19. května 2017 • 19:40

Fotbalová revoluce? Populární FIFA 17 se bude vysílat v televizi!

Autor:
Vůbec poprvé v historii se bude oblíbená hra FIFA 17 vysílat v televizi
TOP VIDEA
Chovanec: Chci, aby se rozhodčí nevměšovali do utkání. A diváci odcházeli spokojeni Chovanec: Chci, aby se rozhodčí nevměšovali do utkání. A diváci odcházeli spokojeni
UNIKÁTNÍ ZÁBĚRY z oslav vícemistrů: Záhřeb v euforii! Modrič a spol. ukázali medaile UNIKÁTNÍ ZÁBĚRY z oslav vícemistrů: Záhřeb v euforii! Modrič a spol. ukázali medaile
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanoušci známé fotbalové videohry budou nadšeni! Britská stanice BT Sport získala práva k vysílání FIFA 17 v televizi. V květnu se utkají hráči z celého světa ve finále FIFA 17 Ultimate Team Championship Series a na Ostrovech se rozhodli, že událost poskytnou v přímém přenosu. Šéfové média tvrdí, že hraní her je v současnosti lukrativní sport a od akce si slibují zisk rovný sedminásobku částky, kterou do projektu vložili.V loňském roce se o podobnou věc pokoušely konkurenční televize Sky Sports a ITV. Ve spolupráci s Ginx TV vysílali první čtyřiadvacetihodinový kanál v Británii věnovaný firmě eSports, která pokrývá hry jako Call of Duty, League of Legends nebo Rocket League. Díky rychle rostoucí popularitě podniku se BT Sport rozhodlo vsadit na stejnou kartu.

Ředitel britské sportovní stanice přivítal nápad s nadšením. „Toto je další příklad zdokonalení BT Sport. Soutěžení ve virtuálním fotbale rapidně roste a já jsem rád, že nyní můžeme takovou událost vůbec poprvé v Británii vysílat,“ řekl Simon Green.

Jako obrovskou příležitost pokročit o kus dál vidí situaci i viceprezident a generální manažer EA Sports. „Ze spolupráce s BT Sport jsme nadšeni. Vysílání turnaje FIFA, nejpopulárnější fotbalové hry v Británii, která je k dispozici na celém světě, je způsob, jak posunout tento průmysl kupředu,“ zářil štěstím Todd Sitrin.

O titul krále FIFA 17 se hráči utkají ve finále v Berlíně, které je na programu 20. a 21. května. Vítěz turnaje si přijde na téměř 130 tisíc liber (více než 4 miliony korun), poražený finalista dostane odstupné v hodnotě 65 tisíc liber (přes 2 miliony Kč).

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze