř
I dnes začíná Ondřej Moravec velmi špatně. Vyrábí 3 chyby jako Václavík.
1. stř
Jaroslav Soukup chybuje jednou, pořadím se propadne. Čistý je Tomáš Krupčík. Jendou chybuje i Michal Šlesingr.
1. st
Na střelnici už je Michal Krčmář. Na úvod střílí za nulu.
1. stř
Nejrychlejší ulehají k první střelbě. Schempp čistý. Cvetkov 4 chyby. Bezchybný je i Tarjei Boe.
START
Startují i české barvy. Prvním je Michal Krčmář.
START
Závod odstartoval, Schemmpa následuje Cvetkov a další.
Těšit se můžeme i na souboj Svendsena a Martina Fourcada. Ani jednomu se včerejší sprint nepovedl. Oba vyrobili 3 chyby a skončili na konci třetí desítky. Do cíle dojeli s rozdílem jediné setiny, dnes tedy do závodu odstartují se stejnou ztrátou. Určitě bude zajímavé sledovat jejich dnešní závodění. Včerejší den budou oba určitě chtít napravit. Jak se jim to povede, to budeme moci sledovat už od 15:30.
Do Itálie přijel uzdravený Simon Schempp, který vynechával předchozí závody pro nemoc. A vrátil se v plné síle, ve sprintu nenašel přemožitele a vyhrál. Překvapením je určitě druhé místo, na tom se umístil mladý Rus Cvetkov. Příslib ruského biatlonu dělá tamnímu svazu radost už teď. Do stíhačky se musí počítat i s Tarjeim Boe. Ten také ve sprintu střílel bezchybně a dos stíhačky půjde se ztrátou 10 vteřin na Schemppa. Opomenout nemůžeme ani Antona Šipulina, který s jednou chybou včera dojel pátý. Předvedl skvělý běh a dnes odstartuje se ztrátou 14 vteřin. Do pořadí můžou promluvit i další jména jako Jakov Fak, který se zatím letos trápí či Johannes Thignes Boe, pokud předvede slušnou střelbu. Posunout se může i jeden z dvojice Eder a Landertinger. Rakouská reprezentace předvádí v poslední době velmi pěkné výsledky.
Českým barvám se stíhačka nepovedla. Spokojený může být jen Michal Krčmář, který po jedné chybě ve stojce dojel na 21. místě. Bezchybně střílel Jaroslav Soukup, běžecky to ale nebylo ono. Stačilo to ovšem pouze na 30. místo. Výborně začal závod Michal Šlesingr, nula v leže ho řadila k širšímu okruhu favoritů. Ve stoje bohužel přišli dvě nepřesné rány. Bylo z toho 37. místo. Hned za Michalem odstartuje Tomáš Krupčík, který na tom byl stejně. I on začal výborně v leže, pak ale přišli chybičky ve stojce. Nejhůře na tom byl Ondřej Moravec. Ten si totiž zkazil závod v samotném úvodu. V leže vyrobil 3 chyby, nepomohla už ani čistá stojka. Ondřej dojel na 54. místě. Hned za ním dojel Adam Václavík, který chyboval dvakrát. Adam sbírá hlavně zkušenosti, stejně tomu bude i dnes.