Počítačové hry míří na OH. V Pchjongčchangu se hraje StarCraft o tři miliony! | iSport.cz
1. února 2018 • 15:30

Počítačové hry míří na OH. V Pchjongčchangu se hraje StarCraft o tři miliony!

Autor:
StarCraft se předvede na olympiádě v Pchjongčchangu
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Matoušek je hráč, který tady 20 let nebyl LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Matoušek je hráč, který tady 20 let nebyl
Jágr: Proč stále hraju? Mám zodpovědnost k lidem a dětem v klubu Jágr: Proč stále hraju? Mám zodpovědnost k lidem a dětem v klubu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ač by se odvětví esportu mělo oficiálně zařadit mezi sporty až na olympiádu v Paříži, která se koná v roce 2024, první ochutnávku dostanou fanoušci už v Pchjongčchangu 2018. Těsně před vypuknutím samotných her se tam bude konat turnaj ve slavné hře StarCraft a hrát se bude i Steep Road to the Olympics, což je oficiální licenční hra této olympiády.O zařazení esportů mezi olympijské sporty se mluví už dlouho. V Evropě zatím sice ještě nejsou tolik populární, ve velké části asijského kontinentu je to ovšem jiné. Právě třeba Jižní Korea je považována za kolébku počítačového hraní a esporty tam jsou mnohem populárnější, než sporty klasické. I proto řada tamních fanoušků turnaj uvítala.

V listopadu a prosinci proběhla dvě kvalifikační kola do turnaje ve StarCraftu. Do první vlny se mohl zapojit každý, z celosvětové kvalifikace pak vzešlo 16 nejlepších hráčů, kteří se od 5. do 7. února utkají v Pchjongčchangu o 150 tisíc dolarů (tři miliony korun).

Hlavní akcí bude tedy turnaj ve StarCraftu. Jedná se o slavnou real-time strategii od Blizzardu, kde proti sobě bojují hráči, kteří si vyberou jednu ze tří ras – terran, protoss, zerg. Hra se zaměřuje především na rychlé získávání zdrojů (krystaly a plyn), stavění specializovaných budov a samozřejmě na budování početných bojových jednotek. Ač je možné vybrat si jen ze tří ras, je každou hru potřebná jiná taktika i jiné bojové jednotky.

Kromě StarCraftu se na olympiádě bude hrát i Steep Road to the Olympics. Jedná se o speciální hru vytvořenou přímo pro zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Nabídne otevřený svět, kde hráči budou svou postavu trénovat, účastnit se kvalifikací a závodit.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze