Jarolím přivedl do Boleslavi zajímavého hráče. Objevil nového Tavarese? | iSport.cz
Stanislav Hrabě
15. července 2014 • 16:42

Jarolím přivedl do Boleslavi zajímavého hráče. Objevil nového Tavarese?

Florian Milla, nová tvář v Mladé Boleslavi
TOP VIDEA
TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dívejte se a těšte se! Vzkazují Mladoboleslavští českým fanouškům. Přivedli jsme hráče, který všechny okouzlí, který ve dvaceti je už hotovým fotbalistou. „Jeho předpoklady jsou slušné,“ skládá slova obdivu trenér Karel Jarolím, u něhož je už pochvalou, když nedostane hráč pokutu za špatný výkon. Tak si to jméno zapamatujte: Florian Milla Makongo.Rodák z francouzského Saint-Priest-en-Jarez (14. únor 1994), přišel z rezervy slavného AS Saint-Etienne, dosud hrál amatérské soutěže. Ale ty už jsou mu příliš úzké. „Je to mladý hráč. Ale jeho předpoklady, aby se stal velkou posilou, jsou slušné,“ říká o něm Karel Jarolím.

Mohl by se stát novým Mickaëlem Tavaresem? Hráčem, jehož jako amatéra přivedl Jarolím zadarmo do Slavie a ta ho později prodala německému Hamburgeru SV za 50 milionů korun? „Mohl by tyto představy naplnit,“ přemítá Jarolím. „Ale potřebuje hrát těžké zápasy, aby získal zkušenosti. Uvidíme, co z něj v budoucnu bude,“ ponechává prostor hráčově vývoji.

Rovněž majitel klubu Josef Dufek vidí v Millovi obchodovatelný potenciál. „Florian mě hodně zaujal,“ přiznává. „Už dlouho se v naší lize neobjevil dvacetiletý hotový fotbalista,“ upozorňuje. „Nyní to chce především trpělivost, hodně jeho pracovitosti při trénincích,“ stanoví, jak zhodnocovat legionářovo hodnotu.

„Věřím, že Milla bude velkým oživěním pro českou ligu a velkým přínosem pro mladoboleslavský klub,“ objevuje i on ve francouzském mladíčkovi příklad Tavarese.

 


Články odjinud


Články odjinud