1. února 2018 • 15:30

Počítačové hry míří na OH. V Pchjongčchangu se hraje StarCraft o tři miliony!

Autor:
StarCraft se předvede na olympiádě v Pchjongčchangu
TOP VIDEA
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ač by se odvětví esportu mělo oficiálně zařadit mezi sporty až na olympiádu v Paříži, která se koná v roce 2024, první ochutnávku dostanou fanoušci už v Pchjongčchangu 2018. Těsně před vypuknutím samotných her se tam bude konat turnaj ve slavné hře StarCraft a hrát se bude i Steep Road to the Olympics, což je oficiální licenční hra této olympiády.O zařazení esportů mezi olympijské sporty se mluví už dlouho. V Evropě zatím sice ještě nejsou tolik populární, ve velké části asijského kontinentu je to ovšem jiné. Právě třeba Jižní Korea je považována za kolébku počítačového hraní a esporty tam jsou mnohem populárnější, než sporty klasické. I proto řada tamních fanoušků turnaj uvítala.

V listopadu a prosinci proběhla dvě kvalifikační kola do turnaje ve StarCraftu. Do první vlny se mohl zapojit každý, z celosvětové kvalifikace pak vzešlo 16 nejlepších hráčů, kteří se od 5. do 7. února utkají v Pchjongčchangu o 150 tisíc dolarů (tři miliony korun).

Hlavní akcí bude tedy turnaj ve StarCraftu. Jedná se o slavnou real-time strategii od Blizzardu, kde proti sobě bojují hráči, kteří si vyberou jednu ze tří ras – terran, protoss, zerg. Hra se zaměřuje především na rychlé získávání zdrojů (krystaly a plyn), stavění specializovaných budov a samozřejmě na budování početných bojových jednotek. Ač je možné vybrat si jen ze tří ras, je každou hru potřebná jiná taktika i jiné bojové jednotky.

Kromě StarCraftu se na olympiádě bude hrát i Steep Road to the Olympics. Jedná se o speciální hru vytvořenou přímo pro zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Nabídne otevřený svět, kde hráči budou svou postavu trénovat, účastnit se kvalifikací a závodit.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze