17. února 2022 • 09:58

Začíná skupinová fáze IEM Katovice. Ropz je stále v karanténě, do akce jdou obhájci titulu

Autor: Jan Hrušovský
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve středu se definitivně rozhodlo, která osmička týmů postoupí do základních skupin turnaje IEM Katovice 2022. Čtveřici Astralis, Copenhagen Flames, FaZe a OG doplnily týmy ENCE, fnatic, MOUZ a NIP. Ruská sekce české organizace Entropiq naopak míří domů. Krátce po dnešním poledni se do akce pustí dvojice týmů z první světové desítky. Virtus.pro a Heroic si vysloužily pozvánku do základní fáze, tudíž nyní se v Katovicích vydají poprvé do akce. 

Heroic vyzvou OG. Na pozoru však musí být Virtus.pro. Východoevropský celek se totiž utká s dánským mužstvem Copenhagen Flames, které je zatím obrovským překvapením turnaje. V play-in si poradili s fnatic a později s NIP a právem si zahrají mezi šestnácti nejlepšími. 

Odpoledne do akce znovu zasáhne David "frozen" Čerňanský, jeho MOUZ nastoupí proti Vitality. V tomto souboji bude zajímavé sledovat frozenova 21letého spoluhráče Jona "JDC" de Castra.

Ten předvedl v zápase s Entropiq skvělý výkon, měl nejvíce killů ze všech hráčů MOUZ (celkem 53) a s ratingem 1,37 skončil jen o jednu setinu bodu za nejlepším frozenem. Přitom klání v Katovicích je jeho prvním velkým turnajem na nejvyšší úrovni. 

V 16 hodin půjdou do boje také obhájci titulu Gambit. Ruský tým má za sebou letos pět zápasů, vítězství v turnaji Funspark ULTI a ještě ani jednou neprohrál. Bude to platit i večer po zápase s NIP?

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud