Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Oblačno 23°C

Vondroušová se trikem dostala na olympiádu. Jenže zmrazila kámošku!

Autor: as

Jejich kamarádství dostalo výraznou trhlinu! Tenistka Karolína Muchová (24) nepojede na olympiádu. Z akce, se kterou jistojistě počítala, ji díky triku vyštípala Markéta Vondroušová (21)!

Dlouho to byla tutovka, že po boku hvězd Plíškové s Kvitovou se do české singlové čtyřky vejdou obě. Šokující pařížská jízda Krejčíkové a její skok na 15. místo žebříčku WTA vše zamotaly. Mimo pořadí se ocitla Vondroušová, která se už dlouho trápí.

Jenže! Využila tzv. zmrazeného žebříčku, který měla kvůli poraněnému zápěstí od léta 2019. A byť je už rok a půl v normálním zápřahu, koronavirus jí do klína hodil záchranné lano – možnost prodloužit si »zmrazení«. Markéta toho využila, v žebříčku je tedy výš než výsledkově úspěšnější Karolína a do Tokia jede ona!

Tenisové kámošky Markéta Vondroušová (vlevo) a Karolína Muchová
Tenisové kámošky Markéta Vondroušová (vlevo) a Karolína Muchová

„Přestože převládá expertní názor, že s ohledem na výsledky a aktuální formu by měla jet Muchová, jakákoli změna nominace určené Mezinárodní tenisovou federací není možná,“ krčil rameny svazový šéftrenér Jan Stočes. Muchová vlny nedělala. „Mrzí mě to, těšila jsem se, tak budu aspoň na dálku fandit,“ vzkázala.

Takže ve dvouhře Plíšková, Kvitová, Krejčíková a Vondroušová, ve čtyřhře páry Krejčíková se Siniakovou a Plíšková s Vondroušovou. Jediný možný zástupce mezi muži Veselý účast v Tokiu vzdal.