Pamič, Balaj, Švenger, Pauschek a další. Co s nimi Sparta zamýšlí? | iSport.cz
19. června 2014 • 04:30

Pamič, Balaj, Švenger, Pauschek a další. Co s nimi Sparta zamýšlí?

TOP VIDEA
Rána pro český hokej. Zemřel Luděk Bukač (†83), kouč dvojnásobných mistrů světa Rána pro český hokej. Zemřel Luděk Bukač (†83), kouč dvojnásobných mistrů světa
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak si povede Straka při návratu na Letnou? Slezské derby ovládne Opava SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak si povede Straka při návratu na Letnou? Slezské derby ovládne Opava
VŠECHNA VIDEA ZDE

K odchodům klíčových hráčů už by dojít nemělo, hlásí fotbalová Sparta. Široký kádr však musí zúžit. "Některé hráče chceme znovu umístit na hostování," řekl Jakub Otava, člen sparťanského představensta. Kdo odejde?Milan Švenger

Na jaře kryl záda gólmanské jedničce Tomáši Vaclíkovi, který odešel do švýcarské Basileje. S příchodem dvojice nových brankářů David Bičík - Marek Štěch bylo však jasné, že Vaclíkovo místo nezaujme.

Švenger míří na roční hostování do Bohemians 1905.

Milan ŠvengerMilan Švenger

Marek Čech

Končí mu smlouva a dostal svolení hledat si nové angažmá. Příchozí Bičíka a Štěcha nemohl ohrozit. Na pozici třetího brankáře obsadí Sparta někoho mladého a talentovaného, momentálně tentuje Mateje Vozára.

"Je to mladý talentovaný brankář, který na sebe upozornil v Trenčíně a působil také v Itálii. Vzali jsme ho na testy a chceme si jej prohlédnout v tréninku. Jedná se o případnou investici do budoucna," řekl Jakub Otava, člen sparťanského představenstva.

Marek ČechMarek Čech

Martin Zeman

I když je stále hráčem Sparty, do přípravy s prvním týmem se už ani nezapojil. Patrně zůstane v Příbrami, která projevila zájem o jeho další působení.

Martin ZemanMartin Zeman

Nechceme, aby nás nikdo ze základu Sparty opustil, tvrdí Otava
720p 480p 360p 240p

Adam Jánoš

V minulé sezoně úspěšně hostoval v Jihlavě, kde prokázal kvality a odváděl skvělé výkony. Vysočina by jej ráda udržela i pro příští sezonu, což přednesla i sparťanskému vedení.

"Jenže Adam je momentálně zraněný, tak zahájil přípravu s námi, aby měl k dispozici veškerou péči a byl zase zdravotně v pořádku," řekl Otava.

Adam JánošAdam Jánoš

Manuel Pamič

V minulé sezoně hostoval v italské Veroně, která na něj neuplatnila opci. "Nyní se řeší jeho budoucnost," říká Otava.

Těžko by Pamič vytlačil ze sestavy jedno z nejlepších obránců české ligy Costu, na post levého beka má Sparta i Matěje Hybše. "Měl by to tady hodně složité," uvědomuje si Otava.

Manuel PamičManuel Pamič

Bekim Balaj

Přípravu zahájil s letenským mužstvem, ale vzhledem k příchodu dalšího útočníka Martina Nešpora a dvou stálic Davida Lafaty a Romana Bednáře, je nepravděpodobné, že by skousl pozici čtvrtého útočníka.

"Evidujeme o něj obrovský zájem u nás i v Polsku, kde si udělal v předchozí sezóně dobré jméno," podotkl Otava.

Bekim BalajBekim Balaj

Jakub Podaný

V Řecku se nevídaně prosadil, byl nejvytíženějším hráčem tamější soutěže, odehrál všech 34 zápasů v základní sestavě.

"Řekové mají pořád zájem, aby se tam zase vrátil, ale my mu chceme dát šanci," prozradil Otava s tím, že kvůli dobrému jménu, které si Podaný vybudoval, by nebyl problém najít mu hostování i v české lize. V Řecku však nastupoval na levém kraji obrany, který má Sparta obsazený.

Jakub PodanýJakub Podaný

Pablo Gil

Když přišel do Sparty, nepsalo se o něm jinak než jako o "posile z Realu Madrid". Jenže v letenském klubu se neprosadil a v minulé sezoně hostoval ve Španělsku. "Nepočítáme s tím, že bude pokračovat ve Spartě," prohlásil Otava.

Pablo GilPablo Gil

Lukáš Pauschek

Do Sparty přestoupil před rokem za 12 milionů korun. Po nevydařeném boji na evropské scéně s Häckenem byl však odstraněn ze základní sestavy a v zimě poslán na hostování do Bohemians 1905.

Teď se vrátil na Letnou pro druhou šanci. "Aby ukázal, že má na to, aby byl alternativou za Pavla Kadeřábka," řekl Otava.

Lukáš PauschekLukáš Pauschek

Martin Krátký

Půlroční hostování mu skončilo a nebude prodlouženo. Vrací se do Teplic.

Marek KrátkýMarek Krátký

Kamil Vacek

Zatím zůstává ve Spartě, podle Otavy minimálně do 30. června, do kdy platí jeho hostování z italské Verony. Vackova budoucnost se bude řešit v nejbližší době.

Kamil Vacek se vrátil z Chieva do Sparty a vyztužil tak záložní řadu letenského celkuKamil Vacek se vrátil z Chieva do Sparty a vyztužil tak záložní řadu letenského celku

Brankáři: Bičík, Štěch, Vozár
Obránci: Švejdík, Kováč, Costa, Podaný, Pauschek, Pamič
Záložníci: Matějovský, Vacek, Jánoš, Mareček, Čermák, Konaté, Breznaník
Útočníci: Lafata, Bednář, Nešpor, Balaj, Juliš (rekonvalescence).

23. června se k týmu připojí reprezentanti: Brabec, Vácha, Přikryl, Dočkal, Kadeřábek, Hybš, Hušbauer, Krejčí, Holek a Schick.

AC Sparta PrahaAC Sparta Praha

Breznaník: Lidi musím přesvědčit hrou. Jinak to nejde
720p 480p 240p

 


Články odjinud


Články odjinud