Fenomén letošního roku! Tématem battle royal se bude inspirovat i Counter-Strike | iSport.cz
19. prosince 2017 • 19:40

Fenomén letošního roku! Tématem battle royal se bude inspirovat i Counter-Strike

Playerunknown's Battlegrounds
TOP VIDEA
OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina
Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě se nestalo, aby hra v předběžném přístupu lámala tolik rekordů. Přesto se to hře PlayerUnknown’s Battlegrounds podařilo. A nejen to. Téma vyvražďovačky na jejichž konci zůstane jen jediný vítěz, inspirovalo řadu dalších her, kromě toho si postupně nachází své místo i mezi esporty. Počítačová hra PUBG, což je zkratka pro PlayerUnknown’s Battlegrounds, byla vydána v březnu letošního roku a téměř okamžitě se stala hitem. V polovině listopadu dosáhla na hranici 20 milionů prodaných kopií, získala i rekord v počtu právě hrajících lidí. Těch bylo v jednu chvíli 2 949 950 a hra překonala do té doby nejúspěšnější Dotu 2.

O co ve hře jde? Na začátku je stovka hráčů, kteří jsou letadlem rozprostřeni po rozsáhlém ostrově. Pouze se základním oblečením je jejich prvním úkolem najít zbraně a jiné vybavení. Kdo zemře, ten končí, vyhrává poslední přeživší. Hrát se dá v jednotlivcích, ve dvojicích, nebo ve skupině čtyř hráčů.

VIDEO: Trailer k úspěšné hře PlayerUnknown's Battlegrounds:

Překonané rekordy inspirovaly další řadu herních vývojářů, kteří se rozhodli koncept battle royal přenést i do svých her. Jedním z nejdiskutovanějších byl Fortnite, ten však podobných úspěchů z daleka nedosáhl. Po battle royal se ohlíží také herní vydavatel Rockstar Games, který by ho rád zařadil do svého slavného titulu Grand Theft Auto V.

Vody však dokázalo pořádně rozvířit až samotné Valve, tedy vývojářská firma, která kromě platformy Steam, na které se PUBG prodává, vlastní také jednu z nejslavnějších FPS stříleček Counter-Strike: Global Offensive. Podle nedávno vydaného videa se battle royal režimu dočkají i hráči v CS:GO a spekuluje se, že by Valve mohlo přebrat PUBG spoustu hráčů.

VIDEO: Counter-Strike:Global Offensive se inspiroval u PUBG:

PUBG je v předběžném přístupu od března a plná verze by měla vyjít 20. prosince. Kromě toho bude k dostání také nová mapa a několik dalších zbraní. Bluehole rovněž vydalo video z další mapy, na které pracuje a slibuje, že vydáním plné verze ve vylepšování neskončí. 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud