Urážel ostatní, zakázali mu hrát. Teď je v League of Legends jedním z nejlepších | iSport.cz
26. října 2017 • 20:10

Urážel ostatní, zakázali mu hrát. Teď je v League of Legends jedním z nejlepších

Autor:
Nicolaj Jensen znovu hraje League of Legends
TOP VIDEA
Třinec - Plzeň: Gól roku? Roth namíchal parádu, Chmielewski doklepl, 3:3 Třinec - Plzeň: Gól roku? Roth namíchal parádu, Chmielewski doklepl, 3:3
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kariéra nejde vždy lehce, z trestu se ale poučil. Dvaadvacetiletý Dán Nicolaj Jensen je v současné době považován za jednoho z nejlepších profesionálních hráčů League of Legends. Před čtyřmi lety přitom dostal trvalý zákaz hraní, protože urážel protihráče a dokonce byl podezřelý z podvádění. Dostal ale druhou šanci, kterou využil naplno.Před čtyřmi dny vypadl se svým týmem Cloud9 ve čtvrtfinále mistrovství světa, ve vyrovnané sérii hráči nestačili na Team WE. Stejného milníku dosáhli i v loňském roce. A právě Nicolaj Jensen, který v týmu plní roli mid-linera, k tomu přispěl výrazným podílem.

KDO JE TO MID-LANER:
Spojením mid-laner je označována pozice středopolaře, jehož úkolem je rozdat soupeři co nejvíce poškození, zatímco se zbylá část týmu stará o jeho bezpečí. Díky umístění na středu mapy se často vydává plenit jiné části herní plochy a pomáhá spoluhráčům tam, kde je zrovna třeba.

Čím rozsáhlejší je však komunita hráčů, tím přísnější jsou pravidla. Nicolaj Jensen by o tom mohl vyprávět. V roce 2013, kdy mu bylo osmnáct let, totiž dostal trvalý ban. Protihráči si totiž často stěžovali na jeho chování, během her je prý urážel a sprostě jim nadával. Kromě toho čelil i podezření, že proti svým protihráčům prováděl DDOS útoky, čímž oslabil soupeřův tým.

Od herní společnosti Riot Games tak dostal permanentní zákaz nejen turnajů, ale i hraní League of Legends celkově. Jensen se však nad sebou zamyslel a vzal si z trestu ponaučení. Stal se trenérem týmu SK Gaming, který téměř okamžitě vyšvihl mezi nejlepší týmy ligy LCS.

V roce 2015 se nad ním v Riot Games slitovali a rozhodli se mu dát druhou šanci. Toho se okamžitě chytil celek Cloud9 a podepsali s ním profesionální smlouvu. V letošním roce se zatím drží na šesté příčce v žebříčku nejlepších světových středopolařů hry. A spokojená je i herní společnost, Jensen se prý stal milým hráčem, který hraje nejen dobře, ale i férově.

Příkladem budiž jeho příspěvek na twitteru po porážce ve čtvrtfinále MS. "Je na h*vno, když prohrajete a přitom máte pocit, že máte hru pod kontrolou. Tolik zvratů, dobrá hra WE. Omlouvám se, že jsme zklamali," napsal fanouškům. Oproti jeho předchozím urážkám je to opravdu velký obrat.

League of Legends je hra pro dva pětičlenné týmy, z nichž si hráči vyberou svého šampiona a bojují proti sobě ve třech lajnách. Vítězí tým, který jako první zničí nexus, tedy hlavní budovu na základně týmu. Vzhledem k rozličnosti každého hrdiny a tudíž i každého zápasu se hra League of Legends stala nejoblíbenější online hrou vůbec, je rovněž v popředí sledovanosti mezi esporty.

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud