Biatlon - Stíhačka mužů 12,5 km, Hochfilzen -  ONLINE PŘENOS -  12. prosince 2015   14:30

Stíhačka mužů 12,5 km, Hochfilzen

Francouz Martin Fourcade opět dokázal ovládnout stíhací závod a o necelých devět vteřin zvítězil před Němcem Simonem Schempem, na třetí pozici dojel Rus Anton Šipulin. Oba dva čeští závodníci si dojeli pro body. Ondřej Moravec udělal dvě chyby na úvodní střelecké položce a poté už byl čistý, nakonec skončil na dvacáté pozici. Jaroslav Soukup obsadil čtyřicáté místo. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

7. Emil Hegle Svendsen (NOR) +59,5 (2)
8. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:00,6 (1)
CÍL
Jaroslav Soukup dojíždí na poslední bodované čtyřicáté pozici.
CÍL
Nyní máme v cíli 33 závodníků.
CÍL
Ondra Moravec dojíždí na dvacáté pozici.
CÍL
Druhý je Schemp, třetí Šipulin, čtvrtý T. Boe, pátý Landertinger, šestý Björndalen a sedmý Svendsen.
CÍL
Martin Fourcade najíždí do cílové rovinky a vítězí!
11,6
Fourcade má na Schempa náskok 7,5 vteřiny, třetí Šipulin ztrácí dvacet sekund!
11,2
Fourcade jede o 5 vteřin před Schempem, třetí zřejmě dojede Šipulin.
4.st
Jaroslav Soukup udělal jednu chybu.
4.st
Skvělé! Ondra Moravec potřetí za sebou zastřílel čistě a je jednadvacátý.
4.st
T. Boe je čtvrtý a Landertinger pátý, Svendsen s Björndalenem chybovali.
4.st.
Martin Fourcade zastřílel čistě a je o tři vteřiny před Schempem, Šipulin ztrácí 12 sekund.
9,1
Šipulin má manko 11 sekund, pak jede rakousko – norský vláček Svednsen, Björndalen – Eder, Landertinger.
9,1
Fourcade se dostává do vedení o dvě sekundy před Schempa, třetí je T.Boe.
3.st
Ondra zastřílel čistě a je šestadvacátý, Jarda bohužel musí na tři trestná kola.
3.st
Šipulin je čtvrtý s mankem sekund, pak jede tříčlenný vláček Björndalen – Svendsen – Eder.
3.st
Čistě zastříleli Martin Fourcade s T. Boeaa jedou spolu za Schempem o zhruba šest sekund.
3.st
Schemp udělal jednu chybu a Šipulin dokonce dvě!
6,6
Schemp a Šipulin stále jedou pohromadě, za nimi je čtveřice M. Fourcade, T. Boe, Svendsen a Landretinger.
6,2
Šipulin a Schemp jedou spolu, za nimi je o půl minuty Landertinger se Svednsenem. Páté místo patří Fourcadovi a šestý je T. Boe.
2st.
Ondra Moravec i Jaroslav Soukup zastříleli čistě! Jarda je na třicáté pozici, Ondra je na tom o dvě příčky hůře.
2 st.
Celkově se na této položce hodně chybovalo.
2.st
Čistě zastřílel i Schemp a je o dvě vteřiny za Šipulinem, na třetí pozici se dostal Landertinger o 31 sekund za Šipulina.
2st.
Martin Fourcade udělal dvě chyby, čistě a rychle zastřílel Šipulin, který je ve vedení!
4,1
Za nimi je čtyřčlenný vláček, ve kterém jsou i Malyško s T. Boem.
4,1
Schemp stále jede s Martinem Fourcadem, Šipulin se přiblížil na dvě a půl sekundy.
3,7
Schemp s Fourcadem se spojili, za nimi je o sedm sekund Šipulin.
1st
Jaroslav Soukup zastřílel čistě a je pětatřicátý, Ondra Moravec je tři pozice za ním.
1st.
Bohužel Ondra udělal dvě chyby a propadne se průběžným pořadím.
1.st
Výborně zastřílel také Šipulin a jde na třetí příčku, bez chyby je i T. Boe a Malyško.
1.st
Schemp s Fourcadem zastříleli čistě a zůstanou ve vedení.
1,6
Schemp stále vede, nyní o šest sekund před Fourcadem, T. Boe je zpět o třináct vteřin.
1,2
Björndalen je šestnáctý se ztrátou 41 sekund.
1,2
Na úvodním mezičase vede Schemp o 7 sekund před Fourcadem, třetí je T. Boe s mankem okolo sedmnácti sekund.
START
Do závodu se vydal i druhý český zástupce Jaroslav Soukup.
START
Na trať se vydal také Moravec.
START
Do závodu se vydalo šestnáct závodníků včetně Björndalena.
START
Nyní odstartovali Schemp, Martin Fourcade a T. Boe.

60. Ted Armgren (SWE) +2:16
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Mezi dnešní největší favority patří pochopitelně vedoucí muž světového poháru Martin Fourcade, který dojel na druhé pozici, počítat se musí i s veteránem Ole Einarem Björndalenem, který je na průběžné druhé příčce a včera obsadil šestnácté místo. Velmi silné bude ruské trio Anton ŠipulinDmitrij MalyškoJevgenij Garaničev, počítat se musí také s norským duem Tarjei BöEmil Hegle Svendsen.
Bohužel Češi se opět neprosadili, nejlepší byl Ondřej Moravec na 24. místě. Do stíhačky se ještě probojoval pětačtyřicátý Jaroslav Soukup, ovšem zbývající tři Češi Michal Krčmář, Martin Krupčík a Michal Šlesinger zůstali v poli poražených.
Dnes je na programu stíhačka mužů, kteří se vydají na trať dlouhou 12,5 kilometru se čtyřmi střeleckými položkami, startovat budou s rozestupy z pátečního sprintu. Včerejším vítězem se stal Němec Simon Schempp, který o necelých deset vteřin porazil Francouze Martina Fourcada.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:30.