5. května 2017 • 10:04

Analýza MS v hokeji den první. Vyplatí se Mrázek či překvapení z Běloruska?

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak sestavit úšpěný tým? V článku jsme pro hráče Sazka Fantasy připravili malou analýzu, jak vybírat hráče z právě probíhajícího MS v hokeji 2017. Nezapomeňte, že hrajeme o trénink s Jaromírem Jágrem a ceny v hodnotě 45 tisíc korun!Staré známé pravidlo říká, že při sestavování týmu by se mělo začínat brankářem. U zahajovacích zápasů se dá očekávat, že nastoupí jedničky všech nároďáku. Sázet však na gólmany favoritů se nemusí úplně vyplatit, jelikož se dá očekávat, že budou mít málo zákroků a nějaký ten gól též dostanou. Velmi zajímavě se z tohoto pohledu jeví zápas Česko – Kanada. Do brankoviště by se měl postavit Petr Mrázek (11,7 milionu). Dá se předpokládat, že bude čelit velkému množství střel, čímž by měly body naskakovat. Naše reprezentace též předváděla v přípravě dobré výkony s četnou střelbou, tudíž jestli věříte spíše Kanadskému celku, tak můžete do branky nasadit Chada Johnsona (11,1).

Obrana Finska na papíře nevypadá příliš silně, chybí větší jména z NHL. Jediným zástupcem zámořské soutěže je Honka (9,9), který si zahrál 15 zápasů (5 bodů) za Dallas. Jedná se však o mladého a perspektivního beka. V přípravě dostával dost prostoru a to se dá očekávat i od prvního zápasu. Proti Bělorusku by se Finsko mělo vícekrát prosadit a od Honky by nějaké body mohly přijít.

Švédsko sehrálo s Ruskem zápas minulý týden a ty týmy budou celkem podobné. Švédsku sice trošku vázla spolupráce beků s útokem. Kdo však vyčníval, tak to byl John Klingberg (11,3). Cena sice není nejnižší, ale mezi nabitou obranou Švédska je až třetí nejdražší hráč. Na druhou stranou má největší formu. Na Českých hokejových hrách si za dva zápasy připsal 4 body (2+2).

USA mají letos na papíře kvalitní tým. Měli však pouze jeden přípravný zápas. Proti nim nastoupí domácí Německo, které je určitě sehranější a před svými diváky dokáže potrápit i favority. USA dostali od slabší Itálie 2 góly. Tyto okolnosti svádějí k tomu nasadit do hry nějaké útočníka domácích. Zajímavě se jeví Brooks Macek (9) který má za sebou dobrou sezónu v Mnichově.

Pokud chcete někde ušetřit, tak se nabízí levnější hráči z týmů, které jsou papírově slabší. Ve vaší sestavě by se mohl objevit Stefanovič (6,2 milionu) z Běloruska. Poslední přípravný zápas dal gól a nastupoval i v přesilovce. První zápasy bývají všelijaké a určitě budou chtít favorita potrápit.

Špatnou volbou by nemusel být ani finský Hännikäinen (8,4), který sice bude hrát pravděpodobně ve čtvrté lajně, ale i ta by proti Bělorusku mohla dostat více prostoru. V přípravě měl ze tří zápasu tři asistence.

Jestli budete věřit hráčům Kanady, tak se dá využít Point (8,2). Ten měl velmi dobrou sezonu v Tampě. Síla Kanady bude všech útocích a skórovat může v podstatě kdokoli.

Sestavte vlastní tým a hrajte o trénink s Jaromírem Jágrem!

Hraj Fantasy MS o trénink s Jaromírem Jágrem

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze