1. září 2017 • 10:26

Češi jsou mistry světa! Na Gamescomu vládli v karetní hře Hearthstone

Autor:
Čeští hráči ovládli mistrovství světa v karetní hře Hearthstone
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obrovský úspěch si zapsala česká profesionální scéna esportu. Na Gamescomu, který proběhl v německém Kolínu nad Rýnem, ovládli čeští hráči finále týmového mistrovství světa, když si poradili s ukrajinským výběrem a vyhráli v poměru 4:2. Za výhru dostali více než milion korun.Český esport na velký úspěch čekal dlouho, nakonec se dočkal v rámci Hearthstone Global Games. Ten ovládli čeští hráči ve složení – Stanislav Cifka, Jaromír Vyskočil, Mikoláš Dio a Petr Žalud. Ve slavné karetní hře od Blizzardu váleli, prohráli pouze jednou. Ve skupině nestačili na výběr Ukrajiny, proti nim se nakonec znovu postavili ve finále a odvetu zvládli výborně.

Letošní finálový ročník MS byl ojedinělý i dalším faktem. Vyšla nová expanze hry (Knights of the Frozen Throne), hráči se tak museli poprat s novými balíčky karet. Ač s trochu netradičním výběrem to Češi dokázali na jedničku, ve finále totiž byli favoritem Ukrajinci. Za svůj triumf inkasovali celkem 60 tisíc dolarů (1,3 milionu korun), které si čtyři hráči rozdělí mezi sebou.

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze