19. prosince 2017 • 19:40

Fenomén letošního roku! Tématem battle royal se bude inspirovat i Counter-Strike

Autor:
Playerunknown's Battlegrounds
TOP VIDEA
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě se nestalo, aby hra v předběžném přístupu lámala tolik rekordů. Přesto se to hře PlayerUnknown’s Battlegrounds podařilo. A nejen to. Téma vyvražďovačky na jejichž konci zůstane jen jediný vítěz, inspirovalo řadu dalších her, kromě toho si postupně nachází své místo i mezi esporty. Počítačová hra PUBG, což je zkratka pro PlayerUnknown’s Battlegrounds, byla vydána v březnu letošního roku a téměř okamžitě se stala hitem. V polovině listopadu dosáhla na hranici 20 milionů prodaných kopií, získala i rekord v počtu právě hrajících lidí. Těch bylo v jednu chvíli 2 949 950 a hra překonala do té doby nejúspěšnější Dotu 2.

O co ve hře jde? Na začátku je stovka hráčů, kteří jsou letadlem rozprostřeni po rozsáhlém ostrově. Pouze se základním oblečením je jejich prvním úkolem najít zbraně a jiné vybavení. Kdo zemře, ten končí, vyhrává poslední přeživší. Hrát se dá v jednotlivcích, ve dvojicích, nebo ve skupině čtyř hráčů.

VIDEO: Trailer k úspěšné hře PlayerUnknown's Battlegrounds:

Překonané rekordy inspirovaly další řadu herních vývojářů, kteří se rozhodli koncept battle royal přenést i do svých her. Jedním z nejdiskutovanějších byl Fortnite, ten však podobných úspěchů z daleka nedosáhl. Po battle royal se ohlíží také herní vydavatel Rockstar Games, který by ho rád zařadil do svého slavného titulu Grand Theft Auto V.

Vody však dokázalo pořádně rozvířit až samotné Valve, tedy vývojářská firma, která kromě platformy Steam, na které se PUBG prodává, vlastní také jednu z nejslavnějších FPS stříleček Counter-Strike: Global Offensive. Podle nedávno vydaného videa se battle royal režimu dočkají i hráči v CS:GO a spekuluje se, že by Valve mohlo přebrat PUBG spoustu hráčů.

VIDEO: Counter-Strike:Global Offensive se inspiroval u PUBG:

PUBG je v předběžném přístupu od března a plná verze by měla vyjít 20. prosince. Kromě toho bude k dostání také nová mapa a několik dalších zbraní. Bluehole rovněž vydalo video z další mapy, na které pracuje a slibuje, že vydáním plné verze ve vylepšování neskončí. 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze