27. října 2017 • 12:05

PSG končí s týmem League of Legends. Hráči prý berou hodně a diváků moc není

Autor:
PSG končí s týmem League of Legends
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoliv jsou esporty stále rychleji rostoucím odvětvím, ne vždy to majitelé jednotlivých sekcí cítí na financích pozitivně. Kvůli stále zvyšujícím se platům profesionálních hráčů a na druhou stranu zatím stále malému množství diváků, se proto rozhodl fotbalový celek Paris Saint-Germain pozastavit své účinkování v prestižní evropské lize v League of Legends. Podle klubu výdaje vysoce převyšují příjmy, a dokud se prý politika nezmění, nemá to pro pařížský celek smysl.Paris Saint-Germain se do víru esportů vrhla po hlavě a na rozdíl od jiných fotbalových evropských klubů nezaložila pouze tým na fotbalovou virtuální hru FIFA. Tu má sice také, místo ní se však zaměřuje nově i na Rocket League a v minulé sezoně slušně rozjela i tým na League of Legends. Po roční zkušenosti se však PSG rozhodla tým slavné onlinové hry rozpustit a bude prý uvažovat, zda se k League of Legends ještě někdy vůbec vrátí. Jako hlavní důvod uvádí zejména finance.

Riot Games, což je vydavatel hry, totiž v Evropě funguje na principu sdílených příjmů. Všechny finance rozděluje mezi kluby rovným dílem a podle PSG to ani v nejmenším nekompenzuje vynaložené výdaje. V oficiálním prohlášení stálo, že příjmy nedokážou pokrýt silný vzrůst platů profesionálních hráčů v poslední době, což je podle fotbalového klubu neoprávněné, vzhledem k tomu, kolik má esport diváků.

PSG hrála evropskou část Challenger Series (EU CS), což je druhá nejvyšší profesionální soutěž v League of Legends v Evropě, druhá část soutěže je v Severní Americe. EU CS hraje celkem šest týmů, mimo jiné i tým německého fotbalového klubu Schalke 04. Dalších šest týmů pak hraje v Severní Americe.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze