6. května 2017 • 16:49

Analýza MS v hokeji, den třetí. Šanci dostanou náhradníci, ukáže se Panarin

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

U hraní fantasy je vždy dobré se co nejvíce odlišit od sestav ostatních hráčů. Podíváme-li se na nedělení zápasy, tak tam máme jasné favority v podobě Kanady, USA, Finska a Ruska.Jelikož mají všechny týmy už první zápas za sebou, tak se dá očekávat, že do branky nastoupí náhradníci. Většina náhradníků je však i tak cenově celkem vysoko. Až na Sorokina (8,9 milionu) z Ruska. Od Itálie se však nedá očekávat mnoho střel, a pokud by jim do branky něco padlo, tak můžeme počítat maximálně s body za vítězství.

Kdo chce trochu více riskovat, tak by mohl do hry nasadit brankáře Lotyšska. V zápase se očekává převaha Slovenska, ale víme, jak dokáží být hráči ze severu zarputilí a v obraně nepříjemní. Lotyši mají na šampionátu mladou dvojci Merzlikins (9,9) – Punnenovs (8,9). Jedničkou bude prvně jmenovaný brankář švýcarského Lugana, st tím došel do semifinále tamní ligy. Otázkou však je, jestli ho trenér nasadí do obou zápasů ve dvou dnech. Z play-off by na to měl být zvyklý, ale chce si tady na to dát pozor.

V obraně by se mohl objevit Kiselevich (8,9) z Ruska. Velmi přijatelné cena za produktivního beka, který hraje v první lajně a v zahajovacím zápase proti Švédsku strávil na ledě přes dvacet minut, což ho řadí ve vytíženosti na druhé místo. Je velký předpoklad, že proti Itálii bude Rusko gólové a body by tudíž měly naskakovat i obráncům.

Finsko si zahraje proti dalšímu outsiderovi – domácí Francii. S Běloruskem se natrápili, což určitě nebudou chtít opakovat. V druhé obranné dvojici hraje Lajunen (7,7). Gólový bek Jokeritu strávil proti Bělorusku na ledě celkem dost času v porovnání se svými kolegy a připsal si tři střelecké pokusy.

Sestavte si vlastní tým na MS v hokeji a hrajte o trénink s Jágrem!

Hraj Fantasy MS o trénink s Jaromírem Jágrem

U Finska ještě zůstaneme. Pokud hledáte levné, ale kvalitní varianty do útoku, tak by se vám mohl hodit Savinainen (5,9). Cena sice napovídá, že se bude pohybovat na hraně sestavy, ale právě naopak. Hráčů druhé lajny chodí i na přesilovky a proti Bělorusku si připsal gól.

Ze Švýcarska se nabízí Brunner (8,1), který by měl hrát druhou lajnu a v přípravě byl jedním z mála hráčů, který byl chválen. Hlavní útočnou silou by však měl být dvacetiletý Malgin (10,9). Od hráče Floridy se čekají velké věci. Bude sice hrát ve třetí formaci, spoustu času však stráví jistě i v přesilovkách.

Na konec jsem si nechal Kanadu. Proti Slovinsku, které bude bez Kopitara by to měl být její zápas. V poměru cena – výkon se nabízí hráči čtvrté lajny Point (8,2) a Konecny (7,5). Je to však zavádějící, jelikož se jedná o kvalitní, rychlé, dravé a mladé hráče. Konecny si v prvním zápase připsal asistenci a 5 střel na bránu. Point si zahrál i v přesilovce a měl dvě střely na bránu. Proti outsiderovi určitě dostanou více času na ledě. Pokud zařadíte tyto hráče, tak vám určitě zbydou i peníze na ty hvězdné jako jsou Giroux (12,7), Scheifele (12,5), nebo O'Reilly (11,8).

Určitě se dá podobně postupovat i při výběru hráčů Ruska, jestliže věříte, že nasází více gólů než Kanada. Andronov (8,9 na ledě proti Švédsku strávil téměř dvacet minut a dal jeden gól). A pokud se najde v rozpočtu místo, tak se jistě vyplatí Panarin (12,4). Proti Švédsku se sice ani jedna z jeho pěti střel neujala, ale proti Itálii by to měla být jiná písnička.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze